כאב קורע לב

mosh_the_ant

New member
כאב קורע לב

בגלל שהמחשב שלי נמצא בבית ההורים -לא יוצא לי להגיב על הודעות בזמן פירסומם ,לכן אני מדי פעם מפספס את המומנטום של הת´רד , לכן,הפעם, אני אגיב כאן בשירשור משלי על הודעות קודמות. באותם הודעות אדם קלר-מוח פוליטי מחודד שכמותו-דיבר על הבעיתיות של המתנחלים והפלשתינים.מוות,רצח,הגנה עצמית. והתחיל לדבר על הנושא –כמה לא בריא למתנחלים לגור בשטחים, וממשלת ישראל ששולטת בשטחים לא לה, ומה גורם לערבי להתאבד ולפגוע בשכניו השנואים- היהוד. ואני אומר –קיבינימט ,בן אדם ! למה לך לרקוד על הדם ככה ? אנשים מדממים בפנים (בלב) ובחוץ, ואתה דואג לאיזה ערבי מסרוח ? ,אני יודע שאני כותב נסער,(ואולי קצת לא קשור -כי זה פורום שינוי ולא אקטואליה) אבל הפעם זה פגע קרוב.קרוב מדי,קיבינימט. הפיגוע באיתמר (יום חמישי האחרון) חתך עמוק במשפחה של חבר טוב מאוד שלי ללימודים, קיבלתי טלפון ביום שישי בבוקר שאחותו ושלושת ילדיה נרצחו על ידי מחבל שפרץ לישוב. אותו משפט שהוא אמר לי ,לשאלתי :"האם הם נפצעו או...." - " אחותי נרצחה על ידי מחבל שהתבצר בביתם" – יחרט על ליבי לעד. שום הסכם שלום,שום לחיצת יד לא יעלה ארוכה על הפצע הזה. -אני יודע (מנסיון,והבנה) שמי שלא גר בקירבת השטחים יכול לראות דברים אחרת –ומי שאין לו מכרים או משפחה בהתנחלויות או בקירבתם ,(אריאל לדוגמא) יכול לשכוח שגם שמה זה ישראל –ויכול לפתח אפאטיות מסוימת כלפי המצב ואפילו אי אכפתיות –{אם הם לא רוצים למות אז שילכו משם וגו´ (אם להשתמש בהשוואה בין החרדים לירושלמים,מה יקרה אם כל החילוניים יעזבו את ירושלים ?)} ,אבל לכתוב כמו שכתבת -זה נראה כאילו אתה שמח לאידם !, אתה רואה את הטירוף שבדבר ? מתנחל או מתנחבל –הכאב של איבוד משפחה הוא עצום –דבר שלעולם לא יתאחה . אז ,בן אדם – קצת פרופורציות,דע מאין באת ולאן אתה הולך..... קצת , איך לומר ,טקט. בעומדי במרכז איתמר –מקשיב להספדים של המשפחה הקטועה וקב"ט הישוב – אני חושב –טוב, יש סוגיות פוליטיות ודתיות כאן ,אבל איזה סיבה בעולם יש לפרא אדם המטורף הזה להתפרץ לבית ולירות בקור רוח בילדים ? ,בתינוקות ? מה תינוק מבין בגבולות ההבטחה וגבולות 67 ?. אני רוצה לסיים בקטע שידידה שלי כתבה לי אחרי שחזרה מאותה הלוייה באיתמר –קטע קצת קשה ,אז מי שלא רוצה לקרוא –שלא . " נכנסתי עם עוז לבית (לשעבר בית- עכשיו הכל שרוף, כל החפצים, הרכוש, המזכרות הכל הלך יחד עם האנשים שהיו בבית) זה היה כזה נורא עוז התחיל להסביר לי איפה היה כל אחד מאנשי המשפחה. כשנכנסנו עדיין היה במטבח את הסיר והביצים ואפילו המתכון לעוגה שרחל (האמא) התכוונה לעשות לכבוד שבת, הכל היה מונח על השיש. כאילו עוד מעט היא תחזור ותמשיך בפעולות ההכנה לכבוד השבת. הכל מחכה לה. עלינו במדרגות לאחד החדרים כולו היה מחורר והפוך כל התקרה התמוטטה וראינו אנשים אוספים לתוך שקית שחורה ענקית את המילוי של המזרן שמתחתיו היה אחד הילדים שהסתתר. הכל היה מלא דם והצלמים פשוט עמדו שם מרוצים שתפסו תמונה טובה מחייכים מרוצים מעצמם בזמן שעוז והאנשים שלידינו הסתכלו והתמוטטו מהמראה הקשה. המשכנו לחדר של הילדה וראינו שהחדר שלה בכלל לא נהרס לא מהתמוטטות הבית ואפילו לא מהשריפה. למזלה היא ניצלה, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היא לא היתה קופצת מהחלון למרות שמן הסתם היא הייתה גומרת כמו אחיה עם כדור בראש מושלכת מדממת על רצפת הבית. כשעלינו עוד קומה כבר לא היה אפשר לראות כלום חוץ מהקירות, כל הקומה נשרפה, לא נשאר כלום מחדר הילדים השני, מחדר ההורים ומהאמבטיה בה הסתתר המחבל. הכל הלך. כל הקירות מחוררים. נכנסנו לחדר של הילדים שם עוז מסביר לי איפה היו אבישי, צביקה ונריה ושהמחבל פשוט ירה בהם בלי רחמים. אני לא מצליחה להבין איך אדם (כל אדם) מסוגל לרצוח כך, ועוד להסתכל לנרצח בעיניים רגע לפני. איך המחבל יכל להסתכל לילד בן 5 בעיניים בזמן שהילד התמים צופה טלוויזיה ולתקוע לו כדור בראש?! המחבל הרס משפחה שלמה ברגעים ספורים בלבד. הוא הרג ילדים קטנים שבקושי הספיקו לחיות. הוא רצח שלושה ילדים קטנים בני 15, 12,5. ואת אימם. איך משפחה אמורה להשתקם אחרי כזה דבר שהילדים הנותרים מנותחים בבתי החולים ורק היום יצאו מכלל סכנה? " שיהיהו לנו ימים טובים יותר.

mosh_the_ant

New member
טוב שמתיחסים להודעות שברומו של עולם

חשבתי שיש פה אנשים רציניים יותר....

DrorArie

New member
....

"אנשים מדממים בפנים (בלב) ובחוץ, ואתה דואג לאיזה ערבי מסרוח " הרי הם לא מדממים בפנים ובחוץ, הם לוקחים את הדם של היהודים בשביל מצות לפסח. "הכאב של איבוד משפחה הוא עצום –דבר שלעולם לא יתאחה . אז ,בן אדם – קצת פרופורציות" אתה מודע לזה שמתו יותר פלסטינאים מישראלים? "מה תינוק מבין בגבולות ההבטחה וגבולות 67 ?. " הורים שלו צריכים להבין ואותו דבר אתה יכול ללכת לבקר במחסומים ולראות נשים בהריון שהתינוקות שלהם נולדים מתים בגלל עיכוב. חבל על המשפחה וכמובן שזה לא בסדר אבל בהודעה שלך קצת שכחת שיש צד שני.

mosh_the_ant

New member
ממממ....

ובכן , גם אם ההורים שלו מבינים -עדיין -אין הצדקה לירי בילדים קטנים חפים מפשע. לפי דעתי פלשתינים רבים יותר מתים משום שאין להם ערך לחיי אדם.אבל זאת דעתי.קרו מקרים רבים שבאמבולנסים הדחופים והקריטים הוחבאו מטעני נפץ ואמ"לחים. וכן -אכפת לי יותר מישראלים מאשר ערבים. אבל זה כבר נושא לדיון אחר. יום לך!

DrorArie

New member
נכון- אין הצדקה

אבל במלחמה מתגלים הפרצופים המגעילים משני הצדדים. קרו מקרים שבאמבולנסים הוחבאו מטעני נפץ- זו גם שיטה שהאצל והלחי נקטו בה והלידות במחסומים- הן לא הגיעו לשם באמבולנס, פשוט עיכוב כי המפקד לא הלך לשתות קפה ולא היה אישור, ומקרים מזוויעים כאלה.

mosh_the_ant

New member
מלחמה היא אכן דבר מזוויע.

דבר אחרון לחשוב עליו הוא -"לוחם חופש" או "טרוריסט" וההבדלים בינהם ומי מחליט מי הוא מי. למרבה הפלא -כל הקלישאות -באמת נכונות- במלחמה אין מנצחים,כולם נפגעים. אבל כחלק מהחברה הישראלית -אני מצדד בישראל. הווי אומר (בהגזמה פרועה -כמובן)-הם טרוריסטים ,אנחנו לוחמי חופש. יש בזה מין הצביעות -אבל זה מה שעוזר להרכיב חברה. הלכידות החברתית הזאת. אנחנו נגדם. כן-זה אמור להיות שננינו ביחד ,אבל בנתיים זה לא קורה.

nirdagan

New member
מה הקשקושים האלה על האצ"ל והלח"י

האצ"ל והלח"י לא עשו פיגועי התאבדות מטורפים בסגנון החמאס. הניסיון של השמאל להצדיק את הטרור בטענה גם אחרים עשו כך פשוט איננה מתיישבת עם העובדות.

DrorArie

New member
שטויות

האצל והלחי עשו פיגועים אפילו באוטובוסים גם נגד ערבים ואפילו נגד (הכובש) הבריטי לא רק זה הם גם חיסלו כפר אחד אי שם בהסטוריה שלנו.. ברח לי השם שלו נראה לי "דיר יאסין" אבל אני לא בטוח. אני לא מצדיק את הטרור, תקרא שוב את ההודעה שלי.

סילבן

New member
שום פיגועים

האצ"ל והלח"י לחמו קודם כל בכובש הבריטי בהתכחש להצהרת בלפור ונמנע מלהעניק ליהודים בית לאומי ב-א"י - ולחמו בצדק. ערבים? רק פעולות תגמול, שוב, מוצדקות לחלוטין. דיר יאסין? באותה המידה אתה יכול לומר שההגנה חיסלה כפרים רבים אחרים, אבל משום מה אתה נמנע מכך? דמגוג? אני לא בטוח, לא נראה לי... ומובן שבדיר יאיסין לא התרחש כל אבח, אלא התרחש קרב קשה מאוד בו לא יכלו האצ"ל והלח"י (שזו, אגב, הייתה פעולתם המשותפת הראשונה) לגבור לבדם על האוייב הערבי ורק לאחר שההגנה הצטרפה למאבק הניצחון הגיע. מיותר לציין כי תושבי הכפר התמים הזה צלפו בתושבי שכונת "בית-הכרם" בירושלים. לפרטים נוסיפ על כיבוש דיר-יאסין: http://www.etzel.org.il/ac17.htm

DrorArie

New member
שכחת פרט קטן

"האתר הוקם על ידי: ברית חיילי האצ"ל" אתה לא יכול לצפות מהם להיות אוביקטיביים, כמו שאתה לא מצפה מהפת"ח להיות אובייקטיבי.

סילבן

New member
ממך אני בטח לא מצפה

כשמתרחש ארוע ביטחוני אני מקבל את גירסת צה"ל, וכך רובו המוחלט של העם. יש לך בעיה? יש לך בעיה. למזלנו, הפעולה בדיר-יאסין נעשתה בתיאום ובשיתוף עם ההגנה כך שכל ניסיונותיך הנאלחים להשוות את האצ"ל לפת"ח חסרי טעם. שנית, הכותב הוא פרופ´ לפידות ואני בהחלט מייחס לו אמינות גבוהה פי כמה מנער בן 17 (השכלתית, לא כרונולוגית). מדובר בתיאור מעמיק ורצוף עובדות שנכתב בידי מומחה. מה הבעיה? אתה חולק על פרט מסויים בו? ספר לנו. עד אז, אני נשאר עם פרופ´ לפידות.

nirdagan

New member
תאריכים מקומות עובדות

אין אתה מביא. אלא רק זורק קשקושים של התעמולה הערבית "היהודים גם פוצצו אוטובוסים". שקרים מטומטמים. אתה לא מצדיק את הטרור אבל טוען שהוא לגיטימי בגלל "הכיבוש". אולי תקשיב לעצמך פעם ותבין למה כל בן אדם עם שכל חושב שאתה משוגע.

DrorArie

New member
קשקושים של התעמולה הערבית

אמרתי דיר יאסין אפילו סילבן הודה שהאצל "פעלו נגד הכובש הבריטי ידה ידה ידה" זה שאתה לא יודע הסטוריה, זה בעיה שלך.

nirdagan

New member
לא היו אוטובוסים בדיר יאסין

כמו כן דיר יאסין זה שם של קרב במלחמת השחרור. זה לא פעולת טרור. בנוסף בעברית כותבים "היסטוריה" ולא "הסטוריה".

DrorArie

New member
יקירי

דיר יאסין זה שם של כפר. האצ"ל והלח"י הם שני ארגוני טרור. האצל והלחי פוצץ אוטובוסים. האצל/הלחי השתמשו באמבולנסים בשביל (רחמנא לילצן) להעביר כלי נשק. ואחרון חביב הסטוריה היא מילה לועזית, מותר לתרגם אותה (כמעט) איך שרוצים, והתיקון היה מיותר (בערך כמו כתה -> כיתה)

alon14

New member
על האצ"ל והלח"י

מקורות ישראלים יציגו אותם באופן טבעי כלוחמי חופש, כמו שמקורות פלסטינים יציגו את הפת"ח והתנזים כלוחמי חופש. זה טבעי ללאומנים. על כן, הלכתי למקורות בריטיים על הדה-קולוניזציה (היתה לי גם בגרות בזה לפני שבועיים אבל זה לא ממש משנה). זה שהאצ"ל (הם לא מתייחסים ללח"י) הם ארגון טרור נחשב לעובדה שאין לערער עליה עבורם, ובצדק (80 הרוגים אזרחים היו במלון המלך דוד, ואני בטוח שהאצ"ל לא עשו הכל על מנת למנוע "נזק משני" כזה).

nirdagan

New member
החופש לכתוב עם שגיאות כתיב

הוא חלק בלתי נפרד מחופש הביטוי. לא שללתי את זכותך לכתוב עם שגיאות כתיב, אלא ציינתי שעל פי כללי הכתחב של שפה מסוימת כותבים בדרך אחת ולא אחרת.

אדם קלר

New member
לא התאבדות אבל הרג אזרחים

הם לא הזדקקו להתאבדות. פשוט ירו על אוטובוסים אזרחיים, שמו פצצות בשווקים ערביים, בבתי קולנוע וכו והרגו עשרות אזרחים ערבים. שמעת פעם של על שלמה בן יוסף, שהוצא להורג ע"י הבריטים מפני שהתקיף אוטובוס אזרחי ערבי? הוא נחשב כגיבור ונקראים רחובות על שמו בישראל, גם בול דואר יצא עם תמונתו. אילו היתה המלה "שהיד" קיימת בעברית, היו משתמשים בה בשבילו.

סילבן

New member
זה לא מזוויע כלל, זה מוצדק לחלוטין!

אם השתמשו באמבולנסים ולו פעם אחת שימוש מלחמתי, ישנה הצדקה לבדיקה מלאה של כל אמבולנס המבקש לעבור. חיי הישראלים קודמים לחיי הערבים, ובשביל למנוע אפשרות מעבר מחבלים באמבולנסים האלה מותר ואף הכרחי לסכן את חיי המטופלים בהם. יולדות במחסומים? אין כחמות, כבר היו יולדות שהסתירו חומרי נפץ במסווה ביטנן, ובכלל, העובדה שהערבייה הנ"ל עומדת ללדת אינה אומרת שהיא אינה חברה בחמאס. שוב, חיי הישראלים קודמים ואם היא עשויה ללדת בטרם סיום הבידו הביטחוני אז זה עדיף מאשר לאפשר לה לעבור עם אמל"ח. אם היה עיכוב כי לא היה אישור, אז לא היה אישור מסיבות הנוגעות לביטחון מדינת ישראל. המפקד הלך לשתות קפה? אם זה נוגד את הנהלים אז זו עברה, ואם מותר למפקד לשתות לעתים קפה אז זו זכותו? המחסומים לא נועדו להפריע לערבים אלא להגן על היהודים מפני הערבים.

למעלה