כאבים בגב

revittal

New member
כאבים בגב

שלום אני עוסקת בפעילות גופנית זמן רב לא תמיד באותה התמדה ולא תמיד באותה מידה אבל תמיד מקפידה לעשות משהו לאחרונה אני מרגישה כאבי גב אם אפשר לקרוא לזה סוג של דקירות אבל אני לא מבינה מהו, הייתי אצל אורטופד שאינו בטוח מה לעשות איתי, אני פונה אליכם לבדוק מה הייתם ממליצים אם זה כאב שניתן לטיפול תודה רבה

ברוכה הבאה

שלום רויטל, ראשית, ברוכה הבאה לפורום. שנית, זו באמת שאלה ... אין לנו מספיק מידע כאן כדי להשיב לך, ומצד שני, את אומרת שהאורתופד אמר שאינו בטוח מה לעשות איתך. למה? מה הוא חושב? מה הוא מצא? האם עשה איזשהן בדיקות עזר? האם תוכלי לתאראיפה בגב הכאב? בת כמה את? איזו פעילות גופנית עשית בעת האחרונה לפני שהתחילו הכאבים? לכל השאלות האלה יכולה להיות השפעה על אפיון הכאב ועל הטיפול בו. נמתין לתשובותייך.

תזזזרקי אותו! (מכירה את האמרה המפורסמת של

ורדה רזיאל-ז'קונט?
) אם הוא לא יודע מה לעשות איתך, אולי אורטופד אחר יידע. את יודעת בין כמה אורטופדים התגלגלתי ? הוא שלח אותך לבדיקות כלשהן?

revittal

New member
באמת?

אוי ואבוי! לא אופטימי במיוחד, אני חשבתי אולי ללכת לכיוון נוסף אולי לא אורטופד, האם כדאי לנסות עוד כמה אורטופדים?

פרטי, נמקי והסבירי...

איפה כואב? מתי כואב? כל הזמן או לרגעים בתנוחות או תנועות מסויימות? בכל מקרה הייתי מתחילה עם טיפול מגע ובודקת אם זה עוזר! בהצלחה!

fim216

New member
טיפול בכאבי גב

שלום רויטל, אי אפשר לענות על שאלה כמו זו ללא ביצוע אבחון, בכדי לטפל בבעיה כל שהי מצריך קודם למצוא את המקור לבעיה. אם האורטופד לא מצא שום ממצא פתולוגי חמור והבעיה היא ממקור שרירי ניתן לטפל בצורה מאוד יעילה ומהירה יחסית בגישות טיפול כמו שיקום תנועתי, עיסוי רפואי ועוד... הייתי ממליץ לך למצוא מטפל באזור מגוריך ולטפל בעצמך בכדי למנוע החמרה במצב. בריאות שלמה

revittal

New member
מובן ...

אני קראתי את התגובות שלכם, מאוד מודה על התגובות והשאלות אני לא מספיקה לענות על כל השאלות עכשיו אבל אני באמת מודה על הנסיון לעזור לי, מקווה שיצא לי עוד היום לחזור לענות על הכל עם פרטים מדויקים לגבי התגובה מהו עיסוי רפואי? שיקום תנועתי? למי פונים? גם אורטופד?

fim216

New member
אשתדל להסביר....

אני מתנצל מראש אם יצא מעט ארוך אך מקווה שאצליח להסביר בצורה המיטבית... עיסוי רפואי העיסוי הרפואי מבוסס על ביצוע פעולות תמרוני עיסוי ושימוש בטכניקות שונות על רקמות מערכת התנועה, באזורים שונים בגוף במטרה להחזיר את הגוף לתפקוד תקין ושיפור בריאותי, הקלה על כאבים ושיפור טווחי תנועה. העיסוי רפואי הינו שיטת טיפול העושה שימוש בידע נרחב באנטומיה של מערכת התנועה בגוף הכוללת את העצמות והמפרקים, שרירים , גידים, רצועות, רקמות חיבור, פאשיה ועצבים. במהלך הטיפול, משתמש המטפל במגוון רחב של טכניקות, אשר כוללות בחלקן שימוש בשמן עיסוי או קרם, שימוש בקרח ואף טכניקות עיסוי יבש ללא שמן ואף טיפול על הבגדים. הטיפול בעיסוי רפואי לרוב יתמקד באזור או איבר מסוים עליו יבוצע הטיפול שלא כמו בעיסוי שבדי /קלאסי או הוליסטי שבו מטפלים בכל הגוף. מהלך הטיפול יכלול תשאול מקיף להבנת סיבת ההגעה לטיפול, אבחון, ובחירת הטכניקות הטיפוליות בהתאם. שיקום תנועתי אורטופדי שיטת הטיפול שיקום תנועתי אורטופדי מבוססת על ידע והבנת פעילותה של מערכת התנועה ואיבריה, אשר כוללים עצמות ומפרקים, רצועות, גידים, שרירים, רקמות חיבור (רקמה חיתולית-פאשיה) ועצבים. שיקום תנועתי אורטופדי הוא בעצם שילוב טכניקות טיפוליות בכדי להביא לאיזון ונטרול הכשלים באיברי מערכת התנועה והפגת כאבים הנובעים מהכשלים הללו. כמו כן במהלך הטיפול ישנה התייחסות למצבו הרגשי של המטופל שכן הכאב משפיע בצורה ישירה על מצבו הרגשי ולהפך. מטרת הטיפול בשיקום תנועתי אורטופדי היא החזרת חיי המטופל לאיכות טובה נטולת כאבים וכשלים, דרך שיפור תפקודה של מערכת התנועה ועירור מנגנון הגוף לחזרה למצב נורמאלי ומאוזן, שיפור טווחי התנועה והפגת כאבים הנובעים מהגבלות התנועה וחוסר האיזון התנועתי. שיפור והעלאת המודעות של המטופל לגורמים אשר הביאו אותו למצבו ומתן כלים להתמודדות יומיומית בהמשך. תהליך הטיפול בשיקום תנועתי אורטופדי מתחיל במילוי שאלון רפואי מקיף לצורך בחינת מצבו של המטופל, הבנה ומציאת המקור לכאבים ולכשלים במערכת התנועתית. ביצוע אבחון תנועתי, אשר משקף למטפל את הגורמים לכאבים והכשלים במערכת התנועה. בהמשך הטיפול כולל שימוש בשיטת הטריגר פוינט תראפי – Trigger Point Therapy ע"י לחיצות לנטרול נקודות טריגר, עיסוי ושחרור רקמת פאשיה – Myofascial Release , טכניקות עיסוי שונות ושימוש בקינזיו טייפ – Kinesio Taping Therapy , אשר מאפשרת המשך טיפול ועירור מנגנון הריפוי העצמי של הגוף גם לאחר סיום המפגש עם המטפל, בסוף הטיפול מקבל המטופל הנחיות וטיפים להמשך התנהלות . טיפול בשיקום תנועתי אורטופדי מתאים לכאבים כרוניים ואקוטיים ומשפר בצורה מהירה ויעילה את טווחי התנועה והפגת כאב. לגבי למי פונים ? אני לא יכול לפרסם או להפנות למטפלים ספציפיים פה על גבי דפי הפורום, את יכולה לעשות חיפוש מהיר בגוגל ולמצוא מטפלים מטפלים באיזור מגורייך לברר עליהם מעט יותר. המלצות וכו'... לגבי השאלה גם אורטופד ? כמובן שהייתי ממליץ לך לפנות ולקבל חוות דעת נוספת ע"י אורטופד ש"כן" יודע.... כך גם הטיפול אצל מי שזה לא יהיה , יהיה יעיל וממוקד יותר. מקווה שעזרתי מאחל לך בריאות שלמה ונטולת כאבים. אשמח לענות בכל שאלה נוספת

Mira Robins

New member
בנושא הכאבים

אני הייתי מטופלת של ד"ר פרטר לסדרת טיפולים שעזרה לי מאוד עם הכאבים, יש הרבה שיטות ומגוון טיפולים אני מאמינה שלכל כאב יש את הטיפול שלו וכמובן שזה גם תלוי בבן אדם עצמו ולמה שהוא מתחבר רפואה משלימה קוראים לזה. יש כאן סרטון שמפרט כמה שיטות אולי יעזור לך

revittal

New member
תודה!

אני מאוד מודה לך על התשובה שלך, ארוכה אך מאוד עוזרת וזה בדיוק מה שהייתי צריכה! קבלתי פה כמה תשובות שמאוד עוזרות

למעלה