יש סיפורי הצלחה לחולים שהתרפאו ממחלת הסרטן הזאת?

נטע307

New member
תבדוק באינטרנט שתי שיטות אלו ותופעות ללואי שלהם.

בגדול לגריטריה מגנטית יש בהרבה פחות תופעות לוואי מנזרעי חשמל. אבל גריטריה היא שיטה יחסית חדשה לעומת נזרעי חשמל ואין לדעת מה השפעתה לט"א.

גם גריטריה עולה הרבה כסף, אם זיכרוני לא מטע אותי אז זה בסביבות 10000 ש"ח. נזרעי חשמל מצריכים נראה לי מינימום אישפוז יום במחלקה פסיכיאטרית.

בגדול יש הרבה מידע באינטרנת על 2 שיטות וניתן לבדוק את זה שם.

sharonmenachem

New member
יש סיפורי הצלחה לחולים שהתרפאו ממחלת הסרטן הזאת?

נמאס כבר, שנים על גבי שנים שהמחלה הזאת לקחה לי, רק עד לא מזמן הבנתי למה אני לא מצליח ולא מסוגל, הכל היה קשור להפרעה במצב הרוח וחוסר הנאה מדברים שאמורים להסב הנאה, ביניהם כאלו שגרמו לי להנאה בעבר, כיום לא עובד ולא מתפקד, נמצא כל היום במיטה או במחשב,

מעניין אותי לדעת איך יוצאים מהסרטן הזה שנקרא דיכאון, יש סיפורי הצלחה? עוד כמה שנים המחלה הזאת תגנוב לי?
משגע אותי שהתרופות לא הגיבו עד עכשיו כאילו כלום בול עץ, הגוף מתנגד לתרופות וזה מחרפן ומשגע

sharonmenachem

New member
אם התרופות לא עוזרות אז מה כן יעזור?

אני רוצה להתפתח וללמוד, אני ספר לא מסוגל לקרוא, אני עוזב אותו תוך כמה דקות

אופירA

New member
מנהל
השאלה אם עברת טיפול פסיכולוגי עמוק

בדיכאון מטפלים בתרופות + טיפול פסיכולוגי עמוק, המביא למודעות עצמית מכסימלית ולעבודה עצמית כל הזמן מול המחשבות.
מה שמביא דיכאון זה המחשבות.

אני מתקשה גם כן למצוא תרופות, אבל מנסה כל הזמן צירופים של כמה תרופות נוגדות דיכאון, וכבר 3 פעמים בחיים הצליח לי, והחזיק מעמד כשנתיים. ואח"כ שוב ניסיונות עם תרופות.
רמת הדיכאון שלי טובה הרבה יותר משלך, בגלל הטיפולים הפסיכולוגיים שעברתי והעבודה העצמית שלי מול המחלה.

לגבי ריפוי והתמודדות - זה מאוד אינדיבידואלי ואי אפשר ללמוד מאחד לאחד.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי

קודם כל ברוך הבא לפורום. אתה יכול לשתף אותנו בשאיפות ובתחושות שלך וננסה לעזור

תושי18

New member
אני תמיד אוחזת בדיעה שדיכאון חייב לבוא מסיבה מסויימת,

כי אין עשן בלי אש.
משהו חייב לגרום לך לעצבות. אתה פשוט כנראה
שוכח מהו.

יש כמה דרכים להתגבר על הדיכאון. דרך אחת הזכירו
ואני גם נוכחתי לראות איך טיפול פסיכולוגי יכול לשנות
מצב רוח מהקצה אל הקצה.

הדרך השנייה, אולי זה ייראה מוזר, אבל תסכול, כעס ועצבים
באים במקום ומפיגים את העצבות.

הדרך השלישית היא למצוא איזה שאיפה, אבל לא פנטזיה
מסיפורי אלף לילה ולילה, אלא משהו יותר מציאותי,
ולהשקיע בלהגשים את השאיפה הזאת, כי בנאדם ללא חלומות
ושאיפות, אין לו בשביל מה לחיות.

sharonmenachem

New member
מתי הולכים לאשפוז יום פסיכיאטרי?

מתי זה כדאי, הרי כל כך קשה לי להישאר במסגרת ובטח שהיא יום יומית, אני גם חושב שלפעמים זה יכול להחריף יותר את הדיכאון.
איזה טיפולים נכללים שם?

נטע307

New member
בד"כ זה קבוצות טיפול וריפוי בעיסוק. אחרי צהריים הולכים הביתה

סויה 1

New member
מסגרת אישפוז יום מאוד ליברלית ולא לוחצת.

כמובן זה תלוי מקום וצוות אבל העיקרון זהה. אתה מקבל פסיכיאטר שעוזר עם הטיפול התרופתי, פסיכולוג או עו"ס קליני לטיפול שיחתי אישי. יש ריפוי בעיסוק, טיפול באומנות טיפול בתנועה ועוד חוגים שונים. המסגרת הזאת בטוח לא תחריף את הדיכאון שלך דואגים לך ומחבקים אותך בהמון חיבה ואמפטיה.. אנשים שהיו במסגרת כזאת ממליצים עליה ולפעמים חוזרים גם בפעם השנייה ואפילו שלישית.

אופירA

New member
מנהל
אני הייתי 3 פעמים באשפוז יום, בהפרשים של כמה שנים

גם קיבלתי נזעי חשמל (לא עזר).
אני ממליצה על המסגרת. נותנת פסק זמן בריא מהחיים.
האנשים המאושפזים במסגרת זו הם ברמה קוגניטיבית נורמטיבית לגמרי, כמוני.

sharonmenachem

New member
למה הנזעי חשמל לא עזר?

יש סיבה, עברת כמה טיפולים או טיפול יחיד אחד?
לא בא לי להגיע לנזעי חשמל ובטח שלא להגיע למצב שהנזעי חשמל לא עוזרים, מחבק את אותם מטופלים חיבוק דובי

אופירA

New member
מנהל
עברתי את מכסימום הטיפול בנזעי חשמל. למה לא עזר?

אין לדעת, כמו שאין לדעת למה תרופה זו לא עזרה ותרופה אחרת עזרה, צירוף זה לא הועיל וצירוף אחר הועיל. המוח שלנו הוא כמו טביעת אצבע. מה שמתאים לאחד לא מתאים לאחר, לכל אחד מתאים משהו אינדיבידואלי בהחלט.
אבל כיוון שלא יודעים - מנסים.
יש אנשים שהעידו שרק נזעי חשמל מחזירים את החיוך לפניהם.

בכל אופן, אני לא הגבתי לטיפול ראשוני בתרופות, וגם לא להרבה ניסיונות תרופתיים, אבל לחלק קטן כן הגבתי. כך שלמדתי לא להתייאש ולהמשיך לחפש, גם אם החיפוש הזה מלווה את החיים ותופס הרבה מזמנם. איזו ברירה יש?

sharonmenachem

New member
תשובות לכולם והערה

עד כמה זה חמור וגרוע הנזעי חשמל? אני בטוח יהיה חייב לקחת תרופת הרגעה לפני כי ישלי פוביה רצינית מזה,
ועוד משהו רק מלחשוב על זה שאצטרך להגיע יחסית רחוק(נסיעה של כמעט שעה מהבית לשם) מכניסה אותי יותר לדיכאון, אז לא יודע אם כדאי ללכת על אשפוז יום או לוותר ולהמשיך במרפאה הכוללת שיחה פרטנית וטיפול פסיכיאטרי(שיחה פעם בשבוע- אולי זה לא אינטנסיבי כמו טיפול יום אבל זה לא מצריך כל כך משאבים וגיוס כוחות על מנת להגיע די רחוק לאשפוז יום,
אשמח לעצות/טיפים/ומה שבעניין, כל תגובה בונה שיכולה לעזור

נטע307

New member
נזרעי חשמל עושים תחת הרדמה מלאה. בן אדם יושן ולא מרגיש כלום.

אחרי זה צוות רפואי עוקב על מטופל עד שהוא מתאושש (נראה לי שהוא נמצא בחדר, כמו חדר התאוששות).
אני לא בטוחה, אבל נראה לי שאפשר להתחרר מאשפוז יום, מתי שמטופל רוצה. כך שתמיד אפשר לנסות, מקסימום אפשר להשתחרר.

נטע307

New member
בנוגע לנזרעי חשמל מידע הוא לפי חוויות של אנשים אחרים,

לכן לא אוכל לתת מידע על כך ממקור ראשון.

new face

New member
אני מוכנה בלי הרדמה

עכשיו לעשות נזעי חשמל! עד כדי כך רע לי! אבל אני לא יכולה ללכת לטיפול יום זה רחוק שעתיים אצלי ו 2-3 אוטובוסים למה חייבים גם אישפוז יום? אוףף..

נטע307

New member
ניו פייס, קודם כל מצטערת לשמוע על סבל שלך.

שנית, נראה לי שנזרעי חשמל מחמירים בהרבה את מחשבות טורדניות!!!! אני יודעת שמחשבות טורדניות וחרדות יכולות לשגע בן אדם. אבל כל זה לפי ידע זעום שלי בפסיכיאטריה. בוודאי ובוודאי שיש להייעץ בנושא זה עם רופאה פסיכיאטרי!!!!!!!!!

טיפול בנזרעי חשמל עושים בד"כ פעמיים בשבוע. יש לבדוק עם בית חולים, אולי יש אפשרות להגיע רק בימים של טיפול בנזרעי חשמל.

בנוסף יש צורך לבדוק מול בית חולים, האם עושים נזרעי חשמל בבית חולים באישפוז יום. יכול להיות שלא בכל בית חולים עושים נזרעי חשמל במסגרת אישפוז יום, אלה יכול להיות בחלק מבתי חולים יש צורך באישפוז מלא.

למעלה