יש מישהו שרואה את

חנן44

Well-known member
במקום לבזבז את זמנך לריק
אני מציע לך לצפות בשידורים החוזרים של צרפת הסודית עם ריק סטיין בערוץ 11

Bella Lola

Active member
לדעתי, יש מקום להפריד בין ריאליטי סטייל האח הגדול או הישרדות, שמבוסס בעיקר על דרמות, רכילות וצעקות, ובין ריאליטי שירה או ריקוד, שהוא בעצם תחרות כשרונות ומבוסס על כשרון אמיתי של אנשים, כמו The Voice או הזמר במסכה.
באשר לזמר במסכה - לא ראיתי את הגרסא הישראלית אבל ראיתי את הגרסא הרוסית והיו שם הופעות מושקעות וזמרים וזמרות מדהימים שהפגינו יכולות שירה פנומנליות
זאת, למשל, שמבצעת את השיר המפורסם מתוך הסרט "האלמנט החמישי" עם ברוס וויליס:
רוב המשתתפים שינו לחלוטין את הקול שלהם בכל הופעה, כך שהיה קשה מאוד לנחש מי שר, וכן היה מסקרן לגלות מי אלו האנשים המוכשרים האלו. מה גם שהיו שחקנים ומנחי טלוויזיה שלפתע התברר שהם יודעים לשיר.
היא, למשל, דוגמנית שמבצעת אריה מתוך האופרה "כרמן" מאת ביזה:

מצד אחד, בתור שונאת מושבעת של תוכניות ריאליטי סטייל האח הגדול, אני מבינה את הרתיעה מריאליטי. מצד שני, זה בעיניי לא ריאליטי אלא יותר תחרות כשרונות וכמה כיף לחזות באנשים מוכשרים עושים דברים מדהימים! (לא...?) אבל אני מניחה שעל טעם ועל ריח, רק רציתי להציג נקודת מבט קצת אחרת...

סתוונית333

Well-known member
לדעתי, יש מקום להפריד בין ריאליטי סטייל האח הגדול או הישרדות, שמבוסס בעיקר על דרמות, רכילות וצעקות, ובין ריאליטי שירה או ריקוד, שהוא בעצם תחרות כשרונות ומבוסס על כשרון אמיתי של אנשים, כמו The Voice או הזמר במסכה.
באשר לזמר במסכה - לא ראיתי את הגרסא הישראלית אבל ראיתי את הגרסא הרוסית והיו שם הופעות מושקעות וזמרים וזמרות מדהימים שהפגינו יכולות שירה פנומנליות
זאת, למשל, שמבצעת את השיר המפורסם מתוך הסרט "האלמנט החמישי" עם ברוס וויליס:
רוב המשתתפים שינו לחלוטין את הקול שלהם בכל הופעה, כך שהיה קשה מאוד לנחש מי שר, וכן היה מסקרן לגלות מי אלו האנשים המוכשרים האלו. מה גם שהיו שחקנים ומנחי טלוויזיה שלפתע התברר שהם יודעים לשיר.
היא, למשל, דוגמנית שמבצעת אריה מתוך האופרה "כרמן" מאת ביזה:

מצד אחד, בתור שונאת מושבעת של תוכניות ריאליטי סטייל האח הגדול, אני מבינה את הרתיעה מריאליטי. מצד שני, זה בעיניי לא ריאליטי אלא יותר תחרות כשרונות וכמה כיף לחזות באנשים מוכשרים עושים דברים מדהימים! (לא...?) אבל אני מניחה שעל טעם ועל ריח, רק רציתי להציג נקודת מבט קצת אחרת...

אולי בחו"ל היא מוצלחת .
כאן בישראל היא מייגעת ונמרחת וצוות השופטים כשבראשם אופירה הצווחנית וצדי צרפתי הדרמטי מנסים לגנוב את ההצגה.
התוצאה קרנבל מלאכותי ומשעמם .

נערך לאחרונה ב:
אולי בחו"ל היא מוצלחת .
כאן בישראל היא מייגעת ונמרחת וצוות השופטים כשבראשם אופירה הצווחנית וצדי צרפתי הדרמטי מנסים לגנוב את ההצגה.
לא ראיתי אומנם אבל סביר להניח שזה דומה לתחרויות שירה אחרות אצלנו רק עם תחפושות.

ביננו זה לא עד כדי חשוב איך נראה הבן אדם ששר אלא אם כן הוא ממש "עקום" או להבדיל ממש יפה.

כמו שאמרתי מתאים לדרום קוריאה לא לישראל,שם מתביישים אצלנו די ההפך.

ההפך תחרות יותר גרועה מהאחרות - לא רואים את הראש כמו בזמן ה"מגיפה" - לא הספיק לך מהטראומה הזאת?

Bella Lola

Active member
ביננו זה לא עד כדי חשוב איך נראה הבן אדם ששר אלא אם כן הוא ממש "עקום" או להבדיל ממש יפה.
סליחה, כן.. אבל אתה מסתכל על זה לגמרי לא נכון.
הפואנטה היא לא להסתיר את איך שהזמר נראה בגלל שהוא יפה או לא. נהפוך הוא, הפואנטה היא שזה בכלל לא רלוונטי איך הוא נראה.

הפואנטה היא שמדובר באנשים (זמרים, מנחים, שחקנים וכו') שכולנו מכירים, אלא שעד לרגע החשיפה, אין לנו מושג במי מדובר, ובהנחה שמי שמסתתר מאחורי המסכה גם שר טוב, אולי גם רוקד ועושה הופעות מדהימות, זה די מרתק לגלות מה אנשים, שחשבנו שאנחנו מכירים, יודעים לעשות, במיוחד אם לא מדובר בזמרים.

כן, אם הם היו עולים לבמה ועושים את אותו הדבר בלי המסכה, גם היינו נדהמים לגלות שהם מסוגלים לשיר/לרקוד/להופיע (בהנחה כמובן שבכלל אכפת לך מדברים כאלו; אני אישית תמיד נדהמת מאנשים כשרוניים), אבל לא היה לזה את אותו האפקט, את המסתורין.

בגרסא הרוסית למשל היו כמה זמרים שהכרתי מכל מיני להקות סתמיות עם שירים מפגרים ופתאום הם הפגינו יכולות ווקליות מדהימות או שפתאום התברר שהם רוקדים באופן מקצועי. אתה חושב שאתה מכיר את הנפשות הפועלות ואז מתברר שיש בהם כשרונות חבויים - בעיניי זה מרתק, אבל זו אני...

סליחה, כן.. אבל אתה מסתכל על זה לגמרי לא נכון.
הפואנטה היא לא להסתיר את איך שהזמר נראה בגלל שהוא יפה או לא. נהפוך הוא, הפואנטה היא שזה בכלל לא רלוונטי איך הוא נראה.

הפואנטה היא שמדובר באנשים (זמרים, מנחים, שחקנים וכו') שכולנו מכירים, אלא שעד לרגע החשיפה, אין לנו מושג במי מדובר, ובהנחה שמי שמסתתר מאחורי המסכה גם שר טוב, אולי גם רוקד ועושה הופעות מדהימות, זה די מרתק לגלות מה אנשים, שחשבנו שאנחנו מכירים, יודעים לעשות, במיוחד אם לא מדובר בזמרים.

כן, אם הם היו עולים לבמה ועושים את אותו הדבר בלי המסכה, גם היינו נדהמים לגלות שהם מסוגלים לשיר/לרקוד/להופיע (בהנחה כמובן שבכלל אכפת לך מדברים כאלו; אני אישית תמיד נדהמת מאנשים כשרוניים), אבל לא היה לזה את אותו האפקט, את המסתורין.

בגרסא הרוסית למשל היו כמה זמרים שהכרתי מכל מיני להקות סתמיות עם שירים מפגרים ופתאום הם הפגינו יכולות ווקליות מדהימות או שפתאום התברר שהם רוקדים באופן מקצועי. אתה חושב שאתה מכיר את הנפשות הפועלות ואז מתברר שיש בהם כשרונות חבויים - בעיניי זה מרתק, אבל זו אני...
נראה לי יותר גימיק - מה הבעיה שמישהו מפורסם יעלה ויתחיל לשיר ולרקוד?

יש מסתורין אבל החיסרון הוא שלא רואים את הבעות הפנים.

ובמקום הבעות הפנים יש לנו את ההצגה של התחפושת עצמה שקצת גונבת את ההצגה מהשירה,

אז הרעיון של "שירה נטו" הוא גם לא נכון.

ביננו חוץ מאנשים נדירים ששרים מדהים ונראים "מעוכים" אין לזה תועלת מעשית.

הפואנטה היא לא להסתיר את איך שהזמר נראה בגלל שהוא יפה או לא. נהפוך הוא, הפואנטה היא שזה בכלל לא רלוונטי איך הוא נראה
לדעתי הפוך כל מה שמעניין זה איך הוא נראה,ז"א מי זה הבן אדם.

השירה פחות חשובה - זה הופך למשחק ניחושים מוזיקלי.

Bella Lola

Active member
אולי בחו"ל היא מוצלחת .
אממ כן.. זה די מה שניסיתי להגיד, אבל פחדתי שאם אגיד את זה, זה יישמע יומרני. זאת אומרת, רציתי לומר שאולי ה"בעיה" היא לא בפורמט, אלא באיך שעשו אותו כאן. (ושוב, לא ראיתי את הגרסא הישראלית, אז אני רק מתבססת על מה שנכתב כאן בשרשור.)

סתוונית333

Well-known member
אממ כן.. זה די מה שניסיתי להגיד, אבל פחדתי שאם אגיד את זה, זה יישמע יומרני. זאת אומרת, רציתי לומר שאולי ה"בעיה" היא לא בפורמט, אלא באיך שעשו אותו כאן. (ושוב, לא ראיתי את הגרסא הישראלית, אז אני רק מתבססת על מה שנכתב כאן בשרשור.)

הטלויזיה הישראלית בשנים האחרונות היא פח זבל ,

והמנחים המעצבנים של כל תכניות הריאליטי מזרזים את מותה.

סתוונית333

Well-known member
אסי ורותם בנינג'ה מדהימים - דווקא שם הפרשנים על הפנים.

אסי ורותם גם הם קשקשנים לא קטנים כולל רותם בן ישראל.
היחידי שעושה את עבודתו כמו שצריך בלי לעייף ולשגע את המוח הוא ניב רסקין.
אגב, זו התכנית היחידה שאני רואה .

נערך לאחרונה ב:
אסי ורותם גם הם קשקשנים לא קטנים כולל רותם בן ישראל.
היחידי שעושה את עבודתו כמו שצריך בלי לעייף ולשגע את המוח הוא ניב רסקין.
אגב, זו התכנית היחידה שאני רואה .
ניב רסקין על הפנים לא מבין למה אוהבים אותו.

דברים צפויים בדר"כ שמחניפים לצופה ולא נותנים ערך משמעותי.

הוא בכלל לא מבין בספורט הזה.

סתוונית333

Well-known member
ניב רסקין על הפנים לא מבין למה אוהבים אותו.

דברים צפויים בדר"כ שמחניפים לצופה ולא נותנים ערך משמעותי.

הוא בכלל לא מבין בספורט הזה.

אוהבים אותו כי הוא אינטילגנטי ומקצועי (גם כמגיש בבוקר הוא אחלה)
ולא שורף את המוח כמו שאר המנחים .

אוהבים אותו כי הוא אינטילגנטי ומקצועי (גם כמגיש בבוקר הוא אחלה)
ולא שורף את המוח כמו שאר המנחים .
אבל הוא לא מנחה הוא פרשן.

עונה 1 הביאו אותו סבבה אבל ברגע שהתוכנית הצליחה,היה צריך להוציא את הפרשנים הרגילים

ולהביא רק אנשים שעשו את זה פעם במקצועיות.

אחרת זה לא פרשנות רק מריחה שנשמעת טוב לרוב האנשים.

רותם הפרשנית הלכה כי הרגישה שזה לא נכון הדברים שהיא אומרת אבל הוא יותר חרטטן אז אין לו בעיה להמשיך.

לדעתי המנחים צריכים לתת את הכיוון הבידורי והפרשנים את הכיוון המקצועי וככה מונעים הדרדרות של הרמה.

זה לא אומר שאי אפשר להריץ דחקות ושטויות עם הפרשנים אבל שהם מפרשנים לפחות שיהיה משהו

שאני לא יודע,משהו חכם,משהו נכון ולא סתם לקשקש.

בשביל הנחיה יש את אסי ורותם שהם הכי טובים בישראל,הם לא צריכים עזרה.

עזבי הוא מקנא בהם ומנסה לגנוב את הפוקוס.

סתוונית333

Well-known member
אבל הוא לא מנחה הוא פרשן.

עונה 1 הביאו אותו סבבה אבל ברגע שהתוכנית הצליחה,היה צריך להוציא את הפרשנים הרגילים

ולהביא רק אנשים שעשו את זה פעם במקצועיות.

אחרת זה לא פרשנות רק מריחה שנשמעת טוב לרוב האנשים.

רותם הפרשנית הלכה כי הרגישה שזה לא נכון הדברים שהיא אומרת אבל הוא יותר חרטטן אז אין לו בעיה להמשיך.

לדעתי המנחים צריכים לתת את הכיוון הבידורי והפרשנים את הכיוון המקצועי וככה מונעים הדרדרות של הרמה.

זה לא אומר שאי אפשר להריץ דחקות ושטויות עם הפרשנים אבל שהם מפרשנים לפחות שיהיה משהו

שאני לא יודע,משהו חכם,משהו נכון ולא סתם לקשקש.

בשביל הנחיה יש את אסי ורותם שהם הכי טובים בישראל,הם לא צריכים עזרה.

עזבי הוא מקנא בהם ומנסה לגנוב את הפוקוס.

נכון, בתכנית נינג'ה ישראל הוא פרשן והוא עושה את עבודתו בסדר גמור.
עוד כמה פעמים אאלץ לחזור על עצמי?

Harrington

Well-known member
מנהל
אגב הבעיה העיקרית בפורמט היה היציאה לפרסומת 'של דקה אחת בלבד' של 3 דקות. פשוט בלתי אפשרי לראות את התוכנית בדרך הזאת. בכל אופן לא בלי להקליט אותה מראש ואז להריץ בפרסומות. כמובן שהתנהגות כזאת מעלה את השאלה מדוע החברות מוכנות לשלם הון תועפות בשביל הפרסומות האלו, אבל זה כבר בעיה שלהן.

למעלה