יש לקיים גם דיונים בערבית בכנסת

גוטרמן7

Well-known member
השפה הערבית היא שפה רשמית במדינת ישראל ולכן תלונת הביביסטים נדחית על הסף

גוטרמן7

Well-known member
זו השפה של החרדים, למה רק לערבים מדובר לדבר בשפתם?
וכי כל אחד ידבר בשפתו וכי היידיש שפה רשמית היא? שאין היא אלא שפת הגלות המדוברת בבני ברק של הקפוטות השחורות והשטריימל
שיואילו לדבר בשפת ישראל היא העברית אם הם יהודים

marabo

Well-known member
וכי כל אחד ידבר בשפתו וכי היידיש שפה רשמית היא? שאין היא אלא שפת הגלות המדוברת בבני ברק של הקפוטות השחורות והשטריימל
שיואילו לדבר בשפת ישראל היא העברית אם הם יהודים
אז שתהיה שפה רשמית, אם ערבית יכולה למה הם לא.
הרי גם לערבים אפשר לומר שערבית זו השפה של מדינות ערב וכאן זו מדינת היהודים ומדברים בה עברית.

Harrington

Well-known member
מנהל
לאפשר לערבים לנאום בערבית, מקובל. על אף שאפשר להתווכח על הגדרתך את השפה. אבל לקרוא לזה דיון? בחייך. לדבר בשפה ש95% מהשומעים לא מבין, לא ממש מאפשר דיון כלשהו. זה סתם לנאום לפרוטוקול ולעשות הצגות למצלמה. אז אולי צריך באמת לאפשר את זה (לא כ"כ הבנתי את הקריאה, שכן זה המצב הנוכחי הרי). אבל מן הראוי לקרוא לילד בשמו: הצגה לחברה' שאין בה שום דיון משום סוג שהוא.

גוטרמן7

Well-known member
לאפשר לערבים לנאום בערבית, מקובל. על אף שאפשר להתווכח על הגדרתך את השפה. אבל לקרוא לזה דיון? בחייך. לדבר בשפה ש95% מהשומעים לא מבין, לא ממש מאפשר דיון כלשהו. זה סתם לנאום לפרוטוקול ולעשות הצגות למצלמה. אז אולי צריך באמת לאפשר את זה (לא כ"כ הבנתי את הקריאה, שכן זה המצב הנוכחי הרי). אבל מן הראוי לקרוא לילד בשמו: הצגה לחברה' שאין בה שום דיון משום סוג שהוא.
אבל חבריך הימנים מתנגדים לכל סממן ערבי בכנסת
אז אולי אתה שמאלני

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל חבריך הימנים מתנגדים לכל סממן ערבי בכנסת
אז אולי אתה שמאלני
חברי הימניים מתנגדים לכל סממן של מחבלים בכנסת. אם אתה מפרש את המושג מחבל אוטומטית למושג ערבי זה לגמרי על חשבונך. אני בכל מקרה מסכים עם 'חברי הימניים' בכל לב בעניין זה.

גוטרמן7

Well-known member
חברי הימניים מתנגדים לכל סממן של מחבלים בכנסת. אם אתה מפרש את המושג מחבל אוטומטית למושג ערבי זה לגמרי על חשבונך. אני בכל מקרה מסכים עם 'חברי הימניים' בכל לב בעניין זה.
אז אתה טוען שישנם חברי כנסת שהם מחבלים
איך לדעתך צריך לנהוג באותם חברי כנסת?

Harrington

Well-known member
מנהל
אז אתה טוען שישנם חברי כנסת שהם מחבלים
אני טוען? אתה טענת משהו על "חברי הימניים". בס"ה דייקתי את דבריך. לא פחות ולא יותר.
איך לדעתך צריך לנהוג באותם חברי כנסת?
בוא נעשה את זה קל. כתוב לי מה אתה בדיוק רוצה שאומר, מה אתה מצפה לשמוע, מה יעזור לך לגבש לטעמך כתב אישום או חומר להגשת תלונה מדומיינת כלשהי, ואני מבטיח לך לומר את הדברים כאילו חשבתי עליהם לגמרי בעצמי.
זה יותר פשוט ומהיר מכל הווג'רס הזה של ללכת סחור-סחור כששום הודעה לא קשורה לקודמתה וכבר מזמן אנחנו לא בנושא השרשור/דיון ואתה מסרב בתוקף לחזור אליו.

גוטרמן7

Well-known member
אני טוען? אתה טענת משהו על "חברי הימניים". בס"ה דייקתי את דבריך. לא פחות ולא יותר.

בוא נעשה את זה קל. כתוב לי מה אתה בדיוק רוצה שאומר, מה אתה מצפה לשמוע, מה יעזור לך לגבש לטעמך כתב אישום או חומר להגשת תלונה מדומיינת כלשהי, ואני מבטיח לך לומר את הדברים כאילו חשבתי עליהם לגמרי בעצמי.
זה יותר פשוט ומהיר מכל הווג'רס הזה של ללכת סחור-סחור כששום הודעה לא קשורה לקודמתה וכבר מזמן אנחנו לא בנושא השרשור/דיון ואתה מסרב בתוקף לחזור אליו.
אבל זה מה שכתבת
חברי הימניים מתנגדים לכל סממן של מחבלים בכנסת
אני בכל מקרה מסכים עם 'חברי הימניים' בכל לב בעניין זה.
ואתה עוד ניסית להכחיש את מה שכתבת :D להבא תשתדל לחשוב לפני שאתה משקר

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל זה מה שכתבת
חברי הימניים מתנגדים לכל סממן של מחבלים בכנסת
אני בכל מקרה מסכים עם 'חברי הימניים' בכל לב בעניין זה.
אכן. כל מילה אמת לאמיתה.
ואתה עוד ניסית להכחיש את מה שכתבת :D להבא תשתדל לחשוב לפני שאתה משקר
להכחיש? חס חלילה וחס לא עלינו טפו טפו טפו. לא מכחיש מאומה ממה שכתבתי. מכחיש את העיוותים והסילופים שעשית לאורך הדרך מדברי. זה שכעת לפתע החלטת לצטט במדויק את דברי באופן חריג לא משנה מאומה מכך.

מצטער לאכזבך, אך אינני נוהג לשקר. לא כאן ולא בכלל. לא אחרוג ממנהגי כדי להוציא אותך יותר מכובד ממה שאתה וגם לא כדי לעשות את ההיפך (משימה שממילא קשה עלי מדי במקרה שלך).

קר לי בך

Well-known member
אבל דווקא בזמן ממשלת נתניהו בכנסת חגגו את יום השפה הערבית

צריך להגביר את לימודי הערבית בישראל, כך תמנע הבושה בה ערביה בת דת משה מגמגמת "רוחי לעזה יא חאינה" במבטא אשכנזי מאוד בולט.
חבל שלא למדה מהאשכנזי אבי דיכטר, שאומנם קילל את איימן עודה מעל דוכן הכנסת אבל לפחות בערבית נכונה.

ai27

Well-known member
ברור שכן,
אך יש להודיע על כך מראש, כדי שיספקו מתורגמן כנדרש

למעלה