יש לי שאלה לגבי ביטולי קורסים

rocket

New member
יש לי שאלה לגבי ביטולי קורסים

אם אני עושה קורס בסמסטר הזה ואני לא מעוניינת שהוא יחשב לי בתואר - האם ניתן למחוק אותו ולעשות במקומו קורס אחר ? (בלי קשר לכסף, אני שואלת רק על העניין הטכני) ואם אני עושה יותר נקודות זכות ממה שאני אמורה לעשות בתואר האם אני יכולה להוריד קורסי בחירה שבהם יש לי ציונים נמוכים? מישהו עשה משהו כזה פעם? אם זה משנה, אני לומדת בבן גוריון.

rocket

New member
אה ו במידה ואפשר

"לוותר" על קורס האם אני חייבת לגשת למבחן ולעבור ואז לוותר או שאפשר גם להיכשל או לא לגשת בכלל

rocket

New member
ואם נגיד נגשתי ונכשלתי

אני חייבת שיהיה לי עובר כשי להעביר אותו ל "עודפים" או שזה עדיין יחשב כאילו לא עשיתי אותו כי נכשלתי בו?

d a p h n a

New member
אם נכשלת

ואם לא מדובר בקורס חובה (מה שאני מניחה, מאחר ואחרת כל השאלה לא רלוונטית), אז אין שום בעיה שתקחי קורס אחר במקומו. אבל את כל הדברים האלה כדאי לשאול גם במזכירות החוג, כדי שלא תדפקי בסוף ותאלצי להגיד "אבל דפנה מהפורום אמרה לי!".

rocket

New member
תודה רבה בכל מקרה,

אני עוד אדבר עם המזכירה אבל טוב לדעת שזה אפשרי באופן כללי

ailag

New member
וחוץ מזה

גם אם היא היתה מאוניברסיטת ת"א את היית נותנת מידע מטעה. זוכרת מה היה לי עם קוונטים? ועוד היום במבחן , אני באה לקבל מחברת והבוחן עושה לי .. "קורס חוזר, אה?" תגרום לי להרגיש עוד פחות נעים, למה לא.

rocket

New member
שנייה אחת לא הבנתי ,

אז מה שדפנה אמרה זה נכון או לא נכון ?

ailag

New member
אני לא יודעת אם היא התייחסה לב"ג

אני מניחה שהיא התייחסה לאת"א, כי שם היא לומדת.. בכל מקרה הפורום לא נותן "עצה מוסמכת", אז כדאי לך לבדוק בידיעון.

טוואנדה

New member
את לא רצינית...

גם אני ניגשתי היום לבחינה (קורס חוזר) אבל למזלי המרצה לא אמר כלום...

ailag

New member
אם זה היה בקוונטים באת"א

אז עשינו את אותו קורס חוזר
סתם לא נעים. ולא ניגשתי לאף מועד בפעם הקודמת.

ailag

New member
רק כשחייבים

פעם בכמה ימים, באמצע היום אני פתאום מאבדת הכרה לכמה שעות, מתעוררת וממשיכה כרגיל. למה, אמורים לישון? באופן מסודר?

d a p h n a

New member
בעקרון זה אפשרי בהחלט

מעבירים את הקורס עם הציון הנמוך ל"עודפים", והוא לא נחשב בממוצע ולא מתחשב בתואר. אני עושה בדיוק את הדבר הזה עכשיו.

Easy_Rider

New member
גם אני עשיתי.

בקורסי בחירה היו לי שני קורסים עודפים, אז את שני הקורסים עם הציונים הנמוכים לא הכללתי בסגירת התואר, והם לא נכנסו לממוצע.

1נרקיס

New member
גם אני ויתרתי על קורס, ומכירה עוד

אני ויתרתי על קורס לתואר שני (לא הגשתי את עבודת הסיכום, לאחר בירור במזכירות הפקולטה שהדבר לא נחשב לי לשום דבר אחר מלבד כספית, ושאצטרך לקחת קורס אחר שייחפה על זה), ואני מכירה אנשים רבים שעשו זאת בתואר ראשון. אצלנו אפשר להמיר שעות עודפות בקורסים שבהם השגת ציונים נמוכים יותר, אפילו תוך אפשרות לבחור אילו קורסים יורדים. והכל את"א.

ettt

New member
ספציפית למחלקה שלך

אם זה קורס בחיה אין לך מה להפסיד- תמיד את יכולה לקחת קורס אחר ואת הקורס שנכשלת בו לרשום כעודפים בסגירת התואר- זה מופיע בתעודה אבל לא משפיע על הממוצע אם זה קורס חובה- את יכולה להכשל ולעשות אותו שוב אבל קחי בחשבון שזה יכול לשנות את המעמד האקדמי שלך -במקום להיות שנה ג' מן המניין את יכולה למצוא את עצמך שנה ג' על תנאי והתנאי הוא קודם כל מעבר הקורס שנכשלת. היה וזה קורס קדם- זה יכול לגרום לכך שלא תסיימי את התואר בזמן, וזה גם סתם יכול להתנגש לך במערכת עם קורסים של שנה ג' (תאמיני לי שיש לי נסיון מר עם הנושא הזה) והכי חשוב- את יכולה לעשות ויתור אקדמי שעולה כסף אבל אז לא מופיע לך בתעודה "נכשל". אי אפשר לעשות את זה עכשיו לגביי הקורסים של סמסטר א' אבל באופן כללי תמיד מפרסמים תאריך אחרון לויתור אקדמי (ואגב- זה עולה כסף מעבר לכך שמשלמים על הקורס עצמו) אבל הכי טוב תתקשרי לטל- היא כבר תנחה אותך

למעלה