יש לי מה לכתוב

liatinka

New member
יש לי מה לכתוב ../images/Emo23.gif

גם אני השבוע הרגשתי מלנכוליה בגלל שפסח מגיע, ונזכרתי שעוד מעט ושנה עברה מאז ההתאבדות (14.5) וזה לא יאמן. חשבתי גם שהפעם האחרונה שראיתי את אביחי היתה ב- 27.3 שנה שעברה, שזה עוד מעט. מעכשיו ספירת העומר (כמו שניר הגדיר) מתחילה. גם ההתאבדות של אביחי היתה בערב ל"ג בעומר, ואז זרקתי לאש המדורה את כל המכתבים שכתבתי לו ושלא נשלחו אליו, מכתבים קשים וכועסים על הפרידה הקשה שהוא נפרד ממני בכח. אוטוטו שנה עברה וכל דבר שקרה בשנה הזאת קרה בידיעה שאביחי היה חי בשנה הזו, אבל החל מה- 14.5 אני אדע שהוא כבר לא קיים בעולם. זאת הרגשה מוזרה ואוטוטו היא מגיעה. בכלל כל החגים השנה יוצאים באפריל - פסח, כל ימי הזיכרון למיניהם ויום העצמאות. רק ל"ג בעומר יוצא במאי. חברה שלי מתחתנת ב- 20 ביוני (זאת כבר תהיה החתונה הרביעית שלי השנה, ועל זה אני אומרת בציניות שהשנה אני משתתפת בסרט "4 חתונות ולוויה אחת"...) ואני מרגישה שהחיים השתנו לטובה. אני עדיין חולה במחלת הכליות - לוקחת סטרואידים, אבל כבר ירדתי למשקל המקורי שלי כמו לפני שההמחלה התחילה, ומעכשיו אין לי הרבה מים בגוף. יש בי רק תקווה שהשנה הקרובה תהיה מוצלחת בכל התחומים - זוגיות, עבודה, הצלחה. אני מרגישה יותר טוב עם עצמי ויותר חזקה. המחלה הזאת שינתה לי את כל הפרספקטיבה על החיים. אני מרגישה שיש בשביל מה לחיות !!! ויש בשביל מה לקום בבוקר ולחייך ולהגיד שיהיה לי יום טוב היום. וכך, למרות ההתאבדות של אביחי, אהוב ליבי, אני רוצה לחיות ולחיות הכי טוב שאפשר, ולמצוא בן זוג חדש ואהבה חדשה, מישהו שאוכל לבנות איתו זוגיות טובה יותר מהזוגיות שהיתה לי עם אביחי, כי אם להודות על האמת, הזוגיות עם אביחי, לא נועדה להצליח. הגעתי למסקנה שבכל מקרה הוא היה מתאבד, גם אם היינו מתתחתנים וגם אם היו נולדים לנו ילדים, הוא היה מתאבד בכל מקרה!!! ואת זה אני רוצה להגיד לכולם, שכולם ישמעו - ההתאבדות שלו לא היתה באשמתי, ולא יכולתי לעשות כלום כדי למנוע אותה !!! והידיעה הזאת מרגיעה אותי ונותנת לי שלווה, ואני כבר לא חושבת כל היום על אביחי, אלא אני חושבת על העתיד, איך הדברים יסתדרו לבסוף בשבילי - אני אבריא ויגיע "אביר על סוס הלבן" שאני כבר מדמיינת איך הוא יראה, מן צירוף של תכונות שאני אוהבת בגבר, והוא יגיע, אני יודעת. וזה לא שאני שוכחת את אביחי, ממש לא, הוא נמצא במוח כל הזמן, אבל לא בצורה שגורמת לי כאב, אני כבר לא כואבת עליו. אני כבר לא סובלת. אני יודעת גם שהוא לא היה רוצה שאני אבכה עליו כל הזמן, הוא לא היה רוצה שאני אסבול. הוא סידר את הפרידה כדי שתהיה לי תקופת הסתגלות לפרידה מהחיים שלו. הוא סידר את זה שתהיה לי תקופה שבה לא נהיה ביחד, ואני אוכל להתרגל לחוסר נוכחות שלו. אמנם זאת היתה התקופה הכי קשה בחיים שלי, תקופה של סבל רב כי לא הבנתי למה הוא לא רוצה שנהיה ביחד, אבל עכשיו כשהתקופה הזאת עברה מזמן, אני מבינה. אני מבינה אותו וההבנה מרגיעה אותי. כי אני יודעת שהוא כן אהב אותי עד הסוף המר שלו, עובדה שהוא החזיק את התמונה שלי בארנק שלו, ונתן לאח שלו שישמור עליה ביום המוות שלו. וכך הזמן עובר ואוטוטו עוברת לה שנה ובל"ג בעומר אבעיר מדורה גדולה לזכר אביחי היקר. אולי אלך לים ואבעיר מדורה. לפני חודשיים עשיתי טקס קבורה לטבעת האירוסין שאביחי נתן לי בספטמבר שעבר - זה היה טקס שחרור נשמה שאמאני והוא נעשה בשתים עשרה בלילה שבו לא היה ירח בכלל. הלכתי עם חברה שאמאנית לחורשה בר"ג. היא בחרה עץ לקבור לידו את החפצים. היו לי טבעת אירוסין, חולצה של אביחי, מתנה מאביחי - מפתח עם חריטת השם "אביחי" שהוא הביא לי ממקסיקו, הספד שכתבתי על אביחי ותמונה של אבא שלי (שהחברה אמרה שהמוות של אבא שלי ושל אביחי קשורים זה בזה). חפרתי בור ליד העץ, שמתי קודם את החולצה, באמצע את הטבעת והמפתח. החברה נתנה לי מסמר חלוד שהביאה מהים ותקעתי אותו באמצע הטבעת והצמדתי הכל לאדמה. אחר כך קראתי את ההספד וביקשתי לשחרר את נשמת אביחי, ואמרתי שאני לא רוצה לסבול יותר, אני רוצה להמשיך לחיות. שמתי את ההספד וכיסיתי את הכל באדמה ואמרתי "אני משחררת אותך אביחי". זה היה מדהים. אחר כך החברה נתנה לי "כולא חלומות" אדום ותליתי אותו מעל המיטה. בדרך חזרה באוטו היה בגלגל"צ את השיר "ניצחתי איתך" של עמיר בן עיון והרגשתי שניצחתי את הכאב !!! ועוד הרגשתי שרק בזכותי ניצחתי את הכאב !!!! והרגשתי חזקה מתמיד !! וזהו. עכשיו את כל החלומות שלי הכולא חלומות תופס והוא יגשים אותם, אני יודעת. יצא לי ארוך אבל לא אכפת לי. באהבה רבה, ליאת

אחשל

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo45.gif

ליאתינקה, אני נדהם מהעוצמה שהתפרצה ממך, וכל כך שמח לקרוא על השינוי שחל בחייך! אין לי מילים להמשיך בהן, כי אני פשוט מתרגש ממה שכתבת כאן, אז רק אשלח לך
ענק
גם לי לא אכפת שיצאה לך הודעה כ"כ ארוכה
, והלוואי שנקרא עוד הרבה כאלה
ניר

liatinka

New member
תודה ניר, אני אמשיך לכתוב

כי עכשיו יש לי הרבה מה להגיד.

היי ליאת !

ריגשת אותי במסר שכתבת. מאחלת לך הרבה בריאות ו..שלוכד החלומות יעשה עבודתו נאמנה.

Oris Mom

New member
טוב לשמוע ממך

ליאת יקרה, אני כל כך שמחה שהשמיים מתחילים להתבהר עבורך. גם אני מתחילה להרגיש את סוף השנה קרב ובא (8.6) וממש מפחדת מזה. אני לא רוצה עוד טקס נוראי עם רב שממלמל שטויות שאני לא מאמינה בהן ואין לי כוח להכין משהו בעצמי. הכיתה של אורי רוצה להכין ערב לזכרו ושוב, אין לי כוח לתרום משהו, או להשתתף. אבל כן הצלחתי לכתוב קצת והיום סיימתי לצייר ציור גדול מאד ובו שני פורטרטים שלו. אז אני מתמודדת, בדרכי שלי, וגם את, יקירה, מתמודדת באומץ לב רב.
תמרה

אניאם

New member
הי ליאת../images/Emo25.gif

כמה שימחת אותי בדבריך. עם כל התובנות הנפלאות שהגעת אליהן, עם האופטימיות שאת משדרת. זה לא היה ארוך,זה עשה טוב.

madow

New member
איזה מדהימה את, איזה אמיצה את!!!

ליאתי היקרה מכול, אני כ"כ שמחה וגאה בך שהגעת להבנות האלו ביחסית זמן כה קצר, את בעצמך אומרת שעברה לה שנה מאז המוות של אביחי והנה כיום את נמצאת בצומת דרכים חשובה, נקודת מפנה בחייך שבו הגעת למסקנה שאת שמה את הכאב מאחורייך וממשיכה הלאה בחייך!! לי זה לקח יותר משלוש שנים להבין את זה ולהמשיך הלאה, אני פשוט אוהבת אותך, מחזקת אותך ואת ההחלטות החדשות שלך...מי כמוני יודעת שמגיע לך רק הכי טוב שבעולם, שלא תרגישי יותר צער וכאב..את בחורה מקסימה ונהדרת, ואני פה נמצאת מאחורי הקלעים מעודדת ומחבקת!! עידית

liatinka

New member
אפילו עוד לא עברה לה שנה

ואני לא רוצה לסבול יותר. כמו שאת אומרת אני "שמה את הכאב מאחוריי" וממשיכה הלאה בחיים. הגעתי למסקנה שאם אני רוצה להמשיך ולחיות, אני צריכה לשחרר את אביחי, ולשחרר אותו אומר גם לשחרר את הכאב והסבל. אולי זאת גם המחלה שנתנה לי מוטיבציה להבריא ומהר, ולשים מאחורי את כל הדברים השליליים, שאני לא רוצה שיהיו לי בחיים. וזה אומר שגם בבית זרקתי את כל החפצים המקולקלים ושאין לי בהם צורך עוד, וסידרתי אותו בצורה אוורירית יותר, כדי שאנרגיה חיובית תזרום בו. וגם אחרי שקברתי את הטבעת והמפתח הרגשתי הקלה באנרגיה בבית. כאילו בבת אחת השתחררה לה אנרגיה שלילית ופינתה מקומה למשהו רגוע יותר ונקי יותר. אני בהחלט מרגישה "נקיה" יותר עכשיו, וגם במחשבות אני מנסה לחשוב רק מחשבות חיוביות. ואם אני נופלת למחשבות שליליות אני מנסה להיות מודעת לזה, ולנתב אותן למחשבות חיוביות. לא אומרת שאין לי מחשבות שליליות אבל לא בצורה שהן משתלטות עלי. העניין הוא לעשות דמיון מודרך - לדמיין לך את המציאות שאת רוצה ואני מאמינה שאם מדמיינים חזק - המציאות תתגשם!!! וכך אני מדמיינת לעצמי שאני מבריאה והנה אני כבר בתהליך של הבראה. אפילו דמיינתי איך אני מבריאה עד היום הולדת שלי - אמנם לא הבראתי, אבל לפחות הורדתי 10 ק"ג שזה המון. באהבה רבה, ליאת

יעל71

New member
ליאתי, ../images/Emo24.gif

אני קוראת את דבריך והדמעות כבר עומדות בעיניים, וזה לא קשור לאורך ההודעה, קראתי כל מילה. נדהמת מהתאריכים פה של האנשים. עוד מעט גם תהיה שנה לאחי ב- 22.5, ביום הזכרון היתה הפעם האחרונה שאני ראיתי אותו, והסרקזם היה שנפגשנו בבית הקברות, לאזכרה של אבא שלי, ואסי לא כל כך רצה לבוא כי לא היה לו כסף לנסיעות, וביקשתי ממנו שיבוא ואני אתן לו כסף, אז הוא בא. שבועיים אחר כך הוא התאבד. למרות מה שכותבים פה האנשים שהכאב צף בימי הזכרון וההולדת, מבחינתי בינתיים הכאב עדיין חי ונושם בתוכי. איכשהו עוד אלמד לחיות איתו. בכל אופן מאד שמחה לשמע שאת מחלימה ובקצב טוב המון בריאות ואושר, וכל מה שאת מאחלת לעצמך יקירה
יעלי

יעל71

New member
תיקון טעות חשובה מההודעה הקודמת

הפעם האחרונה שראיתי את אחי היתה בבית קברות לאזכרה של סבא שלי, אבא שלי תודה לאל עדיין חי, ושיבדל לחיים ארוכים..

liatinka

New member
מאחלת לך שהכאב יתרכך עם הזמן

וזה יקרה אל תדאגי. באהבה רבה, ליאת

madow

New member
המשפט שלפיו אני מנסה לחיות את חיי

הוא שהכאב אינו מתבטל, הוא נשאר וקיים אבל לאט לאט במשך הזמן הוא מכהה ומשנה פרופורציות, הוא לא חד וכואב כמו שהיה בהתחהל, הוא קיים אבל במצב אחר, הכאב לוקח מקום שולי יותר בחיינו. שום דבר הוא לא כמו שהיה בהתחלה, הזמן עם כל הקלישאות שנאמרו על כך, כן עושה את שלו כי בסופו של דבר, דברים נראים אחרת אחרי שנה, שנתיים, שלוש, טוב שוב פעם כל אחד וההתמודדות שלו!! לי זה לקח שלוש שנים להבין שיש חיים מעבר לכאב וליגון שלי, ושסוף סוף מצאתי את הדרך הנכונה, למרות שעדיין ישנם קשיים, מהמורות, החיים שלי כיום הרבה יותר טובים ממה שהם היו לפני שלוש-ארבע שנים.

idan777

New member
אני מצדיע לך

ליאת, אני מצדיע לך על המהלך, על היוזמה, על כך ששיתפת אותנו. בהצלחה בדרך החדשה שהתחלת בה בעת הטקס בחורשה ברמת גן. ממני

למעלה