ייצור כחול-לבן עולה לנו ביוקר

ייצור כחול-לבן עולה לנו ביוקר

אני מבקש מכם היום דקה אחת של רצינות, במקום כל הדמגוגיה היומיומית שמקיפה אותנו. משרד ממשלתי יוצא בקמפיין אינסופי ומטריד על החובה לקנות כחול-לבן. ונכון, צריך לעודד את התעשייה המקומית. לאחרונה החליט גם שירות בתי הסוהר להוציא מכרז למדים לסין, כמו כולם, במקום שתמשיך המתפרה המקומית, זו של ערבים כמובן – כי כבר כמעט ואין מתפרות יהודיות שאנשים יעמלו בה שעות ארוכות. ועכשיו נאלץ בעל המתפרה לפטר 20 עובדות. אבל רגע לפני שאתם מקימים קול זעקה. כי באמת עדיף לקנות כחול לבן, אני רוצה לספר לכם כמה מספרים קטנים. המכרז, שהוא רק אחד מיני רבים כמובן, תומכר על ידי הסינים ב-7 מיליון שקל, לעומת ההצעה הישראלית שהייתה 10 מיליון שקל. שלושה מיליון שקלים מכספי המסים של כולנו שנחסכו. נכון, 20 תופרות, שמרוויחות שכר מינימום, נותרו ללא עבודה. אבל גם אם כולן ישארו מובטלות, ולא יצליחו למצוא עבודה ולו לאחת מהן, עדיין לשלם להן משכורת מטעם המדינה למשך שנה יעלה פחות ממיליון שקל. כלומר עדיין ייחסכו 2 מיליון שנוכל כך לשפץ מוסד לקשישים, להאכיל כמה ילדים רעבים, לסייע למצוקה חדרי המיון. אז נכון, צריך לקנות כחול-לבן, אבל גם לעשות דברים בשכל. בראייה כוללת – ולא פנאטית לאומנית – ולנסות לשפר את החיים של כמה שיותר אנשים פה במדינה.

dipper

New member
לדעתי אתה טועה

ראשית אין להשוות תוצרת ישראלית/ארופאית עם תוצרת סין. תוצרת סין=תוצרת מאיכות ירודה,בלאי גבוה,פרטץ אחד שלם. שנית חשוב לתת אפשרות לאנשים חסרי מקצוע להתפרנס בכבוד, גם אם נדרשת סובסידיה מסויימת מצד המדינה. אין בזה פסול, ולא על כל דבר מבצעים פנקסנות בצורה קרה. והאמן לי שבכסף שלכאורהנחסך לא יבנו מעונות קשישים או דבר דומה.

למעלה