ייעוץ בקריירה- פיתוח web - החלטה

yosyos2010

New member
ייעוץ בקריירה- פיתוח web - החלטה

היי אני מפתח ווב - אני מתקשה למצוא עבודה למרות שיש לי שנתיים ניסיון אך הניסיון שצברתי לא מספיק טוב כנראה ובהרבה ראיונות אני לא עובר. (לא היה לי ניסיון עם ג׳אווה סקריפט oop, דייזיינים מתקדמין בסרבר, עבודה מאסיבית עם sql(
כרגע קיבלתי הצעה ממקום שאני חושב שהוא נחמד אך לא מספיק גדול, 10 עובדים שמתרכזים בפיתוחי ווב ומערכות.

החשש שלי שאיכשהו זה יגיע לעבודה על אתרים פשוטים או על וורדפרס לדוגמא למרות שדיברו איתי על אנגולר ועל מערכות גדולות עם קודיגנייטר ב php ו yii , סימפוני וכו׳

יש לציין שהתפטרתי לא מזמן ממקום העבודה לכן אני לא עובד כעת .
השכר שמציעים לשנתיים ניסיון הוא 16 ללא תנאים נוספים כמו קרן השתלמות וכו׳ , ללא סיבוב לדוגמא , מדובר בשדרוג של 2500 שח לשכר הקיים שלי אך שם היו לי תנאים נוספים טובים מאוד.
מה דעתכם ? האם זה משהו ששווה ניסיון ויכול להזניק אותי ולעזור לי להדביק את הפער, לדוגמא לשנה שנתיים הקרובות
החשש הוא גם מלהחליף מקום כל שנה-שנה וחצי - מה שקורה כעת, למרות שאני מבין שבהיטק זה פשוט מתחיל לקרות לכולם

BravoMan

Active member
לא מעט מהדברים המעניינים ביותר בתעשיית התוכנה

נבנים בפועל ע"י חברות של 10 אנשים ופחות, למרות שבסוף יש איזה תאגיד או ארגון גדול ששם על זה את הלוגו שלו.
&nbsp
וזה משהו שאני אומר לך מניסיון אישי בשני הצדדים של מערכת יחסים כזו.
&nbsp
אז אל תפסול את המקום על סמך הגודל שלו, אין שום קורלציה אמתית בין סוג העבודה שתעשה לבין כמו האנשים שמסתובבים סביבך במשרד.
&nbsp
לגבי התנאים, השאלה היא אם יש לך משהו יותר טוב?
כתבת בעצמך שחסר לך ידע ושאתה לא מצליח לעבור ראיונות, אז אם כבר יש לך משהו ביד רק אתה יכול להחליט האם זה מספיק לך או שאתה לוקח סיכון וממשיך לחפש.

yosyos2010

New member
החשש היחיד שיהיו פרוייקטים רבים שהם פחות מקדמים מקצועית

וזאת עקב זה שראיתי את רשימת הלקוחות של החברה ורוב העבודות היו כאלה מלבד מספר ספיציפי של מערכות גדולות

לפעמים הפרויקטים הקטנים מאוד מעניינים

אני הייתי/עדיין פרילנסר ומהפרויקטים הקטנים אני לומד הרבה מאוד.
לא תמיג פוריקט ממושך שחופרים בו על שינויי שדות שוב ושוב ותיקוני באגים אינסופיים ושינויים קטנטנים.

N i X

New member
הכל שאלה של איזה אופציות יש לך

אם זה האופציה היחידה שלך, אני לא מבין כל כך את השאלה =)
אם יש לך אופציות אחרות, ספר לנו עלייהן, אולי הן עדיפות.
&nbsp
רשמת שאינך מצליח לעבור ראיונות עם שנתיים נסיון, אתה צריך לשאול את עצמך למה
לא צברת נסיון רלוונטי במקום הקודם שלך ולהתרחק מחברות שאתה חושב שהמצב יהיה זהה.
אולי כדאי לך להתמקד בתחום אחד FE או BE ולא להתפזר?
&nbsp
אני לא חושב שהפוקוס שלך צריך להיות כרגע על שכר,תנאים וכמות עובדים בחברה אלה אך ורק על דבר אחד - האם יש לך ממי ללמוד שם והאם תעבוד על דברים שתוכל ללמוד מהם, בסבב הבא, שכניראה יהיה עוד שנה-שנתיים כבר תוכל לשים פוקוס על הנ״ל כשיהיה לך מגוון הצעות ותוכל להתמקח.
&nbsp
&nbsp

ipv6

Member
אי אפשר להכליל באמת על סמך גודל

Start up של 10 תותחים יכול לתת לך ניסיון נהדר ומהצד השני אתה עלול
להרקב באיזה מוצר legacy של תאגיד גדול ורקוב. כמובן שגם הכיוון השני של הקיצוניות נכון.

כשדנים במועמדות שלך בדרך כלל אתה נבחן ב2 פרמטרים.
1. היכולת שהצגת בראיונות (טכנית בשילוב עם אישית)
2. ה"פרופיל" שלך. איפה למדת, איפה עבדת לפני, כמה הניסיון שלך רלוונטי ואיכותי וכו' וכו' וכו'

אני אולי אהיה פה בדעת יחיד, אבל בהרבה מקומות השאלות הטכניות ששואלים לא קשורות לרב הדברים שעשית וגם אם תעבוד על מערכות מורכבות ומעניינות יכול להיות שזה לא יתרום ליכולת שלך לעבור ראיון טכני, או יתרום מעט.
לדעתי, אחוז לא מבוטל מהשאלות ששואלים בראיונות טכניים, גם סטודנט באמצע התואר יכול לענות לפתור אם ילמד חזק עם הספרים הנכונים
https://www.amazon.com/Cracking-Coding-Interview-Programming-Questions/dp/098478280X

אני לא יודע לשפוט את התנאים שהציעו לך אבל אני מאמין גדול שיש קורלציה בין התנאים הפיננסיים לניסיון שתצבור במקום העבודה וזה נכון במיוחד בקצוות של הטווח.

למעלה