יום אישה בין לאומי שמח לכל הנשים ולכל הגברים

צליליתה1

Well-known member
באמצע החיים, או גם בקצוות.

גם השנה לא התבשרנו שנשים מרוויחות שכר שווה עבור עבודה שווה, אבל כן שמענו שהן חוות יותר אלימות במשפחה, קושי בתעסוקה ועומס גדול בטיפול בילדים שנשארים בבית. יצא לי לחוות יום לימודים ארוך בזום, כלומר, צפיתי בטיינ אייג׳רית שחיפפה פה וחיפפה שם, ובאחד השיעורים גם התיישבתי לידה . לו הייתי צריכה לתת ציון למורה על השיעור שבנה, על התכנים והדידקטיקה , הייתי ממליצה עליו לפרס שר החינוך, בפועל, זו שישבה לידי, שהיא בתכלס ילדה טובה, תלמידה טובה ואפילו די מחבבת את המקצוע מאוד התקשתה להתרכז וברחה קצת יותר מדי לווטסאפ חברות ופטפוטים עם סבתא. די להאשים את המורים. הזום הזה בלתי אפשרי לילדים. (אני בטוחה שיש גם מורים שעושים עבודה איומה, כמו בכל מקצוע יש את תחתית החבית) הסיטואציה בלתי אפשרית.

לכבוד היום הזה הסינימטק מקרין (כל החודש ב vod, למעונינים, חלק מהסרטים בחינם) סרטים של נשים ועל נשים, וגם, בלי קשר ליום החגיגי החלו הקרנות באולם. מרגש, הזוי, ולא נראה לי שיחזיק מעמד. בלגן של הלייף, גם בגלל שאף אחד לא ממש יודע איך להתנהל, וגם בגלל שהקהל, שעוד הרבה לפני הקורונה היה בהמי וגס רק הקצין במהלך השנה הזאת. אמרו לכם לשבת במקומות שרשמו לכם? כי כך שומרים על מרחק? אז אמרו. אמרו לא להוריד מסיכה? אז אמרו, וכו .

ראיתי את הסרט ״לא ממושמעות״, על קבוצת פמיניסטיות בלונדון שמפוצצות את תחרות מיס עולם, מבוסס על סיפור אמיתי כשעירית לביא שלנו זוכה במקום השלישי. הסרט קליל מאוד, מהנה, משחק נהדר, הפקה נפלאה, לעיתים שטוח ושטחי עד להכעיס. אבל איזה כיף לחזור לאולם.

נערך לאחרונה ב:

Zadig

Well-known member
אתה חייב להסביר לי מה ז'תומרת- כשיוצא הגבר מהאשה זה...
אנסה.
יש גרסה שבכל אדם יש אשה וגבר או גבר ואשה. ובפועל הוא/היא איפשהו בסקלה שבניהם. לרוב כשהאשה פועלת הגבר נח ולהיפך. זה נשמע דיי הגיוני כי אשה או גבר באים לחיים והם צריכים להתמודד עם כל מה שיש להם להציע בכוחות עצמם (תמצית מהות הדרישה לשיוויון). אז מה קורה כשאשה צריכה לטפל במשהו שבדר"כ גבר מטפל ? העוצמות שיוצאות ממנה הם כפולות ומכופלות, כי הגבר שבה נח כל הימים ויש לו (לה) כוחות שמשוניים :)

סופהו 1

Well-known member
אנסה.
יש גרסה שבכל אדם יש אשה וגבר או גבר ואשה. ובפועל הוא/היא איפשהו בסקלה שבניהם. לרוב כשהאשה פועלת הגבר נח ולהיפך. זה נשמע דיי הגיוני כי אשה או גבר באים לחיים והם צריכים להתמודד עם כל מה שיש להם להציע בכוחות עצמם (תמצית מהות הדרישה לשיוויון). אז מה קורה כשאשה צריכה לטפל במשהו שבדר"כ גבר מטפל ? העוצמות שיוצאות ממנה הם כפולות ומכופלות, כי הגבר שבה נח כל הימים ויש לו (לה) כוחות שמשוניים :)
מעניין.
מה למשל?

סופהו 1

Well-known member
מפתיע שאת שואלת אותי
אבל אין לי דוגמאות להביא (מבלי לערב את חיי האישיים).
מה מפתיע?
במה גבר בדרך כלל מטפל?
בלי לערב את חייך הפרטיים (ובעצם, אם תביא דוגמאות ולא תגלה שהן מחייך הפרטיים, מי ידע?)

Zadig

Well-known member
מה מפתיע?
במה גבר בדרך כלל מטפל?
בלי לערב את חייך הפרטיים (ובעצם, אם תביא דוגמאות ולא תגלה שהן מחייך הפרטיים, מי ידע?)
המפתיע שאת לא יודעת על עצמך, או שכן (יותר סביר) ואת לא רוצה להביא דוגמא מחייך הפרטיים בהחלט.

קלייטון.ש

Well-known member
מה מפתיע?
במה גבר בדרך כלל מטפל?
הגבר מוציא את הזבל, אלא מה?
אצלנו הגברים ממונים גם על פתיחת מכסי צנצנות עקשנים, אבל הם מצליחים בזה תמיד אחרי שהאשה ניסתה חצי שעה ובכך ריככה את המכסה והצנצנת עד שאין להם כבר כוח להילחם.

סופהו 1

Well-known member
או, הנה דוגמאות.
מוציא אשפה.
פותח צנצנות. (אגב, יש מכשיר ייעודי. לא צריך להתאמץ)
נהדר..
:)

קלייטון.ש

Well-known member
או, הנה דוגמאות.
מוציא אשפה.
פותח צנצנות. (אגב, יש מכשיר ייעודי. לא צריך להתאמץ)
נהדר..
:)
אולי יש מכשיר ייעודי אבל אז איך יתרחש דו השיח הנפלא "תעזור לי, אני לא מצליחה - בואי, תני לי, תני לי" ו-פופ.
איפה עוד גבר יכול להרגיש טרזן מול ג'יין כמו שהוא מרגיש כשהוא פותח עבורה את מכסה הצנצנצת התקוע?
אולי רק כשמתווכחים על השם של הילד והיא אומרת "אני האמא" והוא עונה לה "ואני האבא"
חוץ מזה אני לא רואה עוד הזדמנויות.

סופהו 1

Well-known member
אולי יש מכשיר ייעודי אבל אז איך יתרחש דו השיח הנפלא "תעזור לי, אני לא מצליחה - בואי, תני לי, תני לי" ו-פופ.
איפה עוד גבר יכול להרגיש טרזן מול ג'יין כמו שהוא מרגיש כשהוא פותח עבורה את מכסה הצנצנצת התקוע?
אולי רק כשמתווכחים על השם של הילד והיא אומרת "אני האמא" והוא עונה לה "ואני האבא"
חוץ מזה אני לא רואה עוד הזדמנויות.

אתה צודק.:D
אולי אתחיל לנצל את העניין. הצילו, צריך לפתוח מכסה...

(חבל.. אחרי שרכשתי ניסיון, בין היתר, בהחלפת גלגל ברכב, אין סיכוי שיאמינו לי)

אבח"י

Well-known member
פקק? של היין? לא הכרתי את פטנט הכף עץ אבל אני תמיד שמחה על הזדמנות להרביץ למ(י)שהו
מכסה, מכסה הצנצנת. חחחחח דווקא פקקים של יין אני מוציא בשיטה הישנה, עם המברג, אח"כ למען הרושם מריח את הפקק [ אפשר לחשוב].. :cool:

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הגבר מוציא את הזבל, אלא מה?
אצלנו הגברים ממונים גם על פתיחת מכסי צנצנות עקשנים, אבל הם מצליחים בזה תמיד אחרי שהאשה ניסתה חצי שעה ובכך ריככה את המכסה והצנצנת עד שאין להם כבר כוח להילחם.
שכחת עוד תפקיד חשוב.

כשנכנס ג'וק או חלילה כשנכנסת שממית לבית.

סופהו 1

Well-known member
סגירת המגן של חלון הממד
(טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה, שלא נצטרך)
אוי. החזרת אותי לימי מלחמת הסקאדים.
לסגור את הדלת (בעובי כ- 20 ס"מ) במקלט הביתי, היתה מבצע רציני לגברים ונשים כאחד.
מה לעשות. גם עם זה התמודדתי, כי לא תמיד הגבר היה בבית.

אני באמת לא יודעת במה גבר בדרך כלל מטפל.
גבר אחד בדרך כלל מוריד אשפה, גבר אחד תולה תמונות, גבר אחד מטפל בילדים, גבר אחד בדרך כלל אופה. אולי הבדרך כלל הוא עניין מקומי? אישי?

קלייטון.ש

Well-known member
נשים הן אחלה, אני אוהב נשים. מרגיש בדרך כלל נוח בחברתן, מסתדר איתן. לא חדר מלא נשים, אבל אחת-אחת או שתיים-שתיים, זה בסדר גמור.
גברים אני אוהב פחות. אפשר להגיד שגברים אני לא אוהב בכלל. אפשר לוותר עליהם מצידי. שלא יבואו.
עובדה גם ששירים על נשים הרבה יותר יפים ועדינים משירים על גברים. "היא המחיר שעלי לשלם", "היא יכולה להרוג עם חיוך", she cuts you once.
יש גם שירים של קליף ריצ'רד, וטום ג'ונס שאהבו את הנשים שלהם כמוני - חזקות, מסוכנות, קטלניות.
יום אשה שמח לכל הנשים. איפה היינו בלעדיכן, איפה.

דקל נור*

Well-known member
נשים הן אחלה, אני אוהב נשים. מרגיש בדרך כלל נוח בחברתן, מסתדר איתן. לא חדר מלא נשים, אבל אחת-אחת או שתיים-שתיים, זה בסדר גמור.
גברים אני אוהב פחות. אפשר להגיד שגברים אני לא אוהב בכלל. אפשר לוותר עליהם מצידי. שלא יבואו.
עובדה גם ששירים על נשים הרבה יותר יפים ועדינים משירים על גברים. "היא המחיר שעלי לשלם", "היא יכולה להרוג עם חיוך", she cuts you once.
יש גם שירים של קליף ריצ'רד, וטום ג'ונס שאהבו את הנשים שלהם כמוני - חזקות, מסוכנות, קטלניות.
יום אשה שמח לכל הנשים. איפה היינו בלעדיכן, איפה.
הייתם כולכם גייז 😏
חנופה תיקח אותך רחוק. יש הרי גם נשים רעות, מטורללות, מניפולטיביות, מפונקות, שתלטניות ועוד כל מיני . בדיוק כמו גברים.

למעלה