יאללה, הרמתי את הכפפה של הפרסומות

icy tear drop

New member
את מנסה לומר שהעבודות הגבריות מכניסות יותר

רק כי הן גבריות?

סבבה. אז שהבשלנית והאופר יצאו לעבוד בסבלות, בצביעה, באיסטלציה, בפינוי זבל, בגירוד חיות דרוסות, בביוב, וירוויחו יופי.

מצאת את הפתרון איינשטיין. כל הכבוד!

אכן העבודות הגבריות הללו מלאות עליונות שוביניסטית.
אחח הקנאה במין החזק בוערת בי כרגע.

Old Girl

New member
לא אמרתי שום דבר שדומה לזה

בהודעה הספציפית שלמעלה. כבר התנצלתי שהיא מסורבלת, אבל לא עד כדי כך שלא תהיי מסוגלת לקרוא אותה, אדם סביר אולי יתקשה לעקוב אחרי החישוב הטרחני, אבל יבין את המשמעות.

icy tear drop

New member
קראתי שוב

עכשיו הבחנתי שתמחרת את עבודות הבית של עקרבת הבית בהרבה יותר.
את מנסה לומר שנשים עובדות קשה יותר בתנאי שהגבר לא נוקף אצבע העבודות הנשיות?
נכון.
אין ויכוח שאישה לא צריכה לעבוד יותר קשה מגבר. אפילו ההיפך. בעלי עובד הרבה יותר קשה ממני. לא כי אני דורכת עליו אלא כי הוא חזק יותר ואנרגטי יותר והוא מתחשב בכך.
כל אחד צריך לעשות את המיטב שלו כשאחד משלים את השני ותומך בשני.

icy tear drop

New member
אגב, אני לא דסלקטית

אני לא מסתדרת עם המקלדת החדשה

נונה17

New member
השורה התחתונה שלך נכונה

אבל מי אמר שדווקא נשים צריכות לעשות X מעצם היותן נשים וגברים צריכים לעשות Y מעצם היותם גברים?

icy tear drop

New member
נורמה חברתית.

גם גבר יכול להרגיש קיפוח ולהגיד - למה לא מצופה ממני להיות נקי? מה אני חיה?

לא חסר גברים רבים שיותר אכפת להם מנקיון מנשותיהם אך החברה תראה זו בעין לא יפה. מצפים מהנשים להתעלות מעל הגברים בכל נושא הטיפוח. החברה אוהבת שנשים הן נשיות וגברים הם גבריים כי החברה שואפת להגדרות ולא אוהבת חריגים.

למה מצופה מהגברים לנקות רחובות, ביובים, לגרד חיות דרוסות? גם גבר יכול להרגיש קיפוח בכך שבני מינו מצופים להתעסק עם הדברים הכי מסוכנים והכי מגעילים, אך רק גבר חסר ביטחון לגבי זהותו המינית יטען לקיפוח פה.

אני לא בטוחה לגבי כמה אני עונה להגדרה הפמיניסטית. מה שבטוח שאני רואה בנשים כמין עוצמתי ומפותח יותר מגברים שנמצאים אחרינו בהתפתחות אנושית. החשיבה הגברית היא מאוד פרימיטיבית.
בעוד שנשים עשויות להיות פרימיטיביות בסגנון שנות ה 50, גברים רבית תקועים בפרימיטיביות בסגנון אנשי מערות.

dolly15

New member
נכון, מפיניזם לא בא נגד גברים

הוא מועיל באותה מידה גם לגברים וגם לנשים. אני חושבת שזה די ברור מאליו..

XUXA141

New member
נכון, יש גם אפליית גברים.

בהחלט. גם גברים סובלים מסטראוטיפים שמכריחים אותם להיות אלה שהורגים את הג'וקים, שמים יד בביוב ואסור להם לבכות.. נכון.
ולמה בכל זאת הם לא מתלוננים על זה? הרי אם נשים שנמצאות בעמדה חלשה יותר הצליחו להקים את התנועה הפמיניסטית שדורשת ביטול סטראוטיפים, מדוע גברים לא עושים כך, ולהם יש יותר כוח ויותר השפעה?

אני אגיד לך למה- כי נוח להם.
כי שווה להם לשלם את המחיר בצורת ג'וקים, ביוב והתאפקות מבכי, כדי לא לוותר על 700000000000000 זכויות היתר שהם מקבלים בזכות הסטראוטיפים האלה - של מפרנס "עיקרי" שלכן עבודתו חשובה יותר והוא לא יכול לצאת מוקדם לטפל בילדים, של זה שפטור מעבודות בית כי הוא פעם ביובל דופק מסמר בקיר, של זה ששולט וכך הלאה.
שיקול כלכלי פשוט - משתלם יותר להשאר במצב הקיים ולא לשנות אותו, ואז אולי הוא יהיה פטור מהג'וקים אבל יצטרך להשאר בבית עם התינוק..

הצבעה פשוטה ברגליים.

נונה17

New member
אם הבנתי אותה נכון

היא התכוונה ההיפך (למרות שהרבה פעמים עבודות גבריות אכן מכניסות יותר).
אם הבנתי נכון - את בעצם מוכרת את עצמך ממש בזול כשאת מסכימה לעשות כמות אדירה של עבודות סיזיפיות יום יום בתמורה לפעם בכמה חודשים/שנים של מטלה מעיקה.
אם ננסה לחשוב כמה כסף שווים "שירותי אישה" לעומת "שירותי גבר" (בתחזוקת הבית השוטפת) נגיע למסקנה שאת עושה הרבה, הרבה הרבה יותר ומקבלת מעט מאוד בתמורה... העיקר שתוכלי להחזיק בתפיסות שלך שיש עבודות "נשיות" ועבודות "גבריות", למרות שיצא לי לנהל מערכות יחסים עם כמה גברים ואף אחד מהם לא היה פחות טוב או מוכשר ממני בשטיפת כלים - כנראה שאין לנו, הנשים, איזה גן שמכשיר אותנו במיוחד להבריק כוסות וצלחות... ובסוף יוצא שאת מתעצבנת בארוחות משפחתיות כשהם יושבים בסלון עם פיצוחים ואתן קורעות את התחת במטבח (עבודות קלות אמרנו? להבריק סירים ולצחצח שירותים זה לא קל במיוחד...).

icy tear drop

New member
אני רוצה לעשות רק מטלות נשיות

ושהם יעשו גם וגם

כשהייתי ילדה אחי שיחק משחק וידאו ואמא שלי קראה לו לחצר לנכש עשבים. הוא יצא מדעתו מכעס עד שריחמתי עליו ויצאתי לעשות את זה במקומו.
בערב אמא שלי ביקשה ממני לעשות כלים. ביקשתי ממנו לעשות במקומי והוא סירב. הזכרתי לו שעבדתי בצהריים במקומו והוא אמר שזו בעיה שלי וכלים זה הקטע שלי.
כל כך כעסתי. השתוללתי עליו פשוט.
אמא שלי לא הפסיקה לצחוק במבסוטיות על איך הוא מצ'ואיסט מגיל קטן.

החוצפן הקטן גדל והיה מנקה את הבית כמו גדול!

היום אישתו לא נוקפת אצבע בלעדיו! היא שמה כלל שהוא עובד מחוץ לבית והיא בתוך הבית. אך בפועל הוא עובד גם פה וגם שם.
קרמה איז אה ביאץ'!

אצלי בבית בעלי עושה גם וגם. הוא יותר חזק ויכול לעבוד יותר. אני לא מהנשים הבלבוסטיות הללו. אז את יכולה לנשום לרווחה :)

בקטע של הרכבת רהיטים למשל, בעלי מסתבך ואני זו שעושה את זה בעזרתו כמובן. משלימים אחד את השני כראוי.

dolly15

New member
הרעיון ברור מאוד, אבל קצת בלבלת אותי..

רגע את מדברת על ש"ח ורגע על K. מה הכוונה בK?

למעלה