יאללה, הרמתי את הכפפה של הפרסומות

נונה17

New member
יאללה, הרמתי את הכפפה של הפרסומות

ופתחתי שרשור כי לדעתי זה שווה דיון נפרד - אייסי טיר דרופ, אני מעתיקה את הלינקים שלך על ניקול ובואי נתחיל לנתח מכאן:

http://www.youtube.com/watch?v=3bX3ETF4pKY
http://www.youtube.com/watch?v=F9Jce6WQ4eM
http://www.youtube.com/watch?v=fhTzjVKXeZw
http://www.youtube.com/watch?v=yOrBXfUr4NY

השחקנים אמנם לא סקנדינביים ורובם לא נראים אשכנזים או מזרחיים מובהקים, יש כאן המון המון המון סקסיזם. בכל הפרסומות יש מוטיב אחד חוזר - לגברים אין מושג מהחיים שלהם כשמדובר בניקיון והם תמיד עושים שטויות מפגרות שאפילו ילדים בני 10 כבר לא עושים אבל זה כי הם גברים. את, האישה, מבינה בזה כי את אישה ולכן את צריכה להסביר לו במקרה הטוב או לנקות אחריו במקרה הרע. כמובן כמו שאמרה דולי - הפרסומת מיועדת לנשים. הנה ניתוח פרטני של כל פרסומת לפי הסדר שהבאת אותן:
1. הפרסומת עם האקווריום - גבר ממושקף, לבוש די ברישול, נראה רגיל ועושה טעות תמימה יחסית. אישה רזה, לבושה יפה וכל שערה במקום. זו לדעתי הפחות גרועה מכולן.
2. פח האשפה - גבר שמן. לא מלא, לא "מרופד קלות", שמן. את יכולה לדמיין אישה עם כזה גוף בפרסומת למשהו שהוא לא דיאטה? בעצם, אפילו בפרסומות לדיאטה מראים הרבה פעמים נשים שלא צריכות שום דיאטה. אין אישה אמנם, אבל הפניה היא כרגיל לנשים, כי הוא מספיק קלולס כדי להתיישב על פח (נו באמת...).
3. החתול - גבר שנראה די רגיל, אבל הפניה בסוף בלשון נקבה מובהקת "ניקול עם מרקם כדוריות שתוכלי להשתמש בה שוב ושוב ושוב". כי הוא לא יכול להשתמש, הוא מספיק אידיוט כדי לחשוב שחתול הוא חומר ניקוי.
4. גבר מקריח עם שיער מדובלל ואישה חטובה עם כל שערה במקום, וכמובן שהוא לא מבין שהוא טינף את הבית (שהיא כנראה הבריקה קודם) עד שהיא נותנת לו מבט של ילד קטן ונזוף. בסוף (שניה 26 ומעלה) היא כמובן לא תגיד לו ללכת לנקות את הלכלוך שלו אלא היא פונה למטבח לנקות בעצמה - הדמות שמנקה בסוף הפרסומת לובשת מכנסיים שחורים ונעליים - כלומר זו כנראה היא, כי הוא עם ג'ינס כחול וגרביים לבנים.
בקיצור - יש הרבה מאוד סאבטקסט בפרסומות שרואים אם מסתכלים היטב גם במסר הלא ישיר. ולא, אני לא חושבת שלהציג גברים כחבורת לא יוצלחים שאין להם מושג בניקיון זה טוב או תורם משהו. בנוסף לזה שזה מבזה גברים ומזלזל באינטליגנציה וביכולות הבסיסיות שלהם, זה גם בעצם עדיין מטיל את רוב האחריות לניקיון על האישה. מקסימום הגבר יעשה מה שהיא אומרת לו.

icy tear drop

New member
עכשיו תכתבי אותו הדבר ורק תהפכי את המגדרים

ותגידי אם זה עושה אותך מרוצה יותר.
כי כשמחפשים קיפוח, מוצאים גם כשאין.

dolly15

New member
אני צריכה שתסבירי לי למה את מתכוונת

למה הכוונה להפוך את המגדרים? האם הכוונה של היא להפוך את הפרסומת כך שבמקום כל אישה יהיה גבר ובמקום כל גבר תהיה אישה והפרסומות יישארו אותו דבר?

dolly15

New member
אוף כתבתי וזה נמחק לי

אם לתמצת:
התשובה שלי היא שאין כזו פרסומת. כשתהיה אחת כזו להתייחס אליה אחשוב על מה אני חושבת על זה.
כרגע נשים הן אלה שבעיקר מיוצגות בצורה הזו.

נונה17

New member
את באמת עד כדי כך מיתממת

שאת חושבת שפרסומת כזו תצא אי פעם?
ואם כן - היא תתקבל כפרודיה. ולא, זה לא יהפוך אותי למרוצה יותר כשמציגים באופן קבוע מגדר מסויים - כן, גם גברים, כמטומטם וחסר יכולת בנושאים שאמורים להיות פשוטים מאוד (נו באמת, את מכירה גבר שלא יודע להעביר סמרטוט?)

קרקלה

New member
הרעיון הוא להחמיא לאגו הנשי

פעם פרסום לנשים היה קל יותר, כי אישה באמת רצתה להצטיין בעבודות הבית. הבדל בין סבון זה או אחר היה נראה לה חשוב.
היום? זו עדיין העבודה שלה, אבל היא לא באה עם תגמול ומחמאות. קשה יותר לשווק בלי אינטרס של הצרכן לעשות עבודה טובה. מה נעשה? נפנה לשני המינים? לא!! ננסה להחזיר עטרה ליושנה, אבל עם טוויסט. נפנה לבלבוסטה הפנימית, נעורר בהן את הדומסטיק גודס. זה לא שמקומך במטבח, בכלל לא, זה מקומם! פשוט, נשים מטבען הרבה יותר מוצלחות בניקוי שירותים, מול הגברים העלובים האלה, שרק יודעים להרוויח יותר ממך, או להיות בעלי שררה. פחח! שימי אותם ליד ערימת כלים מלוכלכים ונראה מי שווה יותר. וגם יש מבצע עד סוף החודש.

הכי פמיניזם גיליגני.

קריסטה

New member

וגם אם הופכים את זה זה עדיין לא בסדר, כי בכל מקרה צד כלשהו יוצא מושפל.

נונה17

New member
מה שמדהים אותי כל פעם מחדש

איך גברים בעלי אינטליגנציה נורמלית ומעלה שסיימו תיכון ואוניברסיטה ועובדים בעבודה שדורשת חשיבה ויכולות טכניות ושכליות לא יודעים איך להעביר סמרטוט או להפעיל מכונת כביסה... נו באמת.

icy tear drop

New member
היה פרק ב"כולם אוהבים את ריימונד"

שבו התגלה שהגברים עושים את עצמם טמבלים בעבודות הבית כדי שהאישה תעשה אותם. היה בלאגן גדול והנשים שלהן התנפלו עליהם ואז הכל התהפך כשהגברים הבינו שגם הנשים עושות את עצמן לא יכולות לנקות את החצר או לטפס לגג או להקליט משחק בוידאו.
בסופו של דבר החליטו כולם שהכי טוב לשכוח מכל הסיפור.

נונה17

New member
וההמשך היה...?

שהנשים המשיכו לעשות את כל עבודות הבית מן הסתם.

נונה17

New member
אוקיי, בואי נעשה חשבון פשוט

כל כמה זמן צריך לתקוע מסמר בקיר? כל כמה זמן צריך לנקות את החצר? (ולמה להקליט משחק בוידיאו זו מטלה?).
מצד שני - כל כמה זמן צריך לשטוף כלים, לכבס ולבשל?
תחשבי קצת...

icy tear drop

New member
אתמול בעלי קרע את עצמו לתוך הלילה בצביעת קירו

אני הייתי מעדיפה לעשות כלים כל יום ולא לצבוע ככה אפילו פעם אחת בעשר שנים.
אני מעדיפה לעשות עבודות קלות בתדירות גבוהה ושהוא יעשה את הקשות.

אני בטוחה שלא תסכימי איתי אבל בעיניי חייב להיות שוני גדול מאוד בין שני המינים.

אני לא רואה את המין הנשי כפחות ואת המין הגברי כנעלה. בעיניי טוב מאוד שנשים תהיינה שונות מגברים. רצוי בהחלט!

מדוע מטלה שנחשב נשית היא בזויה לעומת מטלה גברית?
בעיניי שני המינים שווים וטובים. משלימים אחד את השני ואסור לפגוע באיזון הזה.
חבל שאת רואה בנו מין נחות שצריך להשתוות למין העלק נעלה...

הדבר היחיד שגורם לנו לחוש כך הוא התחושה שלנו בלבד.

Old Girl

New member
אז יש לך העדפה מוזרה מאוד

כי כמעט כל אדם יעדיף לעשות כל דבר במשך 8 שעות פעמיים בשנה (בכך מסתכמות לרוב ה"עבודות הגבריות"), מאשר כל דבר, "קל" ככל שיהיה (ולא, מאוד לא קל להתעורר לתינוק למשל), כ - 6 שעות מדי יום כל יום.

אבל נניח וצביעת הקיר היא באמת כל כך נוראית, עד שאדם סביר וממוצע יעדיף להשתעבד לעבודות בית סיזיפיות שלא נגמרות רק כדי לא להתקרב אליה. גם אם כן, רוב האנשים לא עושים אותה בעצמם. אם בעלך צבע קיר לבד - או שהוא אוהב את זה, או שאתם משפחה קשת יום הרבה יותר מהסביר, כי כשמכרנו דירה של 120 מ"ר, צבענו את כולה כחדשה במחיר של 3,000 ש"ח. זה מה ששווה בשוק עבודתו הקשה של הגבר שנעשית, נגיד, אחת לשלוש שנים. נוסיף לזה הרכבת רהיטים מאיקאה: עוד 300 ש"ח שלוש פעמים בשנה. עבודות אינסטלציה קלות (לעבודות קשות ממילא צריך איש מקצוע): עד 500 ש"ח לשנה. אין לי מושג מה עוד עושה בבית גבר ממוצע, אבל נהיה לארג'ים ונוסיף עוד 1000 ש"ח. תיקוני רכב קלים: הרבה גברים לא עושים אותם, למי שנוסע ברכב חדש אין בהם צורך בכלל (אנחנו למשל לא החלפנו את הרכב החדש שלנו כבר 3 שנים, ולא בוצע בו אף תיקון), אבל נניח ורוצים לחשוב על כל פינה: עוד 1000 ש"ח לשנה. תליית תמונות על הקיר? 300 ש"ח לשנה, אם אתם לא גלריה זאת הערכה לארג'ית. הגענו לכ - 4,800 ש"ח בשנה השווי הכולל של עבודות בית, בהנחה שהוא לא עושה שום עבודה "נשית" (למזלנו, הרוב כן עושים. אבל אני רוצה לתמחר עבודות "גבריות").

רוצים לתמחר עבודה נשית? השכנים שלי שוכרים אופר לשני ילדים, משלמים לה 13K בחודש. מנקה - בין פעם בשבוע לבין שלוש פעמים בשבוע, תלוי בכמות הדיירים וגודל הבית - בין 800 לבין 2400 ש"ח בחודש. בשלנית - שלנו לוקחת 40 ש"ש ועובדת כ - 8 שעות בשבוע. אנחנו מגיעים בכלות לשווי עבודות כולל של כ - 20K בחודש.

בכל אופן, נונה בכלל לא רואה "בנו" מין נחות. היא אישה מבריקה שמוכיחה את עליונותה של כל קטגוריה אנושית שהיא משתייכת אליה. אבל מישהו שעושה עבודות בשווי 20K בחודש וחושב שהוא עשה עסקה טובה כשקיבל עבודות בתמורה של 4,800 ש"ח לשנה - טוב, לא אקרא לו נחות, אבל לא הייתי רוצה אותו כשותף לעסק, היה קובר אותי תוך חודש... הסבר אחר לכך שמישהו נותן עבודה של 20K בחודש בתמורה ל - 400 ש"ח בחודש ומרגיש ששיחק אותה הוא מסוגלות עצמית נמוכה שמגיעה לרמה של פניקה בכל הנוגע לסוג מסוים של עבודות, שזה אכן מצב עצוב שאנו מנסים כאן למנוע.

dhara

New member
דווקא היה לי מאוד ברור

ואהבתי את הזווית המרעננת

מי שלא רוצה להבין לא תבין גם אם תסבירי עשר פעמים בעשרים שפות.

Old Girl

New member
*בקלות

פלוס אני רואה שהרצף של ביצוע הערכת העבודות שעשיתי יצא קצת מבולבל. אבל השורה התחתונה די נכונה :)

למעלה