טסים וחוסכים בתפוז
אנשים

טסים וחוסכים בתפוז../images/Emo43.gifאנשים

נעמה סגל בלינדר, מטפלת באומנויות עם התמחות בטיפול בדרמה מת.ל.מ. ת"א, תתארח במהלך היום בפורום עולים לכיתה א' ותשיב לשאלות הגולשים בנושא תקשורת הורים-ילדים באמצעות משחק. http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=1818&MessageId=122173373
התעללות בילדים הפכה לצערנו למכת מדינה. מחר בבוקר ‏תתארח בפורום אלימות במשפחה סיגל אוסטר קנב, מטפלת משפחתית וזוגית, וקרימינולוגית קלינית, שתשיב לשאלותיכם בנושא התעללות פיזית, מינית, רגשית והזנחה כלפי ילדים, מבוגרים שסבלו מהתעללות בילדותם, ילדים פוגעים מינית, משפחות בהן התגלתה פגיעה. http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=2065&MessageId=122210198
להחליף כסף בארץ או בחו"ל, לרכוש באשראי או במזומן? על מנת לסייע לכם בהיערכות לנסיעות החגים, חנה דלוגין, מנהלת השיווק ללקוחות פרטיים בלאומי קארד, תתארח מחר בערב בפורום טיולים וחופשות בחו"ל ותשיב לשאלות הגולשים בנושא צרכנות נבונה בחו"ל. http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=229&MessageId=122193298
עוד אין לכם תכניות לחוה"מ סוכות? פורום מוזיקה עברית ישנה וחדשה מזמין אתכם להשתתף בפעילות ולנסות לזכות בכרטיסים לאירוע זֶמֶרֶשֶׁת מיוחד במסגרת פסטיבל "הַקְהֵל" ברמת אפעל: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=347&MessageId=122277733

nothingman1

New member
../images/Emo91.gifLost Dogs ב-70 ש"ח (וגם השאר די בזול)

ביום חמישי הייתי בדיסק סנטר, חנות הדיסקים שבדיזינגוף סנטר, ומעבר לזה שכל האלבומים האחרים של פרל ג'אם עולים שם 40 ש"ח- 'לוסט דוגס' עולה 70 ש"ח בלבד הזדמנות מצויינת להכיר את הלהקה טוב יותר, והשירים שם טובים מאוד לדעתי (+מדובר בדיסק כפול, למי שלא יודע)

nothingman1

New member
אה, וגם ההופעה האקוסטית בבנארויה הול עולה מעט

אני חושב שגם 40, גג 50 ש"ח- וגם כאן מדובר באלבום כפול אגב, את לוסט דוגס קניתי ב-140 ש"ח כשהוא רק יצא... אני מרגיש כ"כ מנוצל

hitchhiker218

New member
התרגלתי לתחושה../images/Emo13.gif

אני חושבת שכל דיסק שאי פעם קניתי,מצאתי במחיר זעום לעומת המחיר שאני שילמתי...

nothingman1

New member
למשל Be שעלה לך 90 ואני מצאתי בחינם? ../images/Emo8.gif

אני מקווה שתסלחי לי על הבדיחה הזו עד מחר בערב... הדיסק הכפול ההוא של דרים ת'יאטר עולה בדיסק סנטר 70 ש"ח, אז באמת אפשר למצוא אותו במחיר שפוי, כמו שאמרת

hitchhiker218

New member
BE עלה לי 100!

95 עם הנחה של חברי מועדון "צליל"
על הבדיחה אני אסלח אבל לא על זה ששכחת את הדיסק! נדון בזה לא בפורום זה
אה ויותר זול להוריד את הכפול של דרים ת'יאטר! עשיתי זאת והוא מצויין...

בדנתמ

New member
../images/Emo45.gif

קניתי שם בזמנו את טן ב40 ש"ח אני חושב, או אולי אפילו בטיפה פחות באיזה מבצע שהיה או משהו כזה... הם בהחלט נכנסו לרשימת החנויות עם המחירים הסבירים אצלי

InMyTree

New member
אבל זה בגלל שהם קונים שם דיסקים כמו ירקות

(לא שיש בעיה עם זה)

brass monkey

New member
../images/Emo26.gifקרני../images/Emo70.gif אני חשבתי לתומי,לקפוץ לביקור פה

בפורום במחשבה על כך שהשארתי את הפורום בידיים הטובות של יאיר קרני. הרגשה טובה. אני פותח את תפוז- וישר מקבל לעיניים את הקישור הזה . אתה מעוניין לספר לי משהו קרני?????? סתם... מה קורה הכל טוב? יש חדש? איפה אתה השנה?

בדנתמ

New member
מפרסם כדורי מגה גלופלקס...

ואת פרל ג'אם. מסתבר שאחד מהשניים טוב למפרקים, כשלוקחים אותו דרך האוזן

nothingman1

New member
טוב, עם ניהול פורום לא קונים בסופר, נכון?

כן, הכל טוב... אין לי כרגע צרות רציניות על הראש ואני בחופש כבר כמעט 4 חודשים
יש חדש, אנסה לאסוף בשבילך את מה שאולי יעניין אותך: הזמנתי בס 6 מיתרים מפולין, Custom made עשיתי עוד כמה הופעות עם ההרכב של עומרי ולפני כמה חודשים החלטתי שהספיק לי (הם רוצים למצוא בסיסט אחר ולהמשיך, אז אל תדאג להם) שוחט, רותם ואני ניסינו להקים הרכב פרוג'-מטאל (בחזרות המעטות שהיו ניגנו כמה שירים של דרים ת'יאטר ושיר אחד של אופת'), ואז באו הבגרויות וניסינו לצרף קלידן שמרח אותנו, ועכשיו בגלל הקורס שלי בצבא לא נוכל להמשיך... מה שמוביל לתשובה על השאלה השלישית שלך: אני מתחיל ביום ראשון הבא קד"צ של ארבעה חודשים וחצי, שבו אלמד את השפה הערבית ועל התרבות שלהם אחרי הקורס אגש לבגרות 5 יחידות בערבית, וב-10 במרץ אתגייס אחרי זה יש לי עוד קורס של 5 חודשים, הפעם בתור חייל, שבו אלמד לבצע את התפקיד שאליו אני מיועד- האזנות ערבית עכשיו תורך לענות על השאלות של עצמך!

brass monkey

New member
סבבה.

הכל טוב ב"ה. אין חדש, הכל משעמם כרגיל....אה בעצם יש לי דאבל של פרל (האלימיניטור!), אבל זה כבר לא חדש... אני בישיבה בשעלבים, שנה שניה כבר, עוד מעט אתגייס להסדר בע"ה. וזהו. נראה שהספקת הרבה. שיהיה בהצלחה בהמשך. אני ישבתי וחשבתי והחלטתי שהזנחתי את החשוב - וכל הדברים הדחופים שעליהם גדלתי וכן רוב עם ישראל - אינם אלא הטפל. לכן החלטתי ללכת לישיבה וללמוד כיצד באמת לחיות, ולעסוק בעניינים החשובים באמת, שאותם מזניחים. כמו שכתוב במסילת ישרים בהתחלה, שהדבר החשוב ביותר הוא לברר סיבת קיומו בעולם ולקיימה. וכמו שהוא אומר שם, גם כאן, אינני בא לחדש דבר. רק בא להזכיר את הידוע.... ומה חדש איתך בעניינים היותר חשובים? (לא שהקודמים לא חשובים חלילה).

nothingman1

New member
הודעה ארוכה מאוד (מאוד מאוד מאוד) לפניך../images/Emo197.gif

אני חושב שההכוונה של היהדות להתעסקות בסיבת הקיום שלנו נועדה להפנות את תשומת-הלב אל הדברים החשובים בחיים, כמו שתיארת, שהרי תוך כדי החיפוש אחר סיבת הקיום תעשה הבחנה בין העיקר לטפל בחייך. למרות זאת, אני לא חושב שאנחנו כבני-אדם נוכל לדעת באמת מה הסיבה, כי זה מעבר ליכולת שלנו. יכול להיות שאממש את סיבת הקיום שלי בהצלה של אדם בסכנת מוות בעוד 30 שנה, אבל מי יודע? לכן אני חושב שהתהליך הזה חיוני, אבל בסופו של דבר המטרה הראשונית לא ניתנת להשגה (לא שזה נורא, כי הרווח מהתהליך גדול). בנוסף לזה, אני מבין שהטענה הרווחת היא שתכלית האדם היא לעבוד את הבורא וללמוד תורה, אבל אם נבחן את התהליך הזה נגלה שגם כאן המטרה היא "לתקן" את חייו של האדם. הרי ידוע לנו שבתורה מראים לך מה טוב ומה רע, מלמדים אותך מוסר, הציווי על שמירת שבת שנועד להפוך את חייך למאוזנים יותר, וכו'... אני מניח שאותם רבנים שהציגו את הסברות האלה (בירור סיבת הקיום+הקביעה שתכלית האדם לעבוד את ה') ראו את חשיבות התהליך, ולכן קבעו קביעות שלפי דעתי יומרניות למדי (עם כל הכבוד...). אחרי שחשבתי על זה במשך כמה שנים טובות (ניתן לראות שהקדשתי מחשבה, לא?), אני חושב שגיבשתי את הדרך שלי בצורה סופית למדי... אני משער שאתה לא תהיה מרוצה, הרי בסופו של דבר אני לא דתי אם צריך להגדיר אותי לפי המושגים הסטנדרטיים, אבל אפשר לומר שאני משתדל לפעול עפ"י העקרונות שהתורה מציגה, בעיקר משתדל לתקן את המידות הרעות שלי (למרות שהסוף רחוק...). אני שמח שצמחתי מתוך העולם הזה וניתנה לי האפשרות להכיר אותו לעומק, זה טוב לי וגם לסובבים אותי. בשורה התחתונה אני חושב שזו התכלית של הדת, קשה לי להאמין שהתכלית שלי היא להקדיש את חיי למי שיצר אותי, אלא כמו שטענתי החלק הראשון של ההודעה- המטרה היא מה שמשיגים בדרך. אני חושב שמתוך ההכרה בחשיבות הדרך, שהיא חזקה יותר מזה שאומרים לי שהדת האורתודוכסית נכונה והתכלית שלנו היא לעבוד את ה' (שאלה דברים שלעולם לא אוכל להאמין בהם באופן מוחלט), כל הרעיון של הדת ממומש אצלי בצורה המיטבית, לכן הדרך הנוכחית היא המתאימה לי ביותר. אם הייתי צריך לצאת מנקודות ההנחה שהשתרשו ביהדות, הייתי מכל אותם מתנדנדים שמדי פעם אומרים "לעזאזל הכל" וחיים כל ימיהם בחרטות ורגשות אשמה. אני מטבעי אדם מאוד ספקן, ושום דעה רווחת לא חזקה מבחינתי רק מעצם היותה כ"כ מקובלת. ההיסטוריה מראה שבני האדם מסוגלים לבצע טעויות קולקטיביות בקלות... אולי אתה שואל את עצמך: אם אני חושב שדרך התורה נכונה, למה אני לא מקבל אותה באופן מוחלט? מבחינתי התורה היא בערך כמו תיאוריה במוזיקה. מראים לך מה הדרך הישרה ביותר, ומשם יש דרגות עד לדרך העקומה ביותר. המטרה היא לעשות הבחנה, לתת לך אמות מידה מסויימות. ככה גם במוזיקה, הצטברה עם השנים "תורה" מסויימת שמורה לך מהם הצלילים שנשמעים חלק, אילו צלילים צורמים יותר ביחד ואילו הם הצורמים ביותר, והמטרה היא פשוט לתת לך את הידיעה הזו כדי שיהיו לך הכלים לשחק על גבול החלק-צורם בדרך שתהיה הטובה ביותר בשבילך. באותה צורה אני מתייחס לתורה, ומרשה לעצמי לשחק על הגבול בין החלק לצורם בדרך הטובה ביותר בשבילי... גם בתורה, כמו במוזיקה, אני מוצא דברים יעילים יותר לגבי אנשים אחרים שלדעתי פחות "תופסים" לגבי, ולכן אני מרשה לעצמי להסתמך על יכולות הניתוח שלי לגבי האישיות שלי ולגבי הסביבה וללכת קצת בניגוד לחלק מהדברים. מניסיון העבר, האופי שלי מספיק חזק כדי לשמור על העקרונות שלי במצבים קשים ולכן אני חושב שאני יכול לתת לעצמי קצת יותר חופש מאשר מה שהתורה נותנת, שהיא נועדה להחזיק גם את בני-האדם החלשים ביותר וחסרי שיקול הדעת. השפה הקשה של הציוויים, שכר ועונש וכו' נועדה לוודא שהתורה אכן תהיה אפקטיבית ואנשים יתייחסו ברצינות לחוקי התורה (או בשפה שלי: "המלצות התורה"). אם כבר אני מציג את הדרך שלי, אי-אפשר בלי לספק תשובה לטענה הנדושה שאני מחפש איך להקל על עצמי: בראש ובראשונה- סביר שיהיו בני אדם שלא יאמינו בדת או בחלקים ממנה, לכן ההאשמה הזו לא יכולה להיות מוחצת. שנית כל, אני משתדל לשמור על העקרונות שאני כן מאמין בחשיבותם, מה שמעמיד אותי לעיתים קרובות במצבים לא נעימים בשבילי, כך שאני לא טיפוס שמחפש כל דרך אפשרית להקל עצמו. כמובן שאני נכשל גם בעקרונות האלה, אבל כולנו בסך הכל בני אדם... דבר אחרון- תאמין לי שזה לא קל ללכת נגד הדת, על כל ההפחדות והאיומים שלה ושל מאמיניה, שנחשפתי אליהם מגיל צעיר. הרבה יותר קל ללכת בדרך הבטוחה ולא להסתכן בשום צורה. אני מעדיף ללכת עם מה שאני מאמין בו עד הסוף, ולוקח בחשבון שאולי אני טועה ואשא בתוצאות. תגיד לי אתה אם באמת יהיה לך קל יותר לחלל שבת עכשיו מאשר לשמור אותה... מה זה הדלקת מנורה מסכנה לעומת רגשות אשמה ופחד? אני חושב שכתבתי מספיק בשביל לוותר על הקטע של הוכחות סותרות לדת האורתודוכסית, ובכנות- נמאס לי להתעסק בזה ואני לא רואה בכך תועלת, אז נסתפק בדברים האלה להצגת הגישה שלי. אני באמת חושב שאתה צריך להיות שמח בשבילי שהגעתי לדרך הזו, כי חוץ מזה שאני מרגיש רווחה שהגעתי לזה- למעשה אני דתי יותר מאי-פעם. כשהייתי "דתי" בגיל 14 הייתי הרבה פחות מוסרי, לקחתי את התורה כמובן מאליו (שלא לומר- זילזלתי בה מדי פעם), ועכשיו אני מרגיש שלם עם הקיום הרוחני שלי מאי-פעם. חוץ מזה, היחס שלי לאלוהים השתפר פלאים- פעם חשבתי שאם הוא קיים, הוא חתיכת מגלומן. היום אני חושב שאם הוא קיים, הוא טיפוס מגניב למדי
אם תגיב עד מוצ"ש אוכל להגיב לך שוב, אם לא- אני חוזר רק בשישי הבא. ובכל מקרה, אני מודיע מראש שאני לא מתחייב להגיב באופן מלא על מה שאתה עשוי להגיב (ואולי תבחר להגיב בצורה מינימליסטית, אני מקבל את זה), כי ההודעה הזו באמת הייתה טירוף. לא הקלדתי כ"כ הרבה מאז הביוטופ. טוב שכתבתי את כל זה, עכשיו יש לי טקסט מוכן מראש לכל מצב דומה...

brass monkey

New member
הנני!

1) ברור שסיבת הקיום שלנו יותר מורכבת מפעולה אחת, הפעולה יכולה להיות חלק מהחיים שלנו, אבל לא עיקרם... עיקר החיים היא הסיבה שבגללה נוצרת. והסיבה בגללה נוצרת היא הסיבה לשמה אתה חי - ולמעשה הדרך למצוא אותה היא חיפוש אחר הסיבה בגללה נבראתי - וזאת משום שהיא היא הסיבה לשמה נוצרתי. שהרי לא נוצרתי סתם. 2) בלבלת בין שאיפה לסיבת הקיום. השאיפה היא לאן אני רצה להגיע. סיבת הקיום היא מה אני אמור לעשות. ההבדל הוא שסיבת הקיום היא היא כללית, היא סוג של דבר אותו אנו אמורים לעשות. השאיפה היא רק כלי לעזור לנו לעשותו טוב יותר. למשל, אם המטרה שלי היא להיות מוכר גלידה(סתם דוגמא, לא יותר מזה) - אני יכול למכור כמות שעות מינימלית. אם אני שואף להיות מליונר - אולי אני אגמור כמנהל חנויות גלידה רבות שגם עובד קצת במכירה... 3) קביעותיך אינן נכונות. א. לימוד תורה הוא לא רק נועד בשביל לדעת לקיים את התורה. לא רק לדעת כיצד לחיות. אלא היא חיות בפני עצמה. הלימוד עצמו הוא נועד לעוד דברים חוץ מתהליך של שיפור עצמי, למשל, להרבות קדושה. והוא מצווה בפני עצמה(מצווה ייחודית אבל מצווה) שיש מצב שאפילו תמנע ממני לקיים מצוות אחרות! ומכאן ראיה - שאין היא רק "לדעת כיצד לחיות", או במילים אחרות "לדעת כיצד לקיים התורה". ב. השבת אינה רק איזון... 4) ודע, שזו לא סתם קביעה. זה בסיס מאוד מאוד רציני. לא שמעתי מעולם חולקים על כך. עד כאן הפסקה הראשונה. השניה והשלישית: אינני מבין דבר אחד. אינך מרגיש מסופק אם דעתך(כמה חכם שתהיה) נכונה? הרי אם אתה הולך על פי דעותיך, השערותיך והבנותיך - לא אמת אתה מחפש. אלא את גבול התפישה שלך. וזה אומר שעם הזמן, ככל שתחכים תהיה מוכרח לשנות גישה זו. השערות אינן דרך התורה כלל. אתה יכול עד מחר לומר לי "מה התכוונה התורה" או לנסות לעשות זאת כי רבים וחלקם לפחות גדולים ממך (כולל משה רבינו) ניסו - ולא הצליחו. זה לא העיקר, אינך יכול לעולם להגיע לרמת חכמה בה תוכל לומר "הבנתי את הטעם ה', אז אני אשנה את קביעתך כי אני מבין טוב יותר בשבילי - ולי יותר מתאים לעשות X". ולנהל את החיים על פי השערה ולהתעלם מהעובדה שה' אמר לעשות X. זה לא הגיוני, כי ה' אמר. זה העיקר. ה' ציוה, אתה יכול לומר "אני לא עושה"? הרי זה סותר את העקרונות שלך שאתה אכן מאמין שהתורה אמיתית.... אם ה' אמר לשמור שבת - הכיצד תוכל לומר "אני חושב שהתורה אמת, אך היא לא התכוונה שאני אשמור שבת"?? בקשר אלי: אני לא כאן כמה שבועות. אז שלח לי מסר. או, יותר טוב ועדיף, שלח לי מייל, שאז אוכל לקרוא ולהגיב גם כשאיני בבית בנבע"ה. [email protected] כל טוב, בוקר טוב. אני עף לשחרית!

הדרה לוין באוזן בר - מוצ"ש 1.11.08

מוצאי שבת 1.11.08 בשעה 21.00 בדיוק (פתיחת דלתות בשעה 20.30) ב"אוזן בר" - רח' קינג ג'ורג' 48 תל-אביב (מעל חנות "האוזן השלישית"). "מועדון הרוק הישראלי" גאה להציג את המופע החדש של הדרה לוין בהרכב מלא וחשמלי (גיטרה, בס, תופים, קלידים וכלי נשיפה), מופע קאלט חשוף ושיכור של אחת המוסיקאיות המוערכות ביותר בארץ. מצורף עלון המופע. מספר המקומות מוגבל ל-120 איש בלבד (בישיבה) ולכן מומלץ להזמין מקומות מראש בטל' 036215226. למזמינים מראש ישמר מקום. מחיר הכרטיס: 60 ש"ח. התשלום בערב המופע בכניסה לפי רשימת מזמיני המקומות. פרטים נוספים באתרים: אתר "מועדון הרוק הישראלי" הדרה לוין - האתר הרשמי

למעלה