טירונות שריון

מקסימקה

New member
אממ...

עשיתי טירונות 02 בשריון ומי שנושר מקרבי כן הולך להיות אפסנאי טבח או נהג אבל לא בקריה...

E 1 2 3

New member
נשר שריון

יש שני סוגים של נשר, כאלו שפונו לביסל"ש ונשרו לפני פתיחת הטירונות וכאלו שנשרו במהלך הטירונות. מי שלא מגיע אפילו לפתיחת טירונות חוזר לבקו"ם לשיבוץ מחדש או עובר למחלקת תומכי לחימה (נהגי משא, חימושניקים וכו') בביסל"ש ועושה טירונות 02. מי שנושר במהלך הטירונות עובר לטירונות ת"ל (תומכי לחימה) או שמסמיכים אותו רובאי 03 ושולחים אותו לאחד מארבעה קורסים: חובשים, אלחוטנים, קשרים או רגמים. הקורסים מסודרים בסדר יורד כלומר: קורס חובשים- דורש נתוני איכות גבוהים מאוד ואורכו כ-3.5 חודשים בבה"ד 10 וכלה בקורס רגמים שנערך ארבעה שבועות בביסל"ש ונחשב לקורס הכי שחור ("7 כאן קודקוד, תעיר ת'מחלקה...").

vbgames

New member
סבבה תודה

דווקא הייתי סוגר על חובש אבל כל השאר מכה... אין מצב אני נושר!!

E 1 2 3

New member
חובשים

יש מצב שתהיה גם איש צוות טנק וגם חובש, יש תכנית להכשיר איש צוות אחד מכל מחלקת טנקים כחובש כמו בחי"ר. בנתיים זה רק רעיון אבל אם אתה עדיין באזרחות (או שאתה מרץ 04 שזה כמעט אותו דבר) יש מצב שיתחילו עם הקטע הזה לפני שתזכה לעלות למבצעית.

vbgames

New member
אני מתגייס ביולי

אז מה קורה בנתיים עם מי שיוצא לחובשים? הוא ניהיה חירניק בעצם?

לא יכריחו אותך להיות בפלס"ר.. זאת

יחידה התנדבותית... "הסיירת שלא חוזרת" :))

ברונדבי

New member
אחלה מאמר!

ואני מאמין שככה זה רוב הדברים בצה"ל, כאילו, יש לשים לב לזה בקשר לטירונות בכללל (קרבית בעיקר).

qwqwq

New member
מצחיק לראות מישהו אומר:

''צעירים מתים'', כשהוא התגייס רק במרץ 04...

YuvalCo

New member
מוזר. . .

כשאנחנו היינו בביסל"ש דווקא למלא אנשים היו פטורים מהמרפאה.. ואסור היה בכל שעת ט"ש להשתמש בסלולרי, אלא רק בחלק מהימים.. ולכל מחלקה היו מקלחות ושירותים צמודים בקומה.. השאלה כמה אנשים אתם במחלקה.. אם אתם לא הרבה מדי, אז הגיוני שלא לכל מחלקה יהיו שירותים ומקלחות צמודים. בסכה"כ התנאים בביסל"ש לא רעים בכלל בשביל טירונות.. כשאתה חוזר מהשטח, מהאוהל סיירים המגעיל שלך, ואתה הולך לישון בחדר, כמו מלך, לא בחוץ בקור המקפיא של ביסל"ש בחורף (ואני מניח שגם בחום המזוויע) - אין טוב מזה (בניגוד לבט"רים אחרים, שבהם הולכים לישון באוהל 12/16/20...). (יצויין שאנחנו דווקא מאוד אהבנו את הסמ"ח שלנו
.. בכלל, היה לנו סגל סבבה..)

pakapaka

New member
השאלה היחידה הנשאלת היא

איך מרץ 4 מעיז לקרוא לאחרים צעירים מתים ולהגיד שהוא בעצמו היה אחד כזה.. אתה עדיין צעיר מת ויש לך עוד זמן עד שלא תהיה אחד כזה

ZubY107

New member
איזה צעיר !!

מרץ 04... פחחחח, אתה בכלל לא צעיר רק עוד שנתיים וחצי נשאר לך לא משהו כזה ?? חה חה חה

אייל201

New member
תגופה של פזמניק

דבר ראשון אך תקרא לאנשים פה צעירים מתים כי אתה הכי צונג בצהל דבר שני למזלך הגעת לחטיבה טובה שיוצאים בה עוד איכשהו טוב, אבל תמיד עדיף ללכת לפלסרים למחנהים (גבעתי הכי טוב) הם עושים דברים שרק שתגיע לשטחים (ועוד תגיע אחושרמוטה תגיע, אתה תלמד לאהוב את ג'נין, כמו כולם) תבין מה המהות של יחידה מיוחדת, אתה תראה את זה מקרוב כי טנקים נכנסים עם כולם

19נימרוד

New member
צונג בונג אתה כול כך צעיר..........

וווואי אחי חכה חכה השביזות עוד תחזור כפיתאום תקלוט שיש לך עוד כוווללל כך הרבה זמן, טוב לא ממש יש לי כוח לכתוב אז אני יסכם לך את זה בביטוי צבאי מוכר שצונג כמוך בטח לא מכיר! 1 life 2 short 3 years 4 what!

למעלה