טירונות שריון

טירונות שריון

בגלל שיש פה לא מעט צעירים מתים שאין להם מושג בגרוש מה הולך פה ושם(זה בסדר, גם אני הייתי כזה), אני אכתוב קצת דברים על מה שעברתי עד עכשיו. התגייסתי עכשיו עכשיו לא מזמן במרץ04 לשריון. לא משנה אם זה מה שרציתי, או שהייתי מאוכזב או שהיו אפשרויות אחרות. ביום של הבקום עצמו, ברגע האמיתי לא הייתי מאוכזב בכלל. כל יום שעבר יותר ויותר הבנתי שהגעתי באמת למקום הכי טוב. בבקום הייתה לנו אפשרות לצאת לגיבוש פלסר. אני עם פרופיל 97, וכושר סביר, אבל לא הייתי סגור אם ללכת לגיבוש או לא. בתכלס ממה שהבנתי שם העבודה פחות מעניינת מהגדודים של שריון, עם כמה שזה נשמע מפתיע. בלי קשר לכל הקטע שאפשר להתקדם הרבה יותר מהר בשריון וככה להנות יותר בשרות. ההתלבטות העיקרית הייתה אם ללכת למקום שנחשב הרבה יותר מאתגר מבחינת המסלול או ללכת למקום שהוא הרבה יותר מעניין, ואני אעשה הרבה יותר בשרות עצמו אחרי שאני אסיים מסלול. הגענו לביסל"ש(מגן סיירים), חור שתקוע 10 דקות נסיעה דרומית לעובדה. שובצתי לחטיבה 188(סימן 3), גדוד רשף 71. עם כמה שקשה להיות אוביקטיבי אני חושב שהסגל שלנו בפלוגה(נראה לי שגם בפלוגה השניה של 188) הכי טוב. גם אנשים ממחלקות אחרות אמרו את זה. אנחנו המחלקה היחידה בפלוגה שהיא מיועדת לרשף, אז קיבלנו שרותים ומקלחות רק למחלקה שלנו. 2 המחלקות האחרות הסתפקו בשרותים משותפים. האנשים במחלקה שלי ממש ממש טובים, ויצאנו מעין מחלקה של צהובים ואנשים איכותיים כאלו. בהתחלה היו כמה אנשים לא משהו אבל מהר מאוד עפו משם. קיבלנו חדרים עם מזגן, וישר חשבנו שזה הולך להיות בית מלון. מהר מאוד גילינו שהמזגנים לא ממש עובדים בעומס חום, והם סתם עושים רעש. לחום מתרגלים לאט לאט כי אין ממש ברירה. בנינו על הקלות בגלל חדלים של עומס חום. עד היום היה לנו רק חדל אחד וזה היה בחום ממש מטורף. בגלל שאין לחות, קשה להגיע לעומס חום גבוה. על האוכל עדיף לא להרחיב כי זה פשוט מזוויע. בתורנות מטבח האחרונה גיליתי גורי חתולים בחדר הבשרי. יותר מדיי אנשים מקבלים גימלים על קילקולי קיבה למינהם. ואם אתה הולך למרפאה הסיכוי לקבל טיפול הוא די קלוש. בדר"כ מקבלים קלגרון לא משנה מה יש לך. אם אתה לא מחפש פטורים, ואתה לא באמת הולך למות אין לך ממש מה לחפש במרפאה. אין ברירה, אז לומדים להסתדר. בתחילת הטירונות כולם מקבלים את ההלם שלהם, ואפחד לא ממש לא מבין מי נגד מי, ומי האנשים הטובים. כולם מנסים להיות נחמדים בהתחלה ועוזרים. הרגשה כיפית כזאת של הסתגלות והתחלה. כולם קצת שבוזים בהתחלה אבל אף אחד לא מציג את זה ומנסים להיות גברים שלא קשה להם. בהתחלה ממש קשה שלא להתקשר הבייתה כל שעת ט"ש ולנסות להתחבר קצת לעולם שהיית בו לפני הגיוס, אבל קורה הרבה פעמים שלא עונים לכם ואין עם מי לדבר. לאט לאט מבינים שפה מגיע התפקיד של החדר שלך, ובמקום לדבר עם הבית אתה מריץ צחוקים עם האנשים בחדר. אחרי שבוע וחצי השביזות של ההתחלה נלעמת ומתחילים להתשלב. שובצנו לצוותים של 4-5 בכל צוות. לכל צוות מט"ק שהוא בדר"כ מאוד נחמד. הם מאוד בני אדם, ולא מנסים סתם להיות מניאקים. עם כל הנחמדות ברור שיש דיסטנס מטורף, והמון המון משמעת. על כל המחלקה יש את המ"מ שהוא בן אדם שמהר מאוד לומדים לאהוב. אבללל, ברור שחייב להיות מישהו רע אחד שייאזן את הכל. פה נכנס הסמ"ח(סמל מחלקה). התפקיד שלו זה להיות רע אלייך, ואם אתה מאוד מאוד שונא אותו ומקלל אותו כל היום הוא עושה את העבודה שלו טוב מאוד.

2

אחרי שבוע הסליחות הראשון ושכולם מתחילים לצאת מההלם הראשוני אתה חוטף את הבום השני, והמשמעת נהיית הרבה יותר משמעותית. יש נוהל של כוכביות. על דברים רעים שעשית אתה מקבל כוכביות. זה מצבר ונרשם והופך לעונשים של שעות ביציאה או שבתות. היית טוב, נתת רבאק והמפקד החליט לצ'פר אותך? אז יש מצב שיורידו לך כוכביות. במחזור הקודם עשו ניסוי שלא יישפכו אותם למצב 2. ראו שזה לא ממש עובד, ועכשיו החזירו את זה ובגדול למחזור שלנו. על כל דבר קטן אתה שופך. על כל פאק של עמידה בזמנים של מישהו מהמחלקה אתה תתחיל לשפוך. מהר מאוד אתה לומד לתפקד בתור מחלקה, ומתחיל לדאוג שכל המחלקה תעמוד בזמנים ולא רק אתה. גם אם זה אומר לצחצח למישהו את הנעליים תוך כדי שהוא לובש בינתיים את החולצה. יש אנשים שמעצבנים אותך עם כמה שהם שוקיסטים ואפעם לא עומדים בזמנים אבל אין ברירה וצריך להסתדר גם עם זה. עם כמה שאנשים אומרים שהטירונות של שריון זה סבבה ולא קשה תדעו שהכל בולשיט. לא ראיתי אחד שאמר את זה תוך כדי הטירונות עצמה. נכון שהריצה במדס הכי ארוכה שהייתה זה 3000 וזה היה ריצת שחרור אחרי מסע. אבל קורעים אותך מספיק בלי קשר למדסים. יש לנו כל בוקר א"ג בוקר, עוד קצת פקללים אחרי המסדר כוננות ובלי קשר לכל המצבי 2 יש לנו עוד כמה מדסים. סוף הטירונות כולם נהיים סוסים קטנים. המסעות לא קלים ואחרי כל מסע אין מישהו שלא שפוך עד הסוף. אנחנו מחלקה קטנה יחסית, שזה אומר שיש בעיה בפתיחת אלונקה. גם יש לנו מ"מ מאוד מאוד סוס שברגע שפתחתנו את האלנוקה בסוף המסע הוא פוצח בספרניט מטורף. לא משנה שאנחנו הכי מעט ותמיד מתחילים בסוף המסע, אנחנו תמיד מסיימים ראשונים. ההבדל זה לאו דווקא בכושר, יותר בגלל הרעות שאין אצל מחלקות אחרות ביחס אלינו. כולם עוזרים לכולם, ועובדים טוב מאוד בתור מחלקה. עשינו טירונות חיר לכל דבר, ולא נגענו בשום דבר שקשור לשריון. תרגילי פרט חוליה, ביום ובלילה. הרבה הרבה תרגילים יבשים שקורעים את המרפקים אחרי כמה פעמים. שבוע מלחמה מאוד מאוד קורע שהיה לקראת סוף הטירונות שבסופו היה מסע פילים עם כל הציוד של הקיטבג חוץ מהקטיבג עצמו והאבכ. בגלל שהיינו ממש קצת במסע הזה(אנשים אוהבים להוציא גימלים שקשה להם) כל מי שסחב פק"ל הביא את התדל שלו למישהו שלא סחב פק"ל. זה ייצא שאו שסחבת 2 תדלים, או שסחבת פקל. שבוע מאוד מאתגר, שבסוף מאוד קשה לגרד את הגרביים שנדבקו לכף רגל. עם כל כמה שזה היה מאתגר ומהנה, קשה לחשוב שקצת יותר מזה זה הדבר הכי מאתגר שמישהו הולך לעשות בשרות שלו. מהר מאוד הבנתי כמה העבודה של חיר יכולה להיות משעממת, גם אם באמת עושים את הייעוד שלהם, ולא סתם טוחנים שמירות כמו היום. עם כל הכבוד, להסתער על איזה גבעה זה לא ממש מעניין כמו להיכנס לטנק ולתפעל אותו ולהיות חלק מצוות טנק. אחד הדברים שיותר טובים בשריון ממקומות אחרים זה האנשים. זה לא שמסננים את הדפרים והערסים, זה פשוט שהם נפלטים לבד באיזשהו שלב. הרבה מאוד אנשים שלא מבינים מהחיים שלהם חושבים ששריוןזה לא משהו בגלל שלא רצים הרבה, והמסע כומתה יותר קצר. מהר מאוד תמצאו אותם בחוץ. מי שלא רוצה להיות בשריון לא יהיה בשריון. לא משאירים אף אחד שלא רוצה. כבר בסיום הטירונות אין אצלנו אף אחד במחלקה שלא רוצה להיות פה. יש הרבה הקצאות לחובשים, קשרים וכל מני דברים, ככה שבכל מקרה יש מספר כלשהו של אנשים שחייבים ללכת. המוטיבציה אצלנו במחלקה בשמיים ואין אנשים כמעט אנשים שבוזים. עכשיו לקטע הכי חשוב שזה העצות. תנסו לא להיות שוקיסטים במשך כל הטירונות. כולם בהתחלה לא ממש מבינים מי נגד מי וקצת שוקיסטים אבל זה עובר אחרי איזה שבוע וחצי. המפקדים יוותרו לכם בהתחלה, אבל לאט לאט תתחילו לחטוף על זה. המפקדים הם בני אדם בדיוק כמוכם, וגם הם תמיד שנאו את הנצנצים. אנשים שנדלקים ליד המפקדים, ונכבים שהם הולכים. אל תהיו צבועים, ותנסו להיות כמה שיותר אתם. תמיד תעזרו וזה גם בלי קשר אם המפקדים לידך או לא. במסדרי כוננות הראשונים אנשים לא ממש מקפידים על החרשת מימיות או נופלים על פאק של כדור חסר. חבל ליפול על שטויות כאלו, תשקיעו עוד שניה בבדיקה ותקבלו פחות שעות ביציאה. בעקרון אם תהיו ממש בסדר אין שום סיבה שתקבלו כוכביות. אני הייתי קרוב לסיים את הטירונות בלי כוכביות, אבל נפלתי יומיים לפני הסוף על שטות טיפשית. תנסו לא להיראות מצ'וקמקים כל הזמן. איך שאתם נראים זה מה שאתם מציגים שאתם. תמיד תקפידו על הופעה כמו שצריך וככה גם המפקדים לא ייזרקו לכם כוכביות כל הזמן. העצה הכי חשובה זה הגישה שלכם. אתם יכולים להיות בבאסה כל הטירונות ולהתלונן על כל דבר קטן. או שאתם יכולים לקחת דברים קצת יותר בקלילות ולא להיות שבוזים מתי שנהיה קצת קשה או שסוגרים שבתות ולא רואים את הבית קצת. מאוד תעזרו לעצמכם ככה ובעיקר למחלקה. לקראת סוף הטירונות אמרתי לעצמי שלא משנה מה יגידו לי אני יודע שעשיתי את המקסימום ובאמת לא וויתרתי לעצמי או ריחמתי לעצמי גם ברגעים שהיה קצת יותר קשה. לא הלכתי להוציא גימלים גם שיכולתי, כי זה מעצבן להיות בכיין. נהנתי להסתכל אחורה ולהגיד שבאמת עשיתי את המקסימום. אחרי המסע תג שהיה בסוף הטירונות קיבלתי את התג מהסמ"פ שהוכיח טיפה טיפה שאני שווה משהו. מצטיין מחלקתי על עבודה קשה. החזה היה מנופח לכמה ימים והיה לי במה להתגאות קצת.

Roddick

New member
מעולה!

כתבת בצורה כל כך אמיתית וכנה שגם גרמת לי קצת לחשוב יותר על מה אני הולך לעשות בצבא. סחטיין על המאמר!
לשים במאמרים... זה בדיוק הדברים שאנשים צריכים לקרוא לפני הטירונות שלהם. בעיקר לפני הטירונות בשיריון.

niml1

New member
אח שלי, שיחקת אותה

אני בנאדם שלא צריך להכניס לו רעל על שיריון ובכל זאת הכנסת לי עוד רעל. באמת היה מעניין לקרוא את מה שכתבת! דרך אגב, אתה עם קובי במחלקה?

hilali1

New member
וואוו!!

אני מכירה את כל הנושא של הטירונות וגם של קורס מט"קים(הייתי משקית חינוך בשיזפון) אבל לקרוא את מה שכתבת הוסיף לי זווית ראיה אחרת ומעניינת. ממש מרתק! שיהיה לך המון המון בהצלחה בהמשך!

tomash1985

New member
188 הכוסיות!!!!!!! 7 אימפריה!!!!!

תדעו חטיבה 7 זאת החטיבה הכי טובה שיש הכי מוערכת במיוחד גדוד 77 (כבוד!!!!!!!!!!!!!!!!!).....ולא 188 הכוסיות האלה עם המזגנים ..... "למה קר לו בישבן...? כי הכוסית הדליק את המזגן!!!!!!" 7- בדמי נשבעתי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הייתי פעם בטקס של חטיבה 7

זה היה בצפון, זה היה סיום קורס של צוותי טנקים אם אני לא טועה, והם ירו בטנקים, גררררר.. חברה שלי נפלה מההדף(היה מקום כזה לקהל) היה מדהים....

sardukar

New member
טוב חמוד פקה פקה כל הזין בשריון.

ככה אני שריונר 188 גדוד רפש (כן כן רפש) 71 מחזור נוב' 02. אניאוהב את החיילים הצעירים שמאמינים לכל השטויות שמספרים להם המפקדים. המ"מ שלך דורון הוא קצין מתנחל דפ"ר שבקושי עבר טסט על אופנוע 500 (זה סתם לידע כללי). המפקדים המט"קים הם בדרך כלל חבורה של דפ"רים מכיוון שרק הבלאי של הקורס מט"קים מגיע מלחתחילה לביסל"ש. מדובר או באנשים שהיו ממש מטומטמים אז נידבו אותם להדרכה כי לא רצו אותם בקרב או באנשים שהיו נצנצנים בקורס ולא רצו לחזור לקו. המפקד האישי שלי בחיים לא ראה פלסטינאי והוא היה שנה בצבא(רחפיסט מסריח). 188 זאת בהחלט חטיבה שהרוויחה ת'שם כוסיות. אין שום רעל חטיבת, המפקדים לא משקיעים בזה שיהיה גיבוש חברתי והטירונות מתפרקת לקליקול. יש את החבורה ההיא והחבורה הזאת. כל הזמן בוכים למפקדים שזה איים עליי וכו' והם מתחרפנים. המפקדים זורקים זין וצוחקים עלייך כשאתה שופך. אאה כן סתם לידע כללי האגדה על כך שהמחזור הקודם לא שפך היא בולשיט. כולם שופכים. 2 המפקד. אחרי שאתה מסיים את הטירונות והמקצועות שהם עומס חרא מעורבב עם אוכל הכי נורא שהאנושות יכלה להמציא (הרבה רגעים חביבים עם האסלה) אתה מגיע לצמ"פ. הצמ"פ זה שלב של 4 חודשים שגורם אפילו למורעלים ביותר להתחיל להיות שבוזים. אתה כמעט לא ישן וכמעט לא מתקלח, היציאות חרא אבל האוכל סבבה. אחרי זה אתה נהיה שריונר לכל דבר ושם מתנפצת אשליית השבועיים שבוע שכביכול אמור השריונר לעשות כשהוא עושה קו. תגידו תודה עם יהיה 14-3. אוקצור אל תלכו לשריון. חרא של חייל. אנשים ממש ממש ממש טיפשים. אני זוכר כל מיני דתיים מטורפים ושובניסטים שמנסים לכפות על כולם לכבד שבת. אם להתגייס לקרבי אז יאללה לנח"ל. כל מקרה אני אזרח ואוהב את זה. כל הזין בשריון

Fingertip

New member
קשקוש../images/Emo70.gif

אין דבר יותר טוב מתותחנים. תותחנים כבוד
אהד.

vbgames

New member
תודה אחי על ההשקעה במאמר../images/Emo26.gif

ויש לי איזה שאלה או שתיים: - מה עושים עם האנשים שנושרים מהשריון? הם הולכים להיות טבחים ואפסנאים? ג'ובניקים בקריה? כאילו מה עושים איתם? - אם אני לא רוצה ללכת לפלסר ויש לי פרופיל 82, יש מצב כלשהוא שמכריחים אותי ללכת לשם? אני פשוט לא רוצה חי"ר... - ובקשר לאוכל, איך מסתדרים עם זה? הולכים לשקם כל הזמן? שאלות של פעור שמתגייס עוד חודשיים לשריון(או לפחות רוצה)

למעלה