טיול ליפן

המובלעת

New member
מסכים, אפשר להיות רק בקנסאי כל הזמן

אני גר בקיוטו כבר שלוש שנים (
), ובכל הזמן הזה לא יצאתי בכלל מקנסאי. פשוט אין סיבה - כשנמאס מקיוטו ורוצים עיר גדולה, אפשר לנסוע לאוסקה ברכבת מהר ובזול. כשנמאס מקיוטו ומאוסקה אפשר לנסוע לקובה, שגם היא קרובה מאוד לקיוטו והיא לדעתי העיר הכי מקסימה באזור. וכשנמאס מכל אלה אפשר לנסוע לנארה או לאזורים מאוד יפים מדרום לה.

גם בטיול מרוכז, אפשר לבלות בקנסאי לפחות חודש. אישית טיילתי בקיוטו ובקנסאי שלוש פעמים עם קרובי משפחה שבאו לכאן, ובכל טיול - משהו כמו עשרה ימים בכל פעם - היינו במקומות אחרים.
האמת היא שהייתי בטוקיו רק פעם אחת, בנסיעה קודמת. ביקרתי שם יומיים והספיק לי. אוסקה היא תחליף לגמרי ראוי במקרה שצריך את התחושה של מקום ענקי עם יותר מדי אנשים

mishel s

New member
נו

אז היית בקאנסי שלוש שנים ובטוקיו יומיים והחלטת.
אני לפחות נתתי לקאנסי חודש וחצי לפני שנתתי עדיפות לטוקיו :)
ברור לך שביומיים אתה לא באמת יכול להבין מה זה טוקיו.

גם לטוקיו יש את יוקוהאמא ליד ואת סייטאמה ועוד מליון מקומות שאפשר לבקר בהם מסביב (כמו נארא קובה וכו...).
אבל כמובן הדיון הזה חסר תכלית, לכל אחד יהיו את המקומות האהובים עליו סתם מההיסטוריה וההכירות הפרטית שלו עם המקומות.

סתם סתם סתם

אבל קיוטו היא לא סתם!

בכלל, רוב הדברים הם לא סתם.
אבל הדיון אולי חסר תכלית רק מהסיבה שכולנו אוהבי יפן

גם לפני שהגעתי הנה יותר התלהבתי מקיוטו מאשר טוקיו (אולי כי אני כן אוהבת מקדשים, מאוד.) אבל קצת נרגעתי, ועכשיו אני רק מחכה להזדמנות הראשונה לחוות את טוקיו, as well. בלי העדפות ותחרויות.

ביקרתי בנארה שילשום

הקפיצה לשם ברכבת הייתה באמת מאוד מהירה. אם לא היו את כל השדות בדרך או שפשוט לא הייתי מסתכלת בחלון, זה היה יכול להרגיש כמו עוד איזה חלק של קיוטו.

ונראה לי שבגלל ההודעה הזו קובה היא הבאה בתור טור

המובלעת

New member
כדאי

בקובה יש אווירה מאוד שונה מערים יפניות מצויות. בעיקר בחלק שעל ההר, שמזכיר את סן פרנסיסקו (מינוס הדברים המעצבנים). האזור הזה נקרא きたの, והבניינים המערביים ההיסטוריים שבו נקראים いじんかん - 異人館.

האזור של תחנות הרכבת לא מושך במיוחד, אבל בהר ועל שפת הים יפה מאוד.

אני אוהב לנסוע לשם כשאני צריך קצת מנת ים אחרי זמן רב מדי בין ההרים של קיוטו. אמנם זה לא החוף בתל אביב, אלא מזח על ים קר, אפור ומלוכלך, אבל עדיין, ים.

innocence

New member
לא אמרתי שהיא לא מציעה,

אבל היא לא מציעה את זה לתיירים, ולכן זה בעייתי עבור מי שתייר לחוות אותה בצורה אחרת:)

Simbbam

New member
הדבר הכי מקסים בקיוטו זה לא המקדשים שלה בכלל

אלה הרחובות שלה. היא כמו עיר גדולה אבל בזעיר אנפין. ודווקא ברחובות הרגילים שלה יש קסם מיוחד...
ללא ספק המקום הכי קסום ביפן מבחינתי

milly12

New member
בעיני הכי יפה לראות את פוג'י מרחוק

מאזור חמשת האגמים, האקונה, קמאקורה וכדומה. לי זה מרגיש יפן. מהתחנה החמישית לא ממש התלהבתי. כן צילמתי תמונה שהייתי שם אבל לא יותר מזה. לטפס, נראה לי מהמם למי שיכול פיסית, לא בשבילי.

mishel s

New member
שאלה טובה

ויש משהו במה שאמרת, כמעט כל דבר אפשר למצוא בטוקיו - אם מחפשים אותו.
מה שכן, בין הסיבות דווקא כן לסוע למקומות אחרים:
- לשמוע ניבים שונים של יפנית מזו המקובלת בטוקיו. גם בטוקיו אפש רלמצוא אנשים שיודעים את ההוגן שלהם אבל הם לא ידברו בו בטוקיו... אלא ידברו טוקיואית...
- נופים וטבע, גם בטוקיו יש שלג פעם בשנה, מדי כמה שנים, אבל זה בהחלט לא כמו הוקקאידו, וכמובן אוקינאווה גם כן שונה. אבל למי שנוף וטבע ומזג אוויר לא כזה מעניינים אותו (נניח אני) אז זה לא קריטי.
גם בטוקיו אגב יש מספיק טבע (למי שחושב שטוקיו זה רק ביניינים)

חוץ מזה אני לא מצליח לחשוב על סיבות לצאת מטוקיו.

ortolan

New member
אם מעניין אותך לטפס על הרים בכלל

ולא כדי להגיד שהיית על פוג'י, תצטרכי לצאת מהעיר. כך גם אם תרצי לצלול בריף אלמוגים או לטייל בנופים כאלה ואחרים. אבל באופן כללי די סביר שבכרך של עשרות מיליוני תושבים תוכלי למצוא דוגמאות מצויינות לכל דבר, גם אם במקרים רבים הן לא יהיו *ה*נחשבות בכל יפן.

מצד שני יפן קטנה ולא לוקח הרבה זמן להגיע לרוב המקומות, כך שאם בכל זאת מעניין אותך יצרן המכחולים הנחשב ביפן זה לא סיפור גדול לקפוץ ולבקר אותו.

mishel s

New member
יפן לא קטנה.

זה שלוקח לא יותר מדי זמן להגיע ממקום למקום זה בזכות התחבורה המצויינת, אבל יפן בהחלט לא קטנה.

ortolan

New member
מה זה משנה מה הסיבה

אפשר להגיע ממקום למקום מהר ובזול ורוב השטח לא מיושב ולא נגיש, כך שבפועל היא קטנה.

mishel s

New member
אני חשבתי שקטן וגדול מתייחס ל... גודל/שטח

אבל כנראה שלא. לפי ההגדרה שלך אגב, תל אביב היא חתיכת עיר ענקית, פי כמה וכמה מטוקיו.
מדרום תל אביב לצפון תל אביב לוקח לי בתחבורה ציבורית שעה וקצת להגיע וזה גם מה שלקח לי מצפון טוקיו ליוקוהאמה :)
אכן, תל אביב עיר ענקית.

herouth

New member
זה רק מראה שלאנשים שונים מטרות שונות בטיול

אפילו לא עלה על דעתי לרצות לטפס על הרים או לצלול בריף אלמוגים, אבל עכשיו שאתה אומר את זה, כנראה שיש אנשים שזה מה שמעניין אותם.

מה שאומר שאני צריכה לתשאל את אחותי (שאיתה אני מתכוונת לנסוע) לגבי הדברים שהיא מצפה להם מטיול. שהיא לא תתבאס שכל היום אנחנו נוסעות מיצרן מכחולים א' לצובע בדים ב'. היא בכלל חשבה לנסוע בטיול מאורגן.

ortolan

New member
אין ספק שטיול מאורגן נשמע כמו

ההיפך של מה שאת מתארת.

innocence

New member
חשוב לתאם ציפיות,

ועם זאת, עדיין לאפשר לכל אחת מכן ללכת ולחוות את הדברים שמעניינים אותה.
כשטסתי עם האקס, מראש סיכמנו שהוא יהיה סבלני כשאנחנו בחנויות בגדים, או מודדים קימונואים, או סתם מסתכלים על אופנת רחוב וקוספליירים, ואני אהיה סבלנית כשהוא מסתובב בחנויות של מוזיקה וכאלו P:

Manty

New member
מקווה שהכנסת ללו"ז

מפגשפורום, או לפחות מפגש איתי :]
מתי אתן מגיעות?

למעלה