טיול ליפן

herouth

New member
חכי... עוד אין תכנונים בכלל

רק עכשיו, בעקבות העובדה שהייתי צריכה לשבור תוכנית חיסכון למטרה אחרת, פחות נחמדה, החלטתי שבמה שנשאר אני אסע ליפן. אני אסע כנראה עם אחותי, ועוד ייקח זמן עד שנגבש משהו שיתאים לשתינו.

בכל מקרה זה יהיה או בסתיו הקרוב או באביב שלאחריו. אני מניחה שאחותי תעדיף באביב, כי היא רוצה לראות את פריחת הסאקורה האמיתית (היא נשארה בלתי מסופקת מהפריחה הדלה של הסאקורה בגן הבוטני בירושלים). עד אז אלוהים גדול. אבל כמובן שארצה לפגוש את כל אנשי הפורום, כולל אותך (אני בונה עליך לגילוי המקומות המעניינים ביוקוהאמה
)

herouth

New member
כן, ברור.

רק שמבחינת אחותי, היא מרגישה שאת הסאקורה היא "פיספסה", בעוד שאין לה תחושות מיוחדות בנוגע לשלכת.

anigodin

New member
לגבי פוג'י

כשנסענו מהירושימה לטוקיו ראינו אותו מרחוק מכוסה עננים בדרך מהרכבת.
ביום השני בעיר, עלינו יחד עם המדריך היפני לתצפית על מגדל הממשלה ושוב ראינו אותו מרחוק דרך החלון מכוסה בעננים בחלקו.
יומיים אחרי כן נסענו להאקונה וכשהגענו בבוקר המדריכה היפנית שלנו שם אמרה בצער שלא נוכל לראות את פוג'י כי יש עננות כבדה. היא סידרה לנו מסלול תיירותי למדי אבל ממצה (במגבלות הזמן של יום אחד) וחלק מהמסלול היה 'שיוט' ברכבל שיש שם.
עברנו חלק אחד של הרכבל וירדנו ממנו כדי לראות את המקום שבו מבשלים ביצים בגופרית והמשכנו על רכבל נוסף לכיוון האגמים.
דיברנו על זה שלא ראינו את פוג'י ואז עברנו על הרכבל מעל לאוכף בהרים ופתאום אני שומע את היפנית עושה כזה 'אוווווו!' ומצביעה לכיוון פוג'י. כאילו בהזמנה אישית העננים זזו ופוג'י נתגלה במלוא הדרו.
זה היה מפעים, באמת, בלי ציניות. יש משהו מיוחד בהר בזה, בגובה שלו לעומת הסביבה שהופך את המראה שלו בעין בלתי מזוינת למשהו מאוד מיוחד.
אז נכון, הסיור היומי הזה בהאקונה היה סוג של 'וי' ודי תיירותי אבל פוג'י היה שווה את הכל.

mishel s

New member
אני בטוקיו לבד הייתי עשרה חודשים בערך...

ותמיד יש מה לעשות.
אבל עם זאת, לא הייתי אומר שטוקיו ממצה את כל יפן, יפן היא מדינה ענקית, פי 20 מישראל וכמו שתל אביב לא ממצא את ישראל, או אפילו גוש דן לא ממצא את ישראל, גם טוקיו לא ממצאת את יפן.
יש את הוקקאידו בצפון ואת אוקינאוואה בדרום עם אקלים די שונה וסגנון אנשים שונה ויש כפרים וכו אבל בגדול - כן, אפשר להיות 8 ימים בטוקיו אפילו בלי לצאת לניקו/יוקוהמה ומקומות אחרים, אבל הטיול שתארת נשמע ממצא בהחלט.
אחד הדברים שאני לא אוהב זה לראות מליון מקדשים שכולם תכלס עבורינו אותו דבר, מספיק המקדש הגדול בטוקיו - מייג'י ג'ינגו, וכל השאר כבר אותו דבר.

וגם זה תלוי מה בדיוק אתה רוצה לעשות ובמה אתה מתעניין, אבל כן הייתי אומר שאם יש לך רק 8 ימים, עדיף לא לבזבז אותם על נסיעות ממקום למקום, כך אתה בעצם לא רואה כלום. עדיף לראות 8 ימים את טוקיו והסביבה מאשר לבזבז על נסיון לראות את כל יפן.

אני לא הייתי עדיין ביפן, אבל מהקצת

שקראתי, טוקיו בכלל לא דומה למה שקורה מחוץ לה. בטיול הראשון שלי אני בכלל לא מתכוונת להיות בטוקיו.
איך אפשר לומר שעיר ענקית כזו ממצה ארץ שלמה? זה לא יכול להיות נכון לשום מקום בעולם. להרבה אנשים אין זמן לנסוע לטייל בארץ שלמה, זה משהו אחר, ואז הם בוחרים להתרכז למשל בעיר הגדולה.

mishel s

New member
כמו שכתבתי למעלה

לדעתי זה פספוס לא להיות בטוקיו, לא צריך להיות קיצוניים לשום כיוון.

אה, אבל לא יהיו לי יותר משבועיים

אולי אני אצליח שבועיים וחצי. וממה שקראתי על טוקיו, נראה לי שיקח לי שלושה ימים רק למצוא את עצמי, לא?
אני לוקחת מהניסיון שלי עם פאריס למשל - נסעתי בפעם הראשונה ל 3 ימים, זה היה לפני 12 שנים. ולפני שנה נסעתי ל 10 ימים רק פאריס וזה היה מספיק זמן להכיר אותה, להנות ממה באמת. ה 3 ימים היו איזושהיא טעימה חפוזה מדי, היתה לי הרגשה לא טובה. לא יכלתי לטייל לאט מספיק כדי להנות. וטוקיו, ממה שאני קוראת, נשמע לי שאני אפילו לא ממש אוהב אותה.

מה אתה חושב?

בכל מקרה, עוד אין לי טיול, אני רק מפנטזת, אפילו על שבועיים

mishel s

New member
ממה ששמעת

מה נראה לא שלא תאהבי בטוקיו?
כי כולנו שונים ויכול להיות שאת באמת לא תאהבי אותה.
רק כדי להבין מה החששות, כדאי שמראש תגידי מה נראה לך שלא תאהבי ואם זה אכן ככה, אז סביר להניח שבאמת לא תאהבי :)
לגבי התמצאות בטוקיו, הכל די קל ומה שבטוח, הרבה יותר קל להתמצא בטוקיו מאשר בכפרים ביפן. בטוקיו אפשר להגיע לכל מקום בקלות, באינאקה זה קצת יותר בעיה אם את ללא רכב.

חוץ מזה אני לא רואה הבדל בין התמצאות בטוקיו או התמצאות ברחבי יפן. בסופו של דבר כדי לדעת לאן הולכים צריך לברר מראש, גם אם זה בין ערים וגם אם זה בתוך טוקיו, ברגע שמבררים מראש באינטרנט בקלות איך מגיעים מאיפה שאת לאיפה שאת רוצה להיות, הכל נהיה הרבה יותר פשוט.

האתר של היפרדיה הפך לי את החיים לפשוטים ביפן. גם בתוך טוקיו וגם מחוצה לה.
hyperdia.com

אני לא אוהבת את הטכנולוגיה

ואת תרבות המאנגה ואת תרבות ה-קאוואיי שלהם שנראה לי שמקבלים הרבה יותר בטוקיו.
זה לא שאני לא רוצה להיות בה, ואני לא חוששת ללכת לאיבוד (ברור לי שאני אלך לאיבוד
), היא פשוט, לביקור ראשון, פחות בסדר עדיפות לגבי. אני שמעתי על דברים שנראו לי מענינים יותר באיזורים אחרים. דבר ראשון שאני רוצה לראות זה קיוטו ונארה וקראתי על מקומות מרתקים בסביבה שלהם. זו הסיבה שבכללי חשבתי לוותר על טוקיו לביקור הראשון.

אבל, כלום לא סגור, הטיול שלי יהיה אולי רק בעוד שנה, אולי שנתיים, בכלל לא התחלתי לקרוא ולתכנן, כך שהכל פתוח

אני שמחה לשמוע דיעה אחרת, ואשמח אם תפרט.

תודה על הלינק - אני אשמור אותו

mishel s

New member
תרבות המאנגה והקאוואיי

זה אותו דבר בכל יפן, לא רק בטוקיו.
ורק להסיר ספק, את יכולה להיות בטוקיו שנים ולא להתקל באף אוספלייאר או פאן של מנגה. הכל תלוי לאן את הולכת, אם תלכי לפארק יויוגי בימי ראשון, ברור שתתקלי בהם, אבל יש עוד פארקים יפים בטוקיו, ויש עוד ימים בשבוע, אם את לא רוצה להתקל בהם, את לא תתקלי בהם.
זה לא שכל יפני שני שם ברחוב הוא איזה גיק מאנגות.
למעשה גם שם זה לא כזה נפוץ.
למעשה גם היפנים הממוצעים מחשיבים את ה"גיקים" של מנגות כ... "אוטקו" כלומר, גם להם זה קצת מוזר, אבל "נו שוין" מקבלים את כולם.

לוותר על טוקיו כי את לא בעניין תרבות המנגה ואנימה וקווקאי, זה כמו לוותר על ניו יורק כי את לא אוהבת בייגל.

מה בנארא, קיוטו והסביבה מעניין אותך?
האיילים? המקדשים? איזה סיפורי רקע היסטוריים שמקושרים למקומות?

הסיבה העיקרית שחשבתי לוותר על

טוקיו היתה שאני אוהבת לטייל בקצב לא מהיר. אני לא נהנית לרוץ ממקום למקום כדי לסמן שהייתי. אז למשל, בקיוטו אני לא מתכוונת לרוץ בין כמה מקדשים ולסגור עניין אלא הייתי רוצה להישאר ולספוג אוירה (שנשמעה לי מרתקת מפוקדסטים או פה ושם מה שקראתי).
מה שנראה לי זה שאם אני הולכת בביקור הראשון גם לטוקיו וגם לקיוטו אני אפספס (כמו שאמרתי שבועיים שבועיים וחצי) ולכן החלטתי להתרכז באיזור אחד ולטייל בו ובסביב שם וקיוטו, יותר מטוקיו משכה אותי.
לא יכולה לומר מה בדיוק כיוון שאני לא זוכרת. אני עוד בכלל לא בקטע של לתכנן, אז אני לא רושמת כלום ולא זוכרת בלי לרשום

נראה לי שלטוקיו אני ארצה לנסוע לפחות לשבוע, כדי להרגיש שלא סתם עברתי בה לסמן וי...

אבל, ההערות שלך לא עוברות לידי. אני אקח בחשבון אולי כן להיות בה יומיים שלושה בכל זאת. נראה. אולי אני גם אשלוט טיפה יותר בשפה עד אז...

mishel s

New member
אם זאת הסיבה שלך

אז אני מאחורייך מאה ומליון אחוז!
זה בדיוק איך שאני אוהב לחוות מקומות, אני לא סובל איך שתיירים "רגילים" טסים ממקום למקום ומבזבזים חצי מהזמן שלהם רק על נסיעות ולהגיע ממקום למקום, וכשכבר הגיעו אליו, מסתכלים חצי שעה והופ זזים למקום הבא.
אני במקרה את הזמן הארוך יותר שלי ביפן ביליתי בטוקיו ולכן אני מודע לגדולתה מעבר לאטרקציות התיירותיות (למעשה באטרקציה מספר אחת באופן עקרוני לא ביקרתי).
מצד שני, אורן דווקא בילה את רוב זמנו בקיוטו ונראה שגם הוא נהנה ומודע לגדולתה של קיוטו שאני עדיין לא התוודעתי אליה.
בכל מקרה, אני מניח שלמי שמגיע ליפן לראשונה, בין אם זה טוקיו או קיוטו, הגדולה תתגלה :)
אז אם באופן כללי קיוטו יותר מושכת אותך, אז בהחלט שווה להעביר שם את כל הזמן ולא לבזבז יום בנסיעה לטוקיו.
סביב קיוטו גם יש לך את נארא, את קובה (לאכול קובה ביף בקובה זה משהו שרק אני חשבתי שהוא חובה?) וכמובן את אוסקה שהיא הגרסה המטורללת של טוקיו.
בכל מקרה, שיהיה בכיף!

מה זו האטרקציה מספר אחת? המקדש

המפורסם של טוקיו?

קראתי גם על שניים שלושה מקומות מצפון ומדרום לקיוטו שמשכו אותי, כלומר, שבוע בקיוטו ושבוע בסביבה (לא רק נארא) וגמרתי את השבועיים שלי

mishel s

New member
אסאקוסה

http://www.japan-guide.com/e/e3004.html

זה המקום שעדיין לא הייתי בו אחרי עשרה חודשים בטוקיו.
במקדש שבפארק יויוגי (מייג'י ג'ינגו) הייתי פעם אחת והספיק.

באופן כללי, אני בכלל בדיעה שזה לא המקום אלא ה"מיינד סט" כך שגם בטוקיו אתה יכולה להיות אומללה או הכי שמיחה בעולם, וגם בקיוטו וגם סתם פה בארץ. די ברור שגם איזור קיוטו וגם איזור טוקיו, שונים אחד מהשני ככל שיהיו, כל אחד מהם עדיין שונה ממה שאנחנו רגילים אליו פה בהפרש כל כך גדול שהשוני ביניהם לא כזה קריטי. בכל מקרה תהיה חוויה מגניבה למי שבא בפעם הראשונה.

innocence

New member
אין מה להשוות לחלק מהמקדשים של קיוטו

פושימי אינרי, או קיומיזו דרה למשל...

אבל אני יכולה להבין את חוסר החיבור למקדשים

mishel s

New member
הייתי בקיומיזו דרה

המקדש היחיד שהייתי בו בקיוטו.
ו... ? מה ? סתם עוד ערימה של אבנים :)
והייתי בנארה במקדש שלהם עם הבודהה הגדול בפנים.
...נו? סתם. לא יודע, אני לא מתחבר למקדשים כנראה.
כמו שאמרתי, בתי כנסת לא עושים לי את זה וזאת הדת שלי, למה שמקדש בודהיסטי יעשה לי את זה?
אני מודע, הפעם הראשונה היה .. מעניין, אבל שוב ושוב ושוב?
לא חסר לי מה לעשות תודה :)

אגב, אם הייתי הולך עם אדם מיודע שמכיר טוב טוב את המקום ואת ההסטוריה של המקום/מקדש/דת והיה יכול לטייל איתי שם תוך כדי אנקדותות וסיפורים ודברים מעניינים - אז סבבה, סביר להניח שהיה יותר מעניין. אבל סתם ללכת לראות מקדש לא עושה לי את זה כמו שלעלות לכותל המערבי לא עושה לי את זה (למרות שאני אפילו מכיר קצת מההסטוריה של הכותל)

זה עניין אישי כמובן

אבל בדרך כלל אנשים מבקרים במקומות כאלה בגלל שהם מעניינים מבחינה ארכיטקטונית, אמנותית או היסטורית, לא מבחינה דתית. כנראה שפשוט הדברים האלה לא מדברים אליך.

mishel s

New member
יכול להיות שאת צודקת

אבל אני חושב שרובם המכריע של התיירים, באשר הם, לא מתעניינים לא בארכיטקטורה, לא בהסטוריה ולא באמנות.
אותם אנשים שהולכים לראות את כל המקומות האלו שנקראים אטרקציות תיירותיות, הולכים לשם פשוט מפני שזה מה שעושים תיירים. זה פשוט מנטליות של עדר.

אדם שבזמנו הפנוי קורא ספרי הסטוריה ומתעניין בהסטוריה של ימי הביניים ואז יסע לאירופה לבקר בטירות וכו - מעריך את זה.
אדם שמתעניין בארכיטקטורה ואשכרה מכיר מושגים, אפילו בסיסיים מהתחום והולך לבקר מקדשים וכנסיות בשביל לראות במו עיניו את מה שקרא עליו בספרים - כל הכבוד לו.
אדם שבזמנו החופשי, פה בישראל, הולך לבקר מוזאונים של אומנות והולך לאירועי אמנות, יושב בבית ומצייר או כל דבר שקשור לזה ואז הולך למוזאון אומנות בחול או לראות את התקרה של הכנסיה המפורסמת, סבבה.

יותר מזה, אדם שמתעניין בהיסטוריה של רכבות הרים והולך לעשות סיור רכבות הרים בארצות הברית או אירופה או לא משנה איפה סבבה.

אבל רוב התיירים לא הולכים לראות מקדש כי הם מתעניינים.
רוב התיירים הולכים לראות מקדש, כי... זה מה שתיירים עושים לא?
וזה הדבר הדבילי בעייני בכל העניין.

חרות פה למעלה רוצה ללכת ליפן ולבקר יצרני מכחולים, מפעלי קימונו וכו, כל הכבוד לה! בזה היא מתעניינת וזה מה שהיא צריכה לעשות.
זה שהיא "כבר ביפן" אז צריך ללכת גם לכל האתרים התיירותיים זה שטויות במיץ.

אני חושבת שאתה צודק

באופן עקרוני, אבל אני חושבת שלרוב בני האדם יש חוש בסיסי ליופי, ולזה התכוונתי (אני לא מתכוונת כמובן שלך אין
, רק שאולי זה לא מספיק מעניין אותך). לדעתי רוב האנשים יכולים להתפעל ממבנים יפים ומרשימים, כמו מקדשים וכו'. אולי אני טועה.

למעלה