טחינה..

טחינה..

מותר למש"קית תורנויות לשלוח אותי לכל כך הרבה תורנויות ? המקצוע שלי זה מפעיל מחשב, אני עושה יומיות מ 8 עד 18:00 + שעתיים שלוש (נשאר אחרי 17:30, השעה בה אמורים ללכת). שמרתי החודש כבר שני ימי חול. אתמול עשיתי שבת. יש לי עוד אבט"ש החודש ויום עבודות רס"ר. היום היא הודיעה לי שמחר יש לי תורנות של צביעה של חדר במשך שעתיים (מ 17:00 עד 19:00). חודש שעבר כבר הייתי במעין תורנות כזאת. מותר לה לתת לי סתם ככה כל כך הרבה תורנויות ? אני יכול לעשות משהו נגד זה ששולחים אותי סתם להרבה תורנויות כשיש אחרים ביחידה (לדוג' אפסנאים וכו' שכפופים לרס"ר) שלא עושים עבודות רס"ר או צביעה או שמירות או כלום ? נתי

סנאי נדיר

New member
שאלה

אתה משרת בקריה? ותלוי בעבודות. יכול להיות שיש הרבה אנשים..אבל אולי זה אנשים עם פז"מ, או אנשים מקומבנים..ככה זה עובד בצבא.. דווקא הכי ערסים מגעילים מקבלים את הדברים הכי טובים. למה? כי בן דוד של אבא שלהם גם ערס שלא היה לו מה לעשות אחרי השירות הצבאי והוא הפך להיות נגד, והוא כבר רנ"ג אחרי 20 שנה בצבא. ככה זה הצבא שלנו.

בערך

תמיד טוחנים את חי"א אני פז"מניק יחסית, אני מקבל סמל עוד כמה חודשים. אצלנו יוצא שרק אנחנו עושים תורנויות ואכשהו העובדים של הרס"ר ואפסנאות לא עושים.

סופה21

New member
תורנויות...

החלוקה לתורנויות ברוב הבסיסים נעשת על פי טבלת צדק של כל מדור(או איך שלא בנויה לכם היחידה)... ואז לפי הטבלה מקצים לכל מדור או לכל אחראי תורנויות מדורי משהו כזה. והוא מחליט את מי "לדפוק" בתורנויות.... אתה יכול לדבר איתו לשאול אותו לפשר הדבר הזה למה אתה טוחן... ואולי תקבל תשובה הגיונית עוד דבר לתורנויות יש פז"מ הותיק יותר עושה פחות... או עושה דברים יותר קלים במידה ועדוך צעיר אתה תטחן כי לצער הצעירים , צעירים ג'ובניקים לרוב טוחנים. מה גם נראה לי שאתה משרת בקיריה...ובקיריה הרבה טוחנים....

זה הוגן ?

יש לנו אחראי תורנויות לכל היחידה והוא מקצה הרבה תורנויות לנו בנוסף לעבודה בעוד שאר האנשים לא עושים בכלל תורנויות חוץ מזה איזה עבודות מוגדרות כעבודות אפסנאות או של עובדי רס"ר ? מה אני יכול לעשות אם אנחנו אלה שעושים את המטלות שלהם והם ישנים במשרד ממוזג ?

idos2

New member
2 דברים

א. זה לא טחינה, אצלי בבסיס חיילים עושים שבוע שמירות + שבוע כוננות יום + 3-4 ימים "טרמפיאדות" + 3-4 ימים עבודות רס"ר (עד דרגת סמל) וכל זה בחודש וחצי-חודשיים גג. ב. אם אתה חושב שאתה טוחן יותר מאחרים וזה לא מוצדק, פנה למפקד שלה, ותמשיך הלאה בסולם הפיקוד עד למפקד יחידה. אם זה עדיין לא עזר ואתה מרגיש מקופח - פנה לנקח"ל. זה ידוע שבכל בסיס יש כאלה שלא עושים תורנויות מסויימות, אם מבין אלה שכן עושים תורנויות אתה טוחן יותר, אז אולי זה לא כ"כ "ראוי".

תתבייש לך

הבן שלי קרבי ועושה שמירות כל לילה. לאחר שהיה חודש בחברון עלה לקו בצפון. בקו בצפון מקפיצים אותם כל שלוש שעות לעמדות. בנוסף הוא דופק תורנויות מטבח, ובא הביתה כל שבת שלישית. עוד מעט הם יורדים מהקו לשטחים. אז אתה נטחן?

idos2

New member
אין מה להשוות בכלל.

הוא הלך לקרבי, זה מה יש בקרבי. לא מבין את ההשוואה הזאת בכלל.

guznik

New member
מה קשור?

חוץ מזה שזה ג'ובניק וזה קרבי, שאלה דברים שונים לחלוטין ואין ביניהם שום קשר חוץ מהמדים (וגם זה לא תמיד), הבן אדם לא מתלונן שיש תורנויות, אלא על החלוקה הבלתי הוגנת של התורנויות. הוא מתלונן על זה שיש חיילים שלא עושים תורנויות רק בגלל שהם מקומבנים עם הרס"ר וחיילים אחרים טוחנים (בסטנדרטים שלהם) יותר בגלל זה. הוגן? תשובה: לא הוגן. יש מה לעשות? במדינה מתוקנת בצבא מתוקן - אולי, בצה"ל - לא.

gaobot

New member
עזוב זה בסדר.. אבל----

ראיתם פעם סמ"ר פחות מחודש לשחרור טוחן שבתות ועוד נותנים לו תורנות מטבח מ 8:00-24:00????!!!! למרות שאין לו פטורים ובעיות ת"ש אלא רק פז"ם זונה.. אז תדע שיש כזה שסירב היום פקודה! ויושב ריתוק בראש השנה.. צבא מטומטם כבר אמרתי? אני בכל אופן מצדיק אותו

guznik

New member
אוי באמת...

אז מה אם הוא חודש לפני שחרור? אם חסרים אנשים וצריך לשמור שישמור כמו גדול. אפשר לחשוב שמגיע למישהו פרס על פז"מ. אם טוחנים מישהו על חשבון מישהו אחר זה כבר מכוער באמת. ולמה הוא חשב שהוא יכול לסרב לבצע פקודה חוקית ולצאת מזה בזול (בלי להיות מקומבן מספיק)?

למעלה