טבע: מישהו מאמין שבאפט מחזיק? אז כן, הוא מחזיק. הוא רכש

• פותח הנושא yel5
  • פורסם בתאריך

fortunes

New member
לא באמת משנה. זאת הבאת אמון *מאוד* רצינית מהמשקיע

ההכי טוב בעולם, ללא עוררין.

dw2322

New member
אני מניח שזה יהיה בחלקים

גם אנחנו לא נוהגים לשים all in בטרייד הראשון בני"ע.
לדעתי זה פשוט מתבקש שמתישהו תהיה הנפקת אקוויטי, מדללת ומצערת מבחינתנו כבעלי מניות, רק שפשוט זו עשויה להיות ב 2019 במקום 2018. בהנפקה כזו אני יכול לראות את באפט מוסיף לפוזיציה, בנחת.
מן הסתם שולץ מעדיף לעשות הנפקה כזו כאשר המצב מיוצב יותר ובמחיר יותר גבוה מהיום. אם זה יקרה ב 2019 ולא ב 2018 זה לא כ"כ רחוק, מבחינת משקיע כמו באפט שקונה מניה כדי להחזיקה לנצח.

&nbsp
אני מסופק אם הפוזיציה תגדל להיות ממש משמעותית כמו קוקה קולה, אפל או אמריקן אקספרס, טבע זו בכ"ז חברת פארמה גלובאלית רק מדרג שני או שלישי, אבל בסיכומו של דבר, בהנחת כניסה בכמה פעימות, בטווח המחירים של היום, ויציאה נגיד בעוד עשור, כשהחברה תהיה במצב משופר בהרבה, בלי בעיות חוב מיוחדות ובמחיר נגיד כפול או משולש מהיום? לא רע. השוק האמריקאי די יקר היום.
זוית אחרת עשויה להיות השקעה לצרכי אקזיט. אם מניח שאם חברת פארמה גדולה תציע לבאפט ולנו מחיר כפול ממה שהרגע קנה אז הוא יתקשה לסרב. הוא לא בא לכאן בשביל ציונות ואם אין בעיה עם פרעון החוב בעוד כמה שנים (ולו כי מי שלוקחת אותו זו חברה חזקה יותר) אז הנייר לגמרי מהווה מטרה להשתלטות עויינת. לא בלתי סביר לחשוב כי זה אחד התרחישים שבגללם קרן ג'אנוס נכנסה לנייר...

Ronen1101

New member
ב- 10 שנים אחרונות ברקשייר לא משיגה את SPY בצורה מהותית

וגם לבאפט היו נפילות לא מעטות, בין היתר IBM, טסקו, ועוד.
גם הוא, כמו אדם ממוצע ברחוב, לא יודע מה יהיה עם החברה הזו עוד 10 שנים, ולכן אין להודעת הקנייה שלו שום משמעות.

dw2322

New member
אני חושב שבקיאותם עולה על "האדם הממוצע"

זה לא אומר שהם לא יכולים לטעות, אבל הם ממש לא גב' כהן או מר סמית'.
כאשר זה הנייר החדש היחיד שהם מצאו כמעניין בכל הרבעון אני חושב שזה כן אומר משהו.

נכון. בסופו של דבר מה שיקבע יהיה ביצועי הפירמה, ולא תנודה כזו או אחרת בשוק ההון וחשוב גם לזכור ש BRK זו קרן השקעות שלא נכנסת לטרייד קצרצר של רבעון אלא לפחות לכמה שנים טובות. מכיוון ש 350M$ זה פיסטוקים בהשוואה להיקף הנכסים של 180B$ אני מניח שהם יבחנו שוב את הפירמה בעוד כמה רבעונים, ואולי יוסיפו מנה שנייה בהמשך 2018 ולאחר מכן עוד מנה בהנפקת אקוויטי, אם תהיה (ולדעתי בסופו של דבר כן תהיה) ב 2019. אם בסה"כ יגיעו למיליארד דולר מתוך 180 זו עדיין תהיה השקעה די פעוטה אצלם. בערך כמו פרידנזון או קולפלנט אצלי

ועדיין. זה שאתה מצליח לעניין את BRK איננו עניין פעוט.

Ronen1101

New member
השוק יכול גם לטעות

כמו שוורן באפט טועה ב- 10 שנים אחרונות ולא מכה את השוק.
לא מבין מדוע הוא נחשב עדיין לאיזה גאון.
מצב החברה (טבע) לא השתנה כלל, ואין שום סיבה אמיתית לזינוק במניה.

fortunes

New member
נראה שניה.

דעתו של רונן מהפורומים של תפוז מול עמדתו של וורן באפט (או לצורך העניין אחד ממחליפיו העתידיים).
&nbsp
החלטה קשה.

Ronen1101

New member
בדוק גרף ברקשייר מול אס אנד פי

בעשור אחרון ותעדכן אותנו. בהצלחה.

f3awb

New member
בדקתי ,הוא משיג יותר מה s&p500,מצורף גרף השוואה.

הגרף התחתון מיצג את התשואה בניכוי מדד ה s&p500 .

fortunes

New member
זניח לחלוטין? על ריבית דה ריבית שמעת?

שניה ואתה זה לא ההוא שמשקיע על סמך תוצאות סקרינר?...

Ronen1101

New member
כן. על סמך סקרינר. מרוויח מצוין.

לגבי באפט - 10 שנים שום תשואה משמעותית עודפת על המדד.
נפילה ב- IBM
תשואה בבנק WFC (אחקה גדולה שלו) שווה ל SPY
ויש עוד דוגמאות
לא מבין מדוע מחזיקים ממנו עדיין מומחה.
אולי היה לו יתרון על השוק בשנות ה-80/90 או לפני עידן האינטרנט או לפני כל הקרנות המחקות. היום אין שום יתרון.

fortunes

New member
הרווחת מצויין במשך איזה תקופה? מבחינתי ומבחינת אחרים...

אין לזה שום מדד.
כבר שמעתי את צורת ההתבטאות שלך והדרך בה אתה מנתח מצבים. אני לא צריך יותר.

mnakash

New member
זה לא הפרש זניח, אלא אם כן אתה בוחר בפינצטה את התקופה להשווא

למשל לבחור את הנק׳ הכי רעה בלי לבחון שב90% מהתקופות, כמעט כל תקופה אחרת שתבחר ובסה"כ לאורך הקריירה שלו או בתקופות ארוכות במצטבר הוא הכה.
אבל כן בעשר שנים האחרונות זה זניח. ממש חשוב. הרבה יותר חשוב מכל שאר המקרים שמראים ההיפך.
אז בעצם לקחת את התקופה הארוכה כנראה הגרועה ביותר שלו ונראה שגם אז המדד לא ניצח. אוקיי. אחלה טיעון.

Ronen1101

New member
אני מסתכל על תקופה עדכנית של 10 שנים אחרונות

לא מעניין אותי מה הוא עשה בשנות ה- 80.
10 שנים אחרונות שום תשואה עודפת משמעותית על המדד.
נפילה ב- IBM
תשואה בבנק WFC (אחזקה גדולה שלו) שווה ל SPY
ויש עוד דוגמאות

mnakash

New member
אני רק אדגיש שזה לא מייצג

הסברתי למה למעלה. מי שרוצה יטרח ויבדוק. לפחות מה קרה בעשור 2007 עד 2017 או 2006 .... ויבין לבד למה התייחסות לנק׳ מסויימות ב 2008 ו2010 כנק׳ התחלה לא מייצגות את הכלל בדיוק כמו שמי שהתחיל למדוד תשואות השוק דווקא ב1929 או ב2000 לא מייצג את הכלל.

Ronen1101

New member
העובדה שבעשור אחרון אין לו יתרון מהותי על האדם הפשוט ברחוב

שקונה מדד רחב.
אם גם במהלך 10 שנים הבאות הוא לא ישיג את המדד, מה תגיד אז?
עדיין תבדוק מה הוא עשה לפני 40 שנה או 50 שנה?
אין ספק שלגיל יש השפעה. אולי הוא לא מנתח חברות טוב כמו בעבר.
אין ספק גם שלנגישות המידע יש השפעה. לפני 50 שנה היה קשה לציבור הרחב לנתח מניות בקלות כמו היום.

למעלה