חשבתם פעם...

חשבתם פעם...

אם יהיה לכם ילד (שעדיין לא נולד) אוטיסט מה תעשו? בתור חרדים / דתיים תחשבו על הפלה? יצא לנו לדבר על זה עם גיסתי בערב שבת, מכיוון שיש לה אחיינית כזאת, יצא לנו שיחה... מצד 1 אמרתי, למה ללדת בנאדם כזה? זה סבל לשני הצדדים.. מצד 2 אמרתי, הכל משמיים, הם פשוט באו לתקן
רק חשבתי כמה דקות על אם היה לי ילד כזה ומצאתי את עצמי בדכאון (בעתיד). ועם דמעות בעיניים באותו רגע..
 
לא משנה מה יהיה רצח זה לא פיתרון

תחשבי שניה על תינוק שנולד בריא כמו כל תינוק ואחר כך ניהיה אטאיסט (אני מתכוון באופן תיאורטי כי זה לא שייך במציאות) האם הפיתרון יהיה לרצוח אותו? ע"פ מחקרים מדעיים הפלה היא רצח לכל דבר
 

Dardamavet

New member
יש בעיה במחקר הזה

כן, גם אני ראיתי את המחקר. הוא טען שעובר כבר נמצא במצב של הכרה ומודעות. הבעיה היא שהמחקר גם טען שההכרה שלו עדיין יותר נמוכה משל בעלי חיים, והוא גם טען שלהרוג חיות - בגלל שיש להן הכרות ומודעות, זה רצח באותה מידה. אז זה מראה כמה אפשר לסמוך על מחקרים מדעיים. אחפש את הלינק של המחקר לצרף לשיחה.
 
לידיעתך

לחיה בת כמה דקות יש יותר מודעות מתינוק בן שנה (אני יתן דוגמא אפילו שהיא לא הכי מדוייקת חיה בת כמה דקות לא תתקרב לאש לעומת תינוק בן שנה) אז נניח שגילו אצל תינוק בן חצי שנה בעיה קשה (או שנקח את הדוגמא התיאורטית שהבאתי בהתחלה שגילו שהוא אותיסט בגיל חצי שנה) האם אין שום בעיה להרוג אותו רק בגלל המודעות?
 

זודי

New member
ע"פ הלכה רצח עובר הוא רצח גמור .

המקרה היחיד שמותר לעשות הפלה זה כשהעובר מסכן את חיי אימו וזה מדין רודף כמו אדם שרודף אחרי אדם אחר להורגו שמצילים את הנרדף בנפשו של הרודף . אע"פ שפה העובר לא רוצה להרוג אבל במציאות הוא רודף . אם אנחנו מזדעזעים לשמוע על הורים שהורגים את ילדיהם לא פחות מזעזע רצח עובר גם אם לא יהיה נוח או נעים .
 
קודם כל,

זה כן שייך. יש מלא מיקרים שילדים נהיים אוטיסטים פתאום במהלך חייהם.. לא, אני לא חושבת שהפתרון הוא לרצוח אותו, אבל מאידך, יש פה מצבים שונים, התינוק עוד לא נולד, ואתה לא תרצח ילד שנהפך לאוטיסט באמצע חייו כי נקשרת אליו, מן הסתם שהרבה פחות נקשרים לעובר שאתה לא רואה והוא לא מוחשי בעינייך. כל כך..
 
למה לדעתך אסור לרצוח?

לדעתי אסור לרצוח בגלל שאלוקים אמר שאסור/זה לא מוסרי. אם את מסכימה שאלו הם הסיבות לכך שאסור לרצוח אז זה לא משנה אם את מרגישה קשורה לעובר או אם הוא מוחשי בעינייך או לא, כל עוד הוא ייצור אנושי אסור לרצוח אותו. ו.. אני ישאל אותך עוד שאלה קטנה: האם מותר לרצוח אדם שאני לא מכיר (אני לא מרגיש קשור אליו) ושלא ראיתי אותו מעולם וגם בשעת הרצח אני לא יראה אותו (הוא לא מוחשי מבחינתי)??
 
השאלה היא

למה לדעתך זה 2 דברים שונים? מה ההבדל בין ייצור אנושי שנמצא ברחם אימו לייצור אנושי שכבר יצא משם?
 
תקשיב,

את בא לשכנע אותי למה לא להפיל. אני גם בדעה שלך. אני לא רוצה להפיל. אני פשוט חושבת.. מה אני אעשה אז, מה יהיה? אתה לא תחשוב בחיים על הפלה? ואישתך מה? אני מכירה זוג שהבעל התנגד בדיוק כמוך אבל אישתו עשתה את זה ורק אחרי הפעולה סיפרה לו את זה.
 

קiבי אא

New member
הפלה אסורה

אבל אין לה דין רוצח שלא יקשקשו פה. מי שהרג עובר במעי אימו אין לו דין רוצח.
 

קiבי אא

New member
אני לא זוכר

אני צריך לפתוח ספרים לשחזר מהעבר. אבל ללא ספק אין דין רוצח לאדם שהרג עובר
 
למעלה