חישוב הוצאות

כמה הערות

אני מדבר על מחיה בת"א ולבן אדם אחד אז לגבי שאר הארץ תעשו את החשבון שלכם בהתאם. דירה מינימלית עולה באזור 300 + דולר ואני מדבר על כלום. אין לכם מושג כמה כלום. משהו כמו 15 מ"ר, תמדדו בעצמכם. וזה במיקום סביר -. מים חשמל טלפון גז ארנונה ועד בית - לפחות 500 שקל ואפילו יותר. תלוי אם יש מזגן וכו'. אוכל - פה אני לא מסכים איתך. את אולי בחורה וחיה על עשבים ופוטוסינתזה
אבל יש מספיק חבר'ה בנים וגם בנות שצורכים באופן טבעי הרבה יותר אוכל וצריכים גם בשר. אני מדבר מנקודת מבט של מישהו שעושה הרבה ספורט ולכן אוכל די הרבה. לכן האוכל יכול להיות הוצאה לא פשוטה אפילו כשמצטמצמים (תמיד אפשר לקצץ ארוחה וללכת לישון כמו ילד סומלי). מי שעושה ספורט - מנוי עולה הרבה כסף לכן אפשר להתאמן בים. אפשר לוותר על טלפון ולהשאר רק עם פלאפון , אבל אז אין אנטרנט. אם רוצים אינטרנט, אז אין ספק שצריך לקצץ ואפשר ללכת על דולר ליום במידה ואתם לו גולשים הרבה. אם כן תעשו את חשבון העלויות לבד. ניידות - פה אני לחלוטין לא מסכים איתך. מה זאת אומרת להתחלק עם חברים על הוצאות ברכב שלך? מה קרה? זאת חוצפה ואני בתור חבר הייתי מסביר לך טוב טוב מאיפה יוצא הכסף בבנק. זה שאת בהוצאות אומר שאני צריך גם? כמו שאת אומרת לתפוס טרמפ עם חברים אבל שאת לא תשלמי למה שהם ישלמו כשהם נוסעים איתך?
דלק ברכב ממוצע שנוסע בעיקר בעיר יוצא משהו כמו 400 שקל לשבוע, לטוסטוס 50 סמ"ק זה בממוצע 20 שקל לשבוע. בילויים - נקודה כואבת. פה הנפילה הגדולה. אני לא יודע כמה זמן את לבד או מה הרגלי היציאה שלך, אבל אני ביציאה אחת לבד יכול להוציא 200 שקל בלי להרגיש וזה בלי לדבר על דלק. אני לא חושב שללכת למקומות זולים או כל מיני דברים כאלה יעזרו. הרי ממילא לא הייתי הולך לשם גם אם היו שורפים לי את השערות בתחת. אז למה שאני אלך ככה? אין כסף - לא יוצאים. יש לי חבר שחודש לא יצא מהבית לפאבים וכאלה כי לא היה לו. ואני מאוד מעריך אותו על זה. נקנה בקבוק בירה , נשים מוזיקה בבית ונשב עם חברים.

KoSeMeT

New member
כמה דברים (חשוב)

בקשר לטלפונים: סה"כ לדבר בטלפון מבזק לבזק זה לא יקר במיוחד. תכנסו לאתר של בזק ותבדקו. הבעיה מתחילה כשמדברים מסלולרים. זה מנפח מאוד את החשבון, כי משלמים גם לבזק וגם לחברה הסלולרית. אני מתנגדת להצעה שהועלתה פה לא לעשות קו טלפון של בזק (כבר לא זוכרת מי אמר/ה את זה), כי מסלולרי זה גם יקר, וגם קרינה. למה צריך את זה? הצעה שלי (לא מנסיון), לעשות קו טלפון של בזק, עם שיחות יוצאות, ולחסום בפלאפון שיחות יוצאות. אפשר לחסום גם בבזק שיחות נכנסות ולאפשר שירות גוביינא. ככה אתם לא משלמים כלום. אגב, אל תחשבו שSMS האלו לא עולים. לי פעם אחת הן ניפחו את החשבון ל-900 שקל. כמה שחושבים שהן יותר זולות משיחה- זה הכל תלוי בכמות. בהודעה הרביעית בערך כבר עדיף להתקשר.

zvikel

New member
אני לא יודע על מה אתה נוסע

אבל 400 שקל בשבוע זה אם יש לך רכב עם מנוע V8 ואתה קורע את העיר בוא נגיד אתה ממלא פול פעם בשבוע (שזה נחשב הרבה) ואם אתה ממש חורש על הרכב אז פעם ב4\5 ימים זה עדיין "רק" 200-280 בשבוע בקשר ליציאות אתה צודק... אבל כמו שאמרת שחבר שלך לא יצא כשלא היה לו אז אתה מוציא הרבה רק בגלל שאתה לא עושה חשבון אני מכיר אנשים שבודקים טוב טוב את המסיבות ויוצאים רק למסיבות עם אלכוהול חופשי או הולכים לפאב רק בhappy hour או בימים שיש משקאות נוספים חינם ודברים כאלה

kiticat

New member
תסלח לי

אבל לפחות אצל החבר'ה שלי נהוג להתחלק בהוצאות הדלק. הנהג לא מבקש. אבל תמיד מקבל קצת בחזרה- אם לא את הכל. יש מספיק מקומות מעולים שהכניסה אליהם עולה 50 שקל ואני נהנת. בשבילי זה לא המקום, זה החבר'ה. יש מקומות בת"א ב180 דולר! עשיתי ובדקתי! ידיד שלי שחי בתל אביב כבר יותר מידי זמן, לא בדיוק שוחה בכסף והוא חיית מסיבות. אגב, הוא כבר מבלה כל כך הרבה זמן במקומות מסויימים שהוא לא בהכרח משלם כניסה. דולר ביום- ואם אתם גולשים כל יום? 30 דולר בחודש? זה המון! אני מתאמנת במכון כושר עכשיו, אני מכורה לזה באופן קריטי. אבל כשחיים מחוץ לבית, לפחות בהתחלה, יש דברים שצריך להצטמצם. נקודה. אחר כך, כשחוסכים, כשיש קצת בצד, כשלומדים להסתדר, אפשר להתחיל עם קצת מותרות. וגם אז- צריך לבחור באיזו מותרות אתה תבחר! לדוג', אני מעדיפה ספר טוב וחדש מאשר יציאה למועדון. כל אחד והבחירות שלו. בתכל'ס אפשר למצוא דירות זולות, אבל צריך גם להבין שלא מדובר בדיוק ברמת אביב ג. זה הכל. לחם אחיד, גבינה לבנה, קצת טונה, בשר לעיתים רחוקות, והמון ירקות ופירות- זו הדיאטה הנכונה מבחינה כלכלית ותזונתית!

ל כ ו ל ם

א. לגבי הדלק, כמובן שזו טעות. התכוונתי ל400 שקל בחודש. ב. לגבי טלפון. יש תוכניות טובות של החברות לסטודנטים וכאלה. הכל תלוי בכמה אתם מדברים. תמיד אפשר לעשות טוקמן. הכל תלוי כמה מדברים ואין ספק שזה סעיף שאומרים לקצץ בו בכבדות. ג. רכב - אני עדיין עומד על דעתי. כשאני נוסע עם חבר על הטוסטוס או כשאני נותן טרמפ אני לא מנקב כרטיסיה. בשביל זה יש אוטובוס. קצת כבוד עצמי לא יזיק לך. אם המצב שלך כ"כ קשה תמכרי את הרכב שימי את הכסף בבנק ותשתמשי בו רק לצרכי ניידות. מחברים שלי שנוסעים באוטובוסים נראה לי שהם מוציאים לפחות עלות של טוסטוס. ד. דירה - אני מעריך את עצמי ואני לא אכנס לדירה שהיא מחסן. תמיד אפשר למצוא דירה ב 250 דלור בדרום העיר כמו באזורי פלורנטין, אבל שם יש דירות מתפרקות והסיכוי שלך להתקע עם צינור מפוצץ וכדו' די גבוה. ה. ב י ל ו י י ם - כאמור, אני מעריך את עצמי ולכן אני לא אתפשר ואלך למקומות שלא מתאימים לי. לכן כמו שציינתי אפשר לשבת עם חברים בבית, ללכת לים, לקרוא ספר, ושאר הדברים שאוהבים לעשות. חוץ מזה שצריך לעבוד וזה לא משאיר יותר מדי זמן חופשי (בהנחה שלומדים באוניברסיטה). ו. אוכל בשבילך הדיאטה הזאת סבבה. אני לא יודע כמה את מתאמנת וזה גם לא משנה. לי אישית זה לא מתאים כי אני אהיה רעב. מה לעשות. מצטמצים כמה שאפשר. ז. אינטרנט - כמו שכתבתי זה תלוי בכמות הגלישה. ח. לכי לעשות צבא לא משנה מה יגידו לך.

kiticat

New member
אז אני מקווה שאתה מבין

שלפחות בקטע של הבילויים- אתה מפונק. כסף ובמיוחד אם עוברים וגרים לבד ממש בגיל צעיר יחסית (מיד אחרי צבא לדוג'), זה לא דבר נזיל. ברור שדירת פנטהוז זה נחמד. מצד שני, אני מעדיפה לא להיות לחוצה בכסף, וחלק ממנו לחסוך. אגב - לגבי פלאפון, באמת יש עדיפות גדולה לביג טוק/טוקמן וכו'. המחיר קבוע מראש ואין הפתעות

zvikel

New member
חסכון בבילוים

לא נראה לי דבר ראלי מסיבה מאוד פשוטה שזאת בעצם הסיבה ש"ילד" בן +20 עוזב את הבית (נשים בצד אנשים שממש מתכסחים עם ההורים וכדומה) הרי אם הייתי רוצה רק ללמוד באוניברסיטה ולחסוך את כל הכסף אז למה לי לצאת מהבית בכלל? אני רוצה שאני יוכל להביא בחורה ולא יצטרך לסגור את הדלת ושהיא תוכל לקום בבוקר להכין קפה בלי שאמא שלי תהיה בשוק מזה שזאת לא הבחורה של אתמול ושאמא לא תקבל הלם מהריחות שיצאים לי מהחדר ובכלל אני רוצה לחזור ב5 בבוקר לטרוק את הדלת וליפול בסלון בלי שההורים ישאלו איפה הייתי ולמה וכמה ושאם אני יתחיל סתם לשתות עם חברים בבית אז לא יסתכלו על זה בצורה מוזרה וכל זה לדעתי נכנס לסעיף בילויים , ככה שמה לעשות אי אפשר לקצץ בסיבה שבגללה יוצאים מהבית

Blue God

New member
אחי, יש לך חתיכת דרישות...

כשאנשים עוברים לגור לבד, בד"כ אין להם כסף לדירות יקרות והם מסתפקים בדירות מתפרקות. כמובן שגם על בילויים צריך להתפשר... 200 שקל בשבוע על בילויים? סבבה... כשההורים משלמים! היא נתנה מחירי מחייה מינימלים- לאדם שרוצה לעזוב את הבית- לא משנה לאיזה חור לך יש קצת (קצת הרבה) יותר תנאים- תצטרך להישאר לגור עם ההורים. אגב, שלא תבינו לא נכון- לי אישית טוב (פחות או יותר) בבית עם ההורים והאחים. סיימתי עכשיו תיכון ואני לא עוזב את הבית הזה לפני סיום צבא. סתם מעניין אותי הפורום הזה, בעיקר בשביל אנשים שאני מכיר שרוצים לעזוב את הבית ולא יכולים

../images/Emo11.gif

זה שאני יכול להוציא כ"כ הרבה לא אומר שאני באמת מוציא. זאת בדיוק ההתלבטות כשאתה יודע ששעתיים בפאב יגמרו בסכום כזה. לכן אני לא יוצא כ"כ הרבה. ואם כן למקומות שמכירים אותי... דירה - רוב אהנשים לא יודעים לתחזק בית וכשברז יחל לטפטף הם יקראו לאינסטלטור, או כשתהיה בעיה בחשמל יהיה בלאגן. ולך עכשיו תתחיל להתקשר לבעל הבית שצריך לדאוג לתיקון. הרי בסוף אתה תשלם על תיקון ובעל הבית יחזיר לך אות יתחשבן איתך או שלא יהיה אכפת לו. בדירה מתפרקת אתה תתקע ככה כל הזמן. יש לי זוג חברים שחזרו יום אחד הביתה וגילו את קפטן נימו על המיטה שלהם.מי ישלם על המיטה והדברים שנרטבו? מי צריך לנקות ולבדר וליבש? הדייר ולא אף אחד אחר. אז תתן עוד 200 שקל ותכנס לדירה שהסיכוי לבלאגן כזה ירד מאוד וכשפעם ב.. יקרה משהו זה לא יהיה כ"כ נורא. רק בריאות

marysia

New member
אז...

לא הולכים לגור לבד וגם לא בתל אביב זה עיר יקרה מאוד! אלה בעיר יותר זולה ועם שותפים. לא קונים אוטו משתמשים בתחבורה ציבורית! וגם לא מוצאים 200 שקל ביציאה אחת ואם אין כסף אז לא יוצאים אין מה לעשות צריך לותר על מס דברים.

Chihuahua

New member
חוצפנית תקראי לעצמך!!!

כמי ששירת בצבא כלוחם ומפקד אני אומר: אין שום סיבה להתגייס לצה"ל!

kiticat

New member
תגובות כאלה

בעיני הם אווילות. כלומר, החיילת הזו כל כך מתוסכלת מהחים שלה, שבאה להציק בפורום שדווקא נותן במה פתוחה, גם לחיילים משוחררים. מה גם, שהצבא פטר אותי, ותאמינו לי שלא ביקשתי את זה, זה נעשה באופן אוטמטי, ואני עדין הגשתי בקשת התנדבות. לא מצטדקת. רק אומרת שלפעמים הייאוש והתיסכול של אדם יוצא על מישהו שאין לזה הצדקה כלל.

בלי קשר לפטור של המנהלת

איזה מפקד היית - סמל? האמת זה ממש לא משנה. הצבא זה לא בזבוז זמן. אתם מסתכלים על זה מנקודת מבט של מה זה תרם לי באופן המוחשי ביותר. אז לא יצאת עם מקצוע כמו הרבה אחרים. אבל צברת ניסיון חיים שאין להרבה אנשים בארץ ובעולם בכלל. הפכת בוגר יותר גם אם תכחיש את זה. אם היית רס"פ יש לך הבנה של מערכת ויכולת "הסתדרות" עם אנשים שמאוד תעזור לך באזרחות. למדת הרבה בתור לוחם. ישנת באוהל והיית בבוץ ככה שדברים אחרים שתעשה בחיים יראו לך פשוטים (הרי כשהיית בצבא אכלת חרא ואתה יודע איך זה כשיואת גרוע). דבר אחרון אבל חשוב יותר מהכל - תרמת. תרמת למדינה ועשית משהו חשוב. עזרת גם לאחרים. תהיה שמח במה שיש לך.

kiticat

New member
רק שתדעו

שאני לא חייבת לשרת ואני עדין מקווה שיאשרו לי.... כשאתה לא עומד בפני האופציה הזו- פתאום אתה מגלה שזה חסר. הצבא זה מעבר לצבא. זה חלק מהחוויה הישראלית, והחברה הישראלית כאמור- בנויה מחסרונות ויתרונות גם יחד.

akapulko2020

New member
אל תתייחסי

אל ה"חיילת המשוחררת",מה זה עניינה בכלל מה את כן ולא עושה? שלא לדבר על זה שאנשים בעלי פטור רפואי וודאי שלא מהווים את רוב הלא-משרתים בצה"ל... מה גם שאני אישית מכירה בנות שרק מהבלגן שעשו להן עם ההתנדבות והיחס הלא נעים שהן קיבלו עם הפטור ,גרם להן בסוף לוותר על רצון ההתנדבות,וחבל-צה"ל הפסיד. אני מבינה שהצבא פוחד לקחת סיכונים וכו',ולכן-בהצלחה לך איתם...

kiticat

New member
יש לי הרגשה שלא יאשרו

יש לי מוטיבציה גבוהה ורצון עז, אבל גם לי יש עצבים. אבל אני מתכוונת להיות מאוד עיקבית. שנית כל, לי אישית חשוב להבהיר. שאני לא מעודדת השתמטות, אבל יכולה להבין אי-שירות במקרה של פטור רפואי.

למעלה