חישוב הוצאות

kiticat

New member
חישוב הוצאות

דירה מאוד פשוטה וצנועה יכולה לנוע מ200 דולר לחודש ועד 350 דולר לחודש. (900 שקל עד 1600 שקל בערך) לחודש. עדיף למצוא דירה מרוהטת באופן חלקי (אם יש אוטו, אז חנייה, מיטה, מקרר, תנור, ומיקרו) תמיד לבדוק את הדירה! ובקשר לחתימה על חוזה שכירות יש להתייעץ עם מישהו. עיצה טובה: כשוכרים דירה, עדיף למצוא שותפים. עוד שותף עוד שניים, מאפשר דירה יותר טובה, ומרווחת בפחות כסף. לעולם לא לקחת דירת 2 חדרים במחשבה שתמצאו שותף לאחר מכן! לגבי חשבונות- חשמל, מים, וארנונה, תוציאו עוד 500 שקל (או פחות) בחודש. כאמור, כששוכרים דירה עם שותפים ההוצאות האלה מתחלקות. חוץ מזה, לגבי אוכל, תשאלו את עצמכם רגע, על מה אתם מוכנים לוותר. טבעול לדוג' לקופסא אחת יוצא 20+ שקל לשבוע. זה די יקר! במיוחד אם אתם אוכלים 4 קופסאות כאלה בחודש! איך אפשר לחסוך? את הירקות קונים בשוק/ירקן זול. ומשתדלים לצמצם במותרות (כמו קולה לדוג'! 5 שקל לבקבוק יכול להצטבר!), ובשר. גבינות, טונה, וירקות הם דיאטה מעולה, ובמיוחד אם אוכלים בסופי שבוע בבית, או מרבים לאכול מחוץ לבית (שאז נוכל דברים כמו בשר.) אני יודעת לדוג'- שרוב התזונה שלי מבוססת על גבינה וירקות, לכן קניות חודשיות יצאו לי בקירוב 600 שקל. קחו בחשבון, את הנסיעות שתצטרכו לעשות. אלא אם כן יש לכם אוטו. אם יש לכם אוטו חדש, אז ביטוח מקיף (אם יש לכם אוטו חדש אני בטוחה שהבעיה שלכם היא לא ביטוח מקיף) שהוא יחסית יקר. ביטוח צד ג' (ביטוח חובה) יעלה לכם כל חודש כמה מאות שקלים (תבדקו את המחירים, זה יכול לנוע מ300-900 לסוגי רכבים שונים). חוץ מזה- דלק. עיצה טובה: תנסו ללכת כמה שיותר ברגל, לתפוס טרמפים עם חברים, או אם כבר באוטו- אז לנסות לעשות שעוד אנשים יסעו אותך ותתחלקו בהוצאות. הוצאות נוספות: את הדברים האלה, אפשר כבר להחשיב בתור מותרות, ואפשר לוותר עליהם, או ללכת כל חודש לפי הוצאות שונות. טלוויזיה- אם כבר יש לכם טלוויזיה, אז יס או תבל דיגיטל יעלו לכם בסביבות 170 שקל לחבילת בסיס לחודש. רוצים יותר מחבילת בסיס? המצב יכול לעלות לכם די יקר... חוץ מזה כמה מאות שקלים כל שנה על אגרה לרשות השידור (טיפשי, אבל מה לעשות). עיצה טובה: אין בעיה עם טלוויזיה, כל עוד יש לכם דרך למימון, אבל תסתפקו בחבילת הבסיס. שוב, שותפים, חוסכים הוצאות. אם אתם לא טיפוס שאוהב טלוויזיה ורואה לעיתים נדירות- חבל על הכסף! אינטרנט- יש לכם כבר מחשב? סבבה. אינטרנט יעלה לכם לבזק 99 שקל לגלישה חופשית במהלך כל החודש ללא הגבלה. אבל, אם תחליטו שרק מהשעות 7 עד 7 (לא זוכרת בדיוק, צריך לבדוק), תגלשו, תחסכו, ותשלמו לבזק רק 69 שקל לחודש! בנוסף, ספק (למנהלי פורמים הסעיף הזה לא תקף, נצלו את מה שיש לתפוז להציע לכם, אין לנו משכורת, אז לפחות צ'יפרו אותנו כאן קצת), 100 שקל, אולי טיפה יותר לכל חודש. סוגי אינטרנט שונים, עולים בהתאם, אולי זה הזמן לעבור לאינטרנט טיפה יותר איטי. טלפון/פלאפון: זה כבר יכול להשתנות מאדם לאדם. אני חיה בבית עם עוד 4 אנשים, והטלפון שלנו מגיע כולל בזק ל300 שקל בחודש. סביר למדי. אך כשלא נזהרים, כבר קרה שהגענו ל1000 שקל בחודש. עיצה שלי: תעשו קו ללא שיחות יוצאות, או שתנצלו דילים (כמו מחירים נמוכים במיוחד למספרי בזק בשעות הערב עד הבוקר). בילויים: כאן זה כבר תלוי בכם. אתם יכולים להשתדל ללכת למקומות זולים, או לא להתחשב ולעשות את מה שאתם רגילים. אפשר גם לשמור על ההוצאות מינמליות, ועיצה שלי- כשמישהו מזמין אותכם, תהנו, אבל אל תנצלו! עיצה שלי: למצוא דרכי בילויים סולידים, כמו טיולים, או מקומות ציבוריים כמו סתם לשבת בקניון על כוס קפה, או ללכת לים!

marysia

New member
לא ממש הבנתי

את תלמידת תיכון או לא את גרה עם הורים או לבד כי אני התבלבלתי מהתשובות שלך..... HELP ME

kiticat

New member
האממ

סיימתי תיכון. הבגרות האחורנה שלי הייתה ב26 לחודש. גרה עם ההורים. בחודש הקרוב, אני מקווה למצוא עבודה, לחסוך, להוציא רישיון, ולסדר סופית את העסק עם הצבא. מה שיגרום לי להחליט על מהלכיי הבאים.

goldy

New member
עצה ממני: ת-ז-ד-ר-ז-י../images/Emo70.gif

אני ביזבזתי שלא בכוונה שנתיים מהחיים שלי (מסיום התיכון ועד היום) על שטויות. אין לי מושג כמה זמן תהיה לי העבודה הנוכחית ולכן אני חוסך כל שקל (למשל מקטין את מספר הפעמים שאני אצל הספר - 50 ש"ח בכל פעם). אין "בחודש הקרוב", יש עכשיו. אני סיימתי לפני שנתיים ורק עכשיו מצאתי עבודה שאני אוהב עם אנשים נורמאליים. הדבר שצריך להיות לך הכי חשוב זה לסדר את העסק עם הצבא. רישיון תעשי אח"כ! תתרגלי לחסוך בעמלות לבנק, אפילו שאת לא משלמת: נכון לעכשיו הסכומים היחידים שיורדים לך מהחשבון הם אלו שיוצאים מהבנקט, אבל לפני שתרגישי את תשלמי המון על עמלות (במיוחד אם את רגילה למשוך כמעט כל יום). אפילו אם אין לך כוונה לעבור עכשיו, חפשי מודעות בעיתונים: דירה בשכונה נורמאלית, בבניין יפה. אני מניח שאת לא רוצה לגור ב'שכונות'. היכוני להוצאות שכ"ד של 2000 ש"ח לחודש לפחות (ביישוב בו אני גר).

Shoooo

New member
הכל נשמע כאילו

זה מגיע מהמשחק מחשב 'ג'ונס'. מכירים?

goldy

New member
אני יודע מניסיון שלא כדאי לבזבז זמן

לא כאילו סוף העולם מגיע בעוד 5 דקות, אבל כן כדאי לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר

kiticat

New member
אני לא לחוצה

ממש לא. כבר עשיתי כמה צעדים לקראת עבודה, ובכל מקרה דווקא עכשיו זה הזמן לעשות רישיון- במיוחד כי עכשיו ההורים יממנו לי את זה ושנית כל, כבר מזמן החלתי. בנוסף, יהיה לי אוטו חופשי (אבא שלי רכש אוטו חדש והישן בחניה, מחכה שאני אוציא רישיון).

kiticat

New member
לומדת?

באיזו מסגרת? ולמה לא לספר להם? אגב, מאיפה התשלום ללימודים?

דהאנית

New member
לומדת נהיגה..

אני גם רוצה ללמוד לשיפור בגרויות בשנה הבאה. יכול להיות שאני אקבל מלגה לקורס הזה. מדמי הכיס של השירות-הלאומי אני לומדת. ואני לא מספרת להורים כי... לא כיף איתם. הם ילחיצו אותי, יוציאו לי את הכיף שבזה, כסף לא יתנו לי בכל מקרה כי הם לא במצב הכלכלי הכי מעולה, וזה סוג ההורים שלא כדאי לחשוף לפניו רגשות וכו', כי הם ישתמשו בזה נגדך אח"כ, להסתלבט עליך וכו'. אז אין לי כח. חוץ מזה , סבבה IT'S A MATTER OF INDIPENDENCE

kiticat

New member
נסיעות?

המורה שלי אוסף אותי ומחזיר אותי. שיעור עולה 80 שקל ואני נחשבת יקר.... אני לומדת על 4 על 4. אחד מהרכבים הכי נוחים שיש. יש פה לא מעט מורים שנותנים שיעור ב70 ואפילו ב60. יתורנות של לגור בחור בדרום....

דהאנית

New member
אני לוקחת שיעורים בירושלים

ולא גרה שם. אז אני צריכה אוטובוסים פנימיים. לא תמיד הוא יכול גם לקחת אותי מאיפה שרק נוח לי כי יש עוד תלמידים.

kiticat

New member
מותק

המורה שלי עושה שיעורים גם לאנשים מאשדוד. ואף אחד לא צריך לקחת אוטובוס.. חוץ מזה, ידוע לי שבמרכז ובירושלים שיעורים יותר יקרים.

adivon

New member
לפי החישובים שלך לא כדאי לעבור לבד.

לפי המצב שאת מתארת, כדי לצאת מבית ההורים צריך לרדת משמעותית ברמת החיים. את מציעה ויתורים בדברים שהם כמעט בסיסיים היום לכל אחד, כמו למשל... טלויזיה, טלפון, אינטרנט... וכו'.... עוד דבר... בד"כ צעירים שעוזבים את בית ההורים מחפשים דירות באיזור מרכז הארץ. אני לא יודע בקשר לשאר האיזורים אבל כאן לא ניתן למצוא דירה סבירה במחירים שאת אומרת (200-350 $). כדי למצוא מקום באמת סביר (ואני לא מדבר על שכונות כמו פלורנטין) הסכום המינימלי הוא לפחות 450$ - זה אני אומר מניסיון. השאלה היא האם בכלל שווה כל כך לרדת ברמת החיים רק בשביל לא לגור עם ההורים? הבהרה: אני כבר מזמן עזבתי את בית ההורים, וכרגע אני חי ומאושר בדירה שכורה, בשכונה נחמדה עם שכנים נחמדים ברמת-גן.

zvikel

New member
שותפים....

כשהיא אמרה 250$ אני חושב שהיא התכוננה עם שותף או אפילו שניים בתכלס לרוב האנשים בגילאי 21 + העזיבה את הבית היא ירידה ברמת החיים גם מי שמרוויח 5 ויותר נטו בחודש לפני שעבר לגור לבד יכל לחיות ברמה גבוהה ולחסוך הרבה בכלל ההוצאה הכי חשובה שעוד לא ראיתי אותה נכנסת כאן באף חישוב (יכול להיות שאני עיוור...) היא לימודים

kiticat

New member
השאלה הגדולה היא

למה? למה אתה יוצא מהבית? אם המצב כל כך בלתי נסבל בבית, אז כן! לחיות בדירה מסכנה, זו כן הדרך. ושנית כל, אתה באמת חושב לדוג' שההורים שלנו חיו באיכות כזו גבוהה כשם היו בגילנו? כשהם היו סטונדטים? כשהם התחתנו? הסטטוס של אנשים עולה עם השנים, ועד שאנחנו מגיעים לגיל הנוכחי כבר התרגלנו לנוחות שכזו. שום דבר בחיים ששווה משהו- לא מגיע בקלות. לא יוצאים מהבית בשביל ה"כיף". ושנית כל, מה כל כך גרוע בפלורנטין??

למעלה