חיסון גיל שנה

חיסון גיל שנה

בוקר טוב
כבר פעמיים דחיתי לילדונת את התור לחיסוני גיל שנה. היה לה חום. ביום חמישי הבא עלינו לטובה בעזרת השם. יש לי תור מאוד חוששת מההשלכות של החיסונים שכן מחסירה הרבה בשל חום,צינון, כאבי בקיעת שיניים המלווים בחום. וכו'. אנא שתפו אותי בחוויותיכן.
מסקנה, אין כמו הפורום שלנו לחלוק חוויות בגידולם של יקירנו
בשורות טובות ואביב שמח ופורח!!!!!!!!

gezers

New member
אני לא עשיתי בכלל MMR רק אבעבועות-רוח

היום חיסון גיל שנה זה MMRV - שזה נגד אדמת חזרת חצבת ואבעבועות-רוח.
על החלק הראשון (MMR) הדעות מאד חלוקות כבר הרבה שנים, היה מחקר ,שהתברר לפחות לכאורה ככוזב, לגבי תופעות לוואי של החיסון הזה שעלולות לחזק/לזרז/לגרום לאוטיזם. מאחר וכ"כ לא ברורה האמת והויכוחים אינם נגמרים בנושא, אישית העדפתי לוותר עליו בכלל (שתי בנותיי לא קיבלו את החיסון הזה.. הגדולה גם לא את הבוסטר שלו בכיתה א')
השיקול היה שחזרת היא מחלה יחסית קלה וממילא עלולה פחות לסבך בנות, אדמת מקבלים בגיל 12 למניעה בתקופת הריון, וחצבת שהיא הייתה הדילמה האמיתית שלי, לשמחתי מאחר ואזור מגוריי נקי מחרדים, שבעיקר במגזר שלהם המחלה נפוצה יותר, אז פחות חששתי (מודה שכן ניסיתי להשיג חיסון לחצבת בנפרד, אבל זה פשוט בלתי אפשרי..).
אבעבועות רוח חיסנתי בנפרד.

אני

נתתי את כל החיסונים.
יש הוכחות מדעיות שהחיסונים לא גורמים לתופעות לואי מלבד חום והרגשה כללית לא טובה שעוברת תוך יומים שלושה.
הפחד שהילדה שלי בגלל שהיא לא התחסנה תהיה חולה במחלות האלו יותר גדול מלא לקבל.
חשווב מאוד שהילד יהיה בריא לפני קבלת החיסון ככה שאם הילדה שלך הייתה חולה איאפשר היה לחסן אותה.
המון בריאות

זואי74

New member
עשיתי ליקירתי את כל החיסונים במועדם

ולא נרשמו שום בעיות מלבד מעט חום לא גבוה באחד החיסונים, נמשך ערב אחד בדיוק ולמחרת קמה כמו חדשה.
אבל היא הייתה תינוקת בריאה מאד יחסית ולא נוטה למחלות.

אד י

New member
גם אני עשיתי את כל החיסונים אבל לא במועדם

לדעתי אין טעם לתת חיסון למערכת חיסונית שעסוקה במלחמה במחלה, אפילו אם זה רק צינון. ואפילו אם מבחינת הסטטיסטיקה המחקרית זה יעיל.
אז תמיד הקפדתי לתת חיסון רק לאחר שבועיים מלאים של בריאות מלאה.
וגם הפרדתי כל חיסון שהתאפשר להפריד למספר מקסימלי של חיסונים נפרדים במרווחים של חודש לפחות.
זה גרם לכך שלקח הרבה זמן להשלים את כל החיסונים, ובמהלך שנה וחצי בילינו הרבה בטיפת חלב.
מבחינתי החיסונים הם יתרון של החיים במדינת ישראל, ולא הייתי מוכנה לוותר על ההגנה שהם מספקים לילדונת, אבל כן היה לי חשוב לחסן בחוכמה ולשמור עליה מכל תופעת לוואי אפשרית.

את חיסון ה MMR של גיל שנה נתתי בגיל שנה וחצי בערך, אחרי שהיא השלימה את אבני הדרך ההתפתחותיות של גיל שנה, של הליכה עצמאית ומילים ראשונות.

זואי74

New member
ברור שלחסן רק במצב של בריאות מלאה

אפילו לא במצב של צינון קל ביותר.
למזלי, כמו שכתבתי, האפרוחית שלי הייתה (ועדיין) בריאה מאד, ולא קרה שנאלצתי לדחות חיסון בגלל שהייתה חולה.

s p r i n g1

New member
כשיש חום לא מחסנים

וכאשר הדנדשית קיבלה אנטיביוטיקה ואינהלציות גם הרופאה המליצה לדחות את החיסון (של חצי שנה עדיין לא שנה) אבל כשהבריאה כמובן שחיסנתי,
הדנדשית מגיבה בחום אחרי חיסון ואני מקפידה לבדוק היטב את החום , בכל נהחלפת חיתול במשך יום או יומיים אחי החיסון וכמובן להוריד החום באמבטיות ואקמול אם עולה מעל 38.5.
אני יותר מפחדת מהשלכות של אי חיסון ומעדיפה להגן על הילדות, אבל כמובן עם אצבע עלך הדופק לגבי תופעות לואי של החיסונים.

puja1

New member
אני דחיתי בכמה חודשים והפרדתי חיסונים

וויתרתי על האבעבועות שיש מחלוקת באשר ליעילותו

למעלה