"חילוני חובש כיפה רק בתחום הקמפוס"

צלף

New member
יחיאב נדמה לי שאנו חלוקים לגבי

בס"ד המשמעות הציבורית של ההלכה וזה צריך לברר. אני לא מפרש את הצניעות כטעם (אופנתי ?) בבגדים, אני מפרש את הצניעות ככיסוי הגוף. (ולכן אני מסכים למכנסיים). אינני מתמצא בטעם ובמקורות המדויקים של (סעיפים בשולחן ערוך) כמו שאני לא מתמצא במקור המדויק של התפילין, אני חושב שצניעות זה דבר שההלכה מצוה עליו. לצניעות ולשבת יש גם אופי ציבורי כי אחרת אין אוירה בהתאם, אם אני אגור במעונות סטודנטים, ובשבת יפעילו כל הזמן טלויזיה ורדיו וידליקו כל הזמן אורות, אז נכון שלא תהיה אוירה של שבת באותם המעונות, אפילו אם אני אישית אקים את כל האיסורים של שבת... וכנ"ל גם צניעות: גם בציבור חילוני יש גדרים של צניעות: לא שמעתי על אף מקום עבודה שמאפשר לעבוד בבגדי ים או בעירום למשל... קו המחשבה שמנחה אותי זה איך לבנות בסיס של דו קיום בין דתיים וחילוניים ומבחינתי בר אילן זה מיסגרת שנועדה לאפשר לכולם (דתיים וחילוניים) ללמוד ולעבוד בה אבל באוירה ציבורית דתית...

יחיאב

New member
אין בינינו מחלוקת לעניין

החיוב שההלכה מטילה עלינו לנהוג בצניעות בכל אורחות חיינו, כולל גם צורת הלבוש. אך אין היא יכולה להגדיר באופן פורמלי מהו לבוש צנוע ומה אינו לבוש צנוע, שכן זה תלוי בנסיבות, במקום, בזמן, וכו´ וכו´. (אלא אם כן תאמר לי שפוסקי ההלכה צופים באופן קבוע בערוץ FTV, ואז זה כבר סיפור אחר...)

אלול

New member
כמו שציינת ,הפטתיות הזו

אכן מהווה מכשול להרבה אנשים . כמו כן אני חיב לומר לך ,גם אם אתה יודע זאת .שהדבר מתעצם לאור העובדה שרבים מהם לא מודעים לכך.......

אלול

New member
../images/Emo13.gif.......

מעניין אם ליבוביץ´ כתב על זה ?????

למעלה