חיים תחת שאלה

• פותח הנושא L1n
  • פורסם בתאריך

L1n

New member
חיים תחת שאלה

החיים שלי התחילו ברגל שמאל. נולדתי למשפחה הזויה, אמא עם נכות, סבא עם הלם קרב, סבתא שסבלה כל החיים, ואבא... אין לי מושג מי זה.. כי הוא נשבע לא להסתכל עליי (לאמא שלו, שניסתה גם להרוג אותי כדי שלא ישלם לי דמי מזונות). וככה כל החיים ועד עצם היום הזה, הוא מקיים את ההבטחה הזו. אני כבר בת 26, ועדיין אין לי מושג מי זה באמת האבא הזה. אחרי חיפושים רבים, מצאתי את הבן שלו, והיום אנחנו בקשר, אבל גם לו לא היה הסבר. הוא בעצמו לא ידע על קיומי, כשהוא שאל אותו אם זה באמת נכון שאני אחותו, הוא שיקר לו, אבל אמא שלו סיפרה לו הכל. הוא ניסה להתעמת איתו והוא שינה גירסה למשהו כמו, היא נולדה מסטוץ שהיה לי, ובטח היא לא שלי בכלל... אמא שלה הייתה "ידועה בציבור", למרות שזה לא היה כך.. הם יצאו שנתיים והיו נשואים שנה, התגרשו כשהייתי בת שנה. כל החיים שלי היו תחת סימן שאלה... מי זה הבן אדם הזה שאחראי על קיומי? למה הוא לא רוצה אותי בחיים שלו? נפגשתי עם "אחי", זה היה מרגש. ניסיתי לברר מי זה אבא שלנו, גיליתי שהוא עזב גם אותו, בגיל 10 אמנם (היום הוא בן 22), יש לו משפחה חדשה וילדה בת 8, שגם אותם הוא עזב ונסע לעבוד בחוץ לארץ. ישבנו, תיכננו איך שנינו ניפגש איתו, נוציא את כל הקלפים על השולחן, נתעמת איתו... אבל הוא ברח. אני לא יודעת בשביל מה אני מתאמצת כל כך, למה אני רוצה לדעת. אולי כדאי לי לעזוב את הכל וזהו. אבל קשה לי, אני לא מרוכזת בלימודים, קשה לי לסמוך על אנשים... הייתי רוצה לשנות את עצמי, להיות פחות אדישה... אבל כמו שאמרו לי, אני חוסמת את הרגשות שלי בגלל שכל החיים פגעו בי. הייתי רוצה לסגור את המעגל הזה.. אבל אני פוחדת. פוחדת להיפגע שוב. אשמח לשמוע עצות, הצעות.. או כל דבר אחר.. אם מישהו עבר משהו דומה - מבחינה של להיפגש עם הורה שעזב. קשה להתמודד עם זה לבד...

לא קל בכלל ../images/Emo4.gif

אם את שואלת את דעתי, אני הייתי מוותרת על המאמצים להמשיך לחפש אותו, לא נראה שהוא שווה את המאמצים הללו שגורמים לך מפח נפש. הכרת את אחיך למחצה שנשמע בחור מקסים, נראה לי שאם תיצרו קשר בינכם אולי זה יסגור מבחינה מסוימת את המעגל הזה ותוכלי להמשיך הלאה בחייך. את מוזמנת לשתף בנוגע למפגש עם אחיך בפורום "להיות אחים ואחיות"
.

adamsplit

New member
המסע אל עצמנו

אני לא עברתי אף פעם את מה שאת עברת, אין לי את הניסיון, לכן כל מה שאני אומר הוא דעתי בלבד ואל תקחי את זה כמשהו מוחלט. מי אביך את כבר יודעת, אדם חסר לב שאיכפת לו רק מעצמו. לא רוצה שום אחריות, לא על פרי בטנו ולא על כלום. את לא רוצה קשר איתו, את לא רוצה להשלים איתו, את לא רוצה אותו אז למה בכל זאת את ממשיכה לחפש אחריו ולדלוק בעקבותיו? האם את מחפשת את ההכרה בך? אולי את מחכה שהוא יכיר בך, וככה את תוכלי להכיר בעצמך? אל תירדפי אחריו, אין בו טוב, ולא הוא עזרך. תפסיקי לרוץ, ואולי תתפסי, את עצמך.

תסמונת הקוקיה

הקוקיה היא ציפור המטילה את ביציה בקנים של צירוים האחרים המגדלים את הגוזלים שלה . ולצערינו יש כאילו שלא מסוגליםפ לקחת אחריות הורית ולגדל את הצאצאים שלהם למזלך אמך לקחה אחריות וגידלה אותך עם הוריה , חושבת שאת צריכה לאהוב ולהעריך את המאמץ שהיא עשתה תראי אחיך למחצה עושה את אותו הדבר וגדל רק עם אמא, למה לא תחזקו זה את זו ותניחו לאביך ברור שהוא נכשל במבחן של מסוגלות הורית, חומד תתמקדי במה שאת עושה קדימה, תרכשי לעצמך מקצוע שתוכלי לפרנס את עצמך בכבוד ותעשי ככה שתוכלי להקים בית משלך , עם אהוב משלך הייתי שולחת אותך לקרוא את הספר הורים מרעילים , ובעזרתו לסגור דברים לא פתורים עם האבא שהתעלם מקיומך אבל תדעי שמה שתעשי , ככה יראו חייך מפה והלאה אםןם תתמקדי בחצי הקיים באמא שאהבה אותך וגידלה אותך למרות היותה נכה על הסבתא שעזרה ואהבה אותך באשר תהיי , יש ילדים שגם את זה אין להם והם גדלים במשפחות אומנה , משפחות המהוות עבורן תחליף לאבא ואמא קראתי על זה מאמר בשבת , הצורך להיות אהוב ושלא נוטשים אותך שוב ושוב תחשבי שאביך הוא שותף לקוקיה , אבל הנה גדלת לתפארת ותמשיכי הלאטה בחיים

naama reuven

New member
מסכימה איתך מאוד

חבל להתעכב ולכאוב את מה שאין. נסי להתמקד במה שיש ובמה שאפשר לבנות ולהפיק מן המצב הכאוב הזה. אני למשל בזכות ילדות כאובה, קיבלתי את היכולת להיות רגישה לאחרים, להתחשב ולבנות את עצמי לבד. ואני מדגישה שוב - זה בזכות. גם בקושי יש טוב ולרוב הוא אפילו מקפצה קדימה בהתפתחות שלנו. נסי לבדוק עם עצמך איזה טוב יצא לך בכל זאת מכל המצב הזה, והתרכזי בכך. ולגבי נושא האישור, גם אם אביך יאשר אותך, או יגיד שהוא מודה שטעה, לדעתי זה כבר לא ירפא את הפצע. היכולת לרפא אותו, לדעתי, נמצאת, כיום, כבוגרת בידייך שלך בלבד. את זו שיכולה לשחרר, ולהתחיל למצוא את הטוב שבך ולהעניק את האישורים הנדרשים לעצמך וגם לאחרים. אני מצרפת לך קישור על מאמר בנושא שכתבתי בעקבות התנסויות אישיות, על כך שיש לנו בחירה בחיינו גם במצבים כמו שלך, של חוסר ברירה (את הלוא במצב נתון שאין לשנותו) ובכל זאת יש בחירה והיא כיצד לקבל את מצבנו. מאחלת לך הרבה אושר ושמחה בחיים,
נעמה

naama reuven

New member
התייחסתי למה שאמרת שכדאי לה להתמקד

בעתיד ובמה שיש לה ובמה שהיא יכולה להיות.

L1n

New member
לנעמה ראובן...

תודה על המאמר.. הוא מאוד נחמד.. אבל בואי נהיי ראליות פה... אני לא רואה את העצמי כמסכנה, אולי כבן אדם לא שלם עם עצמו, אבל אני לא ממש יכולה לנצל לטובה משהו שעברתי ומשהו שאני מרגישה. כן, הוא עזב אותי אז אני יכולה להגיד תודה על זה שלא גדלתי עם חרא של אבא, אבל גדלתי בלי אבא בכלל ויש לי חרדת נטישה אז מה טוב בזה? אני לא ממש רואה צד חיובי בעניין הזה. אבל מה שאני יכולה להגיד לך, זה שאני מאוד גאה בעצמי ובהשגים שלי בחיים.. אני לא דכאונית, ולא מרחמת על עצמי, אני חיה את החיים שלי, עושה תואר במקצוע שמעניין אותי, עוסקת באומנות ולא חסר לי הרבה בחיים. אני בן אדם מאוד אופטימי, אבל העניין הלא סגור עם האב מציק לי, וכמו שאמרו כל הפסיכולוגים שביקרתי, כל הירידה בלימודים וחוסר ריכוז, הכל נובע מהדחקת רגשות. וכל זה בגלל שעשיתי את מה שאת רשמת בכתבה שלך (עשיתי את זה כל החיים, מבלי לקרוא את הכתבה כמובן... לא רוצה לפגוע בתעסוקתך)... הדחקתי את הכל, עד שזה התפרץ לי בפנים. אבל תודה על ההתעניינות וההשקעה, אני באמת מעריכה את זה שיש אנשים שמנסים למצוא פתרונות לאנשים כמוני... תמשיכי כך, יש כאלה שזה יעזור להם..

naama reuven

New member
../images/Emo140.gifL1n

אני בהחלט ראלית, ואני לא מתכוות להדחקה. למצוא מה יצא לי טוב מדברים קשים שעברתי אין פרושו שהדחקתי אותם. אצלך למשל ניכר שפיתחת אישיות חזקה מאוד ומתמודדת - את יכולה לבדוק עם עצמך (רק אם את רוצה כמובן) - אלו מהכוחות שקיימים בך כבר הם בזכות הקושי שעברת,זו הייתה כוונתי. גם אני כמוך מאמינה שהדחקה בסוף מתפוצצת בפרצוף, אבל לשחרר משהו מבחירה מודעת (אחרי שעוברים עם זה הליך פנימי שמאפשר את זה) עוזר לעיתים הרבה יותר מלטחון את הכאב שוב ושוב. אני שמחה שאת דבקה בחיים ובאופטימיות, ואכן את צריכה לצצוא את הדרך לסגור את העניין עם אבא שלך, אחרת כפי שאמרת זה ימשיך להחליש אותך, השאלה היחידה, האם עימות ישיר הוא שיפתור את העניין, או שהעבודה היא שלך ועלייך.לראות את הטוב בדברים, הוא רק חלק מהעבודה פנימה אתה הצעתי לך לבדוק עם עצמך. ממליצה לך על ספר שנקרא: "אתה יכול לרפא את חייך" של לואיז היי. תמשיכי לגדול, בהצלחה, נעמה

אופירA

New member
מנהל
שאלה של זהות

הצורך בזהות ברורה הוא צורך נפש קיומי כמו הצורך בקבלה ובאהבה, וכל אלו נגזלו ממך בהיעדרו של אביך ללא הסבר וללא דיאלוג. חסר בזהות אב הוא חסר מענה ומציק. לכאורה ההיגיון אומר - מה את צריכה עסק איתו, אם כבר הבנת שהוא חסר אחריות ואגואיסט גדול, שנטש כבר 3 ילדים בעקביות מרשימה. אבל באמת, הנפש אינה יודעת מנוחה בלי שיהיה לה מענה לזהותה ע"י ידיעת זהות מולידיה. ילד זקוק לידיעה מיהו אביו, ומדוע אינו רוצה לאהוב אותו. גם אם התשובה לכך תהיה קשה ומכאיבה, והדיאלוג עם האב יהיה כואב, עדיין זה פותר את תחושת הזהות החיונית, וכדאי למרות החוויות השליליות והכאב הכרוך בתשובות המגיעות מן הדיאלוג עם האב הנוטש. את זה לא מבינה כלל החברה הישראלית, שיצרה מציאות של אמהות חד הוריות מבחירה ולא מכורח, שבטוחות שמספיק שהילד יהיה נאהב ע"י אמא וסבתא ודוד, והוא לא צריך אבא מיותר... (שלא לדבר על 2 הומואים או 2 לסביות שרוצים ילד ל"תא המשפחתי" שלהם... ואינם מבינים איזה חורבן זה בנפש הילד, הזקוק לזהות הורית מסודרת, גם אם מרושעת ונוטשת). פסיכולוג אחד בתפוז עשה ממני קציצות על האמירה הזו, והסית נגדי את פורום אמהות יחידניות, ורדף אותי עד חורמה, עד שויתרתי על נוכחותי בפורומו - מפני שהוא לא מבין את הנקודה הזו. אבל את, שננטשת ע"י אביך שאינו רוצה להכירך, יודעת היטב על מה אני מדברת. את ואחיך רוצים את העימות עם האב, גם אחרי שגיליתם את אופיו וטיבו וגם כאשר אתם יודעים איזה תשובות תקבלו ממנו. וזאת בגלל שאתם דורשים את זכותכם לומר את מה שבליבכם כלפיו - תהא אשר תהא תגובתו. אתם דורשים להודיע לו שאתם צאצאיו, בין אם הוא רוצה ובין אם אינו רוצה להודות בכך. אתם זקוקים לכך בשם הצורך שלכם בתחושת זהות. תזהי את הכעס, ותטפלי בו. תמצאי את הדרך לבטא אותו. תתייעצי עם בעל מקצוע ותלמדי לבנות את החלק החסר הזה שבך, ולהשלים אותו ככל שאפשר. הייתי מחפשת את כתובת האב עפ"י תעודת זהות, וכותבת לו מכתב. בשביל הצורך הזה בתוכך.

L1n

New member
לאופירA

אני יודעת בדיוק איפה הוא גר.. ידעתי את זה כל החיים. הייתי שנה אצל פסיכולוגית וזה ממש לא עזר לי, אני בטוחה שהוא לא יקרא את המכתב. אמא שלי נפגשה איתו כשהייתי קטנה ונתנה לו כמה תמונות שלי והוא זרק אותם על הריצפה ולא היה מוכן להסתכל. ככה שהפתרון היחיד זה לפגוש אותו. הבעיה היא שהוא לא גר יותר בארץ ואף אחד לא יודע אם הוא יחזור. כי ככל הנראה לא ממש אכפת לו מהמשפחות שלו ואני לא אתפלא אם הוא יעזוב גם אותם וימצא לו משפחה חדשה. את צודקת לגמרי בקשר לזהות ברורה.... יש בי כל מיני דברים שמפריעים לי, וממה שאני שמעתי שגם הוא כזה ואם אני אדע מי הוא אולי אני אדע יותר על עצמי... ואולי לא. מי יודע אם גנים באמת עוברים ככה.. יכול להיות שאני רוצה שהוא פשוט יודה בכך שהוא חסר לב, בן אדם רע ואנוכי. אולי באמת להיוודע זה מה שיעזור לי לעבור הלאה. אבל גם מפחיד אותי שאם הוא יודה ויביע חרטה ושאני אסלח לו... מסקרנות של מה זה אבא .. איך ההרגשה כשיש דמות כזאת בחיים. אז כרגע אין לי פתרון ואני מבולבלת.

shana86

New member
גם אני לא מכירה את אבא שלי...

ההורים שלי נפרדו כשאמא שלי הייתה בהריון ו"אבא" שלי לא שמר על קשר... יותר נכון, התעלם לחלוטין. אני לא מכירה אותו, לא פגשתי אותו, הוא לא התעניין בי אף פעם למרות שהוא ואמא שלי נפגשים פעם בכמה חודשים. הוא יכול מצוא אותי ולתקשר איתי אבל הוא בוחר שלא, לא מסתדר לו כנראה עם המשפחה האחרת. את האמת, לא אכפת לי. הוא צריך לרדוף אחרי ולא להיפך. אני בת 22, בחורה חביבה, חברותית, חכמה ושמחה וזה שהוא בחר להחמיץ את זה, בעיה שלו! למה אני צריכה להתאמץ לפגוש את מי שהתעלם ממני כל חיי? אני, מבחינתי, לא רואה בו הורה. הוא לא השפיע עליי משום בחינה כי הוא לא מכיר אותי. מה הוא נתן לי, אף יפה? מי שלא מבין מה את שווה, לא שווה בעצמו! הוא לא גידל אותך, הוא לא מכיר אותך... אין לך מה להיפגע ממישהו כזה. אשמח לדבר איתך

מקווה שאת השם שלו את יודעת

שלא יווצר מצב בו תפגשי באחים למחצה שלך יתפתחו יחסי אהבה בניכם ורק ואז תדעי שאתם אחים למחצה רק בשביל הקטע הזה שווה שתדעי מהם האחים למחצה שלך וגם שתדעי מי החצי השני של הגנים שלך את תצטרכי את זה פעם אם תרצי להתחתן ע"פ דת ישראל

L1n

New member
:)

אני מבינה אותך לגמרי... אבל אני גדלתי כבת יחידה ואין לי משפחה אחרת חוץ מאמא שלי, סבתא שלי ועוד קצת קרובי משפחה שהם לא ממש קרובים. אין לי דוד או בני דודים... אז ליצור קשר עם המשפחה שלו היה שווה את הכל. יש לי עכשיו אח מקסים שאני ממש אוהבת והוא אותי. רק בשביל הידיעה שיש לך מישהו קרוב (קרבת דם ונפש) כבר עושה אותך מאושרת. אני לא יודעת אם יש לך אחים או אחיות אבל מי שגדל לבד לא יכול לתאר לך את ההרגשה של לפגוש מישהו שדומה לך. מישהו שיהיה בחתונה שלך, או בכל מקום אחר... לא הבנתי משהו במה שרשמת... אמא שלך נפגשת איתו כל כמה חודשים.. בשביל מה?? לדעתי זו התעללות נפשית בך.. או שאולי הוא כן מתעניין בך בפגישות האלה אבל קשה לו להתמודד עם ניתוק של 22 שנה. זה מה שאני גם רוצה לברר... אם אבא שלי התעניין בי איי פעם..אם יש בו צלם אנושיות. ואת צודקת.. אין סיבה להיפגע אבל זה גם משהו בלתי נמנע.לצערי.
אבל יהיה בסדר
מה שלא הורג מחשל

shana86

New member
עוד משהו משותף

גם אני ילדה יחידה, אין לי אחים ואחיות. אמא ואני זה כל המשפחה. אמא שלי פוגשת אותו בלית ברירה בגלל העבודה וחוץ מזה אני לא רואה שיש לזה קשר אליי. הוא לא נחשב בעיניי... שמחה בשבילך שמצאת לך אח

למעלה