חידת מקום.

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
חידת מקום.

חידת מקום.
מלכתחילה, הגשר שבתמונה נחשד בעיניי כגשר רכבת. לאחר שבדקתי עם פרופ' מלינג ("בהחלט אפשרי") ופתחתי מפת סימון שבילים, הנחתי התבררה כנכונה. בנוסף, סמוך לגשר זה נמצא רמז נוסף שאכן מדובר בגשר רכבת. טוב, לאחר דברים אלה יש לכם כיוון והחידה הופכת לקצת פחות קשה. נא לציין בבקשה מיקום מדויק!

אורי404

New member
אזור המסילה המזרחית?

חידת מקום.
מלכתחילה, הגשר שבתמונה נחשד בעיניי כגשר רכבת. לאחר שבדקתי עם פרופ' מלינג ("בהחלט אפשרי") ופתחתי מפת סימון שבילים, הנחתי התבררה כנכונה. בנוסף, סמוך לגשר זה נמצא רמז נוסף שאכן מדובר בגשר רכבת. טוב, לאחר דברים אלה יש לכם כיוון והחידה הופכת לקצת פחות קשה. נא לציין בבקשה מיקום מדויק!
אזור המסילה המזרחית?
אלך מהכלל אל הפרט: האם אזור המסילה המזרחית לוד-חדרה מזרח או אחת מהשלוחות הישנות מהמסילה המזרחית?
באופן ספציפי יותר, אולי אזור ראש העין-לוד בתוואי השונה מעט מהתוואי הקיים כיום. עוד אפשרות במסילה המזרחית היא בין אזור תחנת אייל/קלקיליה לאחיטוב.

בועז ל

New member
יש משהו בדבריך. נסה להיות ממוקד יותר, אורי.

אזור המסילה המזרחית?
אלך מהכלל אל הפרט: האם אזור המסילה המזרחית לוד-חדרה מזרח או אחת מהשלוחות הישנות מהמסילה המזרחית?
באופן ספציפי יותר, אולי אזור ראש העין-לוד בתוואי השונה מעט מהתוואי הקיים כיום. עוד אפשרות במסילה המזרחית היא בין אזור תחנת אייל/קלקיליה לאחיטוב.
יש משהו בדבריך. נסה להיות ממוקד יותר, אורי.

נתנאל531

Well-known member
זה לא נחל תאנים

בועז, בנחלים יש את המומחים פה
ביניהם "עמית מהשרון".
אולי זהו נחל אלכסנדר או אחד ממקורותיו (נחל שכם או נחל התנאים).
זה לא נחל תאנים
שהגשר שלו רחב בהרבה, ומסתבר שגם לא נחל שכם, שגם הוא רחב יחסית.

בועז ל

New member

זה לא נחל תאנים
שהגשר שלו רחב בהרבה, ומסתבר שגם לא נחל שכם, שגם הוא רחב יחסית.

down under

New member
גשר הרכבת מעל נתיבי איילון באזור מחלף ההלכה

חידת מקום.
גשר הרכבת מעל נתיבי איילון באזור מחלף ההלכה
שהיה תקף עד שלהי שנות ה-80?

סתם, סתם, ברור שלא.

אבל אכן היה גשר של הרכבת מעל רח' ההלכה של ת"א (כיום רח' שלמה גורן) שהופך לביאליק של ר"ג.
המכוניות נסעו בגשר ביילי עלוב עם מעקות ברזל עצומים בנתיב לכל כוון, והרכבת היתה כ-4 עד 5 מ' מעל הכביש הזה.
נתיבי האיילון שהתחילו/הסתיימו במחלף ההלכה (עד אמצע שנות ה-80, ב-88' או 89' האריכו אותם עד לשד' רוקח) היו כ-20 עד 50 מ' מזרחית למסילה העיקרית של מדינת ישראל
שהגיעה עד לקטע הצפוני של תחנת סבידור הישנה, כיום כ-10 מ' צפונית לכספומט שמאחורי המזנון של אורי מנחם.

אורי404

New member
אם כך, היכן זה צולם? איפה המומחים?

חידת מקום.
יש לא מעטים עם היכרות רבה של ישראל בכלל ושל אזורים, בעבר או בהווה של הרכבות בפרט.
איפה הם
?

בועז ל

New member
הנה הפתרון שלך, אורי.

יש לא מעטים עם היכרות רבה של ישראל בכלל ושל אזורים, בעבר או בהווה של הרכבות בפרט.
איפה הם
?
הנה הפתרון שלך, אורי.
מראה מצִדה האחר של הסוללה. עכשיו הזיהוי פשוט יותר.

טנק2

New member
אין לי מושג במסילה המזרחית, אבל יש לי השערה

עיקול של כבישים באזור הזה (עמק חפר) שברקע יישוב, יכול להבצע בשני מקרים: ליד גן יאשיה/ על כביש 581 והמשך הכביש לאומץ.
אני לא בטוח מה התוואי המדויק של הרכבת באזור זה, אולם ליד גן יאשיה יש בית עלמין שנקרא "בית קברות המסילה לחסרי דת" או דבר דומה, ולידו שדרות עצים ליד מבצר קאקון. לכן אני מהמר על גן יאשיה (וזה היישוב שרואים ברקע) ומכיוון שהעיקול שמאלה והיישוב משמאל, מדובר על גשר שנמצא מעט דרום מזרח (על הכביש-5803) מהכניסה ליישוב גן יאשיה.
נ.ב: לאחר בירור במפה התברר שעבר שם יובל של נחל אלכסנדר, וזהו המקום היחיד באזור שבו יש את השילוב נחל+יישוב+עיקול+כביש צר עם נתיב אחד(במקומות אחרים-נחל חביבה/חדרה, אין עיקול תואם בכביש)

בועז ל

New member
יפה מאוד!

עיקול של כבישים באזור הזה (עמק חפר) שברקע יישוב, יכול להבצע בשני מקרים: ליד גן יאשיה/ על כביש 581 והמשך הכביש לאומץ.
אני לא בטוח מה התוואי המדויק של הרכבת באזור זה, אולם ליד גן יאשיה יש בית עלמין שנקרא "בית קברות המסילה לחסרי דת" או דבר דומה, ולידו שדרות עצים ליד מבצר קאקון. לכן אני מהמר על גן יאשיה (וזה היישוב שרואים ברקע) ומכיוון שהעיקול שמאלה והיישוב משמאל, מדובר על גשר שנמצא מעט דרום מזרח (על הכביש-5803) מהכניסה ליישוב גן יאשיה.
נ.ב: לאחר בירור במפה התברר שעבר שם יובל של נחל אלכסנדר, וזהו המקום היחיד באזור שבו יש את השילוב נחל+יישוב+עיקול+כביש צר עם נתיב אחד(במקומות אחרים-נחל חביבה/חדרה, אין עיקול תואם בכביש)
יפה מאוד!
אכן, אכן, אכן ואכן.
גשרון הרכבת אכן נמצא על נחל יכון (הגשרון מסומן ע"ג המפה) שהנו אחד מיובליו של נחל אלכסנדר. הכביש הוא אכן כביש מס' 5803, הישוב הוא אכן גן יאשיה, האתר שמרמז על כך שמדובר במסילה המזרחית הנו אכן בית קברות המסילה. כאחד שהודיע על כך שאין לו מושג על המסילה המזרחית, מתגלה שדווקא יש לו מושג רב על סביבתה.

טנק2

New member
בסך הכל הסתכלתי במפה...:)

יפה מאוד!
אכן, אכן, אכן ואכן.
גשרון הרכבת אכן נמצא על נחל יכון (הגשרון מסומן ע"ג המפה) שהנו אחד מיובליו של נחל אלכסנדר. הכביש הוא אכן כביש מס' 5803, הישוב הוא אכן גן יאשיה, האתר שמרמז על כך שמדובר במסילה המזרחית הנו אכן בית קברות המסילה. כאחד שהודיע על כך שאין לו מושג על המסילה המזרחית, מתגלה שדווקא יש לו מושג רב על סביבתה.
בסך הכל הסתכלתי במפה...:)
אני לא יודע יותר מזה (הפעם האחרונה שביקרתי במבצר קאקון הייתה לפני 5 שנים לפחות)

בועז ל

New member
קדימון ל"שבתשתיות"

קדימון ל"שבתשתיות"
עוד ועוד פינות חדשות התגלו לי היום בסיור שערכתי בתחנת האומה. נדרשו לי למעלה משעתיים של הליכת שתי וערב, מהקומות העליונות ועד לתחתית פיר המעליות.
הבשורה הגדולה שמגיעה מהתחנה מופיעה בתמונה: פריצתו, בתחילת השבוע שעבר, של פיר הדרגנועים.

בשורה נוספת וקצת פחות גדולה: בגילי הקשיש אני עדיין מסוגל לרדת ולטפס חזרה 19 קומות של אוויר מאובק, טחוב ומעופש, כפי שמציעה תחנת האומה מבלי להתעלף.

itamo

New member
האם יהיה מדובר בדרגנוע אחד ארוך ?

קדימון ל"שבתשתיות"
עוד ועוד פינות חדשות התגלו לי היום בסיור שערכתי בתחנת האומה. נדרשו לי למעלה משעתיים של הליכת שתי וערב, מהקומות העליונות ועד לתחתית פיר המעליות.
הבשורה הגדולה שמגיעה מהתחנה מופיעה בתמונה: פריצתו, בתחילת השבוע שעבר, של פיר הדרגנועים.

בשורה נוספת וקצת פחות גדולה: בגילי הקשיש אני עדיין מסוגל לרדת ולטפס חזרה 19 קומות של אוויר מאובק, טחוב ומעופש, כפי שמציעה תחנת האומה מבלי להתעלף.
האם יהיה מדובר בדרגנוע אחד ארוך ?
או שבכל חלק משופע יהיה דרגנוע נפרד ויהיה צריך לעבור ביניהם ברגל בחלק האופקי ?

itamo

New member
זה לא יהיה קצת מעצבן להחליף דרגנועים בירידה ?

שלושה דרגנועים.
זה לא יהיה קצת מעצבן להחליף דרגנועים בירידה ?
יש מטרה להחלפת הדרגנועים, יהיה משהו שבשבילו הנוסעים ירצו לרדת באמצע, במקום פשוט לרדת בצורה חלקה ורציפה עד לרציפים ?

מצב
הנושא נעול.
למעלה