חידה מצויינת לטובים מביניכם

Cosmo777

New member
חידה מצויינת לטובים מביניכם

לכבוד הפתיחה של הפורום אני רוצה להציג בפניכם את החידה הבאה (תמונה מצורפת). נו.. הצלחתם לפתור כבר? Cosmo!

swirrrly

New member
יש לי רעיון!

משהו שקשור לזה שמרחק זה גובה ואז נוצרת שם זוית של 90 ואז יש כל מיני משפטים מעצבנים על משולש ישר-זוית?

swirrrly

New member
אה!!!

אני יודעת איך לחשב חלק מהרצפה: משפט פיתגורס, נכון? כי ניצב בריבוע ועוד ניצב ברבוע שוה ליתר ברבוע נכון? אז יוצר ש... חלק מהרצפה זה שורש 3??

swirrrly

New member
אופס!@

התלבלבתי.... טוב, לא נראה לי שאני יודעת מספיק, כי זה לא 2 מטר זה פחות... בטח תתקעו לי קוסינוס וכאלה, ואני לא למדתי...

זה החלק הקל, את השאר צריך

לחשב עם האלכסון האדום ו- X-3^2 יש איזה משפט של תלס למשהו עם מקבילים

idan207

New member
אף אחד לא אמר שזה חדר עם תקרה...

חייב להיות לזה פתרון... משום מה יש לי הרגשה שחסר איזה נתון. קוסמו, פתרת את זה? (או לפחות אתה יודע את הפתרון?)

idan207

New member
במחשבה שניה...

לא חייב להיות לזה פתרון... די! אני מיואש

La Gamba

New member
זה קשה

אבל אם אני לא טועה, זה תלוי בעיקר באנליטית לא? B מתחיל בראשית הציריפ זו נק´ אחת. נק´ שניה היא X,Y, עושים משוואת מרחק (B=3), ומבודדים את X. ועושים משוואת ישר עם פרמטר Y עכשיו A מתחיל בנק´ X,0, ומסתיים בנק´ 0,Z. עושים משוואת מרחק, ומבודדים את X, כך שעושים משוואת ישר עם Z. משווים את Y עם Z, ומבודדים את Z. מוצאים את נק´ החיתוך, בעזרת שני המשוואות עם פרמטר Y. לאחר שמקבלים נק´ פרמטרית, מגלים שערך ה-Y של הנק´ הוא אחד. ואם אני לא טועה מגלים את X, שזהו אורך הרצפה. איפושהו אניטועה או ששכחתי משהו, אבל תרשמו לפניכם את השעה, ואת העובדה שהכל תיאוריטי, ואת עצם העובדה שאני בט´.

Me¥tal

New member
עוד לא למדתי אנליטית...

אבל מעל לשעתיים אני מנסה לפתור את זה עם גיאומטריה רגילה, ויש לי פה חישובים ארוכים שלא יאומנו -- ולא הגעתי לכלום. אני מדמיינת את החיוך הזדוני של כותב החידה שיגיד שאין פיתרון וסתם עבדתי כל כך קשה...

s0uljacker

New member
אין שום סיבה בעולם

שניתן יהיה לפתור באנליטית ולא בדמיון ופרופורציות לא מפעילים סתם את התותחים הכבדים!

Me¥tal

New member
הגעתי לשלוש משוואות ענקיות...

חסרה לי אחת, כי יש לי ארבעה נעלמים...

arcsinus

New member
תשובה ל Cosmo77 .

במידה ועדיין יש לך שאלות לגבי הפתרון, שאל בבקשה. 5 5 5 5 5

Me¥tal

New member
הגעתי עד לאיפשהו באמצע...

הסתבכתי עם זה יותר מדי, אבל עשיתי בערך מה שאתה עשית, עד שהתייאשתי.

למעלה