חולדאי: "תם עידן הרכב הפרטי

מצב
הנושא נעול.

יניבל1

New member
אתה מצפה שראש עיר
יכפה על בעלי דירות לא לגבות שכר דירה כאוות נפשם? באיזו זכות? אתה מדבר פה על משטר קומוניסטי עבש ואפלולי. בכל הערים הגדולות בעולם יקר מאוד לגור בשכירות שם. ניו יורק, קרי מנהטן, יקרה הרבה יותר מברוקלין (שגם היא ניו יורק) ובטח ובטח מאשר ערי ניו ג'רזי הגובלות בניו יורק סיטי. כנ"ל לונדון, פאריס, מדריד וכל כרך גדול ומצליח. היו תקופות, בין סוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-80, כמעט 15 שנה שהיתה בריחה עצומה מהעיר. מכמעט 400,000 תושבים באמצע שנות ה-60 הפכה העיר להיות רק עם 330,000 תושבים בשנת 83' או 84'. שלמה להט, צ'יץ', היה בין הגורמים שהעלו את קרנה של העיר בעיני הצעירים (ראה סרטים כמו 'דיזנגוף 99' שנעשו בזמן היותו ראש עיר), דבר שמשך בעיקר צעירים בשכר דירה לחזור למרכז העיר ואפילו זוגות עם ילדים. שוב, מעל ל-95% מתושבי העיר לא מתעניינים דוקא באומני שוליים. גם אם לא תהיה תרבות שוליים העיר לא תתמוטט ולא תהיפך לסתם עיר אפרורית. ממש לא.
"מעל ל-95 אחוז"? עשית סקר?
כי רובע מרכז העיר תופס חלק גדול מאד ממנה, וכל מי שגר שם כן אוהב את האופי שלה , זה שאתה וחולדאי כל כך בזים לו . אני לא דורש מהעיריה לכפות שום דבר על אף אחד , אבל כן אפשר לסבסד וכן אפשר להקציב שכונות מיוחדות לצעירים , אפשר לעשות המון דברים , אבל למה לאחד כמו חולדאי לעשות את זה בכלל , איזה אינטרס יש לו מכל זה.

down under

New member
הולכת ומתמעטת
מוזיקאים בורחים/לא באים מלכתחילה בגלל שכר דירה מטורף מועדונים נסגרים כל יומיים לייבלים נסגרים כל יומיים העיריה מסרבת לתת פרסים לאמנים אך ורק בגלל דיעותיהם הפוליטיות אתה באמת מצפה שמי שידאג לתרבות בעיר זה בן אדם שמכר את מוזיאון תל אביב לסמי עופר
עיריה באמת לא צריכה לתת פרס לאומנים
אשר שוללים את עצם הזכות של המדינה להתקיים כמדינת ישראל. מי שהוא אנטי ציוני שלא יצפה לקבל פרסים מהממסד הציוני. זה לא שהעיריה סרבה לתת פרס לאומן כי הוא הצביע למפלגה שהיא לא בקואוליציה העירונית. לא. אומן שמתבטא נגד מדינת ישראל, לא נגד ממשלת ישראל אלא נגד עצם הגוף הזה שנקרא מדינת ישראל שילך לעזאזל. פרס מהמדינה או מעיריה שחלק נכבד מתקציבה מגיע מתקציב המדינה הוא לא צריך לקבל.

יניבל1

New member
עיריה באמת לא צריכה לתת פרס לאומנים
אשר שוללים את עצם הזכות של המדינה להתקיים כמדינת ישראל. מי שהוא אנטי ציוני שלא יצפה לקבל פרסים מהממסד הציוני. זה לא שהעיריה סרבה לתת פרס לאומן כי הוא הצביע למפלגה שהיא לא בקואוליציה העירונית. לא. אומן שמתבטא נגד מדינת ישראל, לא נגד ממשלת ישראל אלא נגד עצם הגוף הזה שנקרא מדינת ישראל שילך לעזאזל. פרס מהמדינה או מעיריה שחלק נכבד מתקציבה מגיע מתקציב המדינה הוא לא צריך לקבל.
בדיוק
העיריה מוכנה לממן אך ורק אם אתה עומד בתנאים שלה במקרה הנ"ל אתה חייב ליהות בעד צהל ולשיר ביחד איתנו את ההימנון,ולעמוד מסודר ולא לפספס חלילה אף מילה בשיר! ולהתרגש ממילות השיר! כן ממש תתרגש! אין דמעות אין פרס חמודילה !

down under

New member
בדיוק
העיריה מוכנה לממן אך ורק אם אתה עומד בתנאים שלה במקרה הנ"ל אתה חייב ליהות בעד צהל ולשיר ביחד איתנו את ההימנון,ולעמוד מסודר ולא לפספס חלילה אף מילה בשיר! ולהתרגש ממילות השיר! כן ממש תתרגש! אין דמעות אין פרס חמודילה !
אתה מגזים ומשקר!!!
היא לא דרשה זאת ואתה יודע טוב מאוד שהעיריה לא דרשה זאת. לאדם אין זכות להיות אנטי ציוני ולהתנגד לעצם זכות הקיום של מדינת ישראל. זה בדיוק כמו להיות אנטישמי. וכמו שאתה לא היית מצדיק אנטישמי או לא היית מסכים שמדינת ישראל או עירית ת"א יתנו פרס לאומן כהניסט שתומך במוות לערבים, כך אין לצפות שמי שהוא אנטי ישראלי יקבל פרס מאיזה גוף ישראלי. ועירית ת"א היא גוף ישראלי.

יניבל1

New member
אתה מגזים ומשקר!!!
היא לא דרשה זאת ואתה יודע טוב מאוד שהעיריה לא דרשה זאת. לאדם אין זכות להיות אנטי ציוני ולהתנגד לעצם זכות הקיום של מדינת ישראל. זה בדיוק כמו להיות אנטישמי. וכמו שאתה לא היית מצדיק אנטישמי או לא היית מסכים שמדינת ישראל או עירית ת"א יתנו פרס לאומן כהניסט שתומך במוות לערבים, כך אין לצפות שמי שהוא אנטי ישראלי יקבל פרס מאיזה גוף ישראלי. ועירית ת"א היא גוף ישראלי.
לא משקר אלא סרקסטי
בקשר לדבריך יש מרחק גדול בין אנטישמיות, שהיא לא חוקית (מהיותה מסיתה כנגד קבוצת אנשים) לבין ביקורת על המדינה . כל המהות של חופש ביטוי זה לקבל את כל הדעות שבחוק, גם אם הן מעצבנות אותנו . גם אני לא מתשגע מהדעות שהביע אותו אמן , אבל מקום שמתיימר ליהות נאור לא מפלה אנשים על סמך דעותיהם . הבעיה היא שראש העיר של תל אביב אף פעם לא היה חשוד כנאור גדול.

הולכת ומתמעטת
מוזיקאים בורחים/לא באים מלכתחילה בגלל שכר דירה מטורף מועדונים נסגרים כל יומיים לייבלים נסגרים כל יומיים העיריה מסרבת לתת פרסים לאמנים אך ורק בגלל דיעותיהם הפוליטיות אתה באמת מצפה שמי שידאג לתרבות בעיר זה בן אדם שמכר את מוזיאון תל אביב לסמי עופר
מועדונים נסגרים כל יומיים ונפתחים כל יומיים
על חורבות כל מועדון שנסגר נפתח לפחות אחד במקומו, אם לא שתיים, העסק הזה מאוד נזיל. לייבלים נסגרים בגלל המגמה העולמית שעוברת מקניית דיסקים וסינגלים להורדות MP3 וגם בגלל שבאופן כללי איכות המוזיקה הלכה וירדה עם השנים. זו מגמה עולמית וממש לא אשמת חולדאי! מוזיאון ת"א ע"ש סמי עופר זה סיפור אחר לגמרי...

אורי404

New member
מועדונים נסגרים כל יומיים ונפתחים כל יומיים
על חורבות כל מועדון שנסגר נפתח לפחות אחד במקומו, אם לא שתיים, העסק הזה מאוד נזיל. לייבלים נסגרים בגלל המגמה העולמית שעוברת מקניית דיסקים וסינגלים להורדות MP3 וגם בגלל שבאופן כללי איכות המוזיקה הלכה וירדה עם השנים. זו מגמה עולמית וממש לא אשמת חולדאי! מוזיאון ת"א ע"ש סמי עופר זה סיפור אחר לגמרי...

אורי404

New member
אני רשמתי רשימה ארוכה מאוד של מעשים
של עוּבדות ולא של דיבורים או דיעות או חלומות. יש לך התייחסות לעובדות הרבות שרשמתי? לא ראיתי. יתכן, נניח שאתה צודק ושרון חולדאי לא משקיע בתרבות אלטרנטיבית. יואו, אמאל'ה, הוא לא משקיע בתרבות שוליים. אלוהים אדירים, הוא לא משקיע בתרבות שוליים. היי, הלו, להתעורר. תרבות שוליים בכל העולם היא תרבות שלא מקבלת תמיכה מהממסד. ובכל זאת כבר כמעט 80 שנה שיש תרבות שוליים בת"א. היו תאטראות כבר בתקופת המנדט הבריטי שהיו אנטי ממסדיים. יש להקות רוק ופאנק וזמרי מחאה. רוקיסט או נגן ג'ז או להקת פאנק לא אמורה לקבל תמיכה מאף אחד. הדימוי הרומנטי של אומן רוק הוא של אחד שלא שם זין על שום דבר ולא מתקיים מקצבה ממסדית כלשהי. ואגלה לך סוד קטן. מעל ל-95%, סליחה, מעל ל-98.5% מתושבי המדינה כמו גם 98% מתושבי תבל ומלואה כולם, לא מתעניינים באותה תרבות שוליים אנטי ממסדית. בגלל זה בדיוק היא שוליים. לעתים נדירות, קורה הדבר ולאט לאט אלו מהשוליים מתמרכזים. "מתברגנים" עם או בלי מרכאות כפולות. ואתה יכול להיות רגוע. איש לא יבטל את התרבות הזו שאתה כל כך חרד לה. גם אם מה שאמרת על רון חולדאי הוא נכון, ואני כלל וכלל לא בטוח בזאת, אבל גם אם זה נכון, הוא לא יבטל אותה. והראיה היא שהוא כבר 11 שנה ראש עיר ואותה תרבות שוליים חיה ובועטת.
עובדות נוספות בכל הקשור לתרבות:
בתל אביב מתנהל פסטיבל הפסנתר בכל שנה ויש אירועים באזור גני יהושע. האם אין התקדמות מסויימת, בהשוואה למה שהיה בעבר? אמנם פסטיבל הפסנתר הוא למעלה מעשור, אך בשנים האחרונות הוא מתפתח. ובקשר לאמנים ממסדיים ולא ממסדיים - זה לא מה שהיה, נניח לפני עשור. כיום מוסיקאים ושחקנים, כו פונים לחברות סלולאריות למימון הופעות, הוצאת אלבומים והפצת רינטגונים. הם כן ישתפו פעולה עם אמנים מ"כוכב נולד" וכן יש יותר ויותר הפצת מוסיקה ברשת "ארומה". כך זה עם זמרים ושחקנים שונים, שעל פניו הם אינם ממסדיים והמצב של ממסדי/לא ממסדי השתנה בשנים האחרונות.

עובדות נוספות בכל הקשור לתרבות:
בתל אביב מתנהל פסטיבל הפסנתר בכל שנה ויש אירועים באזור גני יהושע. האם אין התקדמות מסויימת, בהשוואה למה שהיה בעבר? אמנם פסטיבל הפסנתר הוא למעלה מעשור, אך בשנים האחרונות הוא מתפתח. ובקשר לאמנים ממסדיים ולא ממסדיים - זה לא מה שהיה, נניח לפני עשור. כיום מוסיקאים ושחקנים, כו פונים לחברות סלולאריות למימון הופעות, הוצאת אלבומים והפצת רינטגונים. הם כן ישתפו פעולה עם אמנים מ"כוכב נולד" וכן יש יותר ויותר הפצת מוסיקה ברשת "ארומה". כך זה עם זמרים ושחקנים שונים, שעל פניו הם אינם ממסדיים והמצב של ממסדי/לא ממסדי השתנה בשנים האחרונות.
ואופרה בפארק ועוד הרבה דברים אחרים...

שום אוקסימורון ושום נעליים
ברגע שהעירייה משקיעה כסף בתרבות ,שוליים או לא, אותה תרבות לא צריכה לגמול לה בחזרה, היא לא צריכה להתנהל על פי חוקים שהעירייה מכתיבה לה ,היא לא צריכה להשתנות במיל . התפקיד של העירייה זה להשקיע בתחום מסויים בשביל שהוא התפתח , לא בשביל לקבל טובה בחזרה, אנחנו מדברים על תרומה לקהילה לא על עולם העסקים .
ואני חשבתי שמדברים על מעשים ועובדות ולא על
פילנטרופיה וחלומות...

יניבל1

New member
ואני חשבתי שמדברים על מעשים ועובדות ולא על
פילנטרופיה וחלומות...
אאם פילנטרופיה וחלומות מבחינתך
זה להתנגד להעלה מאסיבית של שכר דירה והברחת צעירים איכותים מהעיר למען הבורגנים, אז כן אני מגדיר עצמי כפילנטרופ חולמני

אאם פילנטרופיה וחלומות מבחינתך
זה להתנגד להעלה מאסיבית של שכר דירה והברחת צעירים איכותים מהעיר למען הבורגנים, אז כן אני מגדיר עצמי כפילנטרופ חולמני
מה בין זה לבין מה שכתבת?
גם אני צעיר (לא אני אקבע אם אני איכותי) וגם אני מחפש דיור בר השגה בת"א וזו גם אחת הסיבות שלא הצבעתי לחולדאי... אבל מפה ועד לדרישות כמו תרומה לקהילה, כשלעיר יש עוד הרבה בעיות לפני זה, נראה לי שקצת נסחפנו.

אורי404

New member
מה בין זה לבין מה שכתבת?
גם אני צעיר (לא אני אקבע אם אני איכותי) וגם אני מחפש דיור בר השגה בת"א וזו גם אחת הסיבות שלא הצבעתי לחולדאי... אבל מפה ועד לדרישות כמו תרומה לקהילה, כשלעיר יש עוד הרבה בעיות לפני זה, נראה לי שקצת נסחפנו.
הבעיה של דיור לצעירים היא מן בעיה לאומית
זה קיים גם בערים רבות אחרות.

אורי404

New member
תמיכה ממסדית בתרבות שוליים זו סתירה פנימית
זה ממש אוקסימורון. הרי בכך היא תיהפך לממסדית, והיא הרי לא ממסדית, היא, כפי שאמרת, שוליים. וכתושב ר"ג אני יכול להעיד שחולדאי עשה המון דברים. כל שיפוץ נמל ת"א, התחיל בתקופתו. עד תקופתו זה היה אזור הרוס, מוזנח רק עם מעט דיסקוטקים ובעיקר המון חנויות לסניטציה ולציוד צלילה. כיום הנמל הוא אחד מפניני החן של העיר ת"א. שיפוץ מדרון יפו, שיפוץ רח' אבן גבירול שהפך להיות פשוט רחוב יפה. מלא מלא ככרות (מעגלי תנועה) בדרום העיר, במרכז העיר, בשכונות הצפון. הארכת הטיילת לחוף תל ברוך, תאורה דקורטיבית בטיילת הזו. הארכת הטיילת מאזור מגדל האופרה לכוון יפו. תוך כדי סלילת שבילים הן להולכי רגל והן לרוכבי אופניים תוך כדי התקנת תאורה דקורטיבית. הארכת פארק הירקון לכוון מזרח עד לקצה המזרחי של שכונת רמת החי"ל. העברת בתי המושבה שׂרונה ב-50 מ' דרומה על מנת להרחיב את רח' קפלן. בנוסף רח' קפלן עבר מתיחת פנים יפה ע"י אדריכלות נוף מוצלחת. שבילים לאופניים בכל השדרות. הקצאת נתיב על חשבון המכוניות הפרטיות למען רוכבי האופניים ברחובות משה דיין ויצחק שדה. פינוי מגרש אוסישקין. הקמת המבנה היפה לידו של מרכז הספורט הימי (חתירה ושיוט). שיפוץ ואדריכלות נוף בשד' נורדאו בחלק בין בן יהודה והירקון. שיפוץ תחנת הרכבת הראשונה בארץ היא תחנת יפו. שיתוף פעולה בנוגע לרכבת הקלה בדרום העיר, קרי בתפר בין בת ים ליפו ובתוך יפו והכנת הרחוב ללא שם (היכן שהיתה מסילת הרכבת ההיסטורית) בתור מסלול לרכבת הקלה בתוך דרום ת"א (צפונית לבית רומנו). שיפוץ מבנה תיאטרון הבימה. מעבר תיאטרון הקאמרי למשכנו במשכן אומניות הבמה. עידוד מעבר משרדים לבנייני משרדים במקום שיהיו בתוך דירות מגורים. עד לפני כ-10 שנים היו המון, אבל המון רופאים, עורכי דין, רואי חשבון, עמילי מכס, יועצים ארגוניים, אנשי יחסי ציבור ושאר בעלי מקצועות חופשיים שהיו להם משרדים בעצם בדירות מגורים. העיריה התעקשה על כך שהם יעברו למגדלי משרדים באזור האיילון או בסיטי של ת"א או ברמת החי"ל, ככה שהתפנו בפועל כמה אלפי דירות בשנים האחרונות. בין היתר מגדל עזריאלי המרובע לא קבל אישור להיות כולו מלון או מלון דירות על מנת שיקצו חלקים נכבדים ממנו למשרדים.
בהחלט. בדברים אלה הללו חולדאי ראוי לשבח.

יניבל1

New member
בהחלט. בדברים אלה הללו חולדאי ראוי לשבח.
תשימו לב
שDOWN UNDER התייחס למהלכים שקראו באיזורים שנמצאים מחוץ למרכז תל אביב, שהוא החלק החשוב בתל אביב, וזה שמגדיר אותה כתל אביב . פארק הירקון? גם ברמת גן יש אחד כזה,טיילת? יש גם בבת ים , נתניה ועוד הרבה מקומות , נמל הומו מקומות בילוי? המרינה בהרצליה המבנה היחיד שהוא הזכיר ששיך למרכז העיר זה תיאטרון הבימה , ואיזה שינוי באמת , לקחת תיאטרון מצליח(ומאד ממסדי אגב) ולהפוך אותו לפיל לבן .

אורי404

New member
תשימו לב
שDOWN UNDER התייחס למהלכים שקראו באיזורים שנמצאים מחוץ למרכז תל אביב, שהוא החלק החשוב בתל אביב, וזה שמגדיר אותה כתל אביב . פארק הירקון? גם ברמת גן יש אחד כזה,טיילת? יש גם בבת ים , נתניה ועוד הרבה מקומות , נמל הומו מקומות בילוי? המרינה בהרצליה המבנה היחיד שהוא הזכיר ששיך למרכז העיר זה תיאטרון הבימה , ואיזה שינוי באמת , לקחת תיאטרון מצליח(ומאד ממסדי אגב) ולהפוך אותו לפיל לבן .
אז זה יפה, שסוף-סוף מצאו העיריות לנכון
להשקיע בפארקים ובטיילות. אמן ונראה עוד התפתחות. בתל אביב, אני מצפה בכיליון עיניים לפתיחה של טיילת תל ברוך מאזור נמל תל אביב לאזור תל ברוך וכן הארכה וחיבור עם הרצליה. בקשר להשקעה בתיאטרון "הבימה" - אילולא ההשקעה, הייתה טענה, שהעירייה מזניחה התרבות.

יניבל1

New member
אז זה יפה, שסוף-סוף מצאו העיריות לנכון
להשקיע בפארקים ובטיילות. אמן ונראה עוד התפתחות. בתל אביב, אני מצפה בכיליון עיניים לפתיחה של טיילת תל ברוך מאזור נמל תל אביב לאזור תל ברוך וכן הארכה וחיבור עם הרצליה. בקשר להשקעה בתיאטרון "הבימה" - אילולא ההשקעה, הייתה טענה, שהעירייה מזניחה התרבות.
אתה לא מבין את הפואנטה
ראש העיר של תל אביב צריך להשקיע בראש ובראשונה במה במיחד את העיר הזאת ,כלומר בית מקדש לתרבות ואמנות ששואב אליו אנשים מכל הארץ , זה תל אביב לפני הכל, לפני הטיילת,לפני הפרקים , לפני סימטאות יפו העתיקה .

down under

New member
אתה לא מבין את הפואנטה
ראש העיר של תל אביב צריך להשקיע בראש ובראשונה במה במיחד את העיר הזאת ,כלומר בית מקדש לתרבות ואמנות ששואב אליו אנשים מכל הארץ , זה תל אביב לפני הכל, לפני הטיילת,לפני הפרקים , לפני סימטאות יפו העתיקה .
אתה פשוט טועה ובענק
לא טועה בגדול אלא טועה ובענק. ראש עיר של 400,000 ובפועל מעין ראש עיר לכמליון תושבי גוש דן הגרעיני (ר"ג, ב"ב, גבעתיים, חולון ובת ים) לא אמור לדאוג למשהו שמעסיק בקושי 4,000 איש. הוא צריך לדאוג למה שמעסיק את כל האוכלוסיה הזו. גם תרבות, גם מוזיאונים, גם פארקים, גם חניה, גם תח"ץ, גם בריאות, גם חינוך, גם גינון ציבורי, גם ביוב וסניטציה. תל אביב היא עיר של כולם ולא של אנשי הברנז'ה בלבד.

אתה פשוט טועה ובענק
לא טועה בגדול אלא טועה ובענק. ראש עיר של 400,000 ובפועל מעין ראש עיר לכמליון תושבי גוש דן הגרעיני (ר"ג, ב"ב, גבעתיים, חולון ובת ים) לא אמור לדאוג למשהו שמעסיק בקושי 4,000 איש. הוא צריך לדאוג למה שמעסיק את כל האוכלוסיה הזו. גם תרבות, גם מוזיאונים, גם פארקים, גם חניה, גם תח"ץ, גם בריאות, גם חינוך, גם גינון ציבורי, גם ביוב וסניטציה. תל אביב היא עיר של כולם ולא של אנשי הברנז'ה בלבד.
וגם ובעיקר לאיזורים החלשים יותר בעיר כמו שכ'
הדרום, המזרח ויפו, הרבה לפני שהוא משקיע במרכז העיר ובצפונה.

down under

New member
תשימו לב
מה לעשות ורון חולדאי הוא ראש עיר של 400,000
איש ולא רק של 4,000 איש, שזה, בהגזמה פראית כלפי מעלה, כמות אנשי הברנז'ה התרבותית ואנשי תרבות השוליים האוונגרדיסטית בכל הארץ (ולא לשכוח שיש מעט כאלו מתוכם בירושלים, ככה שנשארנו עם 3,500 בלבד בת"א). שים לב, זה אחוז אחד (במספרים 1% בלבד) מסך כמות התושבים. בתור ראש עיר במטרופולין הוא צריך לדאוג לחזות העיר, למקומות תעסוקה שימשכו יוממים משאר חלקי הארץ. הוא צריך לדאוג למערכת החינוך, הוא צריך לדאוג לביוב, הוא צריך לדאוג לתאורת רחוב בכל אלפי רחובות הכרך הגדול. הוא צריך לדאוג שתהיה תחבורה ציבורית בעיר (ולפחות לעניין הרכבת הקלה בדרום הוא מסייע ולא שם "מקלות בגלגלים" כמו שהוא עושה לגבי הרכבת באבן גבירול). ראש עיר צריך לעשות גם פארקים יפים. הלכת פעם ביום ששי או שבת בפארק הירקון? אני עושה שם המון ריצות והליכות. בשישישבת ממוצעים יש בפארק הירקון משהו כמו 30,000 עד 50,000 איש. מה, לכל הרוחות, אתה מצפה ורוצה שהוא יעשה בדיוק עם מרכז העיר?

מצב
הנושא נעול.
למעלה