חדשה כאן

חדשה כאן

1. איזה ספר אתם קוראים עכשיו? "ספר הצחוק והשיכחה" מאת מילן קונדרה. התאהבתי בסופר לפני כשנה, קראתי את "הקלות הבלתי נסבלת של הקיום" ומאז מחפשת כל מילה כתובה שלו. 2. איזה ספרים אהובים עליכם במיוחד? ולמה? בתור ילדה ותיכוניסטית אהבתי מאוד את "האלכימאי", כחיילת את "אם יש גן עדן" שיצא לאור לקראת סוף שירותי הצבאי וגם את "שואה שלנו" שהגיע לידי בטעות וייחלתי שלא ייגמר. "אשתו של הנוסע בזמן" הוא ספר שמאוד אהבתי כשכל השאר לא. גם את "מיסטר פיפ" שפתח לי צוהר לעולמו של הגאון דיקנס אהבתי מאוד. 3. איזה ספרים שנחשבים כקלאסיקות אהבתם? "התפסן בשדה השיפון"-ללא ספק התנ"ך על רגל אחת של כל מי שמגדיר עצמו כ"פיטר פן" בעולם המודרני. כל כך אוהבת את הספר הזה. בישראלים- "רומן רוסי" מאת מאיר שלו, וקלאסיקה אמריקאית היא ללא ספק פנג הלבן. הספר בה"א הידיעה על ידידו הטוב של האדם. אהובים עלי גם "מר ורטיגו" של פול אוסטר ו"עפיפונים" של רומן גארי. 4. ואיזה ספרים שנחשבים בעיניכם כזבלונים אהבתם? "ההיסטוריונית", ספר בדיוני לחלוטין על מרדף והתחקות אחרי דרקולה,שפשוט לא יכלתי להניח מהיד כי הוא הזכיר לי את סבא שלי ז"ל (וסיפק ידע גיאוגרפי נרחב ביותר על איזור טרנסילבניה, משם מקורה של משפחתי). בתור מוכרת בחנות ספרים נחשפתי לכל כך הרבה ספרים זבליים שאני כבר לא יכולה לספור :) האחרון שבהם היה "מלכים ג'" של יוכי ברנדס שהפתיע אותי לטובה ברומן מקראי שלא נופל ברמתו מ"האוהל האדום" ו"מעשה תמר". חבל שזה היה עותק קריאה. רציתי לשמור אותו לעצמי. 5. איך אתם בוחרים ספרים? לפי הרגשת ההתעניינות. יש ספרים שרק מקריאת שמם לראשונה עוררו בי רצון עז לקרוא אותם. יש לי סיגנון קריאה מאוד אקלקלטי אבל גם מאוד סלקטיבי. אם התקציר מאחור לא מצליח להדליק אותי- כנראה שזה פשוט לא זה. 6. כמה ספרים אתם קוראים במקביל? משתדלת לקרוא רק ספר אחד, כי אחרת העלילה מתחברת ומתבלבלת לי. אבל אני קוראת כל כך הרבה, שלא פעם קרה שעלילות של ספרים בכל זאת התחברו והתבלבלו לי. כך ש...הבילבול הוא רב. הדרך שמצאתי להתגבר על הבילבול היא פשוט לנהל רשימה מסודרת כרונולוגית של הספרים שקראתי. זה עוזר לי לשמור על קצת סדר בעלילות השונות :) 7. מה הדמות הספרותית שהכי אהבתם? ללא ספק- הולדן קולפילד מ"התפסן". בטוחני שאם היה מדובר בדמות אמיתית היינו מסתדרים טוב למדי, אני והוא. בתור ילדה בילבי בת-גרב הייתה דמות החיקוי שלי. דמות כה חצופה,יקרה ללב ואסרטיבית יותר מדי זמן לא ראיתי. (חוץ ממטילדה!) 8 ואחרון חביב: למטרות סטטיסטיות בלבד - איך הגעתם אל הפורום? האם קראתם בו לפני שהצטרפתם אלינו? הגעתי לפורום ממש במקרה, סתם מתוך תהיה איך וייתכן שיש פורום לאכלני ספרים כפייתים כמוני שאני לא חלק ממנו. אז באתי,חיפשתי,הגעתי,והתייצבתי. נעים מאוד להכיר, לימור. תולעת ספרים אמיתית שמפסיקה למכור ספרים השבוע. וזה קצת עצוב לה

למעלה