חברת רובאסט

הפרבולה1

Well-known member
ניסיתי להבין מה מפתחים בחברת רובאסט של ירון זינגר , מהדוגמאות שהוא נתן בכתבה עושה רושם שמדובר בסה"כ ב QA של תוכנה , שבה מריצים את התוכנה עם קלטים קיצוניים \שגויים כדי לזהות מקרי קצה שבהם התוכנה נותנת פלט לא הגיוני.
אם כך זה דבר מתבקש בכל בדיקת תוכנה ולאו דוקא לתחום של בינה מלאכותית, וכל מתכנת אמור לכתוב קוד שמתמודד גם עם מקרי קצה וקלט שגוי, אז אני לא מבין מה מהפכני במוצר שלו.

מצד שני הוא טוען שמאחורי המוצר עומד מחקר אקדמי פורץ דרך , ואין דבר כזה בעולם, ויתכן שהוא בכוונה נתן דוגמאות פשוטות רק כדי להמחיש לעיתונאי שראיין אותו ולקהל הקוראים מה המוצר עושה , ובפעול המוצר הרבה יותר מתוחכם מרק לבדוק נכונות של קלט.

אם הייתי צריך לנחש, אז משהו מהז'אנר הזה:

BravoMan

Active member
"בינתיים, העובדים שלו מנקים אסלות".
מדהים כמה משפט אחד יכול להטעות - כשקראתי את התקציב, חשבתי שהחברה בצרות או כבר נכשלה, וכשקראתי את התוכן הבנתי שמדובר בגימיק תפעולי.

choo

Active member
התוכנה שלהם עוסקת בתחום של טיוב נתונים. לא ברור אם הם אומרים "יש אנומליה בנתונים - חפש אותה" - או שהם יודעים להצביע על נתונים ספציפיים שהם שגויים.

כמו בכל תחומי הבינה המלאכותית (לא ברור אם הם עוסקים בבינה מלאכותית או במודלים סטטיסטיים או גם וגם) - כשאתה עוסק בבסיסי נתונים מאוד גדולים, קשה לדוג אנומאליות. יש הרבה חברות שעוסקות בתחום האנומאליות (למשל, כל החברות שמתיימרות לנטר לוגים אוטומטית ולזהות מקרים חריגים, כל התוכנות שעוסקות בזיהוי פעולות הונאה במסחר אלקטרוני, וכדומה).

ייקח כמה שנים עד שאפשר יהיה לדעת אם הם שווים משהו, או שהם עוד חברה מהסוג הזה שמתיימרת הרבה אבל מביאה מעט תוצאות (ולא - מכירות בעשרות מיליוני דולרים הן עדיין לא אינדיקציה מספיק טובה, בהעדר התנסות אישית עם התוכנה שלהם).

נ.ב. לא ברור מה הקשר של התוכנה שלם למערכות למידת מכונה - למשל האם הן בודקים גם את תוצאות הלמידה ומפשים את השגיאות דרכן, או רק דרך בסיסי הנתונים שמהווים קלט למערכת הלומדת.

Nuke1985

Active member
נניח מישהו ממציא דרך למיין מספרים שייעילה יותר פי שתיים , כביכול אתה ייכול להגיד "כולה למיין מספרים" אבל זה ייכול להיות רעיון ששווה מיליארדים.

זה לא רק מה אתה עושה אלא איך אתה עושה את זה.

נראה שהוא גם עובד על לזהות קלט לא הגיוני (לדוגמה גיל 1985), אני מניח שאם זה ממש מעניין אותך תוכל לחפש אותו בגוגל scholar ולראות אם הוא כתב משהו (איזה ביסוס תיאורתי). אולי לחפש אם נרשמו פטנטים.

הפרבולה1

Well-known member
נניח מישהו ממציא דרך למיין מספרים שייעילה יותר פי שתיים , כביכול אתה ייכול להגיד "כולה למיין מספרים" אבל זה ייכול להיות רעיון ששווה מיליארדים.

זה לא רק מה אתה עושה אלא איך אתה עושה את זה.

נראה שהוא גם עובד על לזהות קלט לא הגיוני (לדוגמה גיל 1985), אני מניח שאם זה ממש מעניין אותך תוכל לחפש אותו בגוגל scholar ולראות אם הוא כתב משהו (איזה ביסוס תיאורתי). אולי לחפש אם נרשמו פטנטים.
אכן יש לבחור מאמרים מענינים כמו זה Robust Optimization for Non-Convex Objectives מאונוורסיטת הווארד, אולי אקרא אותם אם יהיה לי זמן כוח ורצון ( כנראה בגילגול הבא.... ).

למעלה