חברי הפורום,

Sea Creature

New member
לדעתי זה לא עובד ככה,

סתם קנאות ו-OVER רגשנות על אדם אחר. קצת פרופורציות

xcalibur

New member
פרופורציות?

את קוראת ללהזדיין עם אחרים "פרופורציות"? אני קורא לזה שתלך תחפש מי ינענע אותה קיבינימט. מה הקשר לקנאה בכלל? קנאה מקרבת בין שני צדדים, לא מפרידה ביניהם.

Rיקושט

New member
וודאי אתה יכול להבין שהבעיה

כאן היא אצלך... (ואצלי) כי אתה לוקח סיטואציה של זוג נורמטיבי (מונוגמי) ומכניס עוד צד לעניין ולכן הסיטואציה אצלך הופכת לבגידה על כל משמעותיה ומביאה אותך להגיב כמו שהגבת. אבל במערכת יחסים פתוחה ולא מונוגמית הצדדים לא רואים את אותו צד שלישי או רביעי כבגידה. אני מניח שאפשר לאהוב מישהו\מישהי מבלי להיות רכושני וקנאי.

אני איני רכושנית או קנאית...

לא מזמן אמרתי לאהובי, שאם אי פעם הוא יבגוד בי- שלא ימהר לחתוך. שיבוא לדבר איתי, ושאני לא אוטומטית נפרדת. מבינה את הפיתויים שבחוץ, ומוכנה לברר אם יש מה להבריא, במידה שחס וחלילה נוצרה סיטואציה כזו. גם אני חשבתי פעם שאפשר לעשות דבר כזה, "מערכת יחסים פתוחה", בפועל מה שהביאני לשינוי דעתי בנושא- היה פשוט: 1. מערכת יחסים אחת היא מספיק מורכבת ותובענית, דורשת את מלוא תשומת הלב והרצון והכוונה לשמר ולטפל בה. אנשים שחושבים שיוכלו להחזיק כמה כאלו במקביל- לא לוקחים בחשבון את ההשקעה הדרושה לתחזוק כזה של מערכת יחסים. 2. מערכת יחסים טובה *חייבת* לכלול מין איכותי ורצוי בין שני הצדדים. לאחר תקופה ארוכה ביחד, מגיעה השחיקה של החוויה המינית- זה טבעי, אבל גם כאן, נדרשת התכווננות מלאה, רצון ונכונות להשקיע- כדי לשמר את להט החרב החודרת ואת לחות הנקב הרך. מי שיודע שיכול להשיג "בחוץ" להט בין רגע, פשוט בשל העובדה ששם מחכים לו ריגושים אינסופיים שבהכרות עם זרים (וכן, יש ריגוש בסקס "חדש", שאנחנו עוד לא מכירים על בוריו...) יתקשה מאד להתכוונן את הכוונה הזו, ולייצר בתוך הקשר אל התשוקה הדרושה כדי לייצבו ולהחזיקו! 3. תרבות הצריכה גורמת לנו לדלג בין סיפוק אחד לבא בכל תחום בחיינו. אנחנו מחליפים עבודות, תעסוקות, מקומות מגורים, תחביבים, בגדים, אוכל, והכל בעצם- בלי להניד עפעף. האפשרות "לגוון" בתוך קשר גם היא תוצר של תרבות הצריכה- וסופו של קשר ש"נפתח" רע ומר, אם אחד הצדדים בו לא מבחין בכך שהוא בעצם מגשים את תרבות הצריכה על ה"צרכנות המינית\זוגית" שלו... וקשה מאד להחזיק את המודעות הזו בלי להתבלבל... אין פה עניין של טוב ורע, או נכון ולא נכון. בעולם אידילי יכולנו אולי לאהוב 4 אנשים במקביל בכל לב, ולתת לכולם מהכל ובאופן שווה. בני האדם רחוקים משלמות. גם מי שיצליח לצייר תמונת עולם זמנית של אידיליה כזו- סופו שיתעורר לגלות שלפחות אצל אחד הצדדים מסתתרים מניעים או מטענים אחרים...

../images/Emo45.gif

משעשע איך אנשים אורזים מחדש רכושנות וקוראים לזה "אהבה". מונוגמיה נועדה לשכך פחדים מאוד עמוקים לגבי מיניות ורבייה. כשמתחילים לדון בתועלת שהיא מביאה מול הנזק שהיא גורמת, הכל צף על פני השטח. אבל תכל'ס, מערכת יחסים פתוחה - זה בעצם הסדר בין שניים שאם הם לא ימצאו זיון יותר טוב, הם יעשו זאת ביחד כברירת מחדל. בעיניי זה לא שונה הרבה מיזיזות. אולי ההבדל הוא בדברים אחרים כמו מגורים משותפים.

Sea Creature

New member
מדוייק ../images/Emo45.gif

"מונוגמיה נועדה לשכך פחדים מאוד עמוקים לגבי מיניות ורבייה. כשמתחילים לדון בתועלת שהיא מביאה מול הנזק שהיא גורמת, הכל צף על פני השטח."

Sea Creature

New member
מערכת יחסים פתוחה

כמו שאני מתארת אותה, היא לא זיון של ברירת מחדל. סקס בכלל לא שייך לזה בצורה ישירה. לדעתי זה קודם כל חברות אמיתית ויכולת הבנה מאוד גדולה של אחד את השני. ואם כך, אז בעצם אולי כלפי כל אחד צריכה להיות "מערכת יחסים פתוחה".. לך תדע

הבנתי

כלומר, את מייחסת חשיבות מירבית לעצם המשימה של למצוא בן-זוג שיהיה פתוח לרעיונות כאלו. זה כנראה מכיוון שמונוגמיה היא ה"אידאולוגיה השלטת" ולכן קשה למצוא אנשים כאלו. אבל נניח נלך רגע צעד קדימה ומצאת בן-זוג כמו שתיארת ["חברות אמיתית ויכולת הבנה מאוד גדולה".] מתי לדעתך מישהו מבני הזוג [או שניהם יחד] יממש את האופציה הזו "לרעות בשדות זרים"? ממה שנראה לי זה יכול להיות א) לשם גיוון (כולל, שלישיות, חילופי זוגות וכו') ב) כי אחד הצדדים איננו מסופק מינית ע"י הצד השני. במקרה ב), נשאלת השאלה האם אי-הסיפוק הוא זמני או קבוע. במקרה שהוא קבוע [וזו גם בעיה מרכזית במונוגמיה], הרי שהשותפות הזו ממילא במסלול להתפרק... הכוונה לעיל היא רק למצב כשאין ילדים משותפים. אם יש ילדים, העניינים מסתבכים...

Sea Creature

New member
הוא יכול למממש את האופציה מתי שמזדמן\מתחשק לו

מכל סיבה שלא תהיה. אם הסיבה העיקרית היא אי סיפוק מבן\בת הזוג, אז אני לא מבינה את הטעם בלהמשיך בקשר הדוק כיוון שגם המיניות חשובה. מצד שני, יכול להיות זוג אוהב ותומך וחברי שהמין ביניהם לא יהיה כל כך אישיו, וזה לא יפריע להם. הכל הולך, ותלוי עם מי. אבל בשאלות כאלו אני יכולה לתת רק את עצמי כדוגמא

למעלה