זקוק לשחזור מבחן סמסטר א' בחברה,תרבות

ברוכי2

New member
זקוק לשחזור מבחן סמסטר א' בחברה,תרבות

ופולטיקה. אשמח לעזרה.

למיטב זכרוני

בשנה א נגשתי לשני המועדים. את יכולה למצוא את המבחנים באתר האגודה. המבחנים הללו מצריכים זיכרון תהליכי. ולמה אני מתכוון? - - חשוב להסביר לעצמך את תהליך החלשות הכנסיה מול התחזקות האבסולוטיזם (הרפורמציה - דת בחסות המלך וכו', הרנסנס והדפוס כאמצעים שהביאו לתהליך זה). - התבססות המלוכה האבסולוטית אל מול החלשותה - יצירת הפרלמנט (הקוריה של ימי הביניים, מהפיכות מכוננות, אביב העמים). - הסיבות למהפיכות המכוננות (צרפתית, מהוללת ואמריקאית). השאלות הללו חזרו גם במועדים שהיו בשנה האחרונה, בנוסוחים שונים. אני ממליץ לך לרשום על דפים שבכל אחד תהיה כותרת של מאה מסויימת, ובו תרשמי (ככה אני למדתי והוצאתי 92): מעמד הכנסייה ומדוע. מעמד המלוכה ומדוע. אישים חשובים (מלכים מהפכנים הוגים ובסיס הגותם) מלחמות.

ברוכי2

New member
בסמסטר א' ע"פ הסיליבוס רשום שהמבחן יהיה רק

על מושגים. נכון?

נראה לי שבלבלתי אותך...

אכן בסמסטר א' המבחן הוא על המושגים. מה שכתבתי לך הוא על המבחן הגדול בסוף השנה - על כל החומר השנתי. הסיבה שהתבלבלתי היא משום שבעוד כמה ימים יש את המבחן הגדול של קורס הקיץ. בכל אופן יש סיכומים באתר האגודה של כל המושגים הרלוונטים. כדאי לך לעבור על רשימת המושגים העדכנית כדי שתלמד את מה שרלוונטי מתוך הסיכומים. *** חשוב*** בכל מבחן במושגים בקורס הזה יש שתי שאלות שחוזרות על עצמן.לכן חשוב לזכור: 1 - ביסמרק זה לא רק הגנרל האגדי של פרוסיה שאיחד את גרמניה, אלא גם שם של צוללת נאצית. 2 - לשפינוזה הייתה אופטיקה למשקפיים (נשמע דבילי, אבל זו שאלה שחזרה על עצמה....).

ברוכי2

New member
יופי, תודה רבה.

מה שאני לא מצליח להבין הוא איך בנוי המבחן הזה , כלומר אמריקאי או שצריך לכוב הגדרה לכל מושג?

למעלה