זקוקה לעצה

זקוקה לעצה

היי, אני מורה ללא קביעות במערכת.
הוצע לי משרה בביה"ס קרוב לביתי אך בתשלום מועצה ולא דרך משרד החינוך בשיחה הובטח כי יהיה השוות תנאים למשרד החינוך
השיחה בוצעה בתחילת יולי והיום אנחנו כבר אוטוטו באמצע אוגוסט ואין לי עדין חוזה חתום ביד .
בשיחה עם מנהלת ביה"ס וכן עם משאבי אנוש של המועצה דרכה תשלום לי שכרי הובהר לי שתמונה מלאה תיהיה רק לקראת 15 באוגוסט
שהם ישתדלו לעשות כל מאמץ לעמוד בכל הקטריונים של משרד החינוך אבל בשורה התחתונה אף אחד לא מתחייב לי לכלום.
בשיחה (תוקפנית לצערי מצידי) עם המנהלת הבהרתי בצורה חד משמעתי שזה חוסר אחריות וחוסר מקצועיות להשאיר את נושא השכר כה קרוב לפתיחת שנת הלימודים
שכן אם יתעוררו בעיות ידיי יהיו כנראה כבולות כי זה כבר יהיה ממש הדקה ה-99 ושבוע לפני תחילת שנת הלימודים אני לא ארגיש נוח להודיע להם שאני לא עובדת בתנאים האלה
וזה מרגיש קצת לא פייר כלפיי להעמיד אותי במצב הזה ללא תשובות .. כמובן שהתשובה שקיבלתי היא שאני צריכה לבוא עם גישה חיובית ותמיד להסתכל על התמונה הכוללת שאני נכנסת לביה"ס שאני רוצה וקרוב לבית ויש עתיד להתפתח בו גם אם זה ידרוש ממני התגמשות בשכר (כמו למשל לחנך כיתה ולא לקבל גמול חינוך כיתה)
מה דעתכם ? כיצד עליי לנהוג? מפחדת לפגוע בשמי הטוב והמקצועי אך מצד שני לא אוכל לשאת על עצמי שנה ללא שכר כפי שמגיע לי - הזמן מתקתק והשנה אוטוטו נפתחת .

mykal

New member
נראה לי הגון ביותר

להבטיח ולקיים, נראה לי שדרישותיך הוגנות.
(אין לי מושג באיזה אופן דרשת--כי כתבת 'תוקפנות')
אנ במקומך הייתי מנסה לחפש עוד מקומות עבודה.
אם תמצאי, תודיעי --שאת מצטערת, אבל כיון ששום דבר לא היה סגור,
את פתרת לעצמך את הבעיה.
ואם לא תמצאי--הרי תנסי, ותראי מה הדרישות.
מה שתצטרכי לבדוק אם החוזה ע"פ ההסכם הקיבוצי--ומה שלא--
תדרשי אחרת.
בהצלחה.

עצה מעולה ו...

יש לי מזג חם מאוד, ולפעמים התוקפנות שלי מוגזמת [ גם כאן בפורום אני נופל במלכודת הזו לצערי].
הבעיה עם תוקפנות, ביטויי כעס לא נעימים שאולי אני משלים אתם אבל ישנם שלא שוכחים, ובינינו גם מאוד לא נעים להם.
אז למדתי היטב להצניע או לתעל כעסים ותסכולים בדיאלוגים שלי עם תלמידים. למדתי לבקש מהם סליחה ולהתנצל לפני הכיתה עם העלבתי לפני הכיתה [ דבר שלא קרה לי כבר למעלה משני עשורים, אבל אני מנסה להיות רגיש יותר, ולעולם לא לחשוב שאני יודע מה שהתלמיד/ה מרגישים/ות], בשנים האחרונות אני מתאמץ באותה מידה גם כלפי עמיתים ובטח ובטח כלפי צוות הניהול.
אם התוקפנות שלך היתה שהרמת מעט מאוד את הקול, או היית אסרטיבית מדי? האם את זוכרת מה השם של מי שהיה בצד השני? תמיד אפשר להתנצל, זה מנקה את השטח ומטהר את האווירה.

לביAה

New member
יש לך עוד אפשרויות?

את צריכה לעשות את השיקול האישי -
מה את מעדיפה, בי"ס קרוב נגיש, כשאת לוקחת בחשבון שיתכן ויורידו לך משכורת
(לדעתי האישית זה ניצול מקומם, להיות מחנכת ולא לקבל גמול חינוך)
את רוצה לשים שם דריסת רגל, בכל מקרה? כדי שאולי בשנה הבאה יתאפשר לך להכנס דרך משה"ח?
או
שחשוב לך לקבל משכורת מלאה, וגם בתנאי שתצטרכי להגיע למקום מעט מרוחק יותר?

המנהלת היא זאת שצריכה להסתכל על התמונה הכוללת
את - צריכה להתסכל על התמונה שלך וצבוע אותה כרצונך. מה הצבע שלך?
קירבה? נוחות? משכורת? תפקיד? יחסי אנוש? מה הדבר שחשוב לך כרגע?

שקדיה11

New member
זה קרה גם לי, לפני שנתיים

התקבלתי עקרונית לעבודה, והמנהל לא ידע להגיד לי כמה שעות יהיו לי במערכת (הוא חיכה לכל מיני שעות עירייה, שעות מתי"א וכו'). הראיון היה במאי, ועד יולי לא קיבלתי תשובות. הבהרתי לו- לא בתוקפנות- שעד 20/7 אני מחכה לו כי אני מאוד רוצה לעבוד אצלו, אבל אח"כ אני הולכת לחפש עבודה אחרת. הוא הסכים שזה הוגן, ובאמת בסופו של דבר נאלצתי לוותר על העבודה הזאת כי הוא לא היה סגור על עצמו.

לדעתי- בי"ס שעד שבוע לפני פתיחת השנה משאיר אותך תלויה באוויר הוא מקום שלא ראוי למורה לעבוד בו. זה מוכיח שלא לוקחים אותך ברצינות כאשת מקצוע. אני מתה על אלה שמדברים על "גישה חיובית" ועל "שליחות חינוכית" ושוכחים שבסוף החודש צריך לשלם חשבונות, ועם כל הכבוד לחינוך, צריך להתפרנס. לו אני במקומך, הייתי מחפשת מקום עבודה אחר. עוד לא מאוחר! עד אמצע ספטמבר בערך יש כל מיני שינויים במערכת.

ישראלי30

New member
ומה יעשה המנהל שעד ספטמבר לא יודע

האם יהיו לו שעות או לא? ולפעמים גם אחרי ספטמבר

ישראלי30

New member
סליחה, צודקת

רק התכוונתי לומר, שלרוב המנהל לא עושה זאת מרוע לב. לפעמים פשוט אין לו ברירה.

שקדיה11

New member
חלילה, לא האשמתי אף אחד ברוע לב

אבל זה לא ריאלי לצפות ממורה להתחיל עבודה "על עיוור" בלי לדעת כמה שעות יעבוד וכמה ירוויח. אם המנהל לא מצליח לסדר מערכת לפני ספטמבר- וכולנו יודעים שיש מנהלים שמאשרים מערכות כבר ביוני- אז חלק מהעבודה שלו הוא לא עושה היטב.
השנה קיבלתי מערכת סופית ומאושרת בעשרים ביוני, עם "כוכבית" שאומרת שיתכן שיהיו עוד שעות כשיגיעו כל שעות העירייה, האם אני מעוניינת? בשום אופן לא חייבו אותי לכלום וכמובן שאף אחד לא יוריד לי שום דבר. ככה מתנהלים גם באי ודאות.

nika27

New member
או

שאין לו ברירה או שהוא דואג לאינטרסים אישיים שלו .

תאנוש

New member
קרה גם לי

עד שבוע לפני תחילת הלימודים החזיקו אותי - אמרו לי שאחנך ואהיה מורה מקצועית וזהו.
לא נאמר לי איזה כיתות, לא קיבלתי מערכת, לא יכולתי להערך לשנת הלימודים.
הסברתי למנהלת במהלך חודש יולי שאני רוצה להתכונן - להכין חומרים לכיתת החינוך, לעבור על החומרים אם אני מגישה לבגרות, לרענן מערכי שיעורים.
היא אמרה שהיא עוד בודקת.
בסוף יולי התחלתי לחפש עבודה.
באוגוסט שוב התקשרתי לברר כמה שעות, מה הכיתות וכן הלאה. נאמר לי שעדיין אין תשובה.
ב15.8 חזרו אליי מבית ספר אחר ובאותו יום סגרו איתי לאחר ראיון עם המנהלת והרכזת.
התקשרתי בבוקר למנהלת ואמרתי לה שתודה אבל לא תודה.
היא התעצבנה מאוד, וצעקה שהיא תתקשר למשרד החינוך ותתלונן עליי וכן הלאה.
נלחצתי מאוד והתקשרתי לדוד שלי שהוא מנהל בית ספר ושאלתי מה ההשלכות, הוא אמר שאם זה בית ספר של המועצה ובית הספר השני הוא של משרד החינוך שאני לא אהסס בכלל, ושאם בכל זה היא תשלח מכתב אז לשלוח מכתב תשובה ולהסביר שלא נחתם ולא נסגר איתי דבר ולכן הייתי חופשיה להחליט לאן אני הולכת.

בקיצור עצתי היא - תחפשי מקום אחר, אם תמצאי מעולה, אם לא תמצאי תשארי.
בהצלחה.

,תודה לכם על התשובות

אני אמתין בסבלנות עד 15/8 ואתן צאנס למערכת להציג לי חוזה עבודה ותנאי שכר.
חבל לי שעוד לא התחלתי את העבודה שם וכבר השארתי אצל המנהלת רושם לא טוב או כמו שהיא כנתה זו "את באה בגישה לא חיובית ככה לא באים לעבוד"
מקווה לטוב.. תודה

nika27

New member
ומעניין

כיצד אותה המנהלת הייתה מגיבה אם היא בחודש אוגוסט הייתה תלויה באוויר? האם הייתה באה בגישה חיובית ?

שקדיה11

New member
אל תשכחי להודיע לה כבר היום

שאת מצפה לתשובה עד 15/8 ואם לא את רואה עצמך חופשיה ללכת למקום אחר. אם מציבים למישהו דד ליין, חייבים לעדכן אותו ולתת לו להיערך.

אגב, אל תפחדי מהאמירות שלה על גישה. זה משהו שהרבה אנשים עושים כשהם בלחץ: מאשימים את הצד השני שהבעיה היא בו. אם המנהלת עדיין לא יודעת מה קורה איתה שבועיים לפני תחילת השנה, אין לי ספק שהיא תחת לחץ עצום. אז אל תקחי ללב. מצד שני, כשתדברי איתה, תקפידי להישאר רגועה, להבהיר שזה לא אישי ושאת מאוד מאוד רוצה לעבוד אצלה, אבל אין לך בררה אלא להתחשב גם בשיקולים מעשיים יותר.

ה-15/8 הגיע ואין תשובה

וגם לא יהיה..
מבחינת המערכת אני צריכה לחכות בסבלנות להתחיל את השנה ולקוות שדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר.
חוזה עבודה לא יהיה לפני 27/8 וכנראה לא בחודש הקרוב ..
המנהלת חשבונות צריכה ללמוד את הנושא והם יעשו הכול שמשכרתי תשלום בהשוואת תנאים למשרד החינוך

ואני ?
אני חסרת אונים. חייבת לצאת לעבוד. אין לי משהו אחר ביד.
נקרעת בין הניצול המחפיר הזה לבין הצורך בשכר הוגן.

מה שבטוח גמול חינוך כיתה אני לא אקבל וגם לא תשלום מעונות..

לא יודעת. קשה לי לקבל החלטה.
מפחדת להישאר קרחת מפה ומפה .

למעלה