זקוקה לעזרה דחופה

זקוקה לעזרה דחופה

בת 22.5, כל חיי הייתי בריאה ובכושר גופני מצוין (פרט לעודף משקל של כ-25 ק"ג שמעולם לא הפריע לי בריאותית). לפני כשנתיים התחילו כאבים ביד שמאל ובחזה, וחולשה כללית. נבדקתי מספר פעמים בא.ק.ג ובדיקות כלליות, הממצא היחיד היה חוסר בברזל – 17 בערכים של (49--150) וטופלתי בכדורים. החולשה המשיכה ו כעבור כחצי שנה הופיעו כאבים בעיקר בצד ימין של הראש, דקירות ורגישות למגע באזור הקרקפת, ובהמשך גם חולשה וכאבים בעיקר בצד שמאל של הגוף, בגפיים ובפנים. בחודשים האחרונים התחלתי להרגיש גוש בגרון שמקשה עלי גם לבלוע וגם בנשימה, וכאבים בפנים, בעיקר בעיניים ובגרון, וקוצר נשימה מלווה בכאבים בצד שמאל, מתחת לחזה, והרגשה של חוסר תחושה או תחושה חלקית, בעיקר בידיים אך לא רק, סחרחורות ובחילות. הייתי אצל נוירולוג שלא מצא בעיה בבדיקה נוירולוגית ראשונית, והפנה אותי לבדיקת CT ראש (שאת תוצאותיה עדיין לא קיבלתי), וכמו כן הפנה אותי לקרדיולוג (בגלל הכאבים בצד שמאל) שהפנה אותי לאקו דופלר שיצא תקין. עקב קוצר הנשימה, הפסקתי לעשן (לפני כחודש, לאחר 5 שנות עישון), אך התסמינים לא נעלמו ואף החמירו לאחרונה, וכן הגוף שלי כאילו לא התנקה מהעישון, לא השתעלתי ואין שינוי בהרגשה בנשימה (בבקרים בעיקר, אני עדיין מרגישה כאילו אני מעשנת). עד לשלב זה רופאי המשפחה שביקרתי אצלם הפנו אותי בעיקר לטיפול פסיכיאטרי מאחר שאבחנו את הבעיה כחרדה, ולא מצאו בעיה רפואית. רופאה חדשה שהתחלתי להיות מטופלת אצלה שלחה אותי לאנדוקרינולוג (בעיקר לבירור השמנה) ולרופא א.א.ג (בעקבות כאבי הגרון החוזרים ונשנים, וכן אנגינה חוזרת בילדות שכללה טיפול ב זריקות פניצילין), ששלחו אותי לבדיקות דם. הערכים הלא תקינים מהבדיקות: אנדוקרינולוגיה:CORTISOL- 16 (118--618) TSH- 6.15 (0.35—5.5) סרולוגיה/ וירולוגיה- ESR 30 (0—20) C.R.P- 1 (0—0.5) לפני הבדיקה לקחתי כהנחיית הרופא האנדו'- 2 כדורי DEXAMETHASONE ובעקבות תוצאות הבדיקה התחלתי לקחת אלטרוקסין 50MCG בכל בוקר. בחודש האחרון הופיעו בצקות מאד גדולות באזור הרגליים (בעיקר כפות הרגליים) מלווים עם נפיחות בבטן העליונה וקושי רב אף יותר בנשימה. בנוסף יש הרגשה לא נעימה באזור הפה בעיקר בחוש הטעם (כל טעם מורגש חזק וחריף יותר) והרגשה לא נעימה בדרכי השתן, של מעין לחץ. בפעם הראשונה הלכתי למד"א שהפנו אותי למיון, שם ערכו צילום חזה שיצא תקין, א.ק.ג ובדיקות דם ושתן ששללו אי ספיקת לב או כליות ויצאו ברובן תקינות. התוצאות החריגות היו: CRE- 57 בערכים של (60—106) UREA- 2.5 ערכים של (3.3—6.5) HCT- 35.8 (36—46) BA%- 1.4 (0—1) כשהגעתי לרופאת המשפחה לאחר מכן, היא קבעה שיש לי חוסר בחלבון ואמרה לי להכניס הרבה חלבונים לתפריט שלי, וכן אמרה שככל הנראה סבלתי ממחלת הנשיקה בשנתיים האחרונות (מה שאמור להסביר לפחות את החולשה), אך אני נמצאת בסופה. בכל פעם אחרי הופעת הבצקות, הן ירדו כעבור יומיים. הדבר היחיד המשותף בכל הפעמים שהופיעו היה אכילת ביצים מס' שעות לפני כן. כרגע הבצקות הופיעו שוב (מיום שבת), אך הפעם הן נמצאות בנוסף לרגליים גם בצד ימין של הפנים, בעיקר סביב העין מה שגורם לטשטוש ראייה, ולנפיחות בבלוטות בצוואר ובעורף, בעיקר בצד שמאל! כל הסימנים הקודמים החמירו, בעיקר כאב בלתי נסבל של יד שמאל, לכל אורכה מהכתף ועד קצות האצבעות. חשוב לציין כי יש לי צורך במתן שתן בתדירות מאד גבוהה (רמת הסוכר שלי תקינה, ערך של 5 מתוך 4--6). עשיתי אולטרסאונד בטן שיצא תקין לחלוטין (כבד, לבלב, כיס מרה, טחול, כליות) אני אובדת עיצות לגביי אבחנה רפואית שאף אחד לא יודע לתת, הפסקתי לעבוד ואני לא מתפקדת באופן נורמלי, ועדיין אף אחד לא יודע לתת פתרון. לאיזה רופאים עוד אפשר לפנות שאולי יתנו מענה? יש איזושהי אבחנה משוערת או אפילו כיוון? אני סובלת מאד ואשמח לכל תשובה שתוכלו לתת. תודה מראש...

למעלה