ה' יסלח על דבר כזה ?

ה' יסלח על דבר כזה ?

רשמתי פה כבר בכמה הודעות שלי שבתקופה האחרונה עוברים עלי דברים לא קלים בזמן האחרון... אני לא מכיר את עצמי כאחד שמשקר אף פעם בחיים שלי לא שיקרתי ובשבוע האחרון עשיתי זאת כמה פעמים. מי שאני הכי מעריך אותו שאל אותי על שתי דברים והודהתי לו שאני שיקרתי. מאותו רגע איבדתי אותו ומרוב שהרגשי רע אם עצמי אפילו הקאתי בגלל ההרגשה הזאת שהיית לי בבטן תמיד ידעתי שלשקר אין רגלים אבל לא יודע למה בשבוע האחרון שיקרתי ועוד לאנשים החשובים לי... הצלחתי לבייש את עצמי ולהרוס את כל התדמית שהיית לי במשך כל הזמן שאני מכיר את החברים שלי.

קרנוש21

New member
אהממממ

יש לי שאלה אנחנו אלוהים או היועצים שלו???? תברר את התשובה בעצמך

פלרית

New member
השאלה היא

השאלה האמיתית היא: אם אתה תסלח לעצמך??? ועוד דבר, אתה חייב להיות אתה עצמך ולא לבנות תדמית. תדמית זה רק הדימוי ולא אתה האמיתי. לפעמים אנשים מפחדים להוריד את המסכות שרכשו במשך החיים כי הם מפחדים שמתחת לא יהיה כלום. אתה צריך למצוא את האני הוודאי שלך ואז לא תצטרך לשקר ובטח שלא תצטרך לבנות תדמית. כי פשוט אתה תהיה עצמך-נטו אמיתי ונקי. אלוהים סולח על טעויות, אבל אתה צריך ללמוד מזה ולחפש את האלוהות שבתוכך. בהצלחה ובאהבה פלרית

seeyou

New member
../images/Emo22.gif-גם לי קרה - !

שקר תמון בנו מילדות! ילדים קטנים מתחילים לא להגיד את האמת ועם הזמן זה הופף לאומנות של שקרים מי לא שיקר כאשר נישאל:"האם אין שיעורים"? הבעיה היא כאשר מתרגלים למצב של שקרים ובמיוחד כאשר משקרים לעצמינו!

ש ו נ י

New member
ה' סולח על הכל, רק תעשה את הבירור

הזה עם עצמך ואתו ותבקש את הסליחה שלו ויש מי שיגיד לך שהיא נתונה לך עוד לפני שביקשת ושאין על מה לסלוח... בכל אופן - ה' סולח לנו הרבה יותר מהר ובקלות משאנו מוכנים לסלוח לעצמנו ומקבל אותנו איך שאנחנו, כי אנחנו בני אדם, ותוכ"ד החיים וההתנסות אנו "טועים" ושבים ו"נכשלים", כי ככה לומדים בכל אופן - בדוק עם עצמך מה קורה ואחר כך (ואתה בעל מצפון לא קטן, וטוב שכך!) בדוק בשביל מה אתה חושב שאתה זקוק לשקר... והאם אתה מוכן לחיות בלעדיו ולהחליף אותו במשהו אחר, ולראות מה יקרה כאשר תהיה אמיתי לגמרי... ואם באמת יש לך איזשהו רווח אמיתי שלא תוכל בלעדיו מלשקר... בכל אופן אני לא מצויה לגמרי בסוד הדברים וזה עניינך אבלל.... סלח לעצמך ודע שזה עבר. ואתה בסדר. ו
את עצמך כפי שאתה ו... פעל אחרת להבא, איך שמתאים לך, לפי מה שיתן לך להרגיש הכי טוב עם עצמך בהצלחה !

sovlanit

New member
הי, חמוד.

כל הכבוד על האומץ להודות על האמת. כן. ה' סלח לך ברגע שהצטערת. יישר כח.

hayapollak

New member
לשקר אין רגליים../images/Emo39.gif

שלום לך מסטול טבעי - ושבוע טוב יותר שיהיה לך. למרשות שאתה נשמע ממש לא מרוצה מעמך - אתה בסדר - באמת. אתה אומר שבדרך כלל לא שיקרת אף פעם - ובשבוע האחרון שיקרת פעמיים אדם שאתה מאוד מעריך. כל כך התביישת בכך שאפילו הקאת מעמך - כלומר נגעלת מעצמך...כנראה שאתה גם מאוד רגיש. אני מרגישה שדוקא היתה לך סיבה תת- הכרתית מספיק טובה כדי לשקר. אולי רצית להכאיב לאותו אדם או כל סיבה אחרת לא משנה. הענין הוא שכתוצאה מכך אבדת בעיניו את התדמית הטובה שהיתה לו עלייך.... לדעתי זה רק בראש שלך - כי אם אתה ידוע כאדם שבדרך כלל דובר אמת אזי אותו אדם יבין ויסלח לך בקלות אם תתנצל או משהו כזה. ובעיקר כדאי לך ללמוד מהענין ולהחליט האם אשתה ממשיך הלאה כאדם דובר אמת.

למעלה