התקנת מדחס מזגן בחלל גג רעפים

krembo202

New member
התקנת מדחס מזגן בחלל גג רעפים

היי
רציתי לדעת אם אפשר להתקין את מדחס המזגן בחלל גג רעפים, מעל החדרים.
הגג אינו מאוורר באופן מיוחד. התקרה היא גבס מוצמדת לקורות עץ. אנחנו משפצים בית קיים ומחליפים את הגג, כך שאם צריך בידוד חום או רעש מיוחדים אפשר להוסיף.
מה שמדאיג אותי הוא החום שעלול להווצר בגג - אולי יחמם את הבית, ואולי יקשה על המדחס לעבוד, והרעש שעלול להשמע בחדר מאחר והמדחס נמצא מעליו.
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
הכללת המדחס בחלל הבית, כמו מקרר עם דלת פתוחה

יוסיזיו

New member
אפשר גם אפשר אבל

רבותי,אפשרי אבל יש לדאוג לפתחי אויר נכנס מצד אחד ומצד שני תעלה שתחובר לפתח המפוח ותוציא את האויר אל מחוץ לגג,ביצעתי במקרים בהם אסור להוציא מעבים החוצה .
אגב בחו"ל מאד מקובל ויש אפילו דגמים מיוחדים לכך.

krembo202

New member
זה לא יגרום לירידה ביעילות המדחס?

אם הוא צריך לינוק את האוויר ולזרוק החוצה דרך "קשיות"?
ומה לגבי הרעש?
אני הולך לשפץ בית ישן, ומתלבט לגבי פריסת המזגנים בחדרים. יש לנו כמה חדרים שיחסית רחוקים מקיר חיצוני (כ-6 מטרים), וגם הייתי מעדיף שלא יהיו לי 5-6 מדחסים בגינה. חשבתי לעשות מיני-מרכזי לחלל הציבורי (שהוא גדול) ועיליים קטנים לחדרי השינה. נוספת על זה גם העובדה שכבר יש בדירה מספר מזגנים עיליים, וחבל לזרוק אותם (או אפילו למכור בהפסד).
אינוורטר פחות רלוונטי כי אנחנו לא מתכננים להיות בבית יותר מ-10 שנים (הבנתי שזה פחות או יותר האיזון בין המחיר הגבוה לחיסכון בחשמל, עבור המערכת שאני צריך).
אני יכול להעלות תוכנית של הדירה אם זה יעזור.

יוסיזיו

New member
לא גורם לנפילה בהספק אם מבצעים נכון

אתה יכול להעביר לי את התוכניות במייל.

יוסי זיו1

Active member
יש לתדיראן דגמים שנקראים INVIS שניתן להתקין בחלל הגג ולתעל , תרצה פרטים נוספים צור קשר בפרטי

כול קיצורי הדרך בסוף עושים בעיות. בקיץ החום מיתחת לרעפים איום ונורא . הייתי בו בקיץ בזמן התקנות

למעלה