התנסות בטרנסנדנטלי מיסה מתח פוסט טראומטי

אשמח לראות היכן

הראה לי מקום כלשהו שה-NIH כותב משהו בגנות המדיטציה הטרנסנדנטלית.
יש ה ר ב ה סוגים של מדיטציה.
מה שצטטת, מתאים, גם לדעתי, להרבה סוגים של מדיטציה.
לא מתאים למדיטציה הטרנסנדנטלית.
אם 700 מחקרים שרובם פורסמו בכתבי-העת המדעיים היוקרתיים ביותר (Science, Scientific American. Lancet ועוד) הם "גיבוב של שטויות", אשמח לשמוע ממך מהם "דברים רציניים".
שוב.
אני לא מדבר על Scientific Ma'ariv שיוצא עם כותרת ענק "מחקרים הוכיחו שקפה הורס את הבריאות" ושבוע לאחר מכן, "מחקרים הוכיחו שקפה נפלא לבריאות".
אני מדבר על כתבי-עת להם צוות עמיתים (peer review) - מדענים שאחראים לאשר את התוקף של כל מחקר לפני שיפורסם.

ומאות רבות של חיילים שסבלו מהלמת, שהמדיטציה הפשוטה והטבעית הזו השיבה להם את חייהם.

לא נהוג בפורום הזה להוסיף קישורים.
אבל כל אחד יכול לחפש ביוטיוב Transcendental Meditation ו-PTSD.
איזה דברים נהדרים עושה להם התרגול הכיפי הזה.

2014 systematic review and meta-anaylsis funded by the U.S.

2014 systematic review and meta-anaylsis funded by the U.S. Agency for Healthcare Research and Quality found that mantra meditation programs such as TM had no benefit with regard to psychological stress or well-being, although the quality of scientific evidence on TM was poor as a whole.

Goyal M, Singh S, Sibinga EM, Gould NF, Rowland-Seymour A, Sharma R et al. (2014). "Meditation programs for psychological stress and well-being: a systematic review and meta-analysis". JAMA Intern Med 174 (3): 357–68. doi:10.1001/jamainternmed.2013.13018. PMID 24395196. ... we found low evidence of no effect or insufficient evidence that mantra meditation programs had an effect on any of the psychological stress and well-being outcomes we examined.

Goyal M, Singh S, Sibinga EMS, Gould NF, Rowland-Seymour A, Sharma R, Berger Z, Sleicher D, Maron DD, Shihab HM, Ranasinghe PD, Linn S, Saha S, Bass EB, Haythornthwaite JA (2014). "Meditation Programs for Psychological Stress and Well-Being". Agency for Healthcare Research and Quality. Our review finds that the mantra meditation programs do not appear to improve any of the psychological stress and well-being outcomes we examined, but the strength of this evidence varies from low to insufficient."

אתה ממשיך לעוות את העובדות

2 הקישורים שצרפת, אין בהם ולו מלה אחת (בזכות או בגנות) עם המלה "TM" או המלים "Transcendental Maditation".
שני אלה אינם מופיעים בשני הקישורים.
זה שוב מחזק את מה שכתבתי קודם.
סוגי מדיטציה אחרים, או שאינם בטוחים לפי ה-NIH או שאין עליהם די מידע מדעי אובייקטיבי כדי שאפשר יהיה להמליץ עליהם.
בניגוד למדיטציה הטרנסנדנטלית עליה יש מחקר אובייקטיבי מרשים.

המשפט אותו כתבת בתחילת הפוסט שלך, כל אחד יכול לכתוב משפט כזה.
לא צרפת קישור, מניין הוא בא.

אני לא יודע מה יש לך נגד המדיטציה הטרנסנדנטלית, אבל בלי ספק, כאדם שמציג את עצמו כמי ששמירת מצוות יקרה ללבו, מפר את אחת המצוות החמורות:
"... לא תענה בריעך עד שקר..."
היה ישר וכנה, שוב מצווה גדולה ביהדות.

איך מעוות אם הבאתי ציטוט מדוייק וקישורים כפי שביקשת?

איך אתה יכול לטעון שאני מעוות כשאני מביא ציטוט מדוייק עם קישורים למחקרים ב-NIH בדיוק כפי שביקשת?

את הציטוט המדוייק הבאתי מהערך על Transcendental Meditation בויקיפדיה באנגלית (שהוא אמין ומדוייק ומפורט הרבה יותר מזה בעברית).

הקישורים הם קישורים למחקרים מדעיים ב-NIH בדיוק כפי שביקשת.

לי אין שום אינטרס כלכלי לקדם מדיטציה כזו או אחרת. ישפוט הקורא האינטליגנטי מי מעוות כאן.
לגבי יושר וכנות, ישפוט שוב הקורא האינטליגנטי.

איזה אינטרס יש לך לקדם את המדיטציה הטרנסצדנטלית עד כדי טענה למחקרים מדעיים ללא שום קישור למחקר כזה ב-NIH?

פרט למשפטים מחוזיים אשר אינם ניתנים לאימות, אינך מביא שום מקור מוסמך ומהימן.

כשאתה יורד לרמה נמוכה של האשמה בשקר את מי שמביא קישורים וציטוטים במדוייק (ולפי בקשתך!), אתה מקרין לקוראים שהינך בפאניקה, ושהמדיטציה הטרנסצדנטלית איננה עוזרת אפילו לך.

במקרה כזה, אני ממליץ לך להתחיל להניח תפילין כל בוקר. במאמר הזה לפחות, ישנה טענה הגיונית אשר איננה מתיימרת בומבסטית להיתמך במאות מחקרים שאף לא אחד מהם נערך במסגרת ה-NIH. אבל כן מראה קשר מעניין עם נסיון בן אלפי שנים של אבות אבותיך.

תתחיל להניח תפילין. כדאי לך. זה ירגיע לא רק את הנפש, אלא גם הנשמה.

קח screenshot המראה שציטטתי במדויק את המקור

ופעם הבאה, נא לספור עד עשר...

כעת ב א מ ת הצחקת אותי

הויקיפדיה (בעברית, באנגלית או בסינית) כמקור אמין לידע.
בייחוד בנושא "Meditation" בכלל ו-"Transcendental Meditation" בפרט.
רוצה קישורים? בבקשה (ממש על קצה המזלג),משום שבפוסט טראומה עסקינן:
מחקר מקסים לגבי חרדה - Journal of Alternative and Complementary Medicine(2013;19(10):1-12.
ועוד אחד שבדק את כל מה שאמור להתמודד עם חרדות ומתחים (146 מחקרים שפורסמו), בהשוואה למדיטציה הטרנסנדנטלית - Journal of Clinical Psychology 45: 957–974, 1989
ומחקר על מתח טראומטי - Journal of Counseling and Development 64: 212–215, 1985
עודו אחד - באפריל 2013, פרסם כתב העת Journal of Traumatic Stress מחקר על זה...
רוצה עוד?
אין לי שום בעיה.

איך אתה מוריד את ערכה של הנחת התפילין לרמה של אקופונקטורה, במאמר שצרפת?
לא קראת: ..."וְהָיָה לְךָ לְאוֹת עַל יָדְךָ וּלְזִכָּרוֹן בֵּין עֵינֶיךָ לְמַעַן תִּהְיֶה תּוֹרַת יְהוָה בְּפִיךָ כִּי בְּיָד חֲזָקָה הוֹצִאֲךָ יְהֹוָה מִמִּצְרָיִם..."
ספר שמות פרק יג פסוק טז
"...וְהָיָה לְאוֹת עַל יָדְכָה וּלְטוֹטָפֹת בֵּין עֵינֶיךָ כִּי בְּחֹזֶק יָד הוֹצִיאָנוּ יְהוָה מִמִּצְרָיִם...."
אז זהו, לפיך? הנחת תפילין מתחילה ומסתכמת בהפעלת נקודות לחיצה?

ולבסוף.
מנין לך שאינני מניח תפילין? מה אתה בכלל יודע על זה?

נכון. מ מ ש.

כתבי העת המדעיים היוקרתיים מפרסמים "מחקרים".
ה-peer review של המגזינים האלה "הופרך".
אלה ההזיות של האינטרסנטים בויקיפדיה.

האם יעלה על הדעת שה-NIH, הוציאה עשרות מיליוני דולרים, בשנים האחרונות, על מחקרים על המדיטציה הטרנסנדנטלית, אם זה היה כמו שכתוב בויקיפדיה???
ה-NIH רואה במדיטציה של מהרישי תירגול פשוט ויעיל ביותר, לכן היא מימנה את הוצאות המחקר האלה.
היו מספיקים אלפי, או מקסימום עשרות אלפי דולר כדי להפריך את תוצמאות המדיטציה הזו.

הציטוטים ב-Wikipedia האנגלית מדוייקים ולקוחים ממחקרי ה-NIH

לעומת זאת, הויקיפדיה העברית אכן לוקה בעודף סופרלטיבים וחוסר נייטרליות, כנראה כתוצאה מ-"ההזיות של האינטרסנטים בויקיפדיה" כדבריך. האם אחד מאותם אינטרסנטים הוא במקרה דניאל גליקר? (ראה screenshot בתמונה)

כן, בהחלט יעלה על הדעת ששיקולי בצע כסף עומדים מאחורי כל "המחקרים" שפורסמו בכתבי עת "מדעיים" ו-"יוקרתיים" - "מחקרים" אשר הופרכו במחקרים מאוחרים יותר ע"י מחקרים מדעיים אמיתיים במסגרת ה-NIH.

בגירסה האנגלית אין "הערת אזהרה" על סופרלטיבים כמו בזו העברית

ראה screenshots. וציטוטים מדוייקים מתוך מחקרי ה-NIH.

אכן, הפעם אני מסכים איתך

700 מחקרים מדעיים אובייקטיביים, שרובם פורסמו במיטב כתבי העת המדעיים, מהווים בלי ספק סופרלטיבים.
חלק מהמחקרים מצביעים על שינויים מאוד משמעותיים - מאוד סופרלטיביים.
לכן, להדיוט, הם יכולים להשמע כמו סופרלטיבים.
המדיטציה הטרנסנדנטלית, היא בלי ספק, סופרלטיבית.
עושה עבודה מ ד ה י מ ה.

אבל אני רואה שנוצר כאן ויכוח של חרשים.
נעמת לי מאוד יקירי.
המשך באמונה שלך ואני אמשיך בחיים הנפלאים שנותנת לי המדיטציה הקלה והפשוטה הזו.
מי שסובל מהלמת ורוצה להאמין לך, שיערב לו.
מי שרוצה לקבל שליטה מלאה על חייו בחזרה, אני מזמין אותו.

הבעיה היא שאותם "700 מחקרים" אינם מדעיים ואינם אובייקטיביים

הם "מחקרים מטעם". חשוב מאוד לא לשים מכשול בפני עיוורים.

לשבת 20 דקות פעמיים ביום בשקט ולשנן מנטרה זה נחמד ונעים, אך להציג זאת כתרופת פלא להלמת זה, מבחינתי, לשים מכשול בפני עיוור.

להבטיח לאדם שליטה, ועוד שליטה מלאה, על חייו, ע"י תרגול TM, זו שרלטנות.
לאף אחד אין שליטה מלאה על חייו. גם לא לך.
רַבּוֹת מַחֲשָׁבוֹת בְּלֶב אִישׁ, וַעֲצַת ה' הִיא תָקוּם.

שבת שלום.

לא יקירי

האמת מאוד חשובה לי.
אותם אינטרסנטים (ראה בין האחראים בויקיפדיה, מי מהם קבע ערכים לסוגים אחרים של מדיטציה) קיימים גם בויקפדיה בעברית.
לכן, בלי ספק אלה אנשים אינטרסנטיים.
הם מעוניינים "למכור" את המדיטציה "שלהם" והתחרות הבלתי הוגנת (כי כאן באמת קורה משהו משמעותי) של מדיטציה שבאמת מספקת את הסחורה, לא יפים בעינהם.
נסיתי לא פעם לתקן את העיוותים שלהם.
אחרי זמן קצר, ראיתי שזה נדון לכשלון.
ב ד י ו ק כמו בויקיפדיה האנגלית.

הפוך על הפוך, הא?

"האמת מאוד חשובה לי" הוא משפט שיכול להיאמר ע"י כל אחד... המשפט הזה איננו מחייב, ובהימצא התמריץ הכלכלי הראוי, גם משהו שקרי לחלוטין יכול להיתפס ע"י מי שאומר אותו כאמת. אני נוטה להאמין לך שאתה מאמין במה שאתה אומר לגבי ה-TM. אחרי הכל, התפרנסת מזה לפחות 30 שנה. אבל... להיות אינטרסנט בעצמך ולהאשים אחרים באינטרסנטיות? זה כמו לזרות חול בעיני פתיים, לא?

אם הם היו "מעוניינים למכור את המדיטציה שלהם" כדבריך, הם לא היו מצטטים במדויק מתוך המחקרים המפריכים את הטענות הפנטסטיות של "המחקרים מטעם", טענות שמתייחסות גם למדיטציות אחרות.

"העיוותים שלהם" כדבריך, הם עיוותים מנקודת מבטך האינטרסנטית, לא מנקודת מבטו של הקורא הביקורתי. לכן, ברור שאם תנסה להכניס את "העיוותים שלך" (חומר פרסומי, מקדם מכירות), הם יידחו ע"י העורכים. הויקיפדיה הזו הרבה יותר אמינה ממה שנראה לעין, במקום קומץ פרופסורים, ישנן הרבה יותר עיניים ביקורתיות שבודקות את אמינות העריכות. גם אם מישהו מצליח להגניב עובדה לא נכונה או עיוות כלשהו, זה רק לזמן קצר ביותר. זה מתוקן מהר מאוד (חוץ מאשר לגבי הויקיפדיה העברית).

שבת שלום.

למעלה