התחלות חדשות

התחלות חדשות

ביולי אוגוסט אני וביתי בת ה-12 עוברות מקריית שמונה לחיפה.נמאס להיות בבועה הצפונית .אין עבודה, אין בילויים והכי חשוב שאני רוצה ללמוד קרימינולוגיה. ויש לימודים במכללת גליל מערבי. אז הכל יהיה חדש! מציאת עבודה חדשה, סביבה חדשה,בית חדש,וגם לימודים להשכלה גבוהה.הרבה מוטל על הכף .אשמח לשמוע עצות איך לעבור את זה בהכי פחות נזקים . במיוחד שביתי מתנגדת ולא רוצה כלל לחשוב על לעבור . כי כאן יש לה הכל חברים סביבה והכי חשוב היא רוצה לעלות לחטיבה עם כל החברה שלה. מה עושים?????

בהצלחה בדרככן החדשה ../images/Emo140.gif

לדעתי, צריך להכין את בתך לאט לאט למעבר-אולי לנסוע לשם להראות לה את הבית החדש, לעודד אותה שיהיה לה ביה"ס טוב, ושהיא תמצא חברים וגם תוכל לשמור על קשר עם החברים מקריית שמונה, הרי בימינו הוירטואליים ממש לא קשה לשמור על קשר.

זה גיל שקשה לילדים לעבור ממקום למקום

החברות שמתגבשת בבית הספר היא חזקה מאד, והמעבר שלב לחברה חדשה היא קצת מאיימת על חיי החברה שלה לכן צריך לחשוב על הקטע החברתי שזה שיעזור לה להשתלב חברתית בסביבה החדשה היא תצטרך להתרגל לחברים חדשים , אני בעד שתעשי הכנה נפשית למעבר , תעזרי המורה היועצת שתפי אותה בבחירקת בית הספר החדש שהיא תגיע אליו , לארגן לה הכירות עם הבנות שאיתם היא תהיה המגורים באיזור חיפה שונים מהחיים שבקרית שמונה , אני מבינה שהמעבר הוא אחרי סיום שנת הלימודים אולי היא תצטרך להשלים חומר בקיץ , כדי להבטיח שההתחלה שלה תהיה קלה יותר אולי לנסות ליצור חברות עם הבנות שהיא תלמד איתם שנה הבאה וזה יעשה קליטה חברתית טובה יותר וככה ההתנגדות שלה תרד ועם החברים הקודמים תמיד ניתן לנסוע לבקר , ולשמור קשרים באינטרנט

עוד משהו מנסיון אישי שלי

אני לא המשכתי בתיכון עם בני שכונתי עברתי לפנימיה , החברות היו מהפנימיה וגרו בכל הארת דיי התנתקתי מהחברות שגרו בשכונה שלי, אפילו מבת דודי , שנפטרה לפני כמה שנים אני כיום בת 52 אבל אין לי שום קשר עם התלמידים שלמדו איתי התנתקתי לגמרי לכן בצבא הייתי צריכה ליצור חברות מחדש , וכיום כמעט אין לי חברות במקום מגוריי רק קשרים עם אנשים בוגרים יותר שהכירו את ההורים שלי שפרדתי לגמלאות בגיל 38 , כולם חשבו שאני דיירת חדשה בשכונה , זה לחיות מאד מבודדת ואילו בת דודי שגרה באותו בנין והמשיכה איתן לתיכון נשארה בקשרים חברתיים חזקים מאד למרות שעברה לגור בקיבוץ בדרום להלוויה שלה באו המון אנשים שלמדו איתנו בבית הספר אז יש משמעות למעבר דירה בגיל הזה שנבנות חברות , הקליטה החברתית חשובה מאד

הכנה למעבר

ראשית - הצלחה במעבר. מעבר כזה דורש הכנה. הכנה שלך והכנה של ביתך. לגבי ביתך- דברו - ספרי לה למה את חושבת שכדאי לעבור, מה זה אומר בשבילך. לאחר מכן, תקשיבי למה שהיא אומרת, תקשיבי היטב לחששות שלה ולהתנגדויות שלה. תשדרי לה שאת מבינה אותה ואת החששות שוההתנגדויות. תבהירי לה שבגלל הסיבות שציינת, לא תוכלי לוותר על התוכנית, אך את מוכנה לחשוב יחד איתה מה יכולה לעזור לה, להקל עליה את המעבר. תכינו תוכנית מפורטת מה צריך לעשות - איתור בית ספר, דרכים להכיר בנות גילה בסביבה לפני תחילת הלימודים. אם היא מקושרת בפייסבוק או באיזה פורום שתחפש שם בני גילה חיפאים (חשוב שאם היא קובעת פגישה - תהיי נוכחת, לפחות בהתחלה, כי אי אפשר לדעת מי האדם בצד השני). לשתף אותה בהחלטות על דירה, על עיצוב הדירה (אם אפשר לשנות), לשתף בחיפושי עבודה וכל מה שמתאים. להלהיב מהשינוי. לטייל יחד בקניונים אם היא אוהבת זאת (בחיפה יש יותר מאשר בקרית שמונה). לעצמך - תכיני רשימות - כל מה שצריך לתכנן, לעשות, לבדוק וכו'. תחזיקי פנקס בארנקך וכל פעם שתזכרי בעוד משהו - תרשמי. תכיני לוחות זמנים לכל דבר. שיהיה בכייף ובהצלחה

Caesarus

New member
חיפה היא עיר מדהימה

גם אני עברתי עליה כי פשוט לא יכלתי יותר לסבול את הקריות, אוליי כדאי שתקחי אותה לטיול בעיר היא תראה שהשד לא נורא כל כך ואוליי בעצמה תאהב את העיר.

למעלה