השרשור הלא קשור

CleoX

New member
היי צריך עזרה ../images/Emo3.gif

אני מחפש את הלוח נוסחאות של מתמטיקה 5 יחידות שאלון 007 של שנה שעברה זה דחוף תודה...

laritam

New member
יש לי בעיה...

שלום. קודם כל, ברצוני לנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לכל מי שעזר לי בפורום מקסים זה, ובמיוחד טלמון ו- 1CA1 ו VLAD5 ועוד הרבה שעזרו לי בהרבה מקרים כשנתקלתי בבעיות .. (אני מתנצלת שלא זוכרת את כל השמות). THANK YOU SO MUCH
היום אני פונה אליכם, כי נתקלתי בבעיה שאינה תלויה ישירות במתמטיקה, אבל לא חשבתי שיש מקום אחר שבו אוכל לקבל עזרה ואוזן קשבת. חברים וחברות יקרים; קיבלתי תרגיל ברשתות מחשבים שאיני מצליחה לפתור ממנו כמעט כלום. אני קוראת את החומר שוב ושוב אבל ללא שום תועלת. רציתי לשאול אם מישהו מוכן לעזור לי ויש לו ידע בנושא. waiting for reply ותודה לכולכם שוב..

ממ..

אני עשיתי קורס ברשתות בסמסטר האחרון, אני כבר לא זוכר את רוב החומר (כנראה הוא לא היה כל כך חשוב לי
) אבל אולי אני יכול לעזור.

laritam

New member
תראה העבודה היא על החומר הראשון

מדובר על שיטות מיתוג circuit switching virtual switiching data gram השאלה מצ"ב אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי

השאלה הזאת מאד מוזרה ../images/Emo12.gif

זה נראה כאילו בשאלה אחת הם מערביים data link layer עם network layer. אני לא זוכר שהיתה שיטת "מיתוג חבילות" ברמת ה-data link, אבל שאר הדברים היו ב-data link. בכל מקרה, אני אניח שבשיטת Virtual Circuit וגם בשיטת Circuit Switching אנחנו שולחים ביטים רצוף ולא בחבילות. וזה מפני שלא מצויין גודל החבילה (frame) עבור השיטות האלה. בנוסף בשתי השיטות זמן העברת הנתונים יהיה זהה מפני ששתיהן צריכות "להקים מסלול" (אחד מהם פיסי, והשני וירטורלי), וזמן הקמת המסלול עבור שתיהן זהה. נתחיל בשתי השיטות הנ"ל. קודם כל צריך להקים מסלול, וזה ייקח זמן S. נשים לב שיש לנו N קוים וזמן התפשטות הסיגנל עליהם הוא D. ולכן זמן התפשטות הסיגנל על N קוים כאלה הוא ND. אנחנו צריכים לשלוח L ביטים. והקיבול הוא C ביטים לשניה. ולכן הזמן הדרוש באופן תיאורטי לשלוח L ביטים הוא L/C. הביטים שיגיעו ל-B יתעכבו ב-ND שניות בגלל זמן התפשטות הסיגנל. ובנוסף ייקח S שניות להקים מסלול. ולכן הזמן הכללי הוא:
S+ND+L/C​
בשיטת Datagram אנחנו מחלקים את L הביטים לחבילות. כמות הנתונים בכל חבילה היא P-H מפני ש-H ביטים מהחבילה הולכים על הכותרת. ולכן אנחנו נחלק את L הביטים שלנו ל-
[L/(P-H) + 1]​
חבילות (הסוגריים המרובעים מייצגים "ערך שלם". כלומר לעגל כלפי מטה). גודלה של כל חבילה כזאת הוא P. ולכן להעביר אותה על קו תקשורת אמור לקחת P/C שניות. אבל בגלל שלסיגנל לוקח זמן להתפשט בכל קו תקשורת ייקח P/C + D שניות להעביר את החבילה. ולכן על קו תקשורת בודד על מנת להעביר את כל החבילות נצטרך
[L/(P-H) + 1] * (P/C + D)​
שניות. אחרי שנשלח את כל החבילות דרך הקו הראשון לחבילה האחרונה ישארו עוד (N-1) קוים לעבור ולכן נצטרך עוד
(P/C + D) * (N-1)​
שניות. סה"כ זה ייקח
[L/(P-H) + 1] * (P/C + D) + (P/C + D) * (N-1)​
אני מקווה שאין פה טעויות

laritam

New member
אופססס סליחה לא שמתי את הסעיף השני

של השאלה. קודם כל ברצוני להודות לך על המאמץ ועל העזרה שנית אני נורא מתנצלת שלא צירפתי את החלק השני של השאלה, פשוט כרגע שמתי לב ..

אממ..

אם תשימי לב הזמן שלוקח להעביר מידע בשיטת Datagram הוא פונקציה ריבועית של P. עליך למצוא את ערך ה-P של הקדקוד של הפרבולה (דמייני שבמקום P יהי כתוב שם X). את יכולה כבר להציב D=0 על מנת לפשט את הביטוי. בטח יש לזה הסבר הגיוני/אינטואיטיבי כלשהו, אבל אין לי כוח לחפש אותו

אוי אני טיפש ../images/Emo163.gif

זאת לא פונקציה ריבועית. זאת פונקציית מנה. אבל היא לא מסובכת במיוחד ואפשר לחקור אותה בקלות, לדעתי. נכון שאפשר כנראה לספק הסבר הגיוני ולמצוא את אותו ערך P, אבל למי יש כוח לחשוב?
אני בבחינה ברשתות חישבתי סכום של טור אינסופי

laritam

New member
ת ו ד ה ר ב ה ../images/Emo51.gif

אני מאוד מודה לך על העזרה . אני נורא מעריכה את זה. שוב תודה.

3mi

New member
בבקשה תיכנסו אני חייב עזרה...

מישהו מכיר דפים להדפסה מיידית או אתרים טובים לבעיות גיאומטריה לכיתה ח' בבקשה תעזרו לי זה דחוף! מחר יש לי מבחן! תודה!

שאלה כללית בפיסיקה-פליז תעזרו לי!

יש לי מחר בחן ונורא חשוב לי לדעת- יש לי גרף של מהירות כפונקציה של זמן (ציר ה-X מבטא את הזמן) ובגרף רואים שהמהירות "שלילית" כביכול. מה זה אומר שהמהירות שלילית? המון המון תודה לכל מי שיוכל לעזור לי!

DEATHRUCTION

New member
כיוון המיהירות....

הגוף שינה את כיוון המהירות שלו...אבל גודלה יהיה בערך מוחלט כמובן

ררדד

New member
לא

מרחק לא יכול להיות שלילי לעולם- הוא סקלר- נמדד תמיד בערך מוחלט. מהירות לעומתו היא וקטור, אם היא שלילית אז הגוף נע לכיוון השלילי של ציר המרחק (ציר הY).

המון תודה...../images/Emo24.gif../images/Emo140.gif

לא שזה מה שיזעור לי לא להכשל אבל יהיה טוף...

ררדד

New member
אין בעד מה..

ואולי תתני פה שאלה ספציפית יותר? נראה לי שככה תביני הכי טוב

DEATHRUCTION

New member
להעתק...באופן מסוים...

תחשבי על מכונית שנוסעת מב"ש לת"א נוסעת במשך חצי שעה במהירות 100 קמ"ש...אחרי חצי שעה היא עוצרת ונוסעת ברווארס רבע שעה במהירות 100 קמ"ש... המהירות היא ווקטור ...אז בדוגמא שנתתי המהירות בחצי שעה הראשונה היא 100+ ובחצי וברבע שעה הבאה 100- כמובן שהכל תלוי בנקודת ההתחלה שאת לוקחת.. ובקשר למרחק...הדרך שעשתה המכונית זה 75 ק"מ לעומת זאת ההעתק הוא 25 ק"מ..

../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif...../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif

אבל אם המכונית נסעה 100 ק"מ בכיוון החיובי ו-100 ק"מ בכיוון השלילי ההעתק שלה הוא לא אפס? והמרחק 200? אוף...אני ממש סתומה או שרק נדמה לי...

DEATHRUCTION

New member
חחח את לא...

רשמתי שבכייון אחד היא נסעה חצי שעה ובכיוון הנגדי רבע שעה...מצטער אם גרמתי לבלבול..רק ניסיתי לעזור:(

למעלה