השכרת דירה-שכונות ואזורים

bolant

New member
השכרת דירה-שכונות ואזורים

שלום ברכות על הפורום. אני כנראה מתחיל ללמוד בשנה הקרובה באונ' חיפה ואשמח לשמוע מנסיונם של אחרים או כאלה שגם מתחילים השנה היכן כדאי לשכור דירה ומהם יחסי המחירים באזורים השונים למול מספר החדרים בדירה. כמו כן מהם השכונות המבוקשות ביותר ע"י סטודנטים,האם קשה למצוא דירה באופן כללי או שיש דירות ריקות? מתוך קראיה בפרום עלו השכונות הבאות רמות רמז ,נווה שאנן,אינטרנציונל ,מוריה וחורב אני מתל אביב ככה שאני ממש לא מכיר את חיפה ואת האזורים השונים,ככה שהסבר כללי על הדימאיקה בעיר תועיל . תודה רבה

hilapi

New member
ברוך הבא לחיפה ../images/Emo140.gif

טוב,אז ככה: איזורים מבוקשים ע"י סטודנטים הם בעיקר : נווה שאנן,רמז( אינטרנאציונל הוא רחוב ברמות רמז),כמובן גם איזור מרכז הכרמל והרחובות הצדדיים המתחברים לציר מוריה( המחבר בין מרכז הכרמל לחורב )-הם אחלה איזורים למגורים וקרובים לבתי קפה,פאבים וכו'-אבל שם מחירי השכירות גבוהים יותר...עוד אופציה שיכולה להיות רלוונטית : שכונת רוממה הישנה. השכונה ממוקמת "על הדרך" בין נווה שאנן לחורב,קצת יותר קרובה לחורב... להערכתי,יחסי המחירים הם(אני מתייחסת לדירת 3 חדרים במצב סביר המתאימה לשני שותפים): רמז-400-450 $ נו"ש-כנ"ל,יותר מתקרב ל 450 $ ברוב הרחובות... ציר מוריה וסביבתו- 500-550 $,יכול להיות אפילו יותר תלוי במצב הדירה... רוממה- כ 450 $ לא נראה לי שתהיה בעיה למצוא דירה ( בניגוד לתל-אביב
) עוד דגשים קלים: רמז היא שכונה שבה גרים המון סטודנטים אך פחות נגישה תחבורתית וזה משהו שצריך לקחת בחשבון,הרחובות היותר נוחים הם אינטרנאציונל ואלו שקרובים אליו...כמו חביבה רייך,אני הייתי ממליצה לך לחפש ברח' חנקין. ציר מוריה הוא ציר הבילויים של חיפה ולגור שם אומר להיות קרוב לכל הפאבים ובתי הקפה-בהחלט יתרון...וגם נגישות תחבורתית גבוהה כמובן...גם בנווה שאנן תחבורה ציבורית נוחה לאוניברסיטה... זהו,אם יש עוד שאלות אני כאן...

bolant

New member
תודה ועוד שאלה

היי תודה על התשובה המפורטת אשמח לפרוט שמות של מספר רחובות פוטנציאלים בציר מוריה,רוממה ומרכז הכרמל לקבלת אינדקציה היכן לחפש? תודה

hilapi

New member
רחובות שלדעתי יכולים להיות מתאימים-

ברוממה: רח' הפלמ"ח( עדיף בתחילתו ),רח' קרן היסוד ( ירידה קלה ואתה בתחנת האוטובוס ),רח' הראל( נדמה לי שהוא קצת יותר יקר ). מרכז הכרמל: רח' דרך הים( בתחילתו בלבד! מדובר ברחוב ארוך מאוד היורד ממרכז הכרמל לשכונת שפרינצק ),רח' שושנת הכרמל ( גם בתחילתו בלבד ),רח' מגידו,שד' הנשיא (כמובן רק בחלק שקרוב למרכז הכרמל שזה סוף הרחוב ),רח' מחניים,רח' ביכורים.יש עוד רחובות,למשל: יפה נוף-אבל הם יקרים מאוד... ציר מוריה כולל אזור מרכז חורב: כמובן רח' מוריה,הרחובות שמתחברים אליו-רח' יותם,זרובבל-יש עוד כמה קטנים ששכחתי את שמם...לגבי חורב( קראתי לאיזור מרכז חורב משום שיש קניון קטן בצומת חורב שזהו שמו )-רח' חורב,רח' ויתקין, רח' גת,רח' מאפו ( תחילת הרחוב )... בנוסף-רחובות מומלצים בנו"ש( נווה שאנן )-רמז-אני מחברת את ההמלצות כי בעצם שני האיזורים קרובים מאוד : רח' חנקין( מוביל מככר זיו בנו"ש לרמות רמז ) :יש שם תח"צ מעולה,קרבה לככר זיו ששם קיימים שירותים כגון: סניפי בנקים,סניף דואר,כמה וכמה עסקי ג'אנק פוד( ננדוס,פיצה מטר וכו' ),שני סופר מרקטים ועוד. רחובות גלבוע,גורדון,אדם הכהן-כנ"ל,צמודים לככר זיו. רח' הגליל ( נו"ש )-רחוב ראשי שבו תחבורה מצויינת וקרבה לשירותים נחוצים. מקווה שלא שכחתי כלום
ומאחלת לך הצלחה בחיפושים,תחזור לספר במה בחרת בסוף...

בנווה שאנן התחבורה דווקא לא משהו

בעיקר ברחובות הקטנים. קודם כל, יש כלמיני הרבה רחובות קטנים שצריך לעלות במדרגות או ללכת די הרבה כדי להגיע מהם לתחנה. מנו"ש יש את קו 36 שיוצא רק פעם בשעה כמדומני. אפשר לקחת גם את 123 לחורב ומשם יש המון קווים שמגיעים לאוניברסיטה. בסך הכל, אם אין רכב, נו"ש טובה יותר לטכניונים לדעתי, ולא לסטודנטים מהאוניברסיטה.

בהחלט../images/Emo9.gif

אני חיפשתי בזמנו כמה דירות ברחובות הצדדיים יותר, והמיקום של תחנות האוטובוס ו/או הקווים שיצאו לא מצאו חן בעיניי (צריך להגיע לזיו, מזיו לחורב ומשם לאוניברסיטה או לחכות עד ש-36 יגיע).

כבשה200

New member
מגיעים מנווה שאנן לזיו ושם עם 141

לא נוסעים ב3 אוטובוסים, הרבה עושים את זה נווה שאנן הארנונה זולה יותר ממרכז הכרמל או מאחוזה די משמעותי

hilapi

New member
איזה רחובות קטנים?

אני גרה בערך מאז שנולדתי בנו"ש ולמען האמת,לא כ"כ הבנתי על איזה רחובות את מדברת... בכל מקרה,בנו"ש המלצתי לו על רחוב הגליל,זהו רחוב מישורי ביותר שאין בו שום מדרגות ולא צריך ללכת הרבה לשום מקום כי יש תחנת אוטובוס כל כמה מטרים...יש גם בנק,דואר,סופר מרקטים,אפילו שני בתי קפה נחמדים ( חיפושית בקפה,הוא אחד מהם ) וכל מה שצריך... שאר הרחובות שהמלצתי עליהם הם בזיו-משם יש שני קווי אוטובוס: 36 ו 141 וגם שם כמובן כל השירותים הנחוצים קרובים... לדעתי שני קווים ישירים לאוניברסיטה ( שמשך הנסיעה בהם לא יותר מ 20 דקות )-זו אחלה תחבורה. אגב,בנו"ש יש גם תחבורה ציבורית טובה לשאר החלקים של חיפה חוץ מהאוניברסיטה,למשל : הדר( קווים 18,19,36,מוניות שירות כל 5 דקות ),תחנה מרכזית ורכבת חוף הכרמל( 123 ו 125 לאחרונה יש גם מוניות שירות 123 ),רכבת מרכז( קו 17 ) ( בעיר התחתית ),גרנד קניון( 28,125 ),כרמל וציר מוריה(28 ) ועוד... הכל נכתב מנסיון,אני משתמשת בקווים האלו כל הזמן

נו"ש היא מקום גדדול

ואמנם אני מסכימה לגבי הרחובות שציינת בהודעה למעלה (לא ראיתי אותה כשכתבתי את ההודעה שלי) אבל יש רחובות שאינם במרחק הליכה מזיו ואינם במרחק הליכה (או שכן, אבל זה לא תמיד נוח) מהרחובות שבהם עוברים האוטובוסים שצוינו למעלה[1]. במקרה הזה אפשר לקחת קודם אוטובוס לזיו וזו לא באמת בעיה, אבל זה סתם משהו שכדאי לציין.ובכלל, לכל מי שאין רכב ורוצה לשכור דירה מומלץ לבדוק לא רק את הדירה אלא את תחנות האוטובוס הסמוכות לה (קרבה, קווים וכדומה). שני הקווים שציינת- 141 ו-36 אמנם נוחים מבחינת מסלול, אבל 36 יוצא רק פעם בשעה ו-141 הראשון יוצא רק ב-10 וחצי בבוקר. ---- [1] אני לא זוכרת מה היו שמות הרחובות שבהם ראיתי דירות ושלא מצאו חן בעיני מבחינת תחבורה לאוניברסיטה, יכול להיות שאחת מהדירות היתה בברל.

hilapi

New member
../images/Emo45.gif הכרחי לבדוק

האם הדירה המיועדת קרובה לתחנת אוטובוס ואיזה קווים עוברים במקום. נכון,נו"ש מקום גדול ויש כמה רחובות פחות נגישים-אולי אליהם התכוונת : נתיב חן וכל הרחובות בקרבתו ( ברלב,דולצ'ין,יעקב חזן ). ברל דווקא קרוב מאוד לזיו,ממש מאחורי השופרסל,אבל הדירות שם במצב מתפורר ולכן לא המלצתי.

bolant

New member
רב תודות

היי תודה רבה על כול האינפורמציה ממקור ראשון. אני חופר בלוחות כרגע בחיפושים. כרגע אני רואה שיש בנשר דיי הרבה דירות להשכרה. סטודנטים שוכרים דירות בנשר?איפה כדאי שם?

hilapi

New member
../images/Emo8.gifבכיף,ועוד תשובות-

השאלה החשובה כאן היא: האם יש לך אוטו? אם אתה תלוי בתחבורה ציבורית,אני חושבת שנשר היא אופציה פחות טובה... לא ידוע לי על קווים ישירים מנשר לאוניברסיטה. רוב הסטודנטים ששוכרים דירה בנשר הם סטודנטים בטכניון-אחד משערי הטכניון גובל בכניסה לנשר. אם יש לך רכב-נשר בהחלט יכולה להיות אופציה ובמקרה הזה הייתי ממליצה לחפש בשכונת רמות יצחק ולא ברחובות הקרובים לשער הטכניון. רוב הדירות ברמות-יצחק חדשות יחסית ומצבן טוב. שכירות: 400-450$ ל 3 חדרים. בקרבת שער הטכניון המחירים נמוכים יותר,אבל ברמות יצחק נעים יותר לגור. אבל שוב,רק במידה ויש אוטו,כי גם התחבורה משם לשאר חלקי חיפה בעייתית. עוד אפשרות שבאה בחשבון כשיש אוטו- יחידת דיור בשכונת דניה. דניה היא שכונת הוילות היוקרתית ביותר בחיפה,חלק מבעלי הוילות בנו מעין יחידות דיור שהכניסה אליהן נפרדת- לצרכי השקעה. אין תחבורה ציבורית בתוך השכונה,אין מכולת/סופר-מרקט...מדובר במקום די מנותק. לבעלי רכב נוח להתגורר בה משום שמרחק הנסיעה לאוניברסיטה קצר מאוד וכפי שציינתי קודם האיזור יוקרתי,יש תחושה של מגורים ב"בית פרטי".

hilapi

New member
סליחה,תיקון טעות קטנטנה

נזכרתי שבעצם סופר-מרקט יש בדניה...אבל תחבורה ציבורית בתוך השכונה,כפי שכתבתי אין... אגב,שכירות ליחידת דיור: כ 500$ ( זה בדרך כלל שני חדרים,לפעמים מוצאים גם שלושה במחיר הזה )

כבשה200

New member
יש לך עוד טעות קטנטנה - המחירים בנשר

עבור דירת 2.5 חדרים אפשר לשלם גם 300$ ופחות בנשר וזה דירות יפות ומרווחות

hilapi

New member
כן,אבל

אני התייחסתי למחירים ברמות יצחק( דירות של 3 חדרים שמתאימות ל2 שותפים )ולא לדירות בקרבת שער הטכניון/גבעת עמוס- כתבתי בפירוש שהמחירים נמוכים יותר לגבי דירות אלו...ובכל מקרה,המגורים שם הם אופציה רק אם יש לו אוטו. סתם דעה אישית שלי,יותר נעים בנו"ש( וגם קצת יותר יקר,אין ספק ),אבל אם כבר נשר אז רמות יצחק.

כבשה200

New member
מתקנת טעות גם לך

141 מתחיל ממרכזית המפרץ בסביבות 7 בבוקר, בזמני לימודים הם מגיעים עד השעה 9 כל 10 דקות אחרי 9 הם מגיעים כל 20 דקות, ואחר כך כל חצי שעה בערך. מהאוניברסיטה הראשון מתחיל רק ב12:00

כבשה200

New member
נתיב חן! ../images/Emo13.gif ועוד כמה רחובות מסביב

דירה 3.5 חדרים מדהימה עם מטבח גדול ועם הנוף הכי יפה בחיפה. החלונות של הסלון והמטבח לכיוון הנמל, אנחנו רואים את כל המפרץ 390$

למעלה