הרכבת פיקאפ משלי

הרכבת פיקאפ משלי

ידעתי שהיום הזה יגיע, והחלטתי לנסות להכין לי אחד משלי, כבר לפני שבוע צברתי קצת ידע וראיתי סרטונים ולבסוף הזמנתי לי את הערכה מסטיומק. (את הסליל יש לי ממזמן של חבר שהכין פעם)
הבנתי את המגבלות ואת הבעיות שיכולות להיות כמו איך לספור את הסיבובים והלחץ של הסליל וכן הלאה...אבל זה לא מדע מדויק ויש גבול שפשוט צריך להישאר בתוכו (זה גם מה שסטיומק אומרים גם)
הצלחתי לחשוב על 2 בעיות אחרות שמטרידות אותי ואני מאמין שאתקל בעוד בהמשך.
אז הבעיה הראשונה היא יחסית פשוטה,
איך אני יודע את הקוטביות את הקוטביות של המגנט שברשותי?
ראיתי כל מיני פטנטים,אבל אני לא מתכוון להשקיע בזה כסף.

הבעיה השניה היא,כמה זמן צריך לעשות את התאריך של הקוטביות למגנטים של הפיקאפ כדי שהם יהיו כמו שצריך?
ובכללי אני אשמח שמישהו ישפוך לי קצת אור על נושא המגנט בפיקאפ.

תודה רבה!

תשובות

אתה לא צריך לדעת אם הוא צפון או דרום, אבל אתה צריך לדעת אם הוא דומה או מנוגד לקוטביות הפיקאפ שאיתו אתה מתכוון ליצור humbacker.

לדוגמא, אם אתה רוצה ליצור סט של 3 סינגלים לסטראט, אתה צריך שהפיקאפ האמצעי יהיה מה שנקרא RWRP, Reverse Wound Reverse Polarity
כלומר הקוטביות של המגנט האמצעי צריכה להיות מנוגדת לשני הפיקאפים הקיצוניים וגם כיוון הליפוף צריך להיות מנוגד. אחרת, תקבל בעיות Phasing.

כנ"ל כמובן בליפוף האמבקר, הליפופים צריכים להיות מנוגדים בכיוונם והקוטביות אוטומטית מנוגדת כי מדובר בשני צצוותיו של אותו מגנט כשמדובר במבנה PAF

לגבי זמן טעינה, המגנטים של סטיומק טוענים ALNICO5 בקלות אחרי כמה מעברים בתוך השדה המגנטי שלהם. 4-5 משיכות מביאות את המגנטים לטעינה מקסימלית.

למעלה