הרחבת בגרות בהיסטוריה/תנ"ך ל5 יח"ל

liorhikri1991

New member
הרחבת בגרות בהיסטוריה/תנ"ך ל5 יח"ל

שלום לכולם...אני חייל(שסובל בשירות,אבל יהיה בסדר) ונשאר לי חצי שירות והבנתי שהגיע הזמן להתחיל לשפר את הציונים שלי.
הרצון שלי הוא ללמוד רפואה, שזה אומר לשפר את התעודת בגרות שלי פלאים(ממוצע 101.4, ורוצה להעלות את הציון ל110)

אני צריך עזרה, אני רוצה להתחיל לשפר בגרויות, מתמטיקה ואנגלית זה ברור.
אבל מבדיקות שעשיתי עם החישובים-היסטוריה הרחבה ל5 יח"ל ותנ"ך הרחבה ל5 יח"ל משפר מאוד את הציוני בגרות.

אז במה מומלץ להתחיל שלא ידרוש ממני ללכת להשאיל ספרים כל שני וחמישי ושאוכל להוציא חומר מהאינטרנט בלבד-
היסטוריה יותר קורץ לי והחומר נשמע נחמד. יש 8 נושאים, כמה ללמוד? הבחינה היא רק בקיץ?

אשמח לעזרה ממכם( פעם הייתי מאוד פעיל כאן ונראה לי שאחזור כי אני חוזר ללמוד ובגדול)

קרנושלה

New member
ניסיון לעזור

היי ליאור,
ראשית חשוב שתדע שבגרויות ההרחבה מתקיימות רק בקיץ, מלבד אנגלית ומתמטיקה אליהם ניתן לגשת גם בחורף ברמה מוגברת.
כמו שכבר אמרת בעצמך, שדרוג של מקצועות החובה ל5 יח'- היסטוריה, תנ"ך וספרות, יכול משמעותית להקפיץ לך את הממוצע. לכל אחד מהמקצועות
האלה ניתן ללמוד תיאורטית לבד , השאלה היא האם יש לך את היכולת והמשמעת העצמית הדרושה. על כך תוכל לענות רק בעצמך.
חומר זמין ברשת תוכל למצוא בקלות בהיסטוריה או\וגם לקנות את הספרים, לגבי תנ"ך וספרות- זו כבר משימה יותר קשה, תוכל לנסות לאתר מישהו
שלומד\למד בקורס ויהיה מוכן להביא לך את הספרים. קח בחשבון כי תוכנית הלימודים בתנ"ך החל מהקיץ הקרוב משתנה, וכן תוכנית הלימודים בהיסטוריה
גם עברה שינוי קל- התווסף נושא חדש.
תוכל לקרוא על תוכניות הלימודים, כמה ללמוד, מה ללמוד, מאיפה ללמוד- הכל נמצא באתר של משרד החינוך.

אני ממליצה לך לבדוק לאילו בגרויות משתלם לך לגשת כבר בחורף הקרוב, גם כאלה שאינם הרחבה אבל יכולים להביא לשיפור בממוצע. מניסיון

גם שיפור הכי קטן יכול להיות משמעותי כשמדובר בקבלה לרפואה!

בהצלחה

jsaada100

New member
ניסיון לסייע

שלום ליאור ,

ראשית - ברוך בואך (או שובך) לפורום
! נשמח לראות ולקבל את השתתפותך הערה פה.

שנית, כפי שנמסר לך - בגרויות ההרחבה מתקיימות בעיקרן בקיץ, להוציא אנגלית ומתמטיקה, אשר מתקיימות הן בחורף, הן בקיץ והן במועדי ב'.

שלישית ולעניין בחירת נושא הלימוד - ראה, לימוד עצמי, הוא לימוד שטומן בחובו אתגרים לא פשוטים כלל וכלל; הוא דורש משמעת עצמית גבוהה, לימוד אינטנסיבי (לרבות תרגול), והכנה מקיפה
לקראת הבחינה עצמה.
היות ומטרתך היא קבלה ללימודי רפואה - אני ממליץ בחום לשקול בכבוד ראש, תוך בדיקת כל האפשרויות הניתנות לך לצורך השגת שיפור הציונים לכדי הממוצע הנדרש.
כפי שאתה בוודאי יודע, לימודי הרפואה הנם מקצוע לימודי נדרש ומבוקש, ואשר קבלה אליו מצריך ציונים (כמו גם יכולת וכישורים) גבוהים;
לכן, הייתי ממליץ לך לבדוק אפשרויות לימודים ושיפור ציונים הן במסגרת הצבאית והן מחוצה לה - אולי ישנם מקומות שמסייעים לחיילים (מצטער שאיני בקיא בתחום זה) לשפר ציונים (כמו גם ללמוד לבגרויות
באופן כללי), או אולי ללמוד במסגרת חוץ-צבאית - מתנ"ס קרוב לבית מגוריך, קבוצות לימוד כלשהן או אף לימוד אישי עם מורה פרטי מקצועי.

שוב, עצתי העיקרית היא לבחון ולבדוק את מגוון האפשרויות שיש, לשקול בכובד ראש את האופציה הראויה והאפקטיבית ביותר, וללכת על זה.

ותזכור: אם קיצורי דרך בחיים

בהצלחה!
יהונתן

למעלה