הקבלה בין התנך לזמננו

ל נ צ ח

New member
הקבלה בין התנך לזמננו

מאת: [email protected] תאריך: Mon, 17 Dec 2001 15:35:15 +0200 אל: [email protected] נושא: הקבלה בין התנך לזמננו שלום לנצח ידידי ________________________________________ עלה לי רעיון שרציתי לשתף בו אותך, מכיוון שהינך מבין את העניין יותר ממני. הרעיון שעלה לי הוא הקבלה בין התנך לחיי היהודים, כל מה קרה ליהודים בסיפורי התנך מקביל למקרים שקרו, קורים ויקרו בזמננו. על ספר נביאים אני יכול לחשוב כמקביל לחיינו במאה ה20 וה21, ולמרות שאינני מכיר את כל הסיפורים והרעיונות בו, אני חושב שאני יכול בכלליות לחלק את הספרים לתקופות שהיו במאה ה-20 והלאה. ספר יהושע ושופטים מתרחשים לפני קום המדינה, עם המחתרות, השלטון הבריטי והתורכי, והסכסוכים עם הערבים. ספר שמואל מתאר פרק זמן קצר יותר של גיבוש המדינה לפני הכרזת העצמאות. ולבסוף ספרי מלכים מתארים את קורותיה של המדינה מאז הכרזתה: המנהיגים, המלחמות והסכסוכים. לדעתי אנחנו נמצאים בשלב של ספר ישעיה ואולי אפילו קצת בספר ירמיהו, כאשר אנחנו מתחילים להתעורר ולשנות דברים, מנסים לפעול ולהבין לאן אנחנו פונים מהמצב הנוכחי. כפי שניתן לראותו כיום במדינה. כנראה שאת גלות בבל בספר ירמיהו אנחנו נחווה בתור איזה אסון לאומי, שיהיה תחילת אחרית הימים, ולאחריו יבוא ספר יחזקאל שיתאר את פעולות ה' על פני האדמה והשלבים האחרים של אחרית הימים בספרים הבאים. אמנם הרעיון מופשט, כוללני,לא מבוסס ולא ממוקד אבל נראה שיש בו היגיון מסויים, שאתה אולי כבר מכיר אם הוא נכון, או שתראה בו הגיוני עקב ידיעותך. מה אתה חושב? (conscious (serfer בידידות.

רוני13

New member
הו, המשיח הגיע!../images/Emo6.gif

אני אראה את זה כרצון להתחלת דיון... אני לא חושב שאפשר להקביל כ"כ כי בכל זאת אם מדברים על זה ככה אמור להיות פה בית מקדש אבל יש דמיון, אם ממש מתאמצים.

ל נ צ ח

New member
מה גדלו מעשיך אלוהים מאוד עמקו מחשבותיך

איש בער לא ידע וכסיל לא יבין את זאת. למשל על הנמשל ממשל שבסיפור על SUPERMAN * * * המבול הוא תחילתו של חורבן-העולם מאת: הפרלמנט של לנצחו 22/06/06 | 12:28 נח מסמל את המצב הנוח שיהיה לאדם בטרם-החורבן. (חורבן הבית (העולם). התיבה מסמלת מקום בגיהינום שבו משתכפלים כל בעלי-החיים, האדם. נענע פורומים http://forums.nana.co.il תאריך : 02/08/2001 8:03:49 מאת : בן עמי *לנצח * ([email protected]) נושא : מסורת משמרת-עם, אך אמת הבית היא: בתגובה ל: בית המקדש. (- יעקב) ההודעה שלי היא: שבית המקדש = עולם- החיים! הבית הראשון הוא העולם (עולמות) שהיה (והיו) לפני זה ונחרב לקראת העולם-הזה כך שמבט מעולמנו-זה, העולם שקדם-לו וכך אינסוף העולמות שקדמו לעולמנו-זה = "הבית-הראשון"! בעולם שהיה כשהיה, הוא היה מחושב הבית השני וכשנחרב נהפך לבית השלישי העולם(והעולמות) שהיה(היו) לפניו נחשב(ו)לפני חורבנו כבית ראשון. ובעולמנו אנחנו בבית השני כשהבית הראשון היה בעולם שהיה ובעולמות שקדמו לו כשייחרב זה הבית הוא ייחשב כחורבן הבית השלישי (כי זה יהיה המצב לעומת מצב חיים-זה המוכר לנו הנחשב הבית השני.) אחרי תחיית-המתים בעולם-הבא, ייחשב בעולם הבא עולם-החיים שוב כבית שני כשהעולם(עולמות) שהיה(ו) לפניו בית ראשון. * _____ * ל נ צ ח * _____ *
ל נ צ ח
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=69 http://forums.nana10.co.il/Forum/?ForumID=20 http://communa.tapuz.co.il/llanetsaj blog.tapuz.co.il/llanetsaj

רוני13

New member
../images/Emo4.gif

נהי נהי נהי נהי נהי נהי נהי נהי נהי נהי נהי...או במילים אחרות:מה שתגיד!

ל נ צ ח

New member
האמת על << עקידת יצחק >>

נענע פורומים http://forums.nana.co.il תאריך : 19/01/2001 19:35:58 מאת : בן עמי *לנצח * ([email protected]) נושא : * עקידת יצחק הגורל והאלהים * בתגובה ל: יש לי שאלה... (שחר_) ההודעה שלי היא: * עקידת יצחק * אברהם מסמל את הגורל ויצחק את החיים כשאלוהים אמר לגורל להשמיד את החיים לעולמים, הגורל ציית לו ,אך ברגע האחרון יד אלוהים מנעה את הנורא מכל. מה זה מלמד אותנו? שהגורל העיוור ללא האלוהים היה משתולל והחיים היו נזרקים לאבדון טוטאלי ללא מושיע ולכן כאן מראה אלוהים מי האדון. ושהגורל נשלט על ידו וכך,ומהבהרה זו במיוחד, אנו מוארים יותר בלהבין את נס אלוהים המשגיח עלינו מעל "אב רם", הוא הגורל העיוור ללא אלוהים. רק לאחר מזו הפרשה אלוהים הוסיף לאברם את האות "ה" ה`= אלוהים, ומצב הגורל נקרא על ידי האלוהים בשם אברהם המסמל לנו האדם את התערבותו והשגחתו של האלוהים בגורל. שבת שלום: * _____ * ל נ צ ח * _____ *

רוני13

New member
אחלה דרשה...

אני תוהה אם אתה בקיא בפשט-הרי ידוע שלפני שמתחילים בכלל ללמוד את הדרש צריך להבין את הפשט לעומק.

ל נ צ ח

New member
כחבר קיבוץ מכולם הייתי המצטיין בחשבון ובתנ"ך

(בפשט התנ"ך.) רק שנים מאוחר יותר למדתי מהסוד (עברתי את הפרד"ס) תאריך : 24/09/2001 7:49:24 מאת : בן עמי *לנצח * ([email protected]) נושא : ספר ההוראות, עיקר הדברים ! * עיקר הדברים בספר הוראות שימוש ייחודי ! * 19/11/1999 13:46 לנצח ----------------------- ספר הוראות שימוש יצרן כולל סריקה על "המנוע" מנוע בריאת העולם הוא ספר התנ"ך המתייחס "בעיקרם של הדברים, ואפשר בחוכמה ודעת בינה לנתח בפרשנויות הכי קרובות לאמת האבסולוטית ולהשכיל בהארת-ההבנה לראשיתו ואחריתו של העולם. (הלפני,הקורה, בריאתו-וחורבנו ומה שאחרי…) נכון ששפת-הקודש בתנ"ך מוצפנת ולפעמים בלתי מובנת לאדם הלא-ירא את ה' היא נראית מובנת לפי אמת שלו שמעיניו ומניתוח כוזב של שכלו התועה בפשט המטעה אותו. גם ילדים מאמינים בפשט, רוב המורים, אנשי הבער, כסילים וסתם חכמים וחכמים בעיניהם שלמדו את שלימדו אותם אלה המטעים לאחרים במאמינם אותה כמלאה סתירות פה-ושם. זו גדולתה של שפת הקודש שבתנ"ך! רצון הבורא!!!, רצונו יתברך, שהעולם כמנהגו ינהג ושתהיה ההרגשה לאדם שהוא חכם ואפילו חכם מאחרים, וזה... עד הגיעו ל....... העצור!!! הגבול!. גבול הביקורת ! ביקורת חמורה ונוראה ביותר וללא שום פשרות! היא " השטח הגדול הנורא של התחנה האחרונה בשבילי החיים, היא התחנה המרכזית ".!!! אז יופרו הכללים וישברו הכלים וכל הקלפים יהיו גלויים וברורים. וביום ההוא משכיל ידם ויבין דברי אלוהים שיהיו ברורים וגלויים כשמש. יהיו דברים... ולאחר מזה: ה' יסגור את כפו ואת כל החוטאים כלפיו יזרוק לגהינם מפה! __________________ ל נ צ ח ___________________

gushnick

New member
תגיד, אתה נוצרי/ישועי?

כי שיטת הלימוד הזו, שבה ממציאים אלגוריה לסיפורי המקרא על סמך מה שבא לי ואח"כ שואלים מה המצאה זו מלמדת אותי, היא נוצרית לחלוטין. את העובדה שאין בשיטה זו היגיון אין צורך להסביר: שהרי באותה מידה שאברהם מסמל את הגורל ויצחק - את החיים, הרי שאברהם יכול לסמל את גירוש ספרד ויצחק - את פרודו באגינס. אבל אין לי ספק: אברהם לא מסמל כלום. אברהם הוא אברהם הוא אברהם, והוא בא לסמל את אברהם שחי לפני אלפי שנים. כך גם לגבי יצחק. החיפוש אחר סמליות בכל דבר בתנ"ך נובע בעיקר מן הבעיה של הנוצרים, שתקועים עם ספר קדוש שמדבר בעיקר על היהודים...

gushnick

New member
למזלי,

גם עליך לא אומרים את זה. ואם אתה מתכוון לזה ש"מישהו" אמר את זה עליך, אזי גם עלי אמרו את זה... מספיק אנשים.

gushnick

New member
נכון. בעצם בתוך תוכי אני יודע שאתה צודק...

נו באמת. תפסיק עם השטויות ותתחיל לדבר על פשט תנ"ך. מכיר? ובלי לקשר את זה למשיח ולחייזרים.

gushnick

New member
הכל עובר עליך!

(ועוד אמירות ילדותיות כאלה ואחרות...) היחס כלפיך נובע מכך שאתה מדבר בפורום תנ"ך על דברים שאינם תנ"ך ושאין ברצונו של אף אחד כאן לשמוע. בהתחשב בכך, אתה לא אמור להגיב בזעם אלא להפסיק את מתקפת הענק שלך על הפורום ולהתחיל לדבר בנושאים שקשורים לפורום זה.

benaymr

New member
עזבו אתכם

הבנאדם מבין מסופרמן על ימי המשיח, אני אצטט את התמהוני הזה כך המשיח. אחרי חורבן העולם הזה, הוא יילקח לחלל על ידי חייזרים (כן, חייזרים) בצלחת-מעופפת (כן, בצלחת מעופפת) (בתנ"ך בספר ישעיה כתוב: (מעוצר ומשפט לוקח ואת דורו מי ישוחח) רפואה שלמה, תהיי נפשך צרורה בצרור הבריאים בנפשם אמן.

benaymr

New member
אוהו

אני עדיין לא נאצתי במנחת ה', אבל אתה חוטא כאן בגאווה ובנבואת שקר.

benaymr

New member
אבל למען האמת

אין בליבי טינה ובוז כלפיך,אני מרחם על אנשים כמוך כשם שמרחמים כל האנשים שהוזים הזיות ח"ו או בעלי פיצולי אישיות ובכללם אנשים הלוקים בנפשם.

למעלה