הצעות אי די בי

• פותח הנושא ntii
  • פורסם בתאריך

ntii

New member
היי חברים
מישהו יכול לרכז את ההצעות - ראיתי קובץ שהעלו אבל זה מסורבל
ולסכם מה נאמר באסיפה?

dw

Well-known member
מנהל
1. עמנואל אבנר, שמיצג איש עסקים בינ"ל שחי באירופה
תן 304 מלשח + ישראייר + idbg (2 האחרונים מוערכים 150 מלשח ע"י אופיר נאור)
קבל אגח 440 מלשח לעוד 10 שנים, בריבית 2%.
כדי שלא ממש תתפקע מצחוק הוא מציע שאם ישראייר או idbg יהיו שווים מעל 50 מלשח אז תקבל 35% מהיתרה מעל ה 50.

ומה הוא יעשה עם המזומן הטוב שתפקיר בידו? יקנה חברת נדלן מניב + סיפורי פוגי של אנרגיות מתחדשות + יכניס 2 נכסי נדלן באירופה.

כמעט כולנו, כולל שרון חינקיס, אמרנו לברנש ללכת לשפר את ההצעה דחוף. אני לא מחליף מזומן ביד ומייד באגח ל 10 שנים בריבית 2%.

2. רייכמן.
תן 300 מלשח + ישראייר + idbg + קולו
קבל אגח בגובה 600 מלש"ח.

הופה הופה, פה כבר יש על מה לדבר. להחליף 450 מזומן+הפסדים צבורים ב 600, לעוד הרבה שנים, זה כבר מתחיל לעניין.
אבל... מה הבחור רוצה לעשות עם הכסף שלנו? לקנות סלולרי קטן אקספון ונכסי נדלן.

זה כבר קצת בעיה כי עם כל הכבוד לאקס-מי? אני יכול לקחת מזומן טוב ולקנות איתו מניות ביקום. בזק+פלאפון נראה לי יותר שווה מאיזו סלולרית וירטואלית קטנה שהיום קיימת ומחר נעלמת. לכן אם הבחור רוצה את הקול שלי אז הוא צריך לשפר דרמטית את הבטחונות. אני לא שם מזומן טוב על סיפורי סלולר וירטואלי

3. עוד ספי זינגר, מייצג את גד זאבי.
תן 300 + ישראייר + idbg (2 האחרונים שווים 150, כן?)
קבל 380 מלשח מזומן + 20 מלשח תלוי idbg או 110% ממה שיוצע על idbg

לא הבנתי. זאבי חושב שאנחנו לא יודעים חשבון? next

4. איליק רוז'נסקי
תן רק את המזומן והמניות, ושמור לעצמך את ישראייר ו idbg
קבל 300 מלשח אגח, איתם הוא רוצה לקנות נדלן ואנרגיה ירוקה.

אני אומר חביבי - רוצה אנרגיה ירוקה? לך לגלעד אלטשולר. אני לא מחליף מזומן טוב בסיפורי פנטזיות על העץ. אני עם הכסף יכול לקנות אגחי דלק קבוצה, עם בטחונות פצצה של דלק"ד, שמרוויחה מיליארד שקל לשנה. אנלייט/אנרגיקס - הכי גדולות בסקטור, עושות פחות מעשירית מזה, ומן הסתם איליק יעשה עוד פחות, אז תודה אבל לא תודה. אני את המזומן שלי שם על נכס מניב אמיתי ולא סיפורים ירוקים לשעת לילה מאוחרת.

5. וליו קפיטל.
תן 300 מלשח, בלי ישראייר ו idbg
קבל אגח 300 + 20% משווי חברה כלשהי, עם גיבוי של פסגות.
לא היה הכי ברור.

בקיצור כרגע כל 5 ההצעות אינן תחרותיות מול האלטרנטיבה שלי לקחת את כל המזומן ולהשקיע אותו באגח של דלק קבוצה.
אם ישפרו רכיבים כאלה ואחרים אז לא פוסל באופן קטגורי. יש על מה לדבר, אבל חייבים לשפר, ומשמעותית.

yel5

Well-known member
כדי שלא ממש תתפקע מצחוק הוא מציע שאם ישראייר או idbg יהיו שווים מעל 50 מלשח אז תקבל 35% מהיתרה מעל ה 50.

ומה הוא יעשה עם המזומן הטוב שתפקיר בידו? יקנה חברת נדלן מניב + סיפורי פוגי של אנרגיות מתחדשות + יכניס 2 נכסי נדלן באירופה.

כמעט כולנו, כולל שרון חינקיס, אמרנו לברנש ללכת לשפר את ההצעה דחוף. אני לא מחליף מזומן ביד ומייד באגח ל 10 שנים בריבית 2%.

2. רייכמן.
קבל אגח בגובה 600 מלש"ח.

הופה הופה, פה כבר יש על מה לדבר. להחליף 450 מזומן+הפסדים צבורים ב 600, לעוד הרבה שנים, זה כבר מתחיל לעניין.

זה כבר קצת בעיה כי עם כל הכבוד לאקס-מי? אני יכול לקחת מזומן טוב ולקנות איתו מניות ביקום. בזק+פלאפון נראה לי יותר שווה מאיזו סלולרית וירטואלית קטנה שהיום קיימת ומחר נעלמת. לכן אם הבחור רוצה את הקול שלי אז הוא צריך לשפר דרמטית את הבטחונות. אני לא שם מזומן טוב על סיפורי סלולר וירטואלי

4. איליק רוז'נסקי

אני אומר חביבי - רוצה אנרגיה ירוקה? לך לגלעד אלטשולר. אני לא מחליף מזומן טוב בסיפורי פנטזיות על העץ. אני עם הכסף יכול לקנות אגחי דלק קבוצה, עם בטחונות פצצה של דלק"ד, שמרוויחה מיליארד שקל לשנה. אנלייט/אנרגיקס - הכי גדולות בסקטור, עושות פחות מעשירית מזה, ומן הסתם איליק יעשה עוד פחות, אז תודה אבל לא תודה. אני את המזומן שלי שם על נכס מניב אמיתי ולא סיפורים ירוקים לשעת לילה מאוחרת.

5. וליו קפיטל.
לא היה הכי ברור.

בקיצור כרגע כל 5 ההצעות אינן תחרותיות מול האלטרנטיבה שלי לקחת את כל המזומן ולהשקיע אותו באגח של דלק קבוצה.
אם ישפרו רכיבים כאלה ואחרים אז לא פוסל באופן קטגורי. יש על מה לדבר, אבל חייבים לשפר, ומשמעותית.
דן, תודה על הסקירה המענינת. עכשיו אפשר להבין באופן ברור יותר שעדיף שיחלקו את המזומן לנושי האגח, ואנו נחליט איפה להשקיע לטוב ולרע.
לגבי הצעת רייכמן המענינת, אם הוא רק מאמין בהשקעה באקספון, למה שלא ימציא בטוחות לשביעות רצוננו ונצא יחד לדרך יד ביד?
בשולי הדברים, שמח לגלות שיתרת 25% ישראיר שווה ~ 85M ו IDBG כ ~ 65M. יפה לנו.

נערך לאחרונה ב:

narkis120

Member

2. רייכמן.
קבל אגח בגובה 600 מלש"ח.

4. איליק רוז'נסקי

5. וליו קפיטל.
לא היה הכי ברור.

אולי פספסתי משהו, אבל ישראייר כבר לא של אידיבי...לא?

בקיצור למה שלא ינסו להנפיק את האגחים שלהם בבורסה במקום לנסות מזלם בשוד המזומנים של נפגעי אלשטיין
בקטן לרייכמנים (שמעיה) אין שום בטחונות להציע חוץ מהשם אבל להגיש הצעות - הנייר סובל הכל.
חבל שאין שום הצעה נורמלית של החדי קרן שגייסו מילארדים על איזה תכנת ג'אוה סקריפט.

jsphs

Well-known member
ל= DW,

תודה על הסכום,

לעניין, רייכמן (מה שכתבת נצבע בירוק):

"2. רייכמן.
קבל אגח בגובה 600 מלש"ח.

זה כבר קצת בעיה כי עם כל הכבוד לאקס-מי? אני יכול לקחת מזומן טוב ולקנות איתו מניות ביקום. בזק+פלאפון נראה לי יותר שווה מאיזו סלולרית וירטואלית קטנה שהיום קיימת ומחר נעלמת. לכן אם הבחור רוצה את הקול שלי אז הוא צריך לשפר דרמטית את הבטחונות. אני לא שם מזומן טוב על סיפורי סלולר וירטואלי"

לדעתי, ברגע שיהיה מסמך רשמי שאם עד יום X בחודש Y לא יעלו הצעות שיקבלו את הצבעת המציעים - יחולקו המזומן לנושים ואת הנכסים יקבל בנאמנות הנאמן וימשיך לחפש להם קונים - אתה תראה שיפור של ההצעות וגם של הבטחונות.

אני בדעה שזה אפשרי ללכת לעסקה של שלד+הפסדים במיליארדים, מזומן, תעופה ונדלן בלאס וגאס + איזה הימור על קריפטו בתמורה לאג"ח -
אבל כאן בא האבל - התנאי הוא בטחונות חזקים עדיף בארץ - בעסקת רייכמן מדובר בכ- 600M ש"ח ע"נ - יש מה לדבר אבל הנאמן לעניות דעתי חייב לעמוד על עניין הבטחונות - שהם חייבים להיות משמעותיים - משהו בדמות של נדלן מניב בישראל או כדומה.

בעבור אג"ח של פסגות שהוא מפוקח ע"י הרגולציה של ההון בישראל - אני פחות חשדן - אבל אם הם רוצים בעסקה שיציעו כמות כמו של רייכמן. גם במקרה שלהם - שיתנו בטחונות בארץ - אבל אין היגיון להחליף מזומן באג"ח - אם הם רוצים בעסקה באופן הזה - שכמות האג"ח תהיה גדולה יותר כמו רייכמן.

נערך לאחרונה ב:

ntii

New member
תודה רבה על ההסבר המפורטאני מעדיף חלוקה של הכסף

Reem88

Well-known member
נראה שהכל חלומות באסמפיה.
אם אין תאריך יעד שבו כל ההצעות צריכות להנתן ולעלות להצבעת מחזיקי האג"ח, זה סתם בזבוז זמן.
זה ההבדל בין חלום ליעד - תאריך

בורסה 2008

Well-known member
אופיר נאור אמר במפורש שייתן זמן קצוב שינוע בין 10 ל-14 יום לשיפור ההצעות, ומשם יעלו 2 ההצעות המובילות להתמחרות נוספת.

yel5

Well-known member
מקווה בשביל כולנו שהצבעתם בעד חלוקת הקופה (לפחות רובה).
עדיף שנקבל כספי הקופה ונשקיע בחלופות ראויות יותר מאשר בחלופות שהתקבלו מהמציעים.
הצבעתי בעד.

בורסה 2008

Well-known member
ההצבעה כמובן עברה ברוב מוחץ וטוב שכך. ייקח כמה שבועות עד החלוקה בפועל, ואם תהיה התפתחות עד אז, יהיה אפשר לחשוב מחדש.

yel5

Well-known member
נחמד. עכשיו לקראת החלוקה צריך להתחיל למצוא ני"ע אטרקטיביים להשקעה.

בורסה 2008

Well-known member
עד שתקבל חלוקה(וגם היא כנראה רק של חלק מהכספים בקופה), תצטרך לחפש מחדש כי יעברו כמה שבועות. בינתיים צריך למצות התמחרות בין המציעים

yel5

Well-known member
אם רייכמן יתן בטוחות הולמות להצעתו אפשר לסגור איתו מחר. כנראה שלא נקבל.
יש למישהו אומדן כספי לשווי האחזקה (13%) בקולו?

בורסה 2008

Well-known member
אם מישהו מהמציעים באמת מעוניין, הוא ישפר את הצעתו משמעותית.
לגבי קולו, עזוב, גם ככה האחזקה לפי הבנתי לאחר דילול ירדה לשלושה ומשהו אחוזים, ולא הייתי בונה על כלום משם.

dw או כל מי שמבין בנושא, יש לי שאלה .
מתי להערכתכם הנאמן יתחיל לחלק את הכספים למחזיקי אג"ח ט',
אפילו רק את חלקם בשלב הראשון, והאם בעת החלוקה הראשונה, נקבל חישוב
של מס מגן, למי שיש הפסד על ההשקעה שלו ?
נניח שעלות הרכישה FIFO היא 83 אגורות, אז בעת החלוקה הראשונה,
נניח של 40 אגורות מכלל הסכומים המגיעים לנו, האם יירשם הפסד הון
בשיעור של 83 פחות 40 אגורות, ויוצר מס מגן בהתאם (25 אחוז מ -43),
וכשנקבל את יתרת התמורות , נשלם עליהם מס בשיעור 25% ?
אודה על תשובה מלומדת, למי מבין בנושא.
תודה מראש.

שך666

Active member
חלוקה לפי הפסיקה
10 ימים מסיום פגרת בתי המשפט תןשבת לעתירה +15 יום לרשות + זמן לתשלום - כנראה רק באוקטובר
מס עדין לא ראתי פסיקת מס

למעלה