הצעות אי די בי

• פותח הנושא ntii
  • פורסם בתאריך

בורסה 2008

Well-known member
תודה לאופיר נאור שלא נותן למחזירים להכשיל את עצמם. נקווה לשיפור משמעותי בהצעות

yel5

Well-known member
לא ברור. למרות שהמחזיקים הצביעו בעד חלוקת הקופה, נאור מבקש הצעות לרכישת אידיבי (עד מחר).
האם הסיבה היא שעמלתו גדלה בתרחיש מכירה? או שהמשך קיום החברה יבטיח לו הטבות כלשהן?

במקום אחר כתב מישהו שנאור הגיש לביהמש בקשה לחלוקה של 280M והשופט ביקש תגובות עד סוף ספטמבר. בינתיים, הוא מנסה לשפר הצעות.
כלומר, אנו בהליך חלוקה אלא אם תתקבל הצעה מפתיעה. אם נאור מנסה למקסם תועלות, שיבורך.

בורסה 2008

Well-known member
זה בדיוק מה שהוא עושה ובדיוק מה שאמר שיעשה באסיפה. גם ככה מחכים בהליך לחלוקה, אז מה אכפת לנו לעשות התמחרות בינתיים? לא יגישו הצעות מעניינות, נמשיך לעבר החלוקה.

jsphs

Well-known member
לא ברור. למרות שהמחזיקים הצביעו בעד חלוקת הקופה, נאור מבקש הצעות לרכישת אידיבי (עד מחר).
האם הסיבה היא שעמלתו גדלה בתרחיש מכירה? או שהמשך קיום החברה יבטיח לו הטבות כלשהן?

במקום אחר כתב מישהו שנאור הגיש לביהמש בקשה לחלוקה של 280M והשופט ביקש תגובות עד סוף ספטמבר. בינתיים, הוא מנסה לשפר הצעות.
כלומר, אנו בהליך חלוקה אלא אם תתקבל הצעה מפתיעה. אם נאור מנסה למקסם תועלות, שיבורך.
לדעתי,

הוא פועל נכון.

מצד אחד היו כמה וכמה מתעניינים שבקשו לקחת את המזומן בקופה ולהשקיע בכל מיני מיזמים ובתמורה להנפיק לבעלי האג"ח - אג"ח אחר.

המחזיקים דחו את ההצעה על הסף ובקשו לאשר חלוקה של המזומן - או כפי שהגדירו זאת המחזיקים עצמם: ההצעות הן בדיחה וככזו טוב שהמזומן יחולק.

היתה הצעת ריכמן שביקשה להמיר את המזומן והנכסים בכ- 600,000,000 ש"ח ע"נ + המחזיקים שומרים לעצמם את זכויות התביעה - הבעיה בהצעה של רייכמן היא העדר בטחונות נאותים לכסף.

מצד אחד, לכולם ברור שיש תאריך יעד שבו יחולק המזומן בקופה וימשיכו לחפש קונים לנכסים האחרים - אלא אם תגיע הצעה מעניינת שתהיה מגובה בבטחונות ראויים ואז יבקשו מהמחזיקים לשקול אותה אל מול לקבל מזומן ובהמשך עוד מזומן.

למעשה מדובר בפעולה בשני הכוונים - הן חלוקה בקרוב או מכירה של העסק בתמורה לאג"ח חדש.

רק לשם הדוגמא, אם 1 ע"נ אג"ח ט בפארי של של כ- 125אג יומר באג"ח חדש של 100אג בריבית סבירה עם בטחונות נאותים - לא בטוח שמדובר בעסקה רעה יותר מאשר לקבל כעת כ- 40-50אג ובהמשך עוד בשעור של 15אג + תביעות כנגד אלשטיין.

yel5

Well-known member

jsphs​

לפי החישוב שלי, אנו אמורים להיפגש עם 75 אג', לא כולל תביעות.
תן לי אגח חדש עם התחיבות פרעון של 90 אג' + בטחונות מלאים, ואני מאשר.

jsphs

Well-known member

jsphs​

לפי החישוב שלי, אנו אמורים להיפגש עם 75 אג', לא כולל תביעות.
תן לי אגח חדש עם התחיבות פרעון של 90 אג' + בטחונות מלאים, ואני מאשר.
למה אתה ממעיט, כתבתי שאנחנו נשקול 100אג + תביעות. למה 90אג?

ה100אג הם אג"ח בפריסה לא כסף ביד.

yel5

Well-known member
למה אתה ממעיט, כתבתי שאנחנו נשקול 100אג + תביעות. למה 90אג?

ה100אג הם אג"ח בפריסה לא כסף ביד.
לא מדויק. לא משנה אם נקבל אגח לפי 90 או 100 אג'. בשני המקרים הוא ישא קופון. כך שאם נקבל לפי 100 והוא יפרע בתום שנתיים בריבית של 4% אז נקבל נומינלית 108 אג'.

בורסה 2008

Well-known member
אפשר לקבל את החישוב שלך ל-75 אג' ללא תביעות? נראה לי שזה סופר אופטימי. תוריד כמעט את כל העודף מ-יד שהולך לריבית. תוריד שכ"ט 3% אם אני לא טועה. איפה 75?

עוד משהו, כל ההצעות לא קשורות לתביעות. הזכות לתביעות(שאנחנו לא באמת יודעים כמה שוות) נשארת בידינו.

yel5

Well-known member
אפשר לקבל את החישוב שלך ל-75 אג' ללא תביעות? נראה לי שזה סופר אופטימי. תוריד כמעט את כל העודף מ-יד שהולך לריבית. תוריד שכ"ט 3% אם אני לא טועה. איפה 75?

עוד משהו, כל ההצעות לא קשורות לתביעות. הזכות לתביעות(שאנחנו לא באמת יודעים כמה שוות) נשארת בידינו.
למה לא? ביקשת קיבלת

1627939034163.png

בורסה 2008

Well-known member
תשמע......
קודם כל, כמו שאמרתי לך, תוריד כמעט את כל השארית מ-יד על צבירת ריבית. אם אני זוכר נכון, 45M. נשאר 15.
כלל ביטוח- שוב, לפי הזיכרון ולפי מה שאני רואה בחישוב שלי, לאחר כל ההוצאות הנלוות, נשארו שם רק כמה מאות אלפי ש"ח בשבילנו. אפשר להתעלם.
לגבי IDBG וישראייר, הייתי קצת יותר שמרן ולקחתי 60 ו-80 בהתאמה.
קולו אני מתעלם כי באמת אף אחד לא מבין מה קורה שם ובטח לא מתי נראה מזה כסף.
מכירת שלד- זה סבבה לרוץ קדימה עם ספקולציות, אבל בינתיים אין כלום. מבחינתי 0.
אז לי יצא 458M שזה 67 אג', אבל 140M מהם עדיין לא בטווח הממש קרוב(IDBG וישראייר).
יש כאן אפסייד מכמה מכמה כיוונים:
1. מכירת שלד.
2. מניות ישראייר.
3. IDBG.
ויש את התביעות.
אני חושב שלנקוב כבר עכשיו ב-75 זה לא שמרני, אבל כל אחד ודרכו. לא מופרך בוא נאמר.

אני בהחלט חושב ומקווה שאנחנו יכולים לקבל יותר כסף ויותר מהר את כולו דרך ההצעות לרכישה. מקווה שנופתע לטובה.

• Like
Reactions: dw

בורסה 2008

Well-known member
אולי פספסתי משהו, אבל ישראייר כבר לא של אידיבי...לא?
בעסקה של ישראייר נשארו בידינו 25% ממניות החברה. אמורה להיות מונפקת בקרוב וגם אופיר נאור מנסה למצוא קונה. אמר שכבר ניתנה לו הצעה של 70 או 75 וסירב לה כי חושב שאפשר לקבל יותר.

narkis120

Member
בעסקה של ישראייר נשארו בידינו 25% ממניות החברה. אמורה להיות מונפקת בקרוב וגם אופיר נאור מנסה למצוא קונה. אמר שכבר ניתנה לו הצעה של 70 או 75 וסירב לה כי חושב שאפשר לקבל יותר.
תודה, הבנתי ובמיוחד אחרי האקסל המפורט למעלה. לילה טוב

270552

Active member
לפי דוח של נאור היום יש כ 304 מליון ש"ח בקופה. מהעודף של ד (אם יאושר היום הסכם הפשרה) נקבל עוד כ 30 מליון ש"ח.
הוספת ישראייר ו IDBG כ 150 מליון ש"ח + 6 מליון ש"ח שלד נותן תמורה של כ 490 מליון ש"ח.
מזה צריך להוריד כ 3% לתביעות חוב שונות (למעט בגין התביעה הנגזרת שבית משפט יחליט מה לעשות איתם) וכן שכ"ט של נאור 3% נוספים מה שמותיר לאגח ט כ 460 מליון ש"ח דהיינו 68 אגורות + תביעות ?

בורסה 2008

Well-known member
אתמול היה היום האחרון להגשה נוספת של ההצעות לנאמן. נקווה שיתפרסמו בקרוב ויביאו איתן בשורה אמיתית.

yel5

Well-known member
מסכים. אם היו נותנים לי לבחור בשורה טובה אחת, הייתי בוחר אותה בתחום התביעות. שם יש מצב לשדרוג רציני בהחזר.

למעלה