הפקיד המתבכיין

הפקיד המתבכיין

תקראו ב"על השרון" של שבת על פקיד בכיר בעירית הרצליה שהוא כעוס ופגוע. המשטרה חקרה אותו במרץ בקשר לחשדות בקשירת קשר לביצוע עוון בקשר לפרשיה לפינוי זבל. נמסר כי תיק החקירה נגנז לאחרונה, מחוסר ראיות. זוכרים את הסיפור על פקיד בכיר (אומרים כי זה אותו פקיד) שהפקיע חלק מגינה ציבורית לצורך סלילת כביש פרטי רחב ומפואר בתוך גינה ציבורית (על חשבון העיריה) לבעל בית שפתח יציאה פנימית לגינה? כשהשכנים בסביבה התלוננו - כל צמרת העיריה נחלצה לחפות ולהגן על אותו פקיד. במקרה זה הפקיד צחק (כנראה בדרך אל הב...) והשכנים בכו. גרמן דיברה הרבה לפני הבחירות על מינהל תקין.הבחירות הסתיימו וצריך לקיים! אנו עדיין מצפים כי המינהל בהרצליה יהיה באמת תקין.

עושים "השלמת הכנסה"

אומרים שהפקידות הבכירה בעיריה מרוויחם 30,000 - 40,000 שקלים לחודש. כנראה לא מספיק להם. משלימים בעיסקי זבל וקומבינות אחרות. אולי נאסוף עבורם תרומות.

ממש לרחם עליהם

זה מזכיר לי סיפור במדינה דרום אמריקאית שהשחיתות הציבורית שם פשטה בכל פינה החליט הרודן להלחם בתופעה בדרך מקורית - הוא שילש את משכורתם של כל עובדי הציבור. ההסבר שלו היה פשוט - מאחר שהשכר בסקטור הציבורי מאוד נמוך כולם חייבים להשלים הכנסה כדי לשרוד ולשמור על רמת חיים סבירה. אז אולי 40,000 באמת לא מספיק וצריך להעלותו ל 100,000 לחודש. אנחנו הרי רגילים לשלם ולפחות נקבל פקידים רגועים (ישנים טוב בלילה ולא שואלים עצמם כל הזמן מתי יגיעו אליהם חוקרי יאח"ה), שמנים ומרוצים.

ממש מתאים לעיסקי זבל

בעיר מספרים כי הפקיד הנ"ל אכן מומחה לעיסקי זבל, כנראה היה בעבר הממונה על פינוי הזבל וזכה לקידום מרשים - הממונה על הגינות. אבל כנראה יותר ממה שהוא דואג לטיפוח הגינות הוא עוסק במכירתן.

ארבל: "חברים לא נותנים סכומי עתק בל

ארבל: "חברים לא נותנים סכומי עתק בלי סיבה" זה מה שאמרה פרקליטת המדינה הגב' ארבל היום שאלתי את הדודה שלי, עורכת דין וותיקה מה דעתה על הסיפור שלנו אמרה לי - הנוהג צריך להיות כי טובת הציבור קובעת ובשום אופן לא טובת הפרט. במקרה הנדון הפקיד פועל לקידום האינטרסים של פרט מסויים, על חשבון כלל הציבור, וזה ממש לא תקין. גם המערכת העירונית שמחפה עליו מועלת בתפקידה. שאלתי - למה הוא עשה זאת. ענתה - כנראה "שימנו" אותו. אף אחד לא עושה דברים לשם שמים. גם הדוסים עושים דברים כדי לקבל תמורה, בעולם הבא. אצלנו דורשים תשלום במקום. כמו שארבל אמרה - חברים לא נותנים סכומי עתק ללא סיבה, ועל זה אנחנו יכולים להוסיף - פקיד לא עובד קשה בשביל מישהו ללא סיבה.

למעלה