הערכת עלויות

alarik99

New member
הערכת עלויות

שני מיני פרויקטים קטנים:
1.בפינה של גינת דשא, יציקה של בסיס בטון למחסן 2*2.
2.שטח מרוצף 5*5- הנמכה שלו בערך ב 15 סמ לטובת השוואת גבהים עם משטח אבנים משולבות שצמוד אליו. יש כאן הסרת ריצוף ושכבת בטון.
3.ריצוף שטח 5*10 (סעיף 2 הוא חצי מהשטח) כאשר חצי ממנו זה הדבקה על אבנים משולבות והחצי השני ביטון (?) ואז ריצוף.
אני שואל על כל העלויות פרט למרצפות עצמן שזה אירוע מעניין ונפרד אחר..
תודה

yzmot

New member
אז ככה

אתחיל בחומרים באופן פרטי ואתן לך כמה המלצות לחיים
המלצות ראשונות
כתב כמויות וחישוב כמויות חייב באופן מדוייק ופרטני אחרת מתכון לבעיות עם הקבלנים וכל תוספת שלא נכתבה זה תוספת בכסף חשוב מאוד מאוד לשים לב

1. יציקה של 2*2 בעובי של עד 17 ס"מ תצטרך לשים רשת אחת רשת קוטר 8
עלות הרשת הינה כ 150 ש"ח ועלות ההובלה הינה עוד 250 או שתחתוך ותשים על טנדר אם אתה מספר את החומרים לי לקח מנוף 250 ולכל רשת 150 שרכשתי לפני כמה שנים טובות אם אתה מביא את הבטון בעובי של 17 ס"מ אתה צריך 0.68 קוב בטון החישוב פשוט 2*2*0.17 ככה יודעים את כמות הבטון שצריכים אז יצא לנו יותר מחצי קוב עלות של קוב תעלה לך לבטון ב 30 - 350 ש"ח ועוד הובלה של מערבל לפחות 350 כי המערבל יוצא ריק
אם נחשב את הכל נגיע להוצאה של 700 בטון 400 רשת עצים עם תצטרך לפחות 100 ש"ח דהיינו חומר בעלות של 1200 ש"ח לא כולל עבודה
לעניין העבודה תתחיל לקחת הצעות
2. עלות ריצוף בטיט תעלה לך 100 ש"ח עם רובה ועלות פירוק יכולה לעלות לך עד 120 ש"ח הכל תלוי בבעל המקצוע כמה הוא לחוץ או כמה עבודה יש לו ומי הרצף עד כמה מקצועי יש רצפים של 50 שקל שיעשו הכל גם ב 120 ש"ח יש רצפים שיעשו לא פחות מ 220 - למשל אני קבלתי לריצוף של 40 מטר 275 פירוק הריצוף הישן שזה קרמיקה פירוק הטראצו והוצאת החומרים הכנסת חומרים עבודה כולל רובה וריצוף אני מביא רק אריחים
אני מציע לך שתתחיל לקחת הצעת מרצפים ותראה מה הם נותנים
המלצה שלי אל תיתן לשום רצף לרצף בטיט - יש חומרים טובים היום של חברות מובילות בשוק קצת יותר יקר אבל נתפס כמו פלדה החומר הזה ניקרא טיט מוכן בשקית או ריצופית כמובן לרצף על שומשום וריצוף במפלס נמוך זה כבר לא מעניין אף אחד זה לא עוד תוספת אתה אומר לו תרצף בגובה שאני רוצה וזהו
אז אם תכפיל 25 מ"ר כפול 150 ש"ח במיקרה שאתה מביא את החומרים וכמובן אתה מביא מכולה לפינוי הפסולת ( עדיף לך אתה במקום שהקבלן יגזור קופון גם בפינוי) יעלה לך סדר גודל של 4000 ש"ח ללא חומר
חומר לריצוף כזה בעובי 1 ס"מ יילך לך כ - 15 ק"ג למטר מרובע דהיינו צריך 3 שקים ואם יש יותר מ ס"מ בעובי ההדבקה יילך לך פי 2
3. אתה הולך לרצף שטח של חמישים מטר למה חצי הדבקה חצי בטון מה השטויות האלה אתה גם ככה עושה עבודה כמו שצריך ויש לך בנאדם שמפרק תן לו לפרק גם שם תרים הכל תוציא חול תכניס שומשום תעשה עבודה מושלמת
אני לא אוהב את הרעש של האריחים לפעמים שאין מספיק דבק
בטיט מוכן האריחים מתמלא יפה בצורה איכותית ואין רעשים של חלל או חלול
תמיד תמיד אין מצד שבאריח מסויים בהדבקה לא יהיה רעשים
מה יקרה עם אבנים משתלבות אלה ישקעו ? לא חכם להדביק עליהם
היום הם לא שקעו מחר ישקעו תניח עוד משקל ותראה
צריך לטפל גם בתשתית
מחירים יש לך מסעיף 2 שק מלט מוכן יעלה לך 25 ש"ח יש גם חומרים טובים וחזקים כמו ריצופית של תרמוקיר יש ייעוץ אל תתבייש
מקווה שעזרתי לרשותכם

למעלה