העמותה לקידום אמנים בישראל

y7141

New member
העמותה לקידום אמנים בישראל

עמותת "שלווה לאומן" (העמותה לקידום אמנים בישראל) אחת המטרות המרכזיות של העמותה היא לתת פתחון פה לאמנים צעירים ומתחילים, מכל הקשת החברתית. אמנים עולים, אומנים מן הפריפריה ובכלל אמנים שטרם מצאו את הדרך שתוביל אותם, לייצוג הולם של עבודתם. לעמותה זו יש את הכוח, האמצעים והמשאבים הרוחניים והחומריים, להעלות את המוטיבציה של החברים בה, לא רק בתרומתם הממשית לפרויקטים חברתיים, אלא בייצוג אישי של עבודתם בגלריה. הפרסום הראשוני יהיה הכוח המניע לעתידם של החברים. האמנות הישראלית כיום היא אמנות אליטיסטית, אמנות השומרת על עצמה ופוחדת מחדשנות. אמנות המוצגת בעיקר בחללי המוזיאונים ובגלריות, שאלה משקפות היטב את כוחם של מקבלי ההחלטות. בעמותה ננסה לתת לגיטימציה לכוחות הפועלים מן החוץ, נחסוך את עניין התיווך, כדי שלא יעמוד עוד כמכשול בפני אומנים מתחילים. העמותה מציעה אלטרנטיבה יעילה והכרחית, למשחק אותו כל אומן מתחיל מכיר ומתוודע לו בדרכים קשות ואחרות. יש לחשוב איך אמנות עכשווית לא מבטלת או גורעת מן האומנות הממוסדת, אלא תורמת את חלקה במציאות המשתנה כל הזמן. המטרה להעלות את המודעות ולהרחיב את ידיעתם של אנשים המתעניינים באמנות, אך נוטים להאמין לביקורות של - מהי "אומנות טובה" ובכך הם ממחזרים את האומנות הקיימת ולא מתחדשים. הרבה מן האמנים הצעירים לא מוצאים את מקומם, מסיבות כלכליות לא יכולים לממן את עצמם בעבודתם. יש צורך הדוק לבנות מערך של חשיבה, שיאפשר להם להציג את מה שהם עושים. אנו מאמינים בזכותו של כל אומן, להציג את עבודותיו בפני הקהל הרחב, למכור את פרי יצירותיו ולהתפרנס בכבוד. העמותה פותחת את השער בפני האמנים. האומן אינו חייב יותר לצעוד בדרך מתישה זו, אין הוא נתון יותר לשרירות ליבה של המערכת ולא למגבלות "העולם האמיתי". האמנים ירואיינו ויציגו את עבודתם, רמת ההזדהות והרצון לבנות משהו חדש הם המבחן האמיתי לקבלת החברים. יש אם כך ליצור קרקע פורייה, קרקע עשירה של אכלוסיה צעירה, שלא אמרה נואש ועדיין רוצה להצליח בתחום זה. אנו כעמותה נספק לאנשים אלה את המרחב הרצוי להם, בנסיבות הקשות בהן נמצאת האומנות היום. נוביל אותם במסלולים מיוחדים של יצירה, של חדשנות יצירתית שאינה פוחדת מדבר. מוחות צעירים ויצירתיים לא יחששו לבטא את הצרכים שלהם, אופי עבודתם שבטוח כי שונה הוא מהאופי המוכר, יקבל את הלגיטימציה מאתנו. אנו נספק מרחב אינטלקטואלי ומרחב רגשי. האנשים שיחברו יחדיו יתרמו האחד לאחר ויפתחו את יצירתם, תוך כדי מערכת של הזנה הדדית, וביקורת קונסטרוקטיבית. מעבר לזאת נספק את הצורך החומרי אשר משמעותו: חללים שיעמדו לרשות החברים וחומרי גלם. בנוסף לזאת ניצור פרוייקטים עם כוונות מוגדרות ומובחנות מראש, שהחברים יחליטו בפגישותיהם. בפרוייקטים אלו, לכל אחד מן החברים יהיה חלק בבניה המערכתית של הפרויקט. הנושאים יהיו בעיקר חברתיים, עם נכונות לשיתוף פעולה עם אוכלוסיות חלשות. היחסים שלנו עם מה שמגדירים כ"אחרים" "חריגים", מקומם של אלה בחברה לדאבוננו נותר עלום. הייצוג של "אלה" נותר במחוזות מוסתרים ומנותקים משאר התופעות המעסיקות את בעלי הדעה. האחראים על טיפול בבעיות אלה, מנצלים היטב את יחסי הכוחות השולטים בחברה ומעבירים לנו את הדברים דרך מסננות התומכות בדחיקתן של המצוקות האמיתיות. עובדה זו אינה מצדיקה את התעלמותנו ושיתוף הפעולה שבשתיקה עם אחראים אלה, אלא להפך. אוכלוסיה זו לא צריכה לסבול יותר מהסבל האובייקטיבי אותו היא סובלת. יש לנסות לצמצם את סבלם - לא על ידי כתבות המייצרות הלם רגעי הנשכח, תוצרים תקשורתיים ההופכים למסה אחת לא מובחנת. שלווה לאומן כארגון חסר אינטרסים מוכן להירתם, למקם את הבעיות הללו ולייצגן באופן הרבה יותר אמיתי וקרוב ללבם. המטרה שלנו כאומנים, היא לנסות להגיע לקהלים, לעורר אחרים לשינוי ממשי, ביחסיה של החברה לנכשלים. להיות קטליזטור להתעוררות של אחרים ולפעול לשינוי מצבם הרגיש של פגועים חברתיים רבים. הנושאים שידוברו בהמשך, יהיו תמיד קשורים לבעיות שנזהה אותן כנחוצות יותר לפעולה מיידית וממשית. ננסה לייצגן באמצעות האמנות, אותה ניצור למען יעברו המסרים באופן שונה, תוך כדי שיתוף פעולה מלא עם ארגונים המטפלים בבעיות חברתיות. אם נצליח לשלב פרויקטים מעשיים עם אוכלוסיות אלה יבורך הדבר. הבעיות שמעניינות אותנו הן בעיות הקשורות לחלשים חברתיים: עוני, אבטלה שכונות מצוקה, נפגעות תקיפה מינית, בעיית המכורים לסמים ואלכוהול, אלימות בקרב נוער וילדים בבתי ספר, אסירים, זונות ומשפחות חד הוריות. כל אחד מהחברים בעמותה ינסה לבחון את נטיותיו האומנותיות והאופן בו אפשר ליישם את הכלי המופלא הזה, לתרומה לחברה כושלת בדרכה. מערכות הערכים של כל אחד מן החברים, יפגשו במגע המשותף והמיוחד והנושאים המשותפים שידונו ויתחברו לכלל מניפסט מאוחד. העבודה בעמותה מחולקת כך, שלצד פרויקטים גדולים שיתקיימו בהמשך דרכה של העמותה, כל אחד מן החברים ימשיך בפועלו האישי תוך כדי הזרמה של נושאים כללים מן החוץ-פנימה ומן הפנים-החוצה, שיתרמו להרחבה של גבולות עבודתם האישיות ואולי יוכלו להיות מקור לנושאים לתערוכות בעתיד. למשל עבודות הקשורות לזהות באומנות – אומנות ישראלית עכשווית וזהות חברתית/ גיבורי תרבות – מי ממליך את גיבורי התרבות? ומי מפיל אותם? מיהם גיבורי התרבות הישראלית. מטרות עמותת שלווה לאומן 1. לקדם את האומנות של אומנים מתחילים בארץ ע"י הקמת כפר בסביבה טבעית ונינוחה ללא צורך בדאגה חומרית קיומית מצד האומנים. 2. מתן אמצעים מוחשיים לאומנים. 3. הקמת מבנה להצגת האומנות המוגמרת למכירה. פרויקטים למימוש הרעיון של העמותה o קליטת חברים אומנים לעמותה. o קליטת חברים עולים חדשים . o בניית מערך התפקידים בעמותה: צוות ניהולי , צוות פרוייקטים, צוות פרסום. o הקמת גלריה (חלל תצוגה) לחברי העמותה. o בנית אתר אינטרנט של העמותה, הכולל פרויקט רחב של גלריות אישיות של האומנים חברי העמותה. o הקמת פורום האחראי להפצת התערוכות במבנים ציבוריים עסקיים . ( אולמות מגדלי עסקים, מתנסים ומרכזי פיס קהילתיים) o ביצוע פרויקטים אומנותיים עם חברות תעשייה "פסטיבלים אומנותיים". o הקמת "פורום" לפרוייקטים של שלווה לאומן עם אגודות ועמותות שונות בפרוייקטים חברתיים ומעורבות חברתית פעילה. o הקמת פרויקט אומנות מצולמת לתקשורת אלקטרונית. o הפקת עיתון אלקטרוני, להפניית זרקור לפעילות העמותה ויצירת קשר ישיר עם חסויות. o הקמת פורום שיעלה רעיונות לנושאים לתערוכות ופרויקטים למשך שנה. o הקמת פורום האחראי על הפצת האומנות ורכישתה במכירות פומביות למטרות חברתיות. לפרטים: יגאל אופיר- 050/562841 03/6513312 גיא שחם- 03/6024378 053/545689

משהו קצת מעצבן

כשמתפרסמת בעיתון כתבה בסגנון "בישראל חיים כ 5000 אומנים עניים" אז אנחנו אוטומטית אמורים להזדעזע. איזה נורא! האמנים לא גומרים את החודש עם האמנות שלהם! וזה הכל בגלל שאנחנו מדינה נוראה, בצרפת אין דבר כזה! ב-ו-ל-ש-י-ט. מה קרה, כל אמן זה פיקאסו שמגיע לו להיות עשיר? אולי פשוט יש כל כך הרבה אמנים שהם לא טובים?! למה מגיע מימון לאמנים דרג ז´? למה אף אחד לא מזדעזע מהמשכורת-רעב שנותנים לרופאים? מהעובדה שפסיכולוג עם תואר שני מרוויח פחות ממנהל סניף במקדונלדס? במקום זה מצפים שנשב ונבכה על אמנים, שברוב המקרים הם בלי תואר, עצלנים מדרגה ראשונה, ששופכים צבע על דף לבן ומצפים שיקנו את זה ב 1000 דולר. אמנים אינם קדושים! אמנות אינה קדושה!

אמנות יותר קדושה מאלוהים..?..

א. אלוהים אינו קדוש ,הוא סאדיסט חולני ומעוות. ב. אם הוא קיים כפי שבחרת להאמין (בשביל עצמך) ג.יש מעט מאוד "אנשים קדושים" בעולם הזה אמנים הם לא כאלה. אמנים הם אנוכיים ומרוכזים בעצמם כי אחרי הכל אומנות של כל אמן היא לא יותר מחשיפה של עצמו אל הציבור. ד. אם הם אנשים מענינים אז כך גם היצירות שלהם ואז הם אנשים חכמים אך בהחלט לא קדושים והיצירה היא טובה אך לא קדושה ה.היום למי שרוצה לדעת היה יום טוב במיוחד בשבילי. ואני ממש מאושרת שזה נדיר פגשתי משהו "קדוש" באמת ואני לא מבינה איך מישהו קורא לאלוהים או לאומנות הכי קדושים(חשבת על רפואה או הממ אנשים שמתים או מוותרים על הדבר הכי חשוב להם למען אחרים דרך אגב..) שוב, אני מתנצלת שהמכתב מוזר. זו דעתי בכל אופן עפרי מור

MERD!

New member
אתה נשמע דיי טיפש.

אם היית מכיר אולי את פיקאסו היית רואה שגם הוא חיי בעוני, ובהתמכרויות וגם מוצארט בסוף ימיו, ובעצם רוב האומנים הדגולים בהסטוריה שלנו קבלו הערכה אמיתית ופרסום אחרי שהם מתו.

tenen

New member
פעם ראשונה שהוא צודק ואתה לוקח את.

זה ממנו? אדם בוחר במה הוא רוצה לעבוד ואם הוא בחר להיות אומן לא אומר שמהיום אני צריך לשלם מהמיסים שלי עבורו כי אומנות זה חשוב... הדברים היחידים שאפשר להגיד לי שהם חשובים זה תשתיות משטרה כיבוי אש ואכן רופאים... הרבה יותר מפריע לי שרופא 1 לא מסיים את החודש מאשר ש 100 אומנים לא מסיימים אותו... כי בלי 100 אומנים אני מקסימום אשמע מוזיקה לועזית אבל שאני אפצע יהיה לי רופא רגוע כי הוא יכול לגמור את החודש...

פיקאסו דווקא חי מצויין

והחליף אישה כל שבוע גם בגיל 70, אתה מתבלבל עם ואן גוך.

MERD!

New member
אני מודע לזה,

ההודעה ההיא נכתבה במהירות, ובזמן שהייתי דיי עסוק. אבל העניין של ההתמכרויות נותר עומד בעינו. אבל אני מודה בטעותי.

אתה בכלל מבין את מה שאתה כותב?

כי לי לא נראה שאתה מבין את מה שאתה כותב. תקרא את ההודעה שלך ותראה כמה טיפש יצאת. אדיוט. אופטלגין שלא עישן כבר שבוע וחצי. ד"א, אומנות נלמדת כמקצוע מכובד באוניברסיטה. לאומנים יש תואר. דביל.

T-P-L

New member
זה ללמוד על אומנות, לא אומנות

בשביל אומנות לא צריך תואר. צריך לעזור לעזור לאומנים רעבים כי הם הם עושים משהו שהם מאמינים בו, ובעיקר כי הם רעבים, כמו שצריך לעזור לחרדים- אפילו אם הם מטומטמים, הם רעבים והמדינה צריכה לדאוג להם. קקקפיטליזם.

כשאתה בוחר בתור "מייג´ור" את

מקצוע האומנות באוניברסיטה אתה צריך להיות, אממ, אומנותי. יש חלק מעשי וחלק עיוני

הבעיה היא

שלימודי האומנות הם בערך ברמה של לימודי הוראה. אני מסכים שיש אמנים שיוצרים אמנות גדולה, ועליהם באמת כואב הלב אם הם לא מצליחים להתפרנס, אבל יש גבול לכל תעלול. כל אחד פתאום נהיה אמן. למה העובדה שהוא בחר להיות במקצוע מחורבן פירושה שכולם צריכים לעזור לו? הוא ידע לאן הוא נכנס! אמנים נמצאים אצלי בסולם ההערכה נמוך מאד, איפה שהוא בין קבצנים ופסיכיאטרים. האמנות, מעצם הגדרתה, לא עושה כלום. פשוט כלום. אמן מצייר יצירת מופת - למה זה תורם? הרופא מציל חיים, המורה נותן השכלה, מנקה הרחובות מרחיק את הזוהמה, אבל מה עושה האמן? מציג בגלריה. אמנות זה אוננות. זה לא הדבר האמיתי. אנשים שאין להם אומץ לעשות כלום אז הם מסתתרים מאחורי היצירות.

MERD!

New member
אבל זה לא אומר שזה לא תורם במשהו,

אני הולך להגיד משהו שאף פעם לא חשבתי שאני אומר, האמת בא לי לסרס את עצמי על כך שאני חוזר על מי שאמר את הדבר הזה(המחנכת שלי, מי ידע שאני מקשיב?). יש את הרמה הגופנית, והרמה הנפשית נגיד. שניהם חשובים באותו האופן. (אוי אני משכנע את עצמי ההפך..) אתה חושב שהעולם הזה היה שווה משהו בלי , ציורים, מוזיקה, שירה, ספרים, עיצוב מושלם כגון: גלשנים, מכוניות יקרות, כלי נגינה מהממים וכו. כי האומנים האלו שאתה אומר שלא עושים כלום, אם היו מחליטים לא לכבד אומנות גם בעבר אז רוב הסיכויים שלא הייתה לך את האפשרות לשמוע מוזיקה לועזית, או לראות ציורים של פיקאסו וכו. חוץ מזה, שלא חסר מקרים של אומנות המשמשת כביקורת חברתית, שזה כבר מעשה. נ.ב אל תזלזל באוננות. :)

אלעד,

יש לי כל כך הרבה מה לרשום לך כרגע, אבל אני לא מתכוון לאמץ את האצבעות שלי.

WC

New member
אתה יודע על מה אתה מדבר?

האסלה נפעמת מהטמטום שלך!!!!!! אלעדדדד, עדיף לשתוק ולהחלשב כטיפש מאשר לדבר ולהוכיח שזה נכון!!!! אמנים לא יוצרים כי זה חמוד! הם יוצרים כי זה צורך. לא רק שלהם אלא של חברה שמכבדת את עצמה. כמו החיפוש המתמיד אחרי בריאות ורפואה, ואחרי אי אלו השגים נעלים כחברה תמיד היה גם החיפוש והכמיהה לאומנות. הברברים נחשבו ברברים ע"י היוונים והרומאים כי לא הייתה להם אומנות. יצירה פשוטה אומרת הרבה יותר על החברה שלנו מאשר אינספור מחקרים ומאמרים. אם אין לך משהו חכם להגיד עדיף שתסתום. WC על מטומטמים לסתום, ועליךך אלעדדד במיוחד.

WC

New member
אומנם ניחנת ביכולת לדבר אבל עדיף שתשטוק

האסלה נפעמת מהטמטום שלך!!!!!! אלעדדדד, עדיף לשתוק ולהחלשב כטיפש מאשר לדבר ולהוכיח שזה נכון!!!! אמנים לא יוצרים כי זה חמוד! הם יוצרים כי זה צורך. לא רק שלהם אלא של חברה שמכבדת את עצמה. כמו החיפוש המתמיד אחרי בריאות ורפואה, ואחרי אי אלו השגים נעלים כחברה תמיד היה גם החיפוש והכמיהה לאומנות. הברברים נחשבו ברברים ע"י היוונים והרומאים כי לא הייתה להם אומנות. יצירה פשוטה אומרת הרבה יותר על החברה שלנו מאשר אינספור מחקרים ומאמרים. אם אין לך משהו חכם להגיד עדיף שתסתום. WC על מטומטמים לסתום, ועליךך אלעדדד במיוחד.

WC

New member
גם טפשות זה אומנות

ואתה כנראה ספץ בה. מי שלא ניכן ביצרים אומנותיים כל שהם לא יודע על מה הוא מדבר (ע"ע אלעדדד). אמנים עובדים פי שבעה ממנהלי סניפים במקדונלדס, הם רצים הלוך ושןב בין כל מיני חורים, נותנים סדנאות לילדים בני שבע כדי שהם יוכלו לקנות אינדיגו בשביל האומנות שלהם. זה במקרה של ציירים, שחקנים למשל עושים שבעה הצגות בו בזמן ונותנים גם סדנאות כדי לגמור את החודש. מוזיקאים מוכשרים רצים בין פינות דיזינגוף סנטר אחרי איסוף כמה שקלים זעומים או שהם נותנים שיעורים פרטיים. ואחרי כל זה הם גם משקיעים זמן באומנות שלהם עצמם- ואתה קורא לזה עצלנות?! טיפש אחד!!!! דויד גרוסמן פעם אמר שעל כל מילה או שורה שהוא כותב הוא מתייסר (נפשית ופיסית) שבועות. מי שלא ניכן בצורך הזה להתבטא בדרך שהיא לא מילולית או כתובה בהכרך לא יבין זאת לעולם!!!! כל אמן מתייסר בשביל האומנות שלו, מתוך תהליך היצירה! בלי לחשב את היסורים של החיים בעוני. אומות נמדדות אחרי הכלכלה שלהם והכוח הצבאי באומנות שהם מייצרים. ובעידן שכוח צבאי אמור להשכך, תרבות ואומנות הופכות להיות המספר שתיים לכללה. אומנות מבטאת דרך חיים, חשיבה פוליטית, היסטוריה והרבה מעבר. לפני שמדברים על מושג יש ללמוד אותו. מה אתה יודע על אומנות? כ-ל-ו-ם-!!!!! אתה טיפש שלא יודע כלום. אומנות היא הקדושה הכי גדולה! אמנים הם הכוהנים הכי קדושים. והבלים כמוך מקומם בגהנום!!!! ודי לגישה הסמי- דתית. WC אומנות הביבים

למעלה