הסרטים

מצטער

א. אין לי אוטו... ב. אני לא בעד ההתנתקות, עם כל הכבוד זאת תוכנית לא מוסרית למתנחלים ולפלסטינאים. אם את רוצה אסביר לך...

בזה אין ספק

אין למדינה שום זכות להחליט איפה אנשים יגורו. חובתה של המדינה זה להוציא משם את הצבא (ומכל השטחים הכבושים גם) ולהפסיק לשלוט שם בצורה כלשהי. אבל לאף אחד אין זכות להחליט לאנשים אחרים איפה הם יגורו, לכל אחד מותר לגור איפה שהוא רוצה על פני כדור הארץ אבל לא לשלוט שם על אחרים.

i am just me

New member
גם לי יש יותר מדי בעיות עם ההתנתקות

ואני מכירה רת כל הטיעונים נגד כי אני אומרת אותם לעצמי כל יום. ובכל זאת, אני חושבת שזה הרע במיעוטו ואני מעדיפה את מה שיקרה בתוכנית הזאת מאשר מה שיקרה אם היא לא תצא לפועל. אם התוכנית לא תצא לפועל זה יעביר מסר חד משמעי לציבור הישראלי שישראל לא יכולה, פיזית, לפנות התנחלויות. וזה מסר שאני לא מוכנה להעביר. (בראשית התוכנית התנגדתי לה אבל עכשיו, איפה שישראל נמצאת היום, אני לא יכולה להתנגד לתוכנית)

נו, ואנחנו נגד פינוי התנחלויות.

פינוי התנחלויות זה לא פינוי אנשים מהבתים שלהם??? זה כן! מילא תגידי פינוי הצבא מההתנחלויות. אחרת, הטיעונים שלך נגד התוכנית לא ברורים לי.

i am just me

New member
הייתי שמחה אם היינו יכולים להשאיר

את ההתנחלויות במקומן ולהקים מדינה דו-לאומית, רך לצערי זה לא נראה לי ראלי במציאות שקיימת כרגע. לכן, אני חוששת שלא תהיה ברירה אלא לפנות התנחלויות, או לחילופין לתת לתושבי ההתנחלויות תעודות זהות ירוקות/כתומות (מתאים להם
) ולהוציא משם את חיילי צה"ל. האמת היא, שאם תושבי הגוש מוכנים לקבל תעודות זהות בצבע של החולצות שלהם... אין לי בעיה שישארו שם. אבל הם לא מוכנים.

i am just me

New member
כן

כלומר, זה לא היה בדיוק מדגם מייצג, אלא רק שאלתי אנשים שדיברתי איתם (כתומים) והם אמרו שהם רוצים להיות חלק ממדינת ישראל-מדינה יהודית וזה אומר שהם רוצים את דעות הזהות הכחולות שלהם כי הרשות הפלסטינית בטח לא מייצגת מדינה היודית.

i am just me

New member
האמת היא שגם אני...

אחרי שעות של חיבוטי נפש אני מתחילה גם להתנגד להתנתקות... איך שהוא זה נראה לי מצב שבו המטרה (פינוי התנחלויות) לא מקדשת את האמצעים. שלא לדבר על ההשלכות של ההתנתקות. אם אפשר היה שרק צה"ל יצא מעזה ותינתן למתנחלים הזכות לבחור, אני חושבת שזה היה עדיף אבל... המצב לא כזה.

חובתה של מדינת ישראל היא

להוציא את צהל משם ולהפסיק לשלוט שם בצורה כלשהי, לא להוציא את המתנחלים

i am just me

New member
נכון אבל...

מצד שני חובתה של מדינת ישראל היא גם לשמור על כל תושביה ולהשאיר אותם בעזה זה לא בדיוק לשמור עליהם. לכן, לדעתי, אנחנו צריכים לתת להם ברירה, או לקבל תעודות זהות כתומות, או לחזור אם הצבא, או, ואני לא יודעת אם זה אפשרי מבחינת החוק, לקחת להם את האזרחות ולא להשאיר להם ברירה.

עכשיו את לא מדברת כמו אנרכיסטית...

מה זה "חובת המדינה לשמור עליהם"? למה המדינה צריכה לשמור עליהם? מה זה? שיעשו מה שהם רוצים כל עוד הם לא פוגעים באחרים. אם מישהו רוצה להתאבד זה יהיה לא מוסרי למנוע ממנו לעשות את זה, מותר לבן אדם לעשות ככל העולה על רוחו כל עוד הוא לא פוגע באחרים. אין למדינה זכות להוציא אותם בניגוד לרצונם. כאנרכיסטית את אמורה להבין שזכותו של כל אדם לגור איפה שהוא רוצה, רק לא לשלוט שם על אחרים.

i am just me

New member
אבל כרגע אנחנו לא חיים בחברה

אנרכיסטית. ואני חושבת שכאן דרכי החשיבה שלנו מתפצלות. אני חושבת שהתמיכה באנרכיזם (התמיכה האישית שלי וזה לא מחייב)צריכה להיות כרגע במישור היותר אידיאולוגי מאשר המישור של "כאן ועכשיו". אני כן רואה מקום לפעילויות אנרכיסטיות למטרות כאלה ואחרות אבל כל עוד המדינה שלנו דמוקרטית אני אנקוט רק בצעדים שלא נוגדים את הדמוקרטיה בדיוק כדי לא לפגוע באף אחד. אתה לא יכול לכפות את האנרכיזם שלך על המתנחלים שבפירוש לא מאמינים בו ולקחת את הרעיון האנרכיסטי של להשאיר אותם שם ולממש אותו כל עוד הם, האנשים שבאמת נוגעים לעניין, לא מאמינים בדרך שלך. אתה לא יכול לכפות עליהם אנרכיה!!! וגם אם הייתי יכול פיזית, היית סותר את עצמך...

אני כופה עליהם????

אם הם רוצים להישאר שם לבד זאת זכותם! למה אסור להם?? גם לעשן זה מסוכן, אז יהיה אסור לעשן???

למעלה