הנושא חדש לי.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
המילה "פרווה" אינו ביטחון לאלרגיים למוצרי חלב.

ולכם?

נכדתי הקטנה אלרגית למוצרי חלב, וקבלתי הרצאה מה אסור להחזיק בבית כשהיא מתארחת אצלנו.

אמרתי אקנה מוצרים פרווה:)
והבת הסבירה, שיש מוצרים שרשומים עליהם פרווה, אבל עברו על פס יצור חלבי, ובמרכיבים יופיע עלול להכיל חלב.

nothing but the truth

Well-known member

ולכם?

נכדתי הקטנה אלרגית למוצרי חלב, וקבלתי הרצאה מה אסור להחזיק בבית כשהיא מתארחת אצלנו.

והבת הסבירה, שיש מוצרים שרשומים עליהם פרווה, אבל עברו על פס יצור חלבי, ובמרכיבים יופיע עלול להכיל חלב.
בתך כמובן צודקת. המילה "פרווה" מתייחסת לכשרות ולא לאלרגיה.
הרגולציות היום מחייבות לציין על המוצרים מידע לאלרגנים ככל שאני זוכר (תמצאי את זה תחת : עלול להכיל......וגו').

ולכם?

לעניות דעתי, מה שעבר על פס ייצור חלבי, לא יכול לקבל הכשר של מוצר פרווה.

שמלת תחרה1

Well-known member
לעניות דעתי, מה שעבר על פס ייצור חלבי, לא יכול לקבל הכשר של מוצר פרווה.
עכשיו שוב תכתבי לי מי ביקש ממש להתערב.

את טועה ועלולה להטעות.

סתם כתבתי בגוגל מוצרי פרווה שנמצא בהם חלב.

והתוצאה

מרכיבי חלב נמצאו במוצר פרווה של חברת עלית. מדובר במוצר פונדו שוקולד - אצבעות ופל עם גביע שוקולד, שמיוצר במפעל עלית ברמת גן. על אריזת המוצר מפורטת רשימת הרכיבים שהוא מכיל ואחריה מציינת החברה, כי המוצר "כשר פרווה בהשגחת הרבנות רמת גן".

ועבור סבא אצרף קישור

נ.ב,

nothing but the truth צודקת.

רצוי לא להתערב בנושא שאינך מבינה ועלול לפגוע באחרים.

את טועה ועלולה להטעות.

והתוצאה

מרכיבי חלב נמצאו במוצר פרווה של חברת עלית. מדובר במוצר פונדו שוקולד - אצבעות ופל עם גביע שוקולד, שמיוצר במפעל עלית ברמת גן. על אריזת המוצר מפורטת רשימת הרכיבים שהוא מכיל ואחריה מציינת החברה, כי המוצר "כשר פרווה בהשגחת הרבנות רמת גן".

ועבור סבא אצרף קישור

נ.ב,

אז איך לא שללו להם את הכשרות?

למה שכן ישללו מהם את הכשרות?
אם שוללים כשרות על בע"ח מעופף קטן שבטעות הזדמן להיות על הירק ושוללים כשרות על כלים לבשר וחלב, אז ההיגיון המעוות שלי מסיק שאין הבדל בין המקרים ולכן גם כאן צריך להחמיר.
בנוסף, היו מרוויחים עוד קהל יעד של אלרגניים.

Harrington

Well-known member
מנהל
ההיגיון המעוות שלי מסיק
תלמד הלכות כשרות לעומק ותמשיך משם. עד שתעשה זאת, סמוך על משגיחי הכשרות והרבנים שכן עשו זאת ובמשך עשרות שנים, שהם כנראה יודעים בדיוק מה הם עושים.
בנוסף, היו מרוויחים עוד קהל יעד של אלרגניים.
כשזה יהיה היעד של הרבנות הראשית לישראל, אולי זה יהיה רלוונטי למשהו.

זכותך המלאה כמובן (אם כי ה"תרתי משמע" שלך נשמע די מגוחך כאן :)), אבל כשזה המצב כאמור מעלה, לפחות אל תתיימרי להבין בנושא והשאירי אותו לבקיאים ממך.
לא התיימרתי להבין, אלא רק תהיתי, חשבתי שאולי אקבל הסבר הגיוני וכפי שציפיתי, בכל הקשור לחוקי הדת הפרימיטיביים לא קיבלתי.

Harrington

Well-known member
מנהל
לא התיימרתי להבין, אלא רק תהיתי, חשבתי שאולי אקבל הסבר הגיוני וכפי שציפיתי, בכל הקשור לחוקי הדת הפרימיטיביים לא קיבלתי.
נו מה לעשות. לא נרצה לפגוע בעולמך העליון, הנאור והמתקדם על הסברת דברים פרימיטיביים שכאלה חס וחלילה...
אחחח טאטע, מאיפה?? מאיפה הבאת עליהם את ההתנשאות הבהמתית הזאת שהם לא יכולים בלעדיה מאיפה??? למה לא לרחם עליהם למההההה??

נו מה לעשות. לא נרצה לפגוע בעולמך העליון, הנאור והמתקדם על הסברת דברים פרימיטיביים שכאלה חס וחלילה...
אחחח טאטע, מאיפה?? מאיפה הבאת עליהם את ההתנשאות הבהמתית הזאת שהם לא יכולים בלעדיה מאיפה??? למה לא לרחם עליהם למההההה??
מי שמאמין ללא כל סקפטיות מינימלית, על למה זה כן וזה לא כפי שציינתי בדוגמאות שלי בתגובות קודמות כאשר ההיגיון אומר שצריך להיות בשניהם או באף אחד מהם.
שמחה בשבילך שאתה צייתן ועושה כל מה שאומרים לך, זה גם מסביר למה אתה לא מטיל ספק במשרד הבריאות ובחב' התרופות כי חונכת להיות ממושמע.
חבל רק שהצייתנות שלך לא מקדמת את המדינה, כמו למשל, צה"ל מאוד צריך כאלו שלא שואלים שאלות ואומרים אמן על כל פקודה.

Harrington

Well-known member
מנהל
מי שמאמין ללא כל סקפטיות מינימלית, על למה זה כן וזה לא כפי שציינתי בדוגמאות שלי בתגובות קודמות כאשר ההיגיון אומר שצריך להיות בשניהם או באף אחד מהם.
שמחה בשבילך שאתה צייתן ועושה כל מה שאומרים לך, זה גם מסביר למה אתה לא מטיל ספק במשרד הבריאות ובחב' התרופות כי חונכת להיות ממושמע.
חבל רק שהצייתנות שלך לא מקדמת את המדינה, כמו למשל, צה"ל מאוד צריך כאלו שלא שואלים שאלות ואומרים אמן על כל פקודה.
עוד פעם לא הצלחת להנפיק תגובה בלי לייחס לי דברים שהמצאת לי מבלי לדעת עלי מאומה ומבלי שאי-פעם בחיי כתבתי אותם? סורי, אבל השיטה הזאת לא באמת מאפשרת דיון ענייני. אגב, הגדרת מנהגי אחרים כפרימיטיביים רק בגלל שיש להם השקפת עולם שונה משלך (וכן, זאת הרי הסיבה האמיתית היחידה), גם לא.

לגבי קידום המדינה, הסירי דאגה מליבך. אחייך חובשי הכיפות באשר הם מקדמים אותה לא פחות ממך. אמן כן יהי רצון.

אבי בן 1231

Well-known member
זכותך המלאה כמובן (אם כי ה"תרתי משמע" שלך נשמע די מגוחך כאן :)), אבל כשזה המצב כאמור מעלה, לפחות אל תתיימרי להבין בנושא והשאירי אותו לבקיאים ממך.
עפ"י ההלכה המטומטמת הזו גם נקניק של מזרע מבשר בקר שעבר במכונות להכנת נקניק כשר מחזיר|פרה||פרה| מוכשר יהיה כשר.
לא סתם אני טוען שהדת היא מחלת רוח קשה וסופנית!!!!
והחוסים בה|חרדי||חרדי||חרדי||חרדי| הם חולי רוח בדרגות שונות!!!

Harrington

Well-known member
מנהל
עפ"י ההלכה המטומטמת הזו גם נקניק של מזרע מבשר בקר שעבר במכונות להכנת נקניק כשר מחזיר|פרה||פרה| מוכשר יהיה כשר.
אהה לא, האמת שכנראה שלא. צר לי לאכזב, אבל אולי כדאי בכל זאת להיכנס לשיעור בהלכות כשרות בקורס שבוודאי לקחת (אחרת כלל לא היית טורח להשיב, שהרי אתה כמובן לא מסוג האנשים שייקבע מסמרות בנושאים שאין לו שום הבנה בו...) במקום לשחק כדור סל בחוץ כאילו לא שמעת את הצלצול?
לא סתם אני טוען שהדת היא מחלת רוח קשה וסופנית!!!!
אכן, לא סתם אתה טוען כך כבר שנים ומעיד בכך (ובדבריך כאן למעלה) על בורותך ושנאתך התהומית. ברור שזה לא סתם ושיש עניין שמתחבא מאחורי זה.
והחוסים בה|חרדי||חרדי||חרדי||חרדי| הם חולי רוח בדרגות שונות!!!
ועדיין מצבם הנפשי טוב משלך. איזה קטע הא :LOL:?

Harrington

Well-known member
מנהל

את טועה ועלולה להטעות.

והתוצאה

ועבור סבא אצרף קישור

נ.ב,

אם תרצי קישור מתעמק מעט יותר (לא נכנסתי כרגע לקישור שלך, אבל דחילק, ליינט ;-)), מומלץ לעיין גם כאן (אם כי לעולם יהיה נכון לומר שעל-מנת להכיר את הנושא יש צורך בלימוד ממשי ולא די בקריאה קצרה של תשובות אינטרנטיות פה ושם. גם התשובה שמופיעה בקישור להלן הינה חלקית בלבד ואינה כוללת את כל האפשרויות בנושא ואת כל הסיבות מדוע אין כאן כל בעיה מיוחדת. הקישור:

Harrington

Well-known member
מנהל

ולכם?

בהחלט נכון. פרווה הוא מושג הלכתי שלא מחייב שאין מעורבות חלבית בייצור. הוא רק מחייב שהמוצר לא מוגדר חלבי (או בשרי) מבחינה הלכתית, אבל אין בו שום התייחסות לפרמטרים מדעיים, כאשר אלו החשובים לאנשים אלרגיים.

למעלה